امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟

چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟

هپاتیت B به طور عمده از تماس با خون یا ترشحات بدن آلوده منتقل می شود. در افراد آلوده، ویروس را می توان در خون، منی، پیدا ترشحات واژن ، شیر مادر و بزاق. هپاتیت B از طریق غذا، آب، و یا از طریق تماس های گاه به گاه منتشر نمی شود.

در ایالات متحده، تماس جنسی، رایج ترین روش انتقال است، به دنبال آن با استفاده از سوزن های آلوده برای تزریق مواد مخدر، خالکوبی، سوراخ کردن بدن و یا طب سوزنی . علاوه بر این، هپاتیت B می تواند از طریق مسواک به اشتراک گذاری و ریش تراش آلوده به مایعات و یا خون آلوده منتقل می شود.

هپاتیت B نیز ممکن است از مادران آلوده به نوزادان خود را در هنگام تولد (به اصطلاح انتقال «عمودی») پخش شده است. این به معنای شایع ترین انتقال در مناطقی از جهان که در آن نرخ هپاتیت B بالا می باشد. نرخ انتقال هپاتیت B از مادر به نوزاد تازه متولد شده بسیار زیاد است، و تقریبا همه نوزادان مبتلا می شوند هپاتیت مزمن B. خوشبختانه توسعه، انتقال می تواند به طور قابل توجهی از طریق immunoprophylaxis کاهش می یابد (پایین را ببینید).

به ندرت، هپاتیت B را می توان از طریق محصولات خون، کبد اهدا شده و ارگانهای دیگر منتقل می شود. با این حال، اهدا کنندگان خون و اندام به طور معمول برای هپاتیت که به طور معمول مانع از این نوع از انتقال به نمایش.

علائم و نشانه های هپاتیت حاد B چیست؟

هپاتیت حاد B دوره بیماری است که در طول یکی از اولین تا چهار ماه پس از دستیابی به ویروس رخ می دهد است. تنها 30٪ تا 50٪ از بزرگسالان علائم قابل توجهی در طول عفونت حاد. علائم اولیه ممکن است غیر اختصاصی است، از جمله تب ، آنفولانزا بیماری مانند، و درد مفاصل. علائم هپاتیت حاد ممکن است شامل:

  • خستگی ،
  • از دست دادن اشتها ،
  • تهوع ،
  • یرقان (زردی پوست و چشم ها)، و
  • درد در شکم سمت راست بالا (به علت کبد ملتهب).

به ندرت، خسارت هپاتیت حاد کبد تا بد از آن دیگر نمیتواند. این وضعیت تهدید کننده زندگی است به نام "هپاتیت برق آسا." بیماران مبتلا به هپاتیت برق آسا در خطر ابتلا به مشکلات خونریزی و کما ناشی از نارسایی کبد می باشد. بیماران مبتلا به هپاتیت برق آسا باید برای پیوند کبد مورد بررسی قرار. مطالعات کوچک نشان می دهد که این دارو لامیوودین (Epivir)، ممکن است از کمک های محدود در این موارد می شود (پایین را ببینید).

چه تعیین کننده نتیجه هپاتیت حاد B؟

پاسخ ایمنی بدن را عامل اصلی تعیین کننده در نتیجه از حاد افراد به هپاتیت B. که توسعه یک پاسخ ایمنی قوی به عفونت هستند احتمال بیشتری برای پاک کردن ویروس و بهبود می یابند. با این حال، این بیماران نیز بیشتر احتمال ابتلا به آسیب شدید کبد و علایم مربوط به پاسخ ایمنی قوی است که در تلاش برای از بین بردن این ویروس می باشد. از سوی دیگر، نتایج ضعیف تر پاسخ ایمنی در آسیب کبد کمتر و علائم کمتر اما در معرض خطر بیشتر ابتلا به مزمن هپاتیت B. افرادی که بهبود می یابند و از بین بردن ویروس ایمنی عمر توسعه، که شده است، حفاظت از عفونت متعاقب آن از هپاتیت B.

اکثر نوزادان و کودکان که به عفونت ویروسی هپاتیت B حاد به دست آوردن هیچ نشانه ای ندارند. در این افراد، سیستم ایمنی بدن نتواند به سوار پاسخ شدید به ویروس. در نتیجه، خطر ابتلا به یک نوزاد آلوده در حال توسعه به هپاتیت مزمن B در حدود 90٪ است. در مقابل، تنها 6٪ تا 10٪ از افراد بالای 5 سال که هپاتیت حاد B توسعه هپاتیت مزمن B.

چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟

چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟ هپاتیت B به طور عمده از تماس با خون یا ترشحات بدن آلوده منتقل می شود. در افراد آلوده، ویروس را می توان در خون، منی، پیدا ترشحات واژن ، شیر مادر و بزاق. هپاتیت B از طریق غذا، آب، و یا از طریق تماس های گاه به گاه منتشر نمی شود. در ایالات متحده، تماس جنسی، رایج ترین روش انتقال است، به دنبال آن با استفاده از سوزن های آلوده برای تزریق مواد مخدر، خالکوبی، سوراخ کردن بدن و یا طب سوزنی . علاوه بر این، هپاتیت B می تواند از طریق مسواک به اشتراک گذاری و ریش تراش آلوده به مایعات و یا خون آلوده منتقل می شود. هپاتیت B نیز ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
34
به علاوه
21
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683963
بازدید کننده: 21020824
بازدید های امروز: 2794
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط