امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
پیشرفت های معمول در عفونت مزمن هپاتیت C چیست؟

پیشرفت های معمول در عفونت مزمن هپاتیت C چیست؟

درک ما را از پیشرفت طبیعی (تاریخ) عفونت HCV هنوز هم در حال تحول است.

از 100 نفر آلوده به HCV، تخمین زده می شود که 75 تا 85 تبدیل خواهد شد مزمن مبتلا، 60 تا 70 توسعه بیماری کبدی ، 5 تا 20 خواهد سیروز توسعه و 1 تا 5، از عوارض ناشی از بیماری های کبدی مانند سیروز یا سرطان کبد می میرند .

دانشمندان در حال یادگیری بیشتر در مورد آنچه باعث می شود برخی از مردم به مشکلات خفیف و دیگران به عوارض جدی است. نوشیدن الکل و دستیابی به سایر ویروس های هپاتیت عوامل خطر برای بیماری شدید می باشد. بنابراین، افرادی که عفونت مزمن هپاتیت C داشته باشد باید آشامیدنی اجتناب می شود و باید در برابر ویروس هپاتیت دیگر (A و B) واکسینه می شوند.

سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی) با سیروز کبدی به دلیل عفونت مزمن HCV در ارتباط است. برخی از کارشناسان توصیه می غربالگری بیماران مبتلا به عفونت HCV و سیروز به سرطان کبد را هر شش ماه با شکم سونوگرافی معاینات و آزمایش خون برای آلفا فتوپروتئین (یک شاخص برای سرطان کبد). اثر بخشی این غربالگری نامشخص است.

چه کسی در معرض خطر است و باید برای عفونت هپاتیت C مورد آزمایش قرار؟

در حال حاضر، غربالگری برای HCV به عنوان بخشی از یک معاینه بالینی روتین توصیه نمی شود. در عوض، تست باید در میان انجام می شود:

  • افراد در معرض خطر عفونت از جمله کاربران در حال حاضر و گذشته از مواد مخدر تزریقی و افراد را از افراد آلوده به خون و یا اندام های آلوده
  • کودکان متولد شده از مادران مزمن مبتلا
  • افرادی که خون، محصولات خونی، یا اندام های پیوندی قبل از سال 1992 دریافت کرد
  • افراد با سطح غیر طبیعی آنزیم های کبدی در خون

این تنها شرایطی که در آن آزمایش برای عفونت HCV ممکن است انجام می شود. به طور کلی، تست توصیه می شود هنگام قرار گرفتن در معرض ویروس مشکوک است.

نقش بیوپسی کبد در درمان هپاتیت C مزمن است؟

نقش بیوپسی کبد در درمان هپاتیت C مزمن است؟ آزمایش خون می تواند به پزشک بگویید که آیا HCV وجود داشته باشد، اما می تواند سطح آسیب کبدی است که رخ داده است را بگویید. بیوپسی از کبد اجازه می دهد تا پزشک به منظور تشخیص میزان التهاب و زخم در حال حاضر با بررسی یک نمونه کوچک از بافت کبد است. بیوپسی از کبد اطلاعات در تصمیم گیری برای شروع درمان مفید می دهد. آسیب کبدی قابل توجه یک عامل خطر برای شرایط دیگر از قبیل کارسینوم سلول کبدی و واریس های مری است. بیوپسی از کبد ممکن است توصیه می شود که پزشک نامشخص در مورد اینکه آیا برای شروع درمان است و یا مایل به نظارت بر پاسخ ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
48
به علاوه
21
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683979
بازدید کننده: 21020840
بازدید های امروز: 2810
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط