امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
علل شایع سیروز چیست؟

علل شایع سیروز چیست؟

  • الکل یک علت بسیار شایع سیروز است، به خصوص در جهان غرب. توسعه سیروز بستگی به مقدار و نظم مصرف الکل. مزمن، سطوح بالایی از مصرف الکل سلول های کبدی آسیب. سی درصد از افرادی که نوشیدن روزانه حداقل 8-16 اونس مشروب و یا معادل پانزده سال یا بیشتر خواهد سیروز توسعه. الکل باعث طیف وسیعی از بیماری های کبدی. از ساده و بدون عارضه کبد چرب (استئاتوز)، به کبد چرب جدی تر با التهاب (استئاتوهپاتیت و یا هپاتیت الکلی)، سیروز شود.
  • بیماری کبدی غیر الکلی چرب (NAFLD) اشاره به طیف گسترده ای از بیماری های کبدی است که، مانند بیماری کبد الکلی، محدوده استئاتوز ساده تا استئاتوهپاتیت غیر الکلی (NASH)، سیروز شود. در تمام مراحل NAFLD مشترک تجمع چربی در سلول های کبدی داشته باشد. غیر الکلی مدت استفاده می شود به دلیل NAFLD رخ می دهد در افرادی که مقادیر بیش از حد الکل مصرف نمی کند، با این حال، در بسیاری جهات، تصویر میکروسکوپی از NAFLD مشابه به آنچه که می تواند در بیماری های کبدی است که به دلیل مصرف الکل بیش از حد دیده می شود. NAFLD با یک بیماری به نام وجود مقاومت به انسولین ، که به نوبه خود، مرتبط است با سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 . چاقی مهم ترین علت مقاومت به انسولین، سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 است. NAFLD بیماری کبد شایع ترین در ایالات متحده است و مسئول 24٪ از تمام بیماری کبدی است. در واقع، تعدادی از کبد است که سیروز ناشی از NAFLD پیوند در حال افزایش است. مقامات بهداشت عمومی نگران است که این بیماری همه گیر در حال حاضر از چاقی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت توسعه کبد چرب غیر الکلی و سیروز در جامعه می باشد.
  • سیروز کریپتوجنیک (سیروز به علل ناشناخته) یک دلیل مشترک برای پیوند کبد است. این است که به سیروز کریپتوجنیک نامیده می شوند چرا که برای سال بسیاری از پزشکان قادر به توضیح دهد که چرا تعدادی از بیماران مبتلا به سیروز توسعه یافته بوده است. پزشکان در حال حاضر بر این باورند که سیروز کریپتوجنیک است با توجه به NASH (استئاتوهپاتیت غیر الکلی) ناشی از چاقی طولانی، دیابت نوع 2 و مقاومت به انسولین. چربی در کبد بیماران مبتلا به NASH گفته می شود که با شروع به سیروز ناپدید می شوند، و این است آن را دشوار برای پزشکان برای ایجاد ارتباط بین NASH و سیروز کریپتوجنیک برای مدت زمان طولانی ساخته شده است. یک سرنخ مهم است که NASH منجر به سیروز کریپتوجنیک یافته از بالا بودن تعداد NASH در کبد جدیدی از بیماران تحت است پیوند کبد برای سیروز کریپتوجنیک است. در نهایت، یک مطالعه از فرانسه نشان می دهد که بیماران مبتلا به NASH در معرض خطر مشابه در حال توسعه سیروز به عنوان بیماران مبتلا به عفونت طولانی مدت با هپاتیت C ویروس. (بحث که زیر مراجعه کنید.) با این حال، پیشرفت به سیروز از NASH تصور می شود کند و تشخیص سیروز به طور معمول در بیماران در دهه شصت خود ساخته شده است.
  • هپاتیت مزمن ویروسی یک بیماری است که در آن هپاتیت B ویروس و یا هپاتیت C کبد را آلوده کرده برای سال. بیشتر بیماران مبتلا به هپاتیت ویروسی خواهد هپاتیت مزمن و سیروز توسعه نیست. به عنوان مثال، اکثر بیماران مبتلا به هپاتیت A به طور کامل بهبود می یابند در هفته، بدون در حال توسعه عفونت مزمن. در مقابل، برخی از بیماران مبتلا به ویروس هپاتیت B آلوده و بیشتر بیماران آلوده به ویروس هپاتیت C توسعه هپاتیت مزمن، که، به نوبه خود، باعث آسیب کبدی پیشرونده و منجر به سیروز، و گاهی اوقات، سرطان کبد.
  • به ارث برده (ژنتیک) اختلالات است که در تجمع مواد سمی در کبد، که منجر به آسیب بافتی و سیروز منجر شود. مثالها عبارتند از: تجمع غیر طبیعی آهن ( هموکروماتوز ) یا مس (بیماری ویلسون). در هموکروماتوز، بیماران تمایل به جذب مقدار بیش از حد آهن از مواد غذایی به ارث می برند. با گذشت زمان، تجمع آهن در اعضای مختلف در سراسر بدن باعث سیروز، ورم مفاصل، آسیب عضله قلب که منجر به نارسایی قلبی و اختلال عملکرد بیضه باعث از دست رفتن میل جنسی است. درمان در جلوگیری از آسیب به اندام با حذف آهن از بدن از طریق حجامت (از بین بردن خون) است. در بیماری ویلسون، یک اختلال ارثی در یکی از پروتئین است که در بدن را کنترل مس وجود دارد. با گذشت زمان، مس در کبد، چشم و مغز تجمع می یابد. سیروز، لرزش، مشکلات روانی و دیگر مشکلات عصبی رخ می دهد در صورتی که بیماری اولیه درمان نشود. درمان با داروهای خوراکی، افزایش می دهد که مقدار مس است که از بدن در ادرار حذف می شود.
  • سیروز صفراوی اولیه (PBC) یک بیماری کبد در اثر اختلال سیستم ایمنی بدن است که عمدتا در زنان دیده می شود. ایمنی غیر طبیعی در PBC باعث التهاب مزمن و تخریب مجاری صفراوی کوچک در کبد. مجرای صفراوی معابر در کبد که از طریق آن صفرا سفر به روده می باشد. صفرا یک مایع تولید شده توسط کبد است که حاوی مواد مورد نیاز برای هضم و جذب چربی را در روده ها، و همچنین ترکیبات دیگر که مواد زائد، از قبیل بیلی روبین رنگدانه است. (بیلی روبین است که از تجزیه تولید هموگلوبین را از سلول های قرمز خون قدیمی). همراه با کیسه صفرا، مجاری صفراوی از مجرای صفراوی را تشکیل می دهند. در PBC، تخریب صفرا کوچک کانالهای بلوک جریان طبیعی صفرا به روده. به عنوان التهاب همچنان به از بین بردن بیش از مجاری صفراوی، آن را نیز گسترش می یابد برای از بین بردن سلول های کبدی در این نزدیکی هست. همانطور که از تخریب سلولهای کبدی حاصل، بافت اسکار (فیبروز) فرم ها و گسترش در سراسر مناطق تخریب. اثرات ترکیبی از التهاب پیشرونده، زخم، و اثرات سمی جمع آوری زباله های نقطه اوج در سیروز.
  • کلانژیت اسکلروزان اولیه (PSC) یک بیماری غیر معمول که اغلب در بیماران مبتلا به یافت می شود بیماری کرون و کولیت اولسراتیو . در PSC، مجاری صفراوی بزرگ در خارج از کبد ملتهب می شوند، تنگ و مسدود. انسداد جریان صفرا منجر به عفونت های مجاری صفراوی و یرقان، در نهایت منجر به سیروز. در برخی بیماران، آسیب به مجاری صفراوی (معمولا به عنوان یک نتیجه از عمل جراحی) نیز می تواند انسداد و سیروز کبدی شود.
  • هپاتیت خود ایمنی است که کبد معمولا در زنان است که در آن اختلال سیستم ایمنی بدن ایجاد می شود diseasefound. فعالیت های ایمنی غیر طبیعی در هپاتیت خود ایمنی باعث التهاب پیشرونده و تخریب سلول های کبدی (سلولهای کبدی)، نهایتا منجر به سیروز.
  • نوزادان می تواند بدون مجرای صفراوی (انسداد مجرای صفراوی) به دنیا آمد و در نهایت توسعه سیروز. دیگر نوزادان فاقد آنزیم های حیاتی برای کنترل قند است که منجر به تجمع قندها و سیروز به دنیا آمد. در موارد نادر، عدم وجود یک آنزیم خاص می تواند به سیروز و زخم ریه (باعث کمبود Alpha-1 آنتی تریپسین ).
  • نادرترین دلایل ایجاد سیروز شامل واکنش غیر معمول به برخی از مواد مخدر و قرار گرفتن در معرض سموم، و همچنین نارسایی قلبی مزمن (سیروز قلبی). در بخش های خاصی از جهان (به خصوص شمال آفریقا)، عفونت کبد با انگل (شیستوزومیازیس) شایع ترین علت بیماری کبدی و سیروز است.

چگونه سیروز تشخیص داده می شود و ارزیابی می شود؟

چگونه سیروز تشخیص داده می شود و ارزیابی می شود؟ بهترین تست منفرد برای تشخیص سیروز نمونه برداری از کبد است. بیوپسی کبد، با این حال، انجام خطر کمی برای عوارض جدی، و، در نتیجه، بیوپسی اغلب برای آن دسته از بیماران که در آنها تشخیص نوع بیماری کبدی و یا حضور سیروز مشخص نیست می باشد. امکان سیروز ممکن است با تاریخچه، معاینات جسمی یا تست روتین پیشنهاد شده است. اگر سیروز وجود داشته باشد، آزمایش های دیگر را می توان برای تعیین شدت سیروز و وجود عوارض استفاده می شود. تست نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به تشخیص بیماری زمینه ای است که باعث بروز سیروز شود. در ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
10
به علاوه
6
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683734
بازدید کننده: 21020595
بازدید های امروز: 2565
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط