امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
غذا

غذا

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 3 نظرات    

NAFLD در مطالعات انسانی و یا حیوانی با مقدار کاهش چربی های اشباع نشده (یک رژیم غذایی با چربی های اشباع شده) همراه است و افزایش مقدار فروکتوز (که اغلب به رژیم غذایی به عنوان شربت ذرت سرشار از فروکتوز اضافه شده است). مزایای افزایش چربی غیر اشباع (یک رژیم غذایی چربی های اشباع کمتر، و چربی غیر اشباع بالاتر) و کاهش شربت ذرت با فروکتوز بالا بر روی NAFLD اند نشان داده نشده است. با این حال، آسیب کمی در انجام این کار وجود دارد، به خصوص از سال ممکن است منافع حاصل از این تغییرات در رژیم غذایی نامربوط به کبد وجود دارد.

مشاهده جالب - هر چند غیر قابل توضیح - این است که به جای زخم شده کمتر (فیبروز) وجود دارد در کبد بیماران مبتلا به NASH که نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه در روز است. (جای زخم و یا فیبروز روند که در نهایت به سیروز منجر شده است.) مزایای مشابه قهوه با میزان کمتری از بیماری کبدی در هر دو سیروز الکلی و هپاتیت C. همراه است معقول نیست، توصیه می شود نوشیدن قهوه در مقدار متوسط ​​از نظر عدم وجود عوارض جانبی مضر است.

کمبود ویتامین D با NAFLD در ارتباط است. اگر چه هیچ دلیلی برای فکر می کنم که این کمبود به NAFLD مؤثر باشد، معقول است برای اندازه گیری سطح ویتامین D در بیماران مبتلا به NAFLD و درمان آنها را با ویتامین D در صورتی که دچار کمبود می باشد.

هیچ شواهدی از اثرات مضر مصرف الکل نور (دو یا کمتر نوشابه در روز) در NAFLD وجود دارد هر چند نیز هیچ مدرکی وجود ندارد که آن را بی خطر است وجود دارد! مقادیر بزرگتر از مصرف الکل باید توسط همه، از جمله افراد مبتلا به NAFLD اجتناب شود.

داروها و درمان های دیگر

اظهار نظر در مورد این

انسولین

متفورمین (گلوکوفاژ) مواد مخدر مورد استفاده برای درمان دیابت است. این با افزایش حساسیت به انسولین از سلول، به طور مستقیم مقابله با مقاومت به انسولین همراه است که NAFLD و همچنین سندرم متابولیک کار می کند. این مطالعه قرار گرفته است اما، متاسفانه، تا به بهبود آسیب کبدی مرتبط با NASH یافت نشده است.

پیوگلیتازون (Actos را) و rosiglitazone (Avandia) را از مواد مخدر است که همچنین برای درمان دیابت استفاده می شود زیرا آنها حساسیت به انسولین را افزایش می باشد. بوده است که کاهش چربی و نشانه ای از آسیب های کبدی، کبد با هر دو دارو وجود دارد، و پیوگلیتازون ممکن است زخم ناشی از التهاب NASH را کاهش دهد. دو مشکلاتی که با درمان رخ می دهد افزایش وزن و با rosiglitazone، افزایش حملات قلبی. پیوگلیتازون ممکن است برای درمان NASH مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، باید به رسمیت شناخته شود که اثر بلند مدت و ایمنی آن به خوبی تثبیت شده است.

آنتی اکسیدان ها

ویتامین E در NASH به دلیل اثرات عمومی آن مخالفت التهاب مطالعه قرار گرفت. نشان داده شده است به کاهش چربی کبد و التهاب و احتمالا فیبروز، اما اثر بلند مدت و ایمنی آن به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است. علاوه بر این، درمان با ویتامین E که NASH ندارد با مرگ و میر بالاتر همراه است. ویتامین E می تواند برای درمان NASH مورد استفاده قرار گیرد، اما باید آن را به صورت انتخابی استفاده می شود (در همه بیماران نیست)، و بیماران باید از خطر بالقوه را درک کنید.

Pentoxyfylline

Pentoxyfylline ( Trental ) شده است برای درمان NASH در گروه های کوچک از بیماران با تشویق نتایج: از شماره مورد مطالعه قرار. با این حال، نه به اندازه کافی تجربه و یا دانش اثربخشی و ایمنی خود، توصیه به درمان در خارج از مطالعات تحقیقاتی وجود دارد.

اسیدهای امگا 3 چرب

مطالعات کوچک برخی از سود با اسیدهای امگا 3 چرب در کاهش چربی کبد در بیماری کبد چرب نشان داده اند، و مطالعات بزرگتر در حال انجام است. در گروه زیادی از افراد (به دلیل وجود یا عدم وجود NAFLD نه انتخاب شده)، اسیدهای امگا 3 چرب به منظور کاهش حوادث قلبی عروقی مانند حمله قلبی و مرگ و میر به طور کلی نشان داده شده است. بنابراین، اسیدهای امگا 3 چرب ممکن است درمان مناسب برای بیماران مبتلا به NAFLD و سندرم متابولیک به دلیل این بیماران شیوع بالایی از بیماری های قلبی عروقی و مرگ است.

داروهای کاهنده لیپید

داروهای کاهنده لیپید، به طور خاص استاتین ها و مخلوط Ezetimibe (ZETIA)، برای درمان چربی خون غیر طبیعی مرتبط با سندرم متابولیک استفاده شده است. اگر چه شواهد از اثرات مفید این داروها در کبد در بیماری کبد چرب وجود دارد، نه تجربه به اندازه کافی به آنها توصیه در بیماران مبتلا به NAFLD مگر اینکه آنها در درجه اول که برای درمان چربی خون غیر طبیعی استفاده می شود وجود دارد.

اسید Ursodeoxycholic

اسید Ursodeoxycholic ( اورسودیل ) در NAFLD مورد مطالعه قرار گرفته است اما به دلیل ناکارآمدی و نگرانی در مورد سمیت در دوزهای بسیار بالا رها شده است.

جراحی چاقی

جراحی چاقی جراحی چاقی در جراحی های دستگاه گوارش است که منجر به از دست دادن وزن است و انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد. از آنجا که اعتقاد بر این است چاقی به عنوان یک عامل مهم در علت کبد چرب غیر الکلی و از دست دادن وزن نشان داده شده است که اثرات مفیدی در NAFLD، تعجب آور نیست که جراحی چاقی به عنوان یک درمان بالقوه برای NAFLD در نظر گرفته. تنها یک مطالعه اثرات جراحی چاقی در NAFLD گزارش شده است و نشان داده است که چربی و کاهش التهاب، و پیشرفت از فیبروز خفیف تا فیبروز شدید دستگیر شده است. (بیماران مبتلا به فیبروز شدید مورد بررسی قرار گرفت نمی شود و بنابراین ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
21
به علاوه
23
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683851
بازدید کننده: 21020712
بازدید های امروز: 2682
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط