امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
علائم و نشانه های عفونت هپاتیت C چیست؟

علائم و نشانه های عفونت هپاتیت C چیست؟

حدود 75٪ از افراد هیچ نشانه ای ندارند زمانی که آنها برای اولین بار از عفونت HCV به دست آوردن. 25٪ باقی مانده ممکن است از خستگی، از دست دادن اشتها، درد عضلانی و یا شکایت تب . زردی پوست یا چشم ها ( زردی ) در این مرحله اولیه عفونت نادر است.

با گذشت زمان، افراد مبتلا به عفونت مزمن ممکن است شروع به تجربه اثرات التهاب مزمن کبد ناشی از واکنش ایمنی بدن به ویروس. آزمایش خون ممکن است افزایش سطح آنزیم های کبدی، نشانه ای از آسیب کبدی است که اغلب برای اولین بار پیشنهاد کرد که این عفونت ممکن است در حال حاضر نشان می دهد. بیماران ممکن است به آسانی خسته و یا شکایت از علائم غیر اختصاصی.

به عنوان سیروز توسعه، علائم افزایش می دهد و ممکن است شامل:

  • ضعف ،
  • از دست دادن اشتها ،
  • از دست دادن وزن ،
  • بزرگ شدن پستان در مردان،
  • راش بر روی کف دست،
  • مشکل با لخته شدن خون، و
  • رگ های خونی مانند عنکبوت بر روی پوست.

در بیماران مبتلا به سیروز پیشرفته، کبد شروع به شکست منجر میشود. این مشکل تهدید کننده زندگی است. سردرگمی و حتی کما ( آنسفالوپاتی ) ممکن است از عدم توانایی کبد برای پردازش برخی از مواد سمی می شود.

افزایش فشار در رگ های خونی به کبد (فشار خون بالا پورتال) ممکن است باعث شود که مایعات ساخت تا در حفره شکم ( آسیت ) و در نتیجه در رگه engorged در لوله بلع (واریس مری) است که به راحتی پاره و می تواند به طور ناگهانی و گسترده است. خونریزی پورتال فشار خون بالا می تواند باعث نارسایی کلیه و یا بزرگ شدن طحال و در نتیجه کاهش سلولهای خونی و توسعه ( کم خونی )، و یا توسعه پلاکت کم ( ترومبوسیتوپنی )، که می تواند خونریزی حمایت می کنند.

در سیروز پیشرفته، علل نارسایی کبد کاهش تولید فاکتورهای انعقادی. بیماران مبتلا به سیروز پیشرفته اغلب زردی توسعه از آنجا که کبد آسیب دیده قادر به از بین بردن یک ترکیب زرد، به نام بیلی روبین است که از تشکیل هموگلوبین گلبول های قرمز قدیمی.

چه شرایط خارج از کبد با عفونت هپاتیت C در ارتباط است؟

چه شرایط خارج از کبد با عفونت هپاتیت C در ارتباط است؟ بسیاری از علائم و نشانه های عفونت HCV مربوط به کبد. به میزان کمتر، عفونت HCV موجب شرایط خارج از کبد. عفونت HCV می تواند باعث می شود که بدن آنتی بادی های غیر معمول به نام 'کرایوگلوبولین. این کرایوگلوبولین باعث التهاب عروق ( واسکولیت ) که ممکن است پوست، مفاصل و کلیه ها آسیب می رساند. بیماران مبتلا به کرایوگلوبولینمی (کرایوگلوبولین در خون) ممکن است درد مفاصل ، ورم مفاصل، بثورات جلدی بنفش مطرح شده در پاها، درد منتشر و یا تورم. علاوه بر این، این بیماران ممکن است پدیده رینود که در آن انگشتان دست و پا تبدیل ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
39
به علاوه
30
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683900
بازدید کننده: 21020761
بازدید های امروز: 2731
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط