امروز : پنجشنبه 26 تیر 1399
Today : Thursday 16 July 2020
header
چه داروهایی برای درمان هپاتیت B استفاده می شود؟

چه داروهایی برای درمان هپاتیت B استفاده می شود؟

عفونت حاد

مبتلا به عفونت حاد مبتلا به هپاتیت B معمولا نیاز به درمان ندارد. در موارد نادر، با این حال، ممکن است عفونت به نارسایی کبد تهدید کننده زندگی شود. بیماران مبتلا به نارسایی کبد به دلیل هپاتیت حاد B باید برای پیوند کبد مورد بررسی قرار. مطالعات کوچک نشان می دهد که لامیوودین به مواد مخدر (Epivir) ممکن است در این زمینه موثر است.

عفونت مزمن

اگر یک فرد به طور مزمن مبتلا به هپاتیت B آلوده و دارای علائم و نشانه های عوارض چند، داروها معمولا استفاده نمی شود. این بیماران با دقت و با توجه به آزمایش خون دوره ای. یکی از آزمون اندازه گیری "بار ویروسی، است که، مقدار DNA ویروسی در خون است. پزشکان درمان توصیه می کند اگر نشانه هایی که این ویروس شروع به علت آسیب و یا اگر بار ویروسی بالا وجود دارد. یکی دیگر از دلایل به تجویز دارو است اگر بیمار دارای آزمون مثبت برای هپاتیت B الکترونیکی آنتی ژن (با HBeAg) در خون است. با HBeAg با افزایش خطر پیشرفت بیماری کبدی و عوارض آن در ارتباط است.

در هپاتیت مزمن B، هدف از درمان این است که به کاهش خطر ابتلا به عوارض سیروز و نارسایی کبد. با این حال، آن را می کشد دهه عوارض رخ می دهد، که باعث می شود آن را دشوار برای بررسی اثر داروها. به عنوان یک جایگزین برای سال در حال انتظار برای پیدا کردن آنچه که اتفاق می افتد، دانشمندان تست مانند تست های عملکرد کبدی بار یا ویروسی برای ارزیابی اینکه آیا داروها در حال کار استفاده کرده اند. این منطقی است، زیرا آن شناخته شده است که افرادی که دارای مقادیر زیادی از ویروس را در خون خود را در خطر بیشتری هستند برای به دست آوردن سیروز. تا یک سوم از افراد مبتلا به بار ویروسی بسیار بالا (بیش از یک میلیون نسخه ویروسی در هر میلی لیتر خون) خواهد سیروز بیش از یک دهه توسعه، در مقایسه با تنها 4.5٪ از کسانی که با بار ویروسی کم (کمتر از 300 نسخه ویروسی در هر میلی لیتر ).

داروها می تواند تعدادی از ویروس ها در بدن را کاهش دهد و ممکن است قادر به از بین بردن این ویروس را از جریان خون. بطور منطقی، این باید به آنها داشتن نرخ پایین از پیشرفت به سیروز (<1٪ در سال)، اگر چه مطالعات طولانی مدت بزرگ شده اند انجام نشده است منجر شود. حتی در افرادی که به پاک کردن ویروس از خون آنها، تعداد کم از ویروس هنوز هم در کبد و سلول های دیگر زندگی می کنند. بنابراین، داروها بیماری را درمان نیست، اما آنها می تواند در پیشگیری یا به تاخیر انداختن عوارض و علائم. افرادی که به درمان پاسخ خوب هنوز هم می تواند ویروس را منتقل کنند. پزشکان به دنبال آزمایش خون که اندازه گیری بار ویروسی و عملکرد کبد و ممکن است آنها بیوپسی کبد برای بررسی در صورتی که داروها در حال کار را توصیه کند.

داروهای مورد استفاده برای هپاتیت مزمن B شامل اینترفرون و آنالوگ نوکلئوزیدی / نوکلئوتیدی. عوامل جدید در حال توسعه هستند اگر چه آنها هنوز در دست بررسی می باشد و تجربی در نظر گرفته شود. هیچ دستورالعملی پذیرفته شده است که بگویید که چگونه هر بیمار باید درمان شود وجود دارد. در نتیجه، درمان فردی است.

اینترفرون

اینترفرون آلفا در درمان هپاتیت B برای بیش از 20 سال استفاده شده است. اینترفرون آلفا یک پروتئین به طور طبیعی است که در بدن توسط سلول های سفید خون ساخته شده برای مبارزه با عفونت های ویروسی است. علاوه بر اثرات مستقیم ضد ویروسی آن، اینترفرون در برابر ویروس هپاتیت B از طریق تحریک سیستم ایمنی بدن را برای شفاف کردن ویروس کار می کند. در مقایسه با عوامل قدیمی تر اینترفرون آلفا، آلفا اینترفرون pegylated، به بازار عرضه شده به عنوان پگاسیس یا Pegintron، یک برنامه دوز راحت تر، ممکن است کمی بیشتر موثر و سرکوب این ویروس را برای مدت زمان طولانی تر. Pegylated آلفا اینترفرون است یک بار در هفته به مدت 48 هفته داده می شود.

 • کاهش قابل توجه در بار ویروسی و یا از بین بردن DNA ویروسی قابل تشخیص از خون در دو سوم از مردم در طول درمان رخ می دهد.
 • آزمایش خون برای عملکرد کبد نرمال در حدود 40٪ از افراد تحت درمان با اینترفرون.
 • افرادی که قبل از درمان اختلالات قابل توجهی در عملکرد کبد دارند احتمال بیشتری برای پاسخ به درمان.
 • کسانی که قبل از درمان باید آزمایش خون کبدی طبیعی هستند، کمتر احتمال دارد برای پاسخ به اینترفرون درمان.
 • نتایج بیوپسی از کبد نشان می دهد بهبود در حدود یک سوم از بیماران.

تنها 27٪ تا 32٪ از افرادی که هپاتیت B الکترونیکی آنتی ژن (با HBeAg) در خون خود قادر به از بین بردن HBeAg و تولید آنتی بادی بر علیه آنتی ژن HBE پس از درمان با اینترفرون خواهد بود. عود ممکن است رخ دهد پس از درمان متوقف شده است.

پاسخ پایدار (بار ویروسی غیر قابل کشف در خون، آزمایش عملکرد کبد نرمال) در حدود 15٪ رخ می دهد به 30٪ از بیماران بعد از دارو متوقف شود. اگر چه این یک درمان (برخی از ویروس هنوز هم در کبد و جای دیگر زندگی می کند) نیست، مردم با برخورد مداوم در معرض خطر کم عوارض بیماری کبدی می باشد. اگر سیستم ایمنی پاسخ را از طریق استفاده از استروئید و یا کسب HIV به خطر بیافتد، به عنوان مثال، این بیماری می تواند عود کند. اندازه گیری دوره ای آزمایش خون می تواند کمک به تایید می کنند که پاسخ همچنان ادامه داشته باشد.

عوارض جانبی اینترفرون

اینترفرون باعث عوارض جانبی از جمله:

 • خستگی، تعمیم درد عضلانی، تب، لرز و از دست دادن اشتها. این علائم شبیه سرماخوردگی در حدود 80٪ از بیماران درمان شده رخ می دهد؛
 • نوسانات خلقی، افسردگی ، اضطراب و سایر عوارض عصبی ممکن است رخ دهد. و
 • اختلالات غده تیروئید و در نتیجه inhypothyroidism (هورمون خیلی کم تیروئید)؛
 • سرکوب قابل توجهی از مغز thebone و تولید سلولهای خونی.
 • عفونت.
 • و یا ریزش مو ممکن است رخ دهد.

عوارض جانبی ممکن است به اندازه کافی شدید است که بیمار قادر به ادامه درمان است. در طول درمان، پاسخ ایمنی طبیعی به ویروس است تحریک شده و ممکن است التهاب بدتر شدن در کبد شود. این است که به طور معمول نشانه خوبی نشان می دهد که اینترفرون کار می کند، اما واکنش ها ممکن است در موارد نادر باعث نارسایی کبد. بنابراین، می توان از آزمایش خون از نزدیک در طی درمان نظارت داشته باشند. افراد با بیماری کبدی ناپایدار به دلیل سیروز معمولا باید اینترفرون را به دلیل افزایش خطر ابتلا به نارسایی کبدی نیست.

آنالوگ نوکلئوزیدی / نوکلئوتیدی

آنالوگ نوکلئوزیدی / نوکلئوتیدی (ناس) مواد شیمیایی انسان ساخته شده که شبیه به nucleosides و نوکلئوتید است که برای ساخت DNA استفاده می شود. هنگامی که این ویروس تلاش می کند تا با استفاده از آنالوگ به DNA خود، آن را قادر به DNA است و بنابراین، نمی تواند تولید کنند. نمونه هایی از این عوامل عبارتند از آدفوویر (Hepsera)، entecavir (Baraclude)، لامیوودین (Epivir-HBV، Heptovir، Heptodin)، telbivudine (Tyzeka) و تنوفوویر (Viread).

 • در بیمارانی که HBeAg در خون آنها، ناس کاهش بار ویروسی، باعث ویروس برای تبدیل شدن به غیر قابل کشف در 21٪ تا 67٪ از بیماران.
 • هنجاریابی آزمون های کبدی خون در 40٪ تا 77٪ رخ می دهد، و از دست رفتن HBeAg در حدود 12٪ تا 22٪ موارد پس از یک سال از درمان رخ می دهد.
 • نتایج در بیمارانی که با HBeAg ندارد در خون آنها، با 50٪ تا 90٪ با ویروس های غیر قابل ردیابی و 60٪ تا 80٪ با عادی سازی تست های عملکرد کبدی بهتر است.

در یک مطالعه در سال 2004 در افراد مبتلا به سیروز از هپاتیت B درمان با لامیوودین به حال، کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد و نارسایی کبد مترقی بیش از 50٪. ناس پیام جدیدتر مانند entecavir (Baraclude) و telbivudine (Tyzeka) به نظر می رسد نرخ پاسخ بالاتر از عوامل قدیمی تر مانند لامیوودین (Epivir-HBV، Heptovir، Heptodin)، اما تجربه کمتر با این NAS وجود دارد.

متاسفانه، ویروس هپاتیت B ممکن است به ناس در طول زمان مقاوم در برابر (پایین را ببینید). آدفوویر ممکن است در برابر سویه از ویروس است که به لامیوودین مقاوم شده اند و ممکن است به لامیوودین اضافه شده است زمانی که مقاومت به نظر می رسد موثر است. به سادگی تغییر از یک NA به دیگری توصیه نمی شود چرا که این منجر به سویه ویروس است که به چندین دارو مقاوم هستند.

در حال حاضر، مدت زمان مطلوب درمان با آنالوگ نوکلئوزیدی / نوکلئوتیدی نامشخص است. مردم با بودن HBeAg ممکن است تا شش ماه پس از نظر HBeAg از بین می رود از خون است و توسط آنتی بادی (ضد HBe) جایگزین درمان شود، اگر این اتفاق می افتد. در افراد بدون HBeAg و نقاط پایانی آنها کمتر روشن است. برخی از کارشناسان دفاع از درمان تا زمانی که بار ویروسی (DNA های ویروسی) غیر قابل کشف است و آنتی ژن سطحی (HBsAg) و شده است از خون پاک. دیگر داروهای ادامه برای دوره های طولانی مدت به سرکوب ویروس نشان می دهد. همه از این استراتژی ها با خطر ابتلا به ویروس تبدیل شدن مقاوم در برابر داروهای مختل شده است. بیمارانی که قطع درمان با ناس باید به دقت برای هپاتیت مکرر، که ممکن است شدید باشد تحت نظارت است.

چرا ویروس هپاتیت B به آنالوگ نوکلئوزیدی / نوکلئوتیدی مقاوم می شوند؟

چالش عمده در ارتباط با درمان طولانی مدت با ناس توسعه مقاومت ویروسی به ناس است. این مقاومت ناشی از یک تغییر (جهش) در ماده ژنتیکی ویروس.

 • برای لامیوودین (Epivir-HBV، Heptovir، Heptodin)، theincidence مقاومت 25٪ پس از یک سال و به عنوان بالا به عنوان 50٪ پس از سه سال از درمان است.
 • با telbivudine (Tyzeka)، میزان مقاومت در برابر 5٪ تا 11٪ پس از یک سال می باشد.

بنابراین، برخی از رهنمودها لامیوودین یا telbivudine به عنوان اولین درمان هپاتیت مزمن B. توصیه نمی شود به تنهایی

برای ناس دیگر مانند آدفوویر (Hepsera)، مقاومت پس از یک سال از درمان کمتر شایع است اما افزایش می یابد به 30٪ پس از پنج سال. نتایج اولیه با entecavir (Baraclude) نشان می دهد که مقاومت ممکن است با این عامل غیر معمول. هنگامی که مقاومت در برابر رخ می دهد، بار ویروسی ممکن است افزایش یابد یا تست های کبدی خون ممکن است غیر طبیعی.

آیا درمان ارجح برای هپاتیت مزمن B وجود دارد؟

هیچ دستورالعمل های روشن، توصیه می شود که عامل برای استفاده از در درمان هپاتیت مزمن B. اینترفرون که برای یک دوره تعریف شده از زمان داده شده و ممکن است یک واکنش طولانی تر بعد از دارو از ناس قطع وجود دارد. با این حال، اینترفرون به عنوان یک تزریق داده می شود، و عوارض جانبی اغلب سخت هستند. ناس به عنوان یک قرص داده می شود و دارای عوارض جانبی هستند، اما طول مدت درمان نامشخص است و درمان طولانی مدت ممکن است لازم باشد. NAS ممکن است در بیماران مبتلا به بیماری ناپایدار و سیروز ترجیح داده چرا که آنها تصور می شود کمتر احتمال دارد که باعث شعله ور شدن جدی هپاتیت مبتلا به بیماری شدید کبدی است.

اثرات الکل در ویروس هپاتیت B چیست؟

اثرات الکل در ویروس هپاتیت B چیست؟ عوامل که باعث آسیب کبدی به خصوص در بیمارانی که در حال حاضر هپاتیت B. به همین دلیل باید مضر، توصیه می شود که افراد با جلوگیری از هپاتیت B نوشیدن الکل. اثرات داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی در ویروس هپاتیت B چیست؟ حتی در افرادی که مبتلا به هپاتیت مزمن B، سیستم ایمنی بدن را در حال تلاش برای سرکوب ویروس. درمان هایی که به سیستم ایمنی بدن اجازه می دهد که ویروس تولید مثل در اعداد بزرگ است و ممکن است باعث هپاتیت به از جا در رفتن. نمونه هایی از داروهایی که سرکوب سیستم ایمنی بدن می باشد: پردنیزون : مورد استفاده در درمان ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
40
به علاوه
24
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 26773221
بازدید کننده: 25091890
بازدید های امروز: 18584
بازدید های دیروز: 11320

کلمات مرتبط
لیست نمایندگی های شرکت تیپاکس برای ارسال مرسولات مدت زمان تحویل 48الی72ساعت

شهرهایی که تیپاکس رو پشتیبانی می کنند تیپاکس به مقصد تمامی مرکز استانها ارسال مستقیم دارد. سفارش‌هایی که در محدوده شهر در شهرهای دارای دفتر نمایندگی تیپاکس قرار دارند کالا ها در منزل تحویل داده می‌شوند و تیپاکس برای رساندن آنها، هزینه اضافی دریافت نمی‌کند. مشتریانی که آدرسشان در خارج از شهر مقصد قرار دارد، می‌توانند سفارش خود را از دفتر شعبه شهر مقصد تحویل بگیرند. در حال حاضر، شهرهای زیر دارای دفتر تیپاکس هستند : آبادان - آبدانان - آبیک - آباده - آزادشهر - آستارا – آستانه (اراک) - آستانه اشرفیه - آشخانه ( بجنورد) - آقاجاری - آق قلا - آمل - ابهر - ابرکوه - اراک - اردکان - اردبیل - ازنا - ارسنجان - اسالم - اسدآباد - الیگودرز - اندیمشک - املش - اهرم - اهواز - ارومیه - امیدیه - ادیمی (زابل) - اسلام‌آباد غرب - اسفراین - اشنویه - اصفهان و حومه - اقلید - ایرانشهر - ایذه - ایلام - ایوان‌غرب - بابلسر - بابل - باغملک - بانه - برازجان - بروجرد - بروجن - بجنورد - بم - بناب - بندر امام‌خمینی (سربندر) - بندر انزلی - بندرترکمن - بندرعباس - بوانات (سوریان) - بوشهر - بوکان - بهشهر - بیرجند - بیجار - بهبهان - پاسارگاد - پاوه - پره‌سر - پلدختر - پیرانشهر - تاکستان - تالش - تربت حیدریه - تبریز - تنکابن - تویسرکان - حمیدیه - جغتای - جلفا - جم - جوانرود - جوین - جویبار - جهرم - جیرفت - چابهار‌‌‌ - چالدران - چالوس - خاش - خرم آباد - خرم بید(دهبید) - خرمدره – خدابنده (قیدار) - خرمشهر - خمین - خمینی شهر – خنداب (اراک) - خوانسار - خورموج - خوی - داراب - دامغان - دزفول - دشت مرغاب - دورود - دلیجان - دهدشت - دره شهر - دیواندره - رامسر - رامشیر - رامهرمز - رشت - رفسنجان - روانسر - رودسر - رومشکان - زابل و زهک - زاهدان - زنجان - ساری - ساوه - سبزوار - سراب - سراوان - سرپل ذهاب - سردشت - سروستان - سعادت شهر - سقز - سلطانیه - سلماس - سمنان - سنقرکلیایی - سنندج - سوسنگرد - سیرجان - سیوند - شادگان - شازند - شاهرود - شاهین شهر - شوش - شوشتر - شهرضا - شهرکرد - شیراز - شیروان - صائین قلعه - صحنه - صفاشهر/سروستان - صومعه سرا - عسلویه - (منطقه ویژه انرژی پارس) - علی‌آباد کتول - فامنین - فسا - فرمهین (اراک) - فریدونکنار - فلاورجان - فولادشهر و ذوب آهن - فومن – قادرآباد (سعادت شهر) - قائم شهر - قائن - قشم - قروه - قزوین - قصرشیرین - قم - قوچان - کازرون - کاشان - کاشمر - کامیاران - کرج - کردکوی - کرمان - کرمانشاه - کلاچای – کمیجان (اراک) - کنگاور - کنگان - کهنوج - کوهدشت - کیش - گالیکش - گچساران - گرگان - گلپایگان - گناباد - گنبدکاووس - گیلان غرب - لار - لالجین - لاهیجان - لردگان - لنگرود - لوشان - لیسار - ماکو - ماهشهر - مبارکه - محلات - محمودآباد - مراغه - مرند - مرودشت - مریوان - مسجد سلیمان - مشهد - ملایر - ملکان - منجیل - مهاباد – مهاجران (اراک) - مهران - میاندوآب - میانکوه - میانه - میبد - مینودشت - میلاجرد (اراک) - نجف آباد - نراق - نظرآباد - نقاب - نقده - نکا - نوشهر - نور - نورآباد لرستان - نهاوند - نهبندان - نیشابور - هادی شهر - هامون - هرسین - هشت‌پر - هشتگرد - هفتکل - همدان - هندیجان - هویزه - هیرمند - هیدج - یاسوج - یزد - خلخال