امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چه بیماری باعث زردی؟

چه بیماری باعث زردی؟

افزایش تولید بیلی روبین

چندین شرایط غیر معمول است که موجب تولید بیش از حد بیلی روبین وجود دارد. بیلی روبین در خون در این شرایط معمولا فقط کمی بالا و زردی حاصل معمولا خفیف و مشکل تشخیص است. این شرایط عبارتند از:

  1. تخریب سریع سلول های قرمز خون (به عنوان همولیز مراجعه)؛
  2. نقص در تشکیل سلول های قرمز خون است که منجر به تولید بیش از هموگلوبین در مغز استخوان (به نام خونسازی غیر موثر)؛
  3. جذب مقدار زیادی از هموگلوبین هنگامی که وجود دارد شده است از حد به بافت های خونریزی (به عنوان مثال، از هماتوم ، مجموعه ای از خون در بافت ها).

التهاب حاد کبد

هر وضعیتی که در آن کبد ملتهب می شود می تواند توانایی کبد به مزدوج کاهش می دهد (پیوست اسید گلوکورونیک به) و ترشح بیلی روبین است. نمونه های متداول آن شامل حاد هپاتیت ویروسی ، هپاتیت الکلی است، و تیلنول سمیت کبدی ناشی از.

بیماری مزمن کبدی

التهاب مزمن کبد می تواند به جای زخم و سیروز منجر شود، و می تواند در نهایت در ایکتر منجر شود. نمونه های متداول آن عبارتند از هپاتیت مزمن B و C ، بیماری کبد الکلی مبتلا به سیروز و هپاتیت اتوایمون است.

بیماری های ارتشاحی کبد

بیماری های ارتشاحی کبد به بیماری است که در آن کبد با سلول و یا موادی که به آن تعلق نمی وجود دارد پر مراجعه کنید. متداول ترین نمونه می شود سرطان متاستاتیک کبد ، معمولا از سرطان در داخل شکم. علل غیر معمول شامل چند بیماری است که در آن مواد در داخل سلول های کبدی تجمع می یابد، به عنوان مثال، اضافه بار آهن ( هموکروماتوز )، آلفا یک آنتی تریپسین ( آلفا یک آنتی تریپسین فقر )، و مس (بیماری ویلسون).

التهاب مجاری صفراوی

بیماری باعث التهاب مجرای صفراوی، به عنوان مثال، سیروز صفراوی اولیه است و یا کلانژیت اسکلروزان ، و برخی از داروها، می تواند جریان صفرا و حذف بیلی روبین منجر به زردی را کاهش دهد.

انسداد مجاری صفراوی

شایعترین علل انسداد مجاری صفراوی سنگ صفرا و سرطان لوزالمعده . علل کمتر شایع عبارتند از سرطان مجاری کبد و صفرا می شود.

مواد مخدر

بسیاری از داروها می تواند زردی و / یا کلستاز شود. بعضی از داروها می توانند التهاب کبد (هپاتیت) شبیه به هپاتیت ویروسی شود. داروهای دیگر می تواند التهاب مجاری صفراوی منجر به کلستاز و / یا زردی. مواد مخدر نیز ممکن است به طور مستقیم با فرآیندهای شیمیایی درون سلول های کبدی و صفراوی مجاری که مسئول تشکیل و ترشح صفرا به مجرای صفراوی و یا روده می باشد تداخل. در نتیجه، اجزای تشکیل دهنده صفرا، از جمله بیلی روبین، در بدن باقی می ماند. بهترین مثال از مواد مخدر است که باعث می شود این نوع دوم از کلستاز و زردی است استروژن . درمان اولیه برای زردی ناشی از داروها قطع دارو است. تقریبا همیشه سطح بیلی روبین بازگشت به حالت عادی در عرض چند هفته، هر چند در برخی موارد ممکن است چند ماه طول بکشد.

اختلالات ژنتیکی

چندین نادر وجود اختلالات ژنتیکی در حال حاضر از بدو تولد است که موجب زردی. سندرم Crigler نجار است که توسط یک نقص در اتصال بیلی روبین در کبد به علت کاهش یا فقدان آنزیم مسئول conjugating اسید گلوکورونیک به بیلی روبین ایجاد می شود. Dubin جانسون و سندرم روتور را با ترشح غیر طبیعی از بیلی روبین به صفرا ایجاد می شود.

تنها اختلال شایع ژنتیکی است که ممکن است زردی شود سندرم گیلبرت را که بر حدود 7 درصد از جمعیت. سندرم گیلبرت را با یک کاهش خفیف در فعالیت آنزیم مسئول conjugating اسید گلوکورونیک با بیلی روبین ایجاد می شود. افزایش بیلی روبین در خون معمولا خفیف است و به ندرت سطح است که باعث زردی می رسد. سندرم گیلبرت یک بیماری خوش خیم است که به این مشکلات سلامتی ایجاد نمی کند، اگر چه بیمار مبتلا به سندرم گیلبرت ممکن است سنگ کیسه صفرا بیشتر توسعه است.

ناهنجاری های رشدی از مجاری صفراوی

نمونه های نادر است که در آن مجاری صفراوی به طور طبیعی تشکیل نمی شود و جریان صفرا قطع شده است وجود دارد. زردی ظاهر می شود. این بیماری معمولا از بدو تولد وجود دارند هر چند برخی از آنها برای اولین بار ممکن است در دوران کودکی و یا حتی بزرگسالی به رسمیت شناخته شود. کیست مجرای صفراوی ( کیست کلدوک ) یک نمونه از این اختلال رشدی. به عنوان مثال یکی دیگر از بیماری Caroli است.

چه در مورد زردی در دوران بارداری؟

چه در مورد زردی در دوران بارداری؟ بسیاری از بیماری ها قبلا مورد بحث می تواند به زنان در تحت تاثیر قرار حاملگی ، اما برخی از علل دیگر از زردی که منحصر به فرد به حاملگی وجود دارد. کلستاز بارداری. کلستاز بارداری یک بیماری نادر است که در زنان باردار در سه ماهه سوم رخ می دهد است. کلستاز اغلب خارش همراه است، اما به ندرت باعث زردی. خارش می تواند شدید باشد، اما می توان با مواد مخدر (اسید ursodeoxycholic و یا درمان اورسودیل [Actigall، Urso که]). زنان باردار مبتلا به کلستاز معمولا به خوبی انجام دهد اگر چه آنها ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سنگ های صفراوی می باشد. ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
27
به علاوه
10
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22684015
بازدید کننده: 21020876
بازدید های امروز: 2846
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط