امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
چگونه هپاتیت B تشخیص داده می شود؟

چگونه هپاتیت B تشخیص داده می شود؟

عفونت با هپاتیت B مشکوک است که تاریخچه پزشکی و معاینه فیزیکی عوامل خطر برای عفونت یا علائم و نشانه هایی که در تست های کبدی (آزمایش خون) مطرح هپاتیت B. اختلالات نیز می تواند سوء ظن افزایش نشان می دهد. با این حال، آزمایش های غیر طبیعی، می تواند از بسیاری از شرایط است که کبد تحت تاثیر قرار دهد. تشخیص هپاتیت B را می توان تنها با آزمایش خون ویروس هپاتیت B خاص ساخته شده است. این تست به عنوان "نشانگر" هپاتیت یا شناخته شده 'سرولوژی.

نشانگر موجود در خون می تواند عفونت هپاتیت B تایید و افتراق حاد از عفونت مزمن. این نشانگر مواد تولید شده توسط ویروس هپاتیت B (آنتی ژن) و آنتی بادی های تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با این ویروس می باشد. ویروس هپاتیت B سه آنتی ژن برای که آزمایش های معمول مورد استفاده وجود دارد - آنتی ژن سطحی (HBsAg) و، آنتی ژن هسته (HBcAg) و آنتی ژن E (با HBeAg).

از نظر HBsAg و anti-HBs

حضور هپاتیت B آنتی ژن سطحی (HBsAg) و در خون نشان می دهد که بیمار در حال حاضر با این ویروس آلوده. از نظر HBsAg پس از مواجهه اولیه به ویروس به نظر می رسد به طور متوسط ​​چهار هفته. افرادی که از عفونت حاد هپاتیت B بهبود می یابند پس از شروع علائم خون از نظر HBsAg روشن در حدود چهار ماه. این افراد، آنتی بادی به HBsAg (آنتیبادی Anti-HBs). آنتی بادی ایمنی کامل به هپاتیت B عفونت ویروسی پس از آن فراهم می کند. به همین ترتیب، افرادی که با موفقیت در مقابل هپاتیت B واکسینه تولید anti-HBs در خون می شود.

بیمارانی که قادر به پاک کردن ویروس در طی یک حمله حاد توسعه هپاتیت مزمن B. تشخیص هپاتیت مزمن B ساخته شده است که از نظر HBsAg در خون حداقل به مدت شش ماه است. در هپاتیت مزمن B، HBsAg مثبت می تواند برای سال ها تشخیص داده، و anti-HBs به نظر نمی رسد.

نظر anti-HBc

در هپاتیت حاد، یک کلاس خاص از آنتی بادی اولیه (IgM مثبت) به نظر می رسد که در برابر آنتی ژن هسته هپاتیت B (نظر anti-HBc IgM مثبت) است. پس از آن، یکی دیگر از کلاس های آنتی بادی، نظر anti-HBc IgG و توسعه و برای زندگی همچنان ادامه دارد، صرف نظر از اینکه فرد بهبود و یا توسعه عفونت مزمن. فقط نظر anti-HBc IgM را می توان برای تشخیص عفونت حاد هپاتیت B.

HBeAg و ضد HBe، و جهش پیش هسته ای

هپاتیت B E آنتی ژن (با HBeAg) در حال حاضر زمانی که ویروس هپاتیت B به طور فعال ضرب است، در حالی که تولید آنتی بادی، ضد HBe، (نیز نامیده می شود مقادیر آنتیبادی بالارونده با HBeAg) به معنای یک حالت غیر فعال بیشتری از ویروس ها و کاهش خطر انتقال.

در برخی از افراد آلوده به ویروس هپاتیت B، مواد ژنتیکی ویروس دستخوش تغییرات ساختاری، به نام یک جهش قبل از هسته. نتایج این جهش در ناتوانی از ویروس هپاتیت B به تولید HBeAg و حتی اگر ویروس است که به طور فعال در تولید مثل. این به این معنی است که حتی اگر هیچ بودن HBeAg در خون مردم با جهش کشف شده است، به ویروس هپاتیت B است که هنوز هم در این افراد فعال و آنها می توانند دیگران را آلوده کنند.

DNA ویروس هپاتیت B

بهترین نشانگر تولید مثل ویروس هپاتیت B در سطح DNA ویروس هپاتیت B در خون است. تشخیص DNA ویروس هپاتیت B در یک سیگنال نمونه خون که ویروس به طور فعال به ضرب. در هپاتیت حاد، HBV DNA وجود دارد به زودی پس از عفونت است، اما در طول زمان در بیماران که روشن عفونت حذف شده است. در هپاتیت مزمن، سطح HBV DNA اغلب همچنان برای سالهای زیادی بالا است و پس از آن کاهش می یابد به عنوان سیستم ایمنی بدن را کنترل ویروس می باشد. سطح HBV DNA گاهی اوقات به عنوان "بار ویروسی" نامیده می شود.

چگونه آزمایش خون هپاتیت B تفسیر می شوند؟

در جدول زیر می دهد تفسیر معمول برای مجموعه از نتایج را از هپاتیت B خون آزمون (سرولوژی).

ترین وضعیت به احتمال زیاد * تست نتایج
حساس، آلوده نیست، نه ایمنی از نظر HBsAg
نظر anti-HBc
آنتیبادی Anti-HBs
منفی
منفی
منفی
ایمنی ناشی از عفونت طبیعی از نظر HBsAg
نظر anti-HBc
آنتیبادی Anti-HBs
منفی
مثبت
مثبت
ایمنی انجام واکسیناسیون هپاتیت B از نظر HBsAg
نظر anti-HBc
ضد HBS
منفی
منفی
مثبت
به شدت آلوده از نظر HBsAg
نظر anti-HBc
IgM به نظر anti-HBc
آنتیبادی Anti-HBs
مثبت
مثبت
مثبت
منفی
مزمن مبتلا از نظر HBsAg
نظر anti-HBc
IgM به نظر anti-HBc
آنتیبادی Anti-HBs
مثبت
مثبت
منفی
منفی

* تفسیر آزمایش خون ویروس هپاتیت B همیشه باید توسط یک پزشک با تجربه با آگاهی از سابقه بیمار پزشکی، معاینه فیزیکی، و نتایج حاصل از این استاندارد ساخته شده است آزمایش خون کبد .

نقش بیوپسی کبد در هپاتیت مزمن B است؟

نقش بیوپسی کبد در هپاتیت مزمن B است؟ در بیوپسی کبد ، یک نمونه کوچک از بافت کبد جمع آوری شده و در زیر میکروسکوپ آزمایش می شود. این تست با ارزش است چرا که این نمونه نشان دهنده سلامت کبد. این می تواند میزان آسیب کبدی (التهاب یا سیروز) نشان می دهد. بیوپسی از کبد به طور معمول مورد نیاز نیست برای تشخیص هپاتیت B، بلکه آن است که برای نظارت بر پیشرفت آسیب کبدی در افراد مبتلا به هپاتیت مزمن و کمک به را انتخاب کنید و یا ارزیابی گزینه های درمانی استفاده می شود. البته طبیعی هپاتیت مزمن B چیست؟ این دوره از هپاتیت مزمن B متغیر است و بستگی به عوامل مختلف. این ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
3
به علاوه
13
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268172
بازدید کننده: 20606254
بازدید های امروز: 16742
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط