امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
علائم و نشانه هایی از سیروز چیست؟

علائم و نشانه هایی از سیروز چیست؟

بیماران مبتلا به سیروز ممکن است چند یا هیچ علائم و نشانه های بیماری کبد داشته باشد. برخی از علائم ممکن است غیر اختصاصی، است که، آنها را پیشنهاد نمی کند که کبد علت خود است. برخی از علائم و نشانه هایی از سیروز شایع تر عبارتند از:

  • زردی پوست (یرقان) به علت تجمع بیلی روبین در خون
  • خستگی
  • ضعف
  • از دست دادن اشتها
  • خارش
  • کبودی آسان از کاهش تولید فاکتورهای انعقاد خون توسط کبد بیمار.

بیماران مبتلا به سیروز کبدی نیز علائم و نشانه های ناشی از عوارض سیروز که در زیر بررسی توسعه.

عوارض سیروز چیست؟

ادم و آسیت

به عنوان سیروز کبدی شدید می شود، سیگنال ها به کلیه ها ارسال به حفظ آب و نمک در بدن است. نمک و آب اضافی برای اولین بار در بافت زیر پوست از مچ پا و پاها تجمع می یابد به دلیل اثر گرانش در حالت ایستاده و یا نشسته. این تجمع مایع است که به نام ادم یا ادم سوراخ شدگی. (ادم گوده گذار اشاره به این واقعیت است که با فشار دادن یک نوک انگشتان بصورتی پایدار و محکم در برابر مچ پا یا ساق پا با ادم باعث دندانه در پوست است که برای برخی از زمان پس از آزادی از فشار همچنان ادامه دارد. در واقع، هر نوع فشار، مانند از باند الاستیک جوراب، ممکن است به اندازه کافی به علت سوراخ شدگی.) تورم اغلب بدتر در پایان یک روز پس از ایستاده و یا نشسته است و ممکن است در طول شب به عنوان یک نتیجه از دست دادن تاثیرات گرانش در موقع دراز کشیدن کاهش دهد. به عنوان سیروز بدتر و نمک و آب بیشتر حفظ شده، مایع نیز ممکن است در حفره شکمی بین دیواره شکم و ارگان های شکمی تجمع می یابد. این تجمع مایع (به نام آسیت) باعث تورم شکم، درد شکم، و افزایش وزن.

پریتونیت باکتریایی خود به خودی (SBP)

مایع در حفره شکم (استسقاء) محل مناسبی برای باکتری ها به رشد است. به طور معمول، حفره شکمی حاوی مقدار بسیار کمی از مایع است که قادر به مقاومت در برابر عفونت خوب، و باکتری ها که وارد شکم (معمولا از روده) به ورید باب و به کبد جایی که آنها کشته شدند کشته و یا پیدا کردن راه خود . در سیروز، مایعی که در شکم جمع آوری قادر به مقاومت در برابر عفونت به طور معمول است. علاوه بر این، باکتری ها بیشتر به پیدا کردن راه خود را از روده به آسیت. بنابراین، عفونت در داخل شکم و آسیت، با اشاره به پریتونیت باکتریایی به عنوان خود به خود و یا SBP است، به احتمال زیاد رخ می دهد. SBP از عوارض تهدید کننده زندگی است. برخی از بیماران مبتلا به SBP هیچ نشانه ای ندارند، در حالی که دیگران تب ، لرز ، درد شکم و حساسیت به لمس، اسهال ، و آسیت بدتر شدن.

خونریزی از واریس های مری

در کبد مبتلا به سیروز، بلوک بافت اسکار جریان خون از بازگشت به قلب از روده و فشار در ورید باب (فشار خون بالا پورتال) را افزایش می دهد. هنگامی که فشار در ورید باب به اندازه کافی بالا می شود، این باعث می شود جریان خون به اطراف کبد از طریق رگهای با فشار پایین تر برای رسیدن به قلب است. رگه های متداول تا که خون دور می زند کبد رگ پوشش قسمت پایین مری و بخش بالایی معده می باشد.

در نتیجه افزایش جریان خون و در نتیجه افزایش فشار، رگ در پایین مری و معده فوقانی گسترش و پس از آن به عنوان مری و واریس های معده مراجعه کننده. بالاتر فشار پورتال، بزرگتر واریس و بیشتر احتمال دارد که بیمار به خونریزی از واریس به مری یا معده.

خونریزی از واریس معمولا شدید است و بدون درمان فوری، می تواند کشنده باشد. علائم خونریزی از واریس شامل استفراغ خون (ماده مستفرغه می تواند قرمز خون مخلوط با لخته شدن و یا "قهوه" در ظاهر، دومی به علت اثر اسید در خون)، عبور مدفوع این است که سیاه و قیری با توجه به تغییرات در خون به عنوان آن را از طریق روده (ملنا) و وضعیتی عبور سرگیجه یا غش کردن (ناشی از افت فشار خون به ویژه هنگامی که ایستاده تا از وضعیت نشسته).

خونریزی ممکن است از واریس است که در جاهای دیگر در روده ها را تشکیل می دهند، به عنوان مثال، روده بزرگ رخ می دهد، اما این نادر است. به دلایلی که هنوز شناخته شده نیست، بیماران بستری در بیمارستان به دلیل فعالانه خونریزی واریس های مری، در معرض خطر بالای ابتلا به پریتونیت باکتریایی خود به خودی.

آنسفالوپاتی کبدی

برخی از پروتئین در مواد غذایی که با فرار از هضم و جذب باکتری است که به طور طبیعی در روده وجود دارند استفاده می شود. در حالی که با استفاده از پروتئین برای اهداف خود، باکتری ها را از مواد که آنها را به داخل روده آزاد کند. این مواد می توانند به بدن جذب می شود. برخی از این مواد، به عنوان مثال، آمونیاک، می تواند اثرات سمی بر مغز داشته باشد. در حالت عادی، این مواد سمی از روده در رگ به کبد جایی که آنها را از خون برداشته و سم زدایی پورتال انجام شده است.

همانطور که قبلا بحث شد، زمانی که سیروز وجود داشته باشد، سلول های کبدی نمی تواند عملکرد طبیعی یا به این دلیل آنها آسیب دیده است یا اینکه روابط عادی خود با خون از دست داده اند. علاوه بر این، برخی از خون در ورید باب را دور می زند کبد از طریق رگهای دیگر. نتیجه این اختلالات این است که مواد سمی می تواند توسط سلول های کبدی نمی تواند برداشته شود، و، به جای آن، مواد سمی در خون تجمع می یابد.

هنگامی که مواد سمی جمع به اندازه کافی در خون، عملکرد مغز را دچار اختلال است، وضعیتی به نام آنسفالوپاتی کبدی. خواب در طول روز و نه در شب (معکوس از الگوی خواب طبیعی ) یکی از اولین نشانه های آنسفالوپاتی کبدی. سایر علائم شامل تحریک پذیری، ناتوانی در تمرکز یا انجام محاسبات، از دست دادن حافظه، سردرگمی ، و یا سطح افسرده آگاهی. در نهایت، انسفالوپاتی کبدی شدید باعث کما و مرگ است.

مواد سمی نیز مغز بیماران مبتلا به سیروز به مواد مخدر که معمولا فیلتر شده و سم زدایی از کبد بسیار حساس می کند. دوز بسیاری از داروهایی که به طور معمول توسط کبد سم زدایی باید کاهش می یابد برای جلوگیری از تجمع سمی در سیروز، به ویژه آرام بخش و مواد مخدر استفاده می شود که برای ترویج خواب. روش دیگر، مواد مخدر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد که لازم نیست که توسط کبد سم زدایی شود و یا حذف شده از بدن، به عنوان مثال، مواد مخدر است که توسط کلیه ها از بین بروند.

سندرم Hepatorenal

بیماران مبتلا به سیروز بدتر شدن می تواند سندرم hepatorenal توسعه. این سندرم یک عارضه جدی است که در آن عملکرد کلیه ها کاهش می یابد است. این یک مشکل عملکردی در کلیه ها است، به این معنی است که هیچ آسیب فیزیکی به کلیه ها وجود دارد. در عوض، عملکرد کاهش می یابد با توجه به تغییر در راه جریان خون از طریق کلیه خود را دارند. سندرم hepatorenal به عنوان نارسایی پیشرونده کلیه ها برای پاک کردن مواد از خون و تولید مقادیر کافی از ادرار در حالی که سایر عملکردهای مهم از کلیه، از جمله احتباس نمک، نگهداری می شوند تعریف شده است. اگر عملکرد کبد را بهبود می بخشد و یا یک کبد سالم است را به یک بیمار مبتلا به سندرم hepatorenal پیوند، کلیه ها معمولا به کار به طور معمول دوباره آغاز خواهد شد. این نشان می دهد که عملکرد کاهش می یابد کلیه ها در نتیجه تجمع مواد سمی در خون زمانی که کبد نتواند است. دو نوع از سندرم hepatorenal وجود دارد. یک نوع به تدریج در طول ماه رخ می دهد. دیگر بیش از یک یا دو هفته به سرعت رخ می دهد.

سندرم هپاتوپولمونر

به ندرت، برخی از بیماران مبتلا به سیروز پیشرفته می تواند سندرم هپاتوپولمونر توسعه. این بیماران می تواند مشکل را تجربه تنفس به دلیل هورمون های خاصی در سیروز پیشرفته منتشر شود از ریه ها به عملکرد غیر طبیعی. مشکل اصلی در ریه است که خون به اندازه کافی جریان از طریق عروق خونی کوچک در ریه ها که در تماس با آلوئول ها (کیسه های هوایی) از ریه ها می باشد. جریان خون از طریق ریه ها در اطراف آلوئولها سوق داده شده و نمی تواند انتخاب کنید تا اکسیژن به اندازه کافی از هوا در آلوئولها. در نتیجه بیمار تجربه تنگی نفس ، به ویژه با اعمال.

هایپرزپلنیزم hypersplenism

طحال به طور معمول به عنوان یک فیلتر عمل می کند برای برداشتن سلول های مسن قرمز خون، سلول های سفید خون و پلاکتها (ذرات کوچک است که برای لخته شدن خون مهم است.). خونی است که از طحال تخلیه خون در ورید از روده ها پورتال می پیوندد. همانطور که فشار در ورید باب را در سیروز افزایش می یابد، آن را به بلوک های به طور فزاینده جریان خون از طحال. خون "پشت کردن،" جمع آوری در طحال، و متورم طحال در اندازه، وضعیت مراجعه کننده به عنوان اسپلنومگالی. گاهی اوقات، طحال بزرگ شده به طوری که این وضعیت باعث درد شکمی می باشد.

همانطور که طحال بزرگ، آن را به فیلتر کردن بیشتر و بیشتر از سلول های خونی و پلاکت ها تا زمانی که تعداد آنها در خون کاهش می یابد. هایپرزپلنیزم hypersplenism اصطلاح مورد استفاده برای توصیف این وضعیت است، و آن را با تعداد گلبول های قرمز خون (ارتباط کم خونی )، تعداد کم سلول های سفید خون (لکوپنی)، و / یا پلاکت کم ( ترومبوسیتوپنی ). کم خونی می تواند ضعف ایجاد می کند، لکوپنی می تواند به عفونت منجر شود، و ترومبوسیتوپنی می توانید از لخته شدن خون را مختل و منجر به خونریزی طولانی مدت.

سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی)

سیروز به هر علتی خطر ابتلا به سرطان اولیه کبد (کارسینوم سلول کبدی) را افزایش می دهد. اولیه اشاره به این واقعیت است که تومور سرچشمه در کبد. سرطان کبد ثانویه است که در نقاط دیگر بدن و گسترش (متاستاز) به کبد سرچشمه است.

علائم و نشانه های سرطان اولیه کبد شایع ترین درد شکم و تورم، کبد بزرگ، کاهش وزن و تب است. علاوه بر این، سرطان کبد می تواند تولید و انتشار تعدادی از مواد، از جمله آنهایی که باعث در تعداد گلبول قرمز (اریتروسیتوز)، قند خون پایین (افزایش هیپوگلیسمی ) و بالای کلسیم خون ( هیپرکلسمی ).

علل شایع سیروز چیست؟

علل شایع سیروز چیست؟ الکل یک علت بسیار شایع سیروز است، به خصوص در جهان غرب. توسعه سیروز بستگی به مقدار و نظم مصرف الکل. مزمن، سطوح بالایی از مصرف الکل سلول های کبدی آسیب. سی درصد از افرادی که نوشیدن روزانه حداقل 8-16 اونس مشروب و یا معادل پانزده سال یا بیشتر خواهد سیروز توسعه. الکل باعث طیف وسیعی از بیماری های کبدی. از ساده و بدون عارضه کبد چرب (استئاتوز)، به کبد چرب جدی تر با التهاب (استئاتوهپاتیت و یا هپاتیت الکلی)، سیروز شود. بیماری کبدی غیر الکلی چرب (NAFLD) اشاره به طیف گسترده ای از بیماری های کبدی است که، مانند بیماری کبد الکلی، محدوده استئاتوز ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
38
به علاوه
24
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268767
بازدید کننده: 20606849
بازدید های امروز: 17337
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط