امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
هموکروماتوز ارثی چیست؟
  • هموکروماتوز ارثی چیست؟
  • چگونه هموکروماتوز مشخص نشدهاند، به ارث برده است؟
  • علائم و نشانه های هموکروماتوز مشخص نشدهاند، چه هستند؟
  • چگونه هموکروماتوز مشخص نشدهاند، تشخیص داده می شود؟
  • چگونه هموکروماتوز درمان می شود؟
  • توصیه های غذایی در هموکروماتوز چیست
  • توصیه هایی برای غربالگری برای سرطان کبد در هموکروماتوز مشخص نشدهاند، چه هستند؟

هموکروماتوز ارثی چیست؟

هموکروماتوز ارثی به ارث برده (ژنتیک) اختلال است که در آن تجمع بیش از حد آهن در بدن (اضافه بار آهن) وجود دارد. این یک اختلال ژنتیکی شایع در میان سفیدپوستان در ایالات متحده است، تحت تاثیر قرار حدود 1 تا 6 نفر در ایالات متحده است. افراد مبتلا به هموکروماتوز ارثی ممکن است هیچ علائم یا نشانه هایی داشته باشد (و طول عمر طبیعی)، یا آنها میتوانند علایم شدید و نشانه هایی از اضافه بار آهن است که عبارتند از جنسی اختلال، نارسایی قلبی ، درد مفاصل، کبد سیروز ، دیابت ملیتوس، خستگی و تیرگی از پوست است.

مقدار آهن طبیعی بدن سه تا چهار گرم است. مقدار کل آهن بدن است که با دقت کنترل می شود. بدنه یک میلی گرم آهن در روز از عرق و سلول ها که از پوست و پوشش داخلی روده ریخته از دست می دهد. زنان همچنین یک میلی گرم آهن از دست دادن روزانه به طور متوسط ​​از قاعدگی . در افراد طبیعی روده ها یک میلی گرم آهن جذب روزانه از مواد غذایی به جای آهن از دست رفته، و در نتیجه، هیچ تجمع بیش از حد آهن در بدن وجود دارد. هنگامی که تلفات آهن بیشتر، آهن بیشتری از غذا جذب می شود.

در افراد مبتلا به هموکروماتوز ارثی، جذب روزانه آهن از روده ها بیشتر از میزان مورد نیاز به جای ضرر و زیان است. از آنجا که بدن طبیعی می تواند به دفع آهن را افزایش نمی دهد، آهن جذب تجمع در بدن است. در این نرخ انباشت آهن، یک مرد با هموکروماتوز مشخص نشدهاند، می تواند 20 گرم آهن کل بدن توسط سن 40 سالگی به 50 تجمع می یابد. این ذخایر آهن اضافی در مفاصل، کبد، بیضه، و قلب، و باعث آسیب به این ارگان ها و علائم و نشانه های هموکروماتوز مشخص نشدهاند. زنان مبتلا به هموکروماتوز تجمع آهن در سرعت کند تر از مردان به خاطر آنها به آهن بیشتر از مردان به علت از دست دادن آهن از قاعدگی و تغذیه با شیر مادر از دست بدهند. بنابراین، آنها به طور معمول علائم و نشانه های از آسیب عضوی ناشی از مقدار زیاد آهن 10 سال بعد از مردان است.

چگونه هماکروماتوزیس ارثی به ارث برده است؟

چگونه هماکروماتوزیس ارثی به ارث برده است؟ هموکروماتوز ارثی اختلال اتوزومال مغلوب، که بدان معنی است که فرد در احتمال ابتلا به اضافه بار آهن تنها زمانی که یک جفت ژن غیر طبیعی از هر دو والدین به ارث برده است. (اختلال اتوزومال مغلوب متفاوت از اختلال اتوزوم غالب است که در آن افراد می تواند بیماری های میراث یک ژن غیر طبیعی از فقط یک پدر و مادر توسعه می باشد.) بدن انسان از میلیونها میلیون سلول تشکیل شده است. در داخل هسته درونی (هسته) از هر سلول کروموزوم ها می باشد. هر سلول انسان دارای دو مجموعه از 23 کروموزوم (تعداد 46 کروموزوم). هر مجموعه ای است از یکی از ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
14
به علاوه
21
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268218
بازدید کننده: 20606300
بازدید های امروز: 16788
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط