امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
Today : Thursday 17 October 2019
header
هپاتیت چیست؟

هپاتیت چیست؟

اصطلاح «هپاتیت» به سادگی به معنی التهاب کبد. هپاتیت ممکن است توسط یک ویروس یا توکسین مانند الکل ایجاد می شود. دیگر ویروس ها است که می تواند صدمه به سلول های کبدی می شوند شامل هپاتیت A و ویروس هپاتیت C. این ویروس ها به یکدیگر و یا به ویروس هپاتیت B مربوط نیست و در ساختار آنها متفاوت است، راه آنها در میان افراد گسترش، شدت علائم آنها می تواند باعث شود، راه درمان می شوند، و در نتیجه از عفونت.

دامنه مشکل چیست؟

هپاتیت B یک عفونت کبد ناشی از ویروس هپاتیت B (HBV) است. تخمین زده می شود که 350 میلیون نفر در سراسر جهان با این ویروس، که باعث 620000 مرگ و میر در سراسر جهان هر سال مبتلا می شوند. با توجه به مراکز کنترل بیماری ها (CDC)، حدود 43000 مورد جدید هپاتیت B در ایالات متحده در سال 2007 رخ داده است.

در ایالات متحده، نرخ عفونت های جدید بالاترین در میان مردم سنی 25 تا 44 سال (3.1 مورد در هر 100،000 جمعیت) کمترین میزان در میان کسانی که کمتر از 15 سال سن (0.02 پست در هر 100.000) بودند. این نشان دهنده حالت های اصلی انتقال هپاتیت B (انتقال جنسی، استفاده از مواد مخدر غیر قانونی، قرار گرفتن در معرض خون آلوده) و اثر واکسیناسیون همگانی نوزادان. در ایالات متحده، تا به کاهش 82٪ در موارد تازه تشخیص داده شده از هپاتیت B از سال 1990 بوده است. وجود این کاهش با افزایش واکسیناسیون و به آگاهی عمومی از HIV / AIDS و در نتیجه رفتارهای جنسی امن تر نسبت داد.

هنگامی که یک شخص برای اولین بار می شود هپاتیت B، آنها گفته می شود که یک عفونت 'حاد. اکثر مردم قادر به از بین بردن این ویروس و عفونت درمان می شود. بعضی از آنها قادر به پاک کردن ویروس و عفونت 'مزمن مبتلا به هپاتیت B است که معمولا عمر (پایین را ببینید) نیست. در ایالات متحده تقریبا 800،000 به 1.4 میلیون نفر به طور مزمن مبتلا به هپاتیت B. آلوده

هپاتیت B در سراسر جهان یافت می شود. برخی از کشورها نرخ بسیار بالاتر از عفونت از ایالات متحده؛ به عنوان مثال، در جنوب شرقی آسیا و جنوب صحرای آفریقا، به عنوان بسیاری از 15٪ به 20٪ از بزرگسالان مزمن مبتلا به هپاتیت B. آلوده

چه نوع از ویروس هپاتیت B است؟

ویروس هپاتیت B یک ویروس DNA است، به این معنی که مواد ژنتیکی آن است تا از اسید دئوکسی ریبونوکلئیک ساخته شده است. آن را به یک خانواده از ویروس های شناخته شده به عنوان Hepadnaviridae تعلق دارد. این ویروس است در درجه اول در کبد یافت می شود اما همچنین در حال حاضر در خون و مایعات بدن خاص.

ویروس هپاتیت B متشکل از ذرات هسته ای (بخش مرکزی) و یک پاکت اطراف آن (کت بیرونی). هسته است تا از DNA و آنتی ژن هسته (HBcAg) ساخته شده است. پاکت حاوی آنتی ژن سطحی (HBsAg) و. این آنتی ژن در خون می باشد و استفاده از نشانگر هایی که در تشخیص و ارزیابی بیماران مبتلا به هپاتیت ویروسی مشکوک استفاده می شود.

چگونه ویروس هپاتیت B باعث آسیب کبدی؟

ویروس هپاتیت B تولید مثل در سلول های کبد، اما این ویروس به خودی خود علت مستقیم آسیب به کبد نیست. در عوض، حضور این ویروس با ایجاد واکنش ایمنی از بدن به بدن تلاش می کند برای از بین بردن ویروس ها و بهبودی از عفونت. این پاسخ ایمنی باعث التهاب و ممکن است به طور جدی صدمه تماس های کبد. بنابراین، تعادل بین اثرات محافظتی و مخرب پاسخ ایمنی به ویروس هپاتیت B وجود دارد.

چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟

چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟ هپاتیت B به طور عمده از تماس با خون یا ترشحات بدن آلوده منتقل می شود. در افراد آلوده، ویروس را می توان در خون، منی، پیدا ترشحات واژن ، شیر مادر و بزاق. هپاتیت B از طریق غذا، آب، و یا از طریق تماس های گاه به گاه منتشر نمی شود. در ایالات متحده، تماس جنسی، رایج ترین روش انتقال است، به دنبال آن با استفاده از سوزن های آلوده برای تزریق مواد مخدر، خالکوبی، سوراخ کردن بدن و یا طب سوزنی . علاوه بر این، هپاتیت B می تواند از طریق مسواک به اشتراک گذاری و ریش تراش آلوده به مایعات و یا خون آلوده منتقل می شود. هپاتیت B نیز ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
1
به علاوه
1
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 23597794
بازدید کننده: 21931104
بازدید های امروز: 10734
بازدید های دیروز: 21592

کلمات مرتبط