امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه سیروز تشخیص داده می شود و ارزیابی می شود؟

چگونه سیروز تشخیص داده می شود و ارزیابی می شود؟

بهترین تست منفرد برای تشخیص سیروز نمونه برداری از کبد است. بیوپسی کبد، با این حال، انجام خطر کمی برای عوارض جدی، و، در نتیجه، بیوپسی اغلب برای آن دسته از بیماران که در آنها تشخیص نوع بیماری کبدی و یا حضور سیروز مشخص نیست می باشد. امکان سیروز ممکن است با تاریخچه، معاینات جسمی یا تست روتین پیشنهاد شده است. اگر سیروز وجود داشته باشد، آزمایش های دیگر را می توان برای تعیین شدت سیروز و وجود عوارض استفاده می شود. تست نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به تشخیص بیماری زمینه ای است که باعث بروز سیروز شود. در زیر چند مثال از اینکه چگونه پزشکان کشف، تشخیص و ارزیابی سیروز:

 • در گرفتن شرح حال بیمار، پزشک ممکن است یک سابقه مصرف بیش از حد و طولانی مدت از الکل، سابقه وریدی کشف سوء مصرف مواد مخدر ، و یا سابقه هپاتیت. این قطعه از اطلاعات حاکی از احتمال بیماری کبدی و سیروز.
 • بیمارانی که داشته اند مزمن ویروسی هپاتیت B و یا C احتمال بالاتر ابتلا به سیروز.
 • برخی از بیماران مبتلا به سیروز کبد و / یا طحال بزرگ شده اند. دکتر اغلب می تواند احساس (لمس) لبه پایین تر از بزرگ شدن کبد در زیر قفسه سینه سمت راست و احساس نوک بزرگ شدن طحال در زیر قفسه سینه چپ. یک کبد مبتلا به سیروز نیز احساس می کند محکم تر و نامنظم تر از یک کبد نرمال است.
 • برخی از بیماران مبتلا به سیروز، به ویژه سیروز الکلی، باید نشانه گذاری های کوچک قرمز رنگ مانند عنکبوتی (تلانژکتازی) بر روی پوست، به خصوص در قفسه سینه، که از بزرگ ساخته شده با انتشار عروق خونی. با این حال، این تلانژکتازی عنکبوتی همچنین می تواند در افراد بدون بیماری کبدی دیده می شود.
 • یرقان (زردی پوست و سفیدی چشم به علت بیلی روبین بالا در خون) در بیماران مبتلا به سیروز شایع است، اما زردی می تواند در بیماران مبتلا به بیماری های کبدی بدون سیروز و شرایط دیگر از قبیل همولیز (شکسته شدن بیش از حد پایین رخ می دهد سلول های قرمز خون).
 • تورم شکم (آسیت) و / یا اندام تحتانی (ادم) ناشی از احتباس مایعات در بیماران مبتلا به سیروز شایع است، اگر چه بیماری های دیگر می توانید آنها را به صورت شایعی موجب، به عنوان مثال، نارسایی احتقانی قلب.
 • بیماران مبتلا به مس غیر طبیعی در چشم خود و یا انواع خاصی از بیماری های عصبی ممکن است بیماری ویلسون، یک بیماری ژنتیکی است که در آن دست زدن به غیر طبیعی و تجمع مس در سراسر بدن از جمله کبد، که می تواند باعث سیروز کبدی شود وجود دارد.
 • واریس های مری ممکن است به طور غیر منتظره در یافت آندوسکوپی فوقانی (EGD)، شدت نشان می دهد سیروز.
 • توموگرافی کامپیوتری (CT یا CAT) و یا تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی ( MRI ) اسکن و سونوگرافی شکم انجام می شود به دلایل دیگر از ارزیابی احتمال بیماری کبد ممکن است به طور غیر منتظره تشخیص کبد بزرگ، کبد غیر طبیعی ندولر، طحال بزرگ شده، و مایع در شکم ، که نشان می دهد سیروز.
 • سیروز پیشرفته منجر به کاهش سطح آلبومین در خون و کاهش فاکتورهای انعقاد خون به علت از دست دادن توانایی کبد برای تولید این پروتئین ها. بنابراین، کاهش سطح آلبومین در خون و یا خونریزی غیر طبیعی نشان می دهد سیروز.
 • ارتفاع غیر طبیعی آنزیم های کبدی در خون (از جمله ALT و AST) است که به طور معمول به عنوان بخشی از معاینات سلامت سالانه به دست آمده نشان می دهد التهاب و آسیب به کبد از علل بسیاری و همچنین سیروز.
 • بیماران با سطوح بالای آهن در خون آنها ممکن است هموکروماتوز، یک بیماری ژنتیکی کبد است که در آن آهن است غیر طبیعی به کار گرفته شده و می شود که منجر به سیروز داشته باشد.
 • خودکار آنتی بادی (آنتی بادی ضد سلولی، آنتی بادی ماهیچه ای ضد صاف و آنتی بادی ضد میتوکندری) گاهی اوقات در خون تشخیص داده و ممکن است یک سرنخ به حضور التهاب هپاتیت اتوایمون و سیروز صفراوی اولیه است، که هر دو می تواند باعث سیروز کبدی شود.
 • سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی) ممکن است توسط CT و MRI اسکن و سونوگرافی شکم تشخیص داده است. سرطان کبد معمولا در افراد مبتلا به سیروز زمینه ای پیشرفت می کند.
 • در صورتی که تجمع مایع در شکم وجود دارد، یک نمونه از مایع را می توان با استفاده از یک سوزن بلند حذف شده است. سپس سیال را می توان بررسی و تست شده است. نتایج آزمایش ممکن است وجود سیروز به عنوان علت از مایع نشان می دهد.

چگونه سیروز درمان می شود؟

چگونه سیروز درمان می شود؟ درمان سیروز شامل 1) جلوگیری از آسیب بیشتر به کبد، 2) درمان عوارض ناشی از سیروز، 3) پیشگیری از سرطان کبد و یا تشخیص آن اوایل، و 4) پیوند کبد. جلوگیری از آسیب بیشتر به کبد مصرف یک رژیم غذایی متعادل و یک مولتی ویتامین روزانه است. بیماران مبتلا به PBC با اختلال در جذب ویتامین های محلول در چربی ممکن است D ویتامین اضافی و K. نیاز اجتناب از مواد مخدر (از جمله الکل) است که باعث آسیب کبد می شود. تمام بیماران مبتلا به سیروز کبدی باید از مصرف الکل اجتناب کنند. بیشتر بیماران مبتلا به سیروز کبدی ناشی از مصرف الکل بهبود در عملکرد کبد با ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
30
به علاوه
24
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683800
بازدید کننده: 21020661
بازدید های امروز: 2631
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط