امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
بیماری کبد چرب غیر الکلی چگونه تشخیص داده می شود؟

بیماری کبد چرب غیر الکلی چگونه تشخیص داده می شود؟

کبد چرب معمولا علامتی ندارد، و هر گونه علائم اگر وجود داشته باشد به احتمال زیاد به دلیل بیماریهای همراه مانند چاقی، دیابت، بیماری عروقی ، و غیره در هر کسی که با چاقی و یا دیابت، کبد چرب باید مشکوک شود. در اقلیتی از بیماران، تست های غیر طبیعی در آزمایش معمولی خون یافت اگر چه اختلال معمولا خفیف است. احتمالا رایج ترین روش این است که توسط آن NAFLD تشخیص داده می شود است توسط مطالعات تصویربرداری - سونوگرافی، توموگرافی کامپیوتری (CT) تصویربرداری رزونانس مغناطیسی ( MRI ) - که به دلایل دیگر از تشخیص NAFLD به دست آمده. NAFLD نیز ممکن است کشف هنگامی که بیماران دچار عوارض ناشی از بیماری کبد - سیروز، نارسایی کبد و سرطان کبد - به علت وجود NASH.

این ممکن است به تمایز بین کبد چرب جدا شده و NASH با مطالعات تصویر برداری. اگر چه ترکیبی از آزمایش خون چند به عنوان استفاده از جدا کردن این دو پیشنهاد، و آزمون های در حال توسعه برای شناسایی NASH، بیوپسی از کبد بهترین وسیله برای افتراق بین حضور چربی یا چربی و التهاب است (NASH) . اگر چه اکثر افراد کبد چرب جدا شده و نه NASH داشته باشد، مهم است که برای شناسایی بیماران مبتلا به NASH، به دلیل نیاز به بروز عوارض بیماری کبد نگاه کنید و برای ورود به این بیماران به دادگاه ها از درمان با امید به جلوگیری از پیشرفت بیماری های کبدی است. بیماران مبتلا به سندرم متابولیک، چاقی، و دیابت کاندیداهای خوبی به انجام بیوپسی از کبد از بروز NASH در میان این گروه بالاتر است.

یکی از مشکلات در تشخیص NASH به عنوان علت موجب ترس شدید و یا سیروز است که به عنوان موجب ترس پیشرفت به سیروز کبدی، چربی از بین می رود. این نتایج در یک وضعیت است که به سیروز به عنوان کریپتوجنیک، سیروز است که در آن هیچ علت واضح و روشن وجود دارد اشاره شده است. (به طور خاص، در سیروز کریپتوجنیک دو شایعترین علت سیروز - الکل و هپاتیت ویروسی - ها در کار نیست.) سیروز کریپتوجنیک تا به پزشکان برای سال های سال به عنوان علت آن متعجب و متحیر. با این حال، در حال حاضر به نظر می رسد که 50 درصد از سیروز کریپتوجنیک در بیماران با چاقی و / یا دیابت رخ می دهد و احتمالا مربوط به NASH.

سایر دلایل کبد چرب چیست؟

سایر دلایل کبد چرب چیست؟ چندین علت شناسایی کبد چرب که NAFLD نیست، بلکه ممکن است باعث ابهام وجود دارد. که متداول ترین آنها مصرف الکل بیش از حد و هپاتیت C . علل دیگر شامل بیماری ویلسون، لیپودیستروفی (یک بیماری از ذخیره چربی)، گرسنگی، تغذیه وریدی، و پروتئینمی (یک بیماری از حمل و نقل چربی). علاوه بر این، چند دارو باعث کبد چرب، از جمله کورتیکواستروئیدها، با تاموکسیفن (Nolvadex در)، و متوترکسات (Rheumatrex، Trexall). عوارض ناشی از بیماری کبد چرب غیر الکلی چیست؟ عوارض ناشی از بیماری کبدی غیر الکلی اساسا کسانی که از NASH است که به سیروز پیشرفت و شامل نارسایی کبدی، ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
49
به علاوه
1
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683791
بازدید کننده: 21020652
بازدید های امروز: 2622
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط