امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
اهداف درمان عفونت هپاتیت C چیست؟

اهداف درمان عفونت هپاتیت C چیست؟

هدف نهائی از درمان ضد ویروسی می باشد برای از بین بردن HCV، جلوگیری از انتقال، بهبود و یا عادی آزمون کبد و بافت شناسی (ظاهر میکروسکوپی)، جلوگیری از پیشرفت به سیروز و سرطان کبد، طولانی شدن طول عمر و بهبود کیفیت زندگی است.

همانطور که قبلا گفته شد، تنها تحقق SVR امکان دستیابی به تمام این اهداف از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به یک واکنش پایدار در بهبودی به طور نامحدود باقی می ماند فراهم می کند. بقیه بیماران (عدم پاسخ، پاسخ دهندگان جزئی و relapsers) ممکن است بهبود در آزمایش خون با یا بدون تسکین علایم نشان می دهد.

گزینه های درمانی برای بیماران قبلا درمان نشده مبتلا به عفونت مزمن هپاتیت C چیست؟

برای بیماران قبلا درمان نشده که کاندید درمان وجود داشته باشد، روش بهینه درمان با اینترفرون pegylated و ریباویرین (Rebetol، Copegus) ترکیب شده است. بیمارانی که به دلایل برای دریافت ریباویرین نمی تواند به تنهایی با اینترفرون pegylated درمان می شود. آماده سازی قدیمی تر (شکل nonpegylated) اینترفرون را کمتر موثر است و معمولا کمتر استفاده می شود.

Pegylated اینترفرون: اینترفرن یک خانواده از پروتئین ها هستند که توسط بدن تولید شده برای مبارزه با عفونت های ویروسی به طور طبیعی اتفاق می افتد. برای تولید اینترفرون pegylated، اینترفرون است با اتصال اتیلن گلیکول به آن پردازش شده است. این فرآیند به نام pegylation و آن را کند می کند از بین بردن اینترفرون از بدن به طوری که اثرات آن طولانی تر است. در حال حاضر دو نوع اینترفرون pegylated وجود دارد: pegylated 2B آلفا اینترفرون (PEG-اینترون A) و pegylated 2A آلفا اینترفرون (پگاسیس). هر دو اینترفرون pegylated 2B آلفا و 2A. به عنوان یک تزریق زیر جلدی یک بار در هفته داده شده است.

مطلوب، اینترفرون درمان pegylated باید با ریباویرین ترکیب شده است. در افرادی که می توانند ریباویرین را ندارد، تک درمانی با اینترفرون pegylated ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. تک درمانی نشان داده شده است برای دستیابی به نرخ تحقق SVR از 23٪ به 25٪ در بیماران.

ریباویرین: این عامل ضد ویروسی، ریباویرین (Rebetol، Copegus)، یک آنالوگ نوکلئوزیدی است که توسط دهان گرفته است. آنالوگ نوکلئوزیدی مولکول های انسان ساخته شده که کاملا شبیه واحد بیوشیمیایی است که مواد ژنتیکی (RNA و DNA) را تشکیل می دهند. ریباویرین کار می کند با فریب دهد ویروس را به استفاده از آن به جای استفاده از بلوک های طبیعی ساختمان، در نتیجه کاهش تولید مثل ویروسی است. ریباویرین است و زمانی که به تنهایی برای هپاتیت C. استفاده می شود کار کرده است

اینترفرون ترکیب pegylated و ریباویرین: درمان ترکیبی با هر دو اینترفرون pegylated و ریباویرین تولید تحقق SVR در 28٪ تا 50٪ از بیماران با ژنوتیپ 1 رقم 1 رقم رایج ترین در ایالات متحده است، بلکه مقاوم به درمان. به دلایل ناشناخته، میزان پاسخ در افراد آفریقایی آمریکایی پایین تر و در سفیدپوستان بیشتر است. در بیماران با ژنوتیپ 2، میزان پاسخ پایدار بالاتر (76٪ تا 82٪).

  • مدت درمان بستگی به ژنوتیپ از HCV.
  • از این رو مدت زمان توصیه شده برای درمان ژنوتیپ HCV 2 و 3 24 هفته است و برای ژنوتیپ 1 48 هفته است.
  • تحقق SVR معمولا با بازگشت به سطح سرمی ALT نرمال و بهبود التهاب در کبد همراه است.

درمان ترکیبی است با عوارض جانبی بیشتری نسبت به درمان با داروهای تک (پایین را ببینید) همراه است. در مطالعات تحقیقاتی، تا 20٪ از بیماران دریافت کننده درمان ترکیبی نیاز به کاهش دوز یا قطع درمان به علت عوارض جانبی. با این وجود، درمان ترکیبی نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در درمان HCV مزمن.

برخی از بیماران با موفقیت با درمان ترکیبی درمان هنوز ویروس قابل تشخیص پس از 12 هفته درمان، اما به در به پاسخ مداوم. بنابراین، بیماران روی درمان ترکیبی باید به ویروس هپاتیت C RNA در 24 هفته درمان اندازه گیری داشته باشد. در کسانی که هنوز هم برای ویروس مثبت در آن زمان هستند، در نظر است به قطع درمان داده می شود، از احتمال واکنش پایدار کوچک است.

مهار کننده های پروتئاز: A کلاس جدید از داروها به نام مهار کننده های پروتئاز شده است برای درمان ژنوتیپ 1HVC تایید شده است. این داروها می telaprevir (Incivek) و boceprevir (Victrelis)، و آنها را همراه با اینترفرون pegylated و ریباویرین داده شده است. علاوه بر این، اضافه کردن یک مهار کننده پروتئاز می توانید مدت زمان کلی درمان برای برخی بیماران را کوتاه کند.

چگونه عود و nonresponders درمان می شوند؟

چگونه عود و nonresponders درمان می شوند؟ درمان مناسب برای nonresponders و relapsers به ​​خوبی مشخص نشده است. اقلیتی از nonresponders (6٪ تا 12٪) به دوره دوم اینترفرون pegylated و ریباویرین پاسخ می دهند. بیماران ابتدا با اینترفرون nonpegylated قدیمی تر درمان می تواند برای درمان چه با اینترفرون pegylated یا اینترفرون pegylated همراه با درمان ریباویرین در نظر گرفته. آماده سازی های جدیدتر از مهار کننده های اینترفرون و پروتئاز هستند که در افرادی که به درمان ترکیبی پاسخ نمی دهند مورد مطالعه قرار گرفته و نشان دادهاند. با وجود شکست برای رسیدن به تحقق SVR، درمان ممکن است پیشرفت HCV به سیروز ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
24
به علاوه
42
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683976
بازدید کننده: 21020837
بازدید های امروز: 2807
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط