امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه آسیب کبدی در هپاتیت C رخ می دهد؟

چگونه آسیب کبدی در هپاتیت C رخ می دهد؟

حضور HCV در کبد باعث سیستم ایمنی بدن انسان، که منجر به التهاب می شود. به مرور زمان (معمولا دهه)، التهاب طولانی مدت ممکن است زخم شود. زخم ایجاد شده گسترده در کبد سیروز گفته می شود. زمانی که کبد مبتلا به سیروز می شود، نتواند به انجام وظایف عادی خود، (نارسایی کبد)، و این منجر به عوارض جدی و حتی مرگ شود. کبد مبتلا به سیروز نیز بیشتر مستعد به سرطانی می باشد.

چگونه هپاتیت C ویروس، است که این بیماری مسری است، و چگونه می تواند انتقال قابل پیشگیری است؟

HCV گسترش (انتقال) بیشتر کارآمد را از طریق تماس با خون آلوده است.

 • شایع ترین راه انتقال سوزن مشترک در میان کاربران از مواد مخدر است.
 • اتفاقی سوزن چوب در کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز ویروس منتقل کرده اند. متوسط ​​خطر ابتلا به عفونت HCV از چوب با سر سوزن آلوده است 1.8٪ (محدوده 0٪ تا 10٪)
 • قبل از سال 1992، برخی از افراد به عفونت HCV از تزریق خون و یا فرآورده های خونی به دست آورد. از سال 1992، تمام محصولات خون برای HCV نمایش داده شده است، و موارد HCV با توجه به انتقال خون در حال حاضر بسیار نادر است.
 • عفونت HCV نیز می تواند از مادر به نوزاد متولد نشده منتقل می شود. حدود 4 از هر 100 نوزاد متولد شده از مادران-HCV آلوده به این ویروس مبتلا می شوند.
 • تعداد کمی از موارد از طریق مقاربت جنسی منتقل می شود. خطر انتقال HCV از یک فرد آلوده به همسر غیر آلوده و یا شریک جنسی بدون استفاده از کاندوم در طول عمر تخمین زده شده است که بین 1٪ و 4٪ باشد.
 • در نهایت، وجود دارد برخی از شیوع HCV زمانی که ابزار و یا در معرض خون شده اند دوباره استفاده می شود و بدون تمیز کردن مناسب بین بیماران بوده است.

انتقال HCV می تواند در راه های مختلفی برای جلوگیری کرد.

 • برنامه های پیشگیری در جلوگیری از به اشتراک گذاری سوزن در بین معتادان به مواد مخدر را هدف گرفته است. برنامه های سرنگ و سوزن و مداخلات آموزشی انتقال عفونت HCV را کاهش داده است. با این حال، جمعیت معتادان به مواد مخدر جمعیت دشوار برای رسیدن است، و نرخ HCV در بین معتادان (30 درصد از کاربران جوان تر) بالا باقی می ماند.
 • در میان کارکنان بهداشتی درمانی، تکنیک های سوزن استفاده بی خطر توسعه یافته اند به منظور کاهش اتفاقی سوزن چوب. سرنگ های جدیدتر سیستم های سوزن خود دربندی که اجتناب از نیاز به صورت دستی جایگزین یک درپوش پس از رسم خون و کاهش خطر ابتلا به سوزن چوب.
 • هیچ راهی روشن برای جلوگیری از انتقال HCV از مادر به فرزند وجود دارد.
 • افراد با شرکای جنسی متعدد باید اقدامات احتیاطی مانع مانند کاندوم به منظور محدود کردن خطر ابتلا به HCV و همچنین دیگر بیماری های جنسی منتقل می شود استفاده کنید.
 • اگر یک شریک آلوده است، زوج دارای یک همسر باید کم خطر انتقال عفونت HCV زمانی که تصمیم گیری که آیا برای استفاده از کاپوت در حین مقاربت در نظر بگیرند. بعضی از زوج ها ممکن است تصمیم به استفاده از آنها و برخی از آنها ممکن نیست.
 • تست های غربالگری برای محصولات خون تقریبا خطر انتقال عفونت HCV از طریق انتقال حذف، تخمین زده شده توسط CDC به کمتر از یک به دو میلیون محصولات خون.
 • افراد مبتلا به عفونت HCV باید ریش تراش و یا مسواک را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • این مهم است که پزشکان و کلینیک دستورالعمل های کارخانه سازنده را برای استریل کردن / تمیز کردن ابزار و وسایل یکبار مصرف به درستی دور ریخته میشود.

این مهم است متوجه باشید که HCV است از طریق تماس های گاه به گاه منتشر نمی شود. بنابراین، دست دادن، بوسیدن و در آغوش گرفتن است رفتارهایی که خطر انتقال را افزایش نمی دهد. بدون نیاز به استفاده از روشهای جداسازی ویژه هنگامی که با افراد آلوده.

علائم و نشانه های عفونت هپاتیت C چیست؟

علائم و نشانه های عفونت هپاتیت C چیست؟ حدود 75٪ از افراد هیچ نشانه ای ندارند زمانی که آنها برای اولین بار از عفونت HCV به دست آوردن. 25٪ باقی مانده ممکن است از خستگی، از دست دادن اشتها، درد عضلانی و یا شکایت تب . زردی پوست یا چشم ها ( زردی ) در این مرحله اولیه عفونت نادر است. با گذشت زمان، افراد مبتلا به عفونت مزمن ممکن است شروع به تجربه اثرات التهاب مزمن کبد ناشی از واکنش ایمنی بدن به ویروس. آزمایش خون ممکن است افزایش سطح آنزیم های کبدی، نشانه ای از آسیب کبدی است که اغلب برای اولین بار پیشنهاد کرد که این عفونت ممکن است در حال حاضر نشان می دهد. بیماران ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
10
به علاوه
13
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683914
بازدید کننده: 21020775
بازدید های امروز: 2745
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط