امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
الگوهای مختلف پاسخ به درمان ضد ویروسی چیست؟

الگوهای مختلف پاسخ به درمان ضد ویروسی چیست؟

پاسخ به درمان به طور عمده توسط نتایج آزمایش RNA HCV تعریف شده است. چهار الگوهای پاسخ به درمان ضد ویروسی شرح داده شده است:

  1. تحقق SVR،
  2. عود،
  3. پاسخ نسبی و
  4. هیچ پاسخ.

قطعی پاسخ ویروسی: به پاسخ مطلوب پاسخ پایدار (SVR)، تعریف شده به عنوان عدم وجود RNA HCV قابل تشخیص در سرم با استفاده از یک تست حساس در پایان درمان و شش ماه بعد است. بسیاری از این افراد در بهبودی با هپاتیت C RNA ویروس قابل تشخیص در خون یا کبد باقی می ماند (هیچ نشانه ای از بیماری) به طور نامحدود،. علاوه بر این، پیگیری نمونه ها نشان می دهد کاهش قابل توجهی در التهاب وجود دارد و حتی می تواند رگرسیون از زخم. طولانی تر پیگیری این بیماران ضروری است، با این حال، برای ارزیابی قطعی که آیا پاسخ دهندگان پایدار خواهد عوارض سیروز جلوگیری و طولانی تر زندگی می کنند.

عود: Relapsers بیمارانی که در ابتدا از خون خود را از بین بردن RNA اما پس از آن توسعه RNA قابل تشخیص دوباره در مدت کوتاهی پس از قطع درمان وجود داشته باشد. RNA قابل تشخیص می شود دوباره در ظرف شش ماه و معمولا در سه ماه اول قطع درمان.

پاسخ دهندگان جزئی: بیمارانی که HCV کاهش سطح RNA (دو ورود به سیستم کاهش) اما هرگز در 24 هفته غیر قابل تبدیل به پاسخ دهندگان به عنوان جزئی گفته می شود.

بدون پاسخ: بیمارانی که سطح RNA HCV قابل تشخیص در طول درمان پایدار به عنوان عدم پاسخ شناخته شده است. بیماران در آنها HCV RNA در طول دوره اولیه درمان غیر قابل کشف می شود اما دوباره ظاهر قبل از پایان درمان، احتمالا باید به همین ترتیب در نظر گرفته شود عدم پاسخ. این ظهور مجدد HCV RNA در طول درمان به عنوان یک 'از طریق شکستن' از HCV اشاره شده است.

اهداف درمان عفونت هپاتیت C چیست؟

اهداف درمان عفونت هپاتیت C چیست؟ هدف نهائی از درمان ضد ویروسی می باشد برای از بین بردن HCV، جلوگیری از انتقال، بهبود و یا عادی آزمون کبد و بافت شناسی (ظاهر میکروسکوپی)، جلوگیری از پیشرفت به سیروز و سرطان کبد، طولانی شدن طول عمر و بهبود کیفیت زندگی است. همانطور که قبلا گفته شد، تنها تحقق SVR امکان دستیابی به تمام این اهداف از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به یک واکنش پایدار در بهبودی به طور نامحدود باقی می ماند فراهم می کند. بقیه بیماران (عدم پاسخ، پاسخ دهندگان جزئی و relapsers) ممکن است بهبود در آزمایش خون با یا بدون تسکین علایم نشان می دهد. گزینه های ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
7
به علاوه
14
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683991
بازدید کننده: 21020852
بازدید های امروز: 2822
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط