امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
عفونت هپاتیت C چیست؟

عفونت هپاتیت C چیست؟

عفونت هپاتیت C عفونت کبد ناشی از ویروس هپاتیت C (HCV) است. دشوار است که برای سیستم ایمنی بدن انسان برای از بین بردن HCV از بدن، و عفونت با HCV معمولا مزمن می شود. دهه طول، عفونت مزمن با خسارت HCV کبد و می تواند به نارسایی کبد می شود. در ایالات متحده، تعداد موارد جدید عفونت HCV شده است از اوج 200،000 سالانه به حدود 17000 در سال 2007 کاهش یافته است. هنگامی که این ویروس اولین بار وارد بدن، با این حال، وجود دارد معمولا بدون علامت هستند، بنابراین این اعداد را تخمین می زند. تا 85٪ از افراد تازه آلوده موفق به از بین بردن این ویروس و تبدیل مزمن آلوده. در ایالات متحده، بیش از سه میلیون نفر مزمن با HCV آلوده. عفونت است که معمولا در میان افرادی که 40 تا 60 سال سن دارند شناسایی شده است، منعکس کننده میزان بالای عفونت در 1970s و 1980s. می 8000 به 10000 مورد مرگ در سال در ایالات متحده مربوط به عفونت HCV وجود دارد. عفونت HCV از علل منجر به پیوند کبد در ایالات متحده است و یک عامل خطر برای کبد سرطان .

طبیعت (زیست شناسی) از ویروس هپاتیت C چیست؟

'هپاتیت به معنای التهاب کبد. HCV یکی از ویروس است که می تواند هپاتیت شود. این ربطی به سایر ویروس هپاتیت مشترک (برای مثال، هپاتیت A و هپاتیت B ). HCV یکی از اعضای خانواده Flaviviridae از ویروس ها می باشد. دیگر اعضای این خانواده از ویروس ها عبارتند از کسانی که باعث تب زرد و تب دانگ.

ویروس ها متعلق به این خانواده همه اسید ریبونوکلئیک (RNA) به عنوان ماده ژنتیکی خود را. تمام ویروس هپاتیت C هستند تا از پوشش بیرونی (پاکت) ساخته شده و حاوی آنزیم ها و پروتئین ها که اجازه می دهد این ویروس به تکثیر در داخل سلول های بدن، به ویژه، سلول های کبد. اگر چه این ساختار اساسی رایج همه ویروس هپاتیت C است، حداقل شش گونه متفاوت از این ویروس که دارای پروفایل های مختلف ژنتیکی (ژنوتیپ) وجود دارد. در ایالات متحده، رقم 1 به رایج ترین شکل HCV است. حتی در یک رقم تنها ممکن است برخی از تغییرات (1A ژنوتیپ و 1b، به عنوان مثال) وجود دارد. ژنوتیپ مهم است برای هدایت درمان به دلیل برخی از ژنوتیپ ویروسی بهتر به درمان واکنش می دهند. تنوع ژنتیکی HCV یکی از دلایلی که آن را دشوار است به منظور توسعه یک واکسن موثر از این واکسن باید در برابر همه ژنوتیپ ها محافظت شده است.

چگونه آسیب کبدی در هپاتیت C رخ می دهد؟

چگونه آسیب کبدی در هپاتیت C رخ می دهد؟ حضور HCV در کبد باعث سیستم ایمنی بدن انسان، که منجر به التهاب می شود. به مرور زمان (معمولا دهه)، التهاب طولانی مدت ممکن است زخم شود. زخم ایجاد شده گسترده در کبد سیروز گفته می شود. زمانی که کبد مبتلا به سیروز می شود، نتواند به انجام وظایف عادی خود، (نارسایی کبد)، و این منجر به عوارض جدی و حتی مرگ شود. کبد مبتلا به سیروز نیز بیشتر مستعد به سرطانی می باشد. چگونه هپاتیت C ویروس، است که این بیماری مسری است، و چگونه می تواند انتقال قابل پیشگیری است؟ HCV گسترش (انتقال) بیشتر کارآمد را از طریق تماس با خون آلوده است. ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
44
به علاوه
12
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683915
بازدید کننده: 21020776
بازدید های امروز: 2746
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط