امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
نقش بیوپسی کبد در هپاتیت مزمن B است؟

نقش بیوپسی کبد در هپاتیت مزمن B است؟

در بیوپسی کبد ، یک نمونه کوچک از بافت کبد جمع آوری شده و در زیر میکروسکوپ آزمایش می شود. این تست با ارزش است چرا که این نمونه نشان دهنده سلامت کبد. این می تواند میزان آسیب کبدی (التهاب یا سیروز) نشان می دهد. بیوپسی از کبد به طور معمول مورد نیاز نیست برای تشخیص هپاتیت B، بلکه آن است که برای نظارت بر پیشرفت آسیب کبدی در افراد مبتلا به هپاتیت مزمن و کمک به را انتخاب کنید و یا ارزیابی گزینه های درمانی استفاده می شود.

البته طبیعی هپاتیت مزمن B چیست؟

این دوره از هپاتیت مزمن B متغیر است و بستگی به عوامل مختلف. این عوامل سن بیمار که در آن عفونت آغاز شد، میزان ضرب ویروسی، و توانایی سیستم ایمنی بدن برای کنترل عفونت.

عفونت می تواند از پیشرفت:

  • فاز تحمل ایمنی بدن (که در آن سیستم ایمنی بدن به ویروس را نادیده می گیرد)
  • مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی بدن (که در آن سیستم ایمنی بدن تلاش برای از بین بردن ویروس)
  • فاز ساکن (که در آن ویروس کمتر فعال است)

فاز تحمل ایمنی

برای افراد آلوده در بدو تولد و یا در سنین جوانی، سیستم ایمنی بدن را در ابتدا به ویروس هپاتیت B واکنش نشان نمی دهند. این مرحله از عفونت است به عنوان مرحله تحمل ایمنی بدن شناخته شده است. با وجود سطح بالای ویروس در بدن، ممکن است شواهد کمی از التهاب و هیچ نشانه ای وجود دارد. این مرحله به طور معمول برای سال طول می کشد، حتی تا دو یا سه دهه. این مهم است که بدانید که در مرحله تحمل ایمنی بدن به طور کلی در افرادی که در بزرگسالی آلوده شوند دیده می شود.

مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی

در طول سوم به دهه چهارم به هپاتیت مزمن B به دست آورد در دوران کودکی، سیستم ایمنی بدن ممکن است شروع به واکنش نشان می دهند به ویروس. این را به عنوان مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی بدن شناخته شده است. در مقابل، یک عفونت کسب شده در دوران بلوغ معمولا با مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی آغاز می شود. در مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی بدن، سیستم ایمنی بدن حمله به هپاتیت B ویروس آلوده سلول های کبدی در تلاش برای پاک کردن ویروس. این باعث التهاب، آسیب کبدی، و توسعه بافت اسکار. آزمایش خون کبدی استاندارد غیر طبیعی هستند، و بیوپسی کبد التهاب و / یا تشکیل بافت اسکار (فیبروز) را نشان می دهد. شدت تخریب کبد سلول، درجه فیبروز، و طول مدت مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی تعیین نتیجه هپاتیت مزمن B. شدید از تخریب و فیبروز و دیگر مرحله، بیشتر احتمال دارد آن است که سیروز ایجاد می شود .

فاز ساکن

پس از مرحله ترخیص کالا از گمرک ایمنی بدن، عفونت های ویروسی ممکن است یک فاز کمتر فعال شناخته شده به عنوان فاز ساکن را وارد کنید. حین این مرحله، وجود دارد هیچ علائم، سطوح ویروس هپاتیت B بسیار کم می شوند و استاندارد آزمایش خون کبدی طبیعی یا نزدیک به طبیعی است. موجب ترس و جوی پیشرفته یا سیروز که ممکن است پیش از آن توسعه یافته، با این حال، باقی مانده است. گاهی اوقات، در طول فاز ساکن، ویروس دوباره فعال می شود. این است که به عنوان شناخته شده "شعله ور"، و اغلب با علائم، آزمایش خون غیر طبیعی و از آسیب بیشتر به کبد در ارتباط است. عود با فعال شدن سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس ایجاد می شود. شعله ور شدن می تواند بسیار شدید و منجر به جای زخم بیشتر از کبد می شود. این بیماری در بسیاری از این افراد به سیروز و در نهایت به سیروز پیشرفته و یا مرحله نهایی با عوارض مرتبط با آن، از جمله سرطان کبد پیشرفت.

افراد آلوده که در مرحله خفیف ترخیص کالا از گمرک ایمنی تجربه و حرکت به فاز ساکن به عنوان ناقل سالم ویروس هپاتیت B شناخته شده است. این افراد معمولا تستها نرمال کبد و هیچ نشانه ای ندارند. با این حال، آنها هنوز هم می تواند عفونت ویروسی هپاتیت B انتقال به دیگران است. خطر از ناقل ویروس هپاتیت B در حال توسعه سیروز و سرطان سلول های کبدی کوچک است اگر چه خطر بالاتر است، نسبت به افراد بدون هپاتیت مزمن B.

چه داروهایی برای درمان هپاتیت B استفاده می شود؟

چه داروهایی برای درمان هپاتیت B استفاده می شود؟ عفونت حاد مبتلا به عفونت حاد مبتلا به هپاتیت B معمولا نیاز به درمان ندارد. در موارد نادر، با این حال، ممکن است عفونت به نارسایی کبد تهدید کننده زندگی شود. بیماران مبتلا به نارسایی کبد به دلیل هپاتیت حاد B باید برای پیوند کبد مورد بررسی قرار. مطالعات کوچک نشان می دهد که لامیوودین به مواد مخدر (Epivir) ممکن است در این زمینه موثر است. عفونت مزمن اگر یک فرد به طور مزمن مبتلا به هپاتیت B آلوده و دارای علائم و نشانه های عوارض چند، داروها معمولا استفاده نمی شود. این بیماران با دقت و با توجه به آزمایش خون ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
13
به علاوه
22
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268662
بازدید کننده: 20606744
بازدید های امروز: 17232
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط