امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چه رابطه ای بین بیماری کبد چرب غیر الکلی و بیماری های قلبی عروقی است؟

چه رابطه ای بین بیماری کبد چرب غیر الکلی و بیماری های قلبی عروقی است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، بیماری های قلبی عروقی، به ویژه حملات قلبی و سکته مغزی، به طور معمول در بیماران مبتلا به کبد چرب دیده می شود. در واقع، علل قلبی و عروقی از مرگ بیشتر از مرگ و میر ناشی کبد رخ می دهد. در حالی که اجزای سندرم متابولیک و عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند، NAFLD یافت شده است به عنوان یک عامل خطر است که مستقل از سندرم متابولیک، افزایش خطر ابتلا دو برابر شده است. از آنجا که استفاده از درمان NAFLD محدود است، مهم است که با تظاهرات سندرم متابولیک - چاقی، دیابت، فشار خون بالا، چربی خون (اختلالات چربی یا چربی در خون) - باید به شدت برخورد می شود.

آیا بیماری کبد چرب غیر الکلی در کودکان رخ می دهد؟

آیا بیماری کبد چرب غیر الکلی در کودکان رخ می دهد؟ از آنجا که این بیماری همه گیر در حال حاضر از چاقی در دوران کودکی شروع می شود ، تعجب آور نیست که برای پیدا کردن NAFLD در کودکان رخ می دهد. مطالعات فقط تعداد کمی در دسترس هستند، اما میزان شیوع آن در کودکان 2-19 سال حدود 10٪، با میزان چاقی شیوع افزایش است، و پیشرفت به سیروز وجود دارد. اگرچه نگرانی در مورد NAFLD در میان کودکان وجود دارد، وجود شواهد کافی به نفع درمان، و، بنابراین، هیچ توصیه عمومی ساخته شده است به نمایش کودکان دارای اضافه وزن و چاق برای NAFLD. توصیه می شود، با این حال، که کودکان مشکوک به NAFLD در آنها ... ادامه مطلب

چه بیماری ها مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی همراه است؟

بیماری های سندرم متابولیک است که با NAFLD همراه در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته است. انجمن های دیگری نیز وجود دارند از جمله پانکراس چرب، کم کاری تیروئید ، پولیپ روده بزرگ ، خون بالا اسید اوریک، کمبود ویتامین D ، تخمدان پلی کیستیک ، و انسدادی آپنه خواب . به عنوان مثال، 50٪ از بیماران مبتلا به NAFLD آپنه انسدادی خواب، و بیش از 90٪ از بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب دارای NAFLD. انجمن های انجام علیت ثابت نشده است، و در بسیاری از موارد مشخص نیست که چرا انجمن وجود داشته باشد - آیا انجمن با توجه به رابطه علت و معلولی و یا آنها منعکس کننده یک علت شایع زمینه.


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
8
به علاوه
1
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683809
بازدید کننده: 21020670
بازدید های امروز: 2640
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط