امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه علت زردی تشخیص داده می شود؟

چگونه علت زردی تشخیص داده می شود؟

بسیاری از آزمایشات جهت تعیین علت زردی هستند، اما شرح حال و معاینه فیزیکی و همچنین مهم است.

تاریخ

تاریخ می تواند دلایل ممکن برای زردی نشان می دهد. به عنوان مثال، استفاده زیاد از الکل نشان می دهد بیماری کبد الکلی، در حالی که استفاده از غیر قانونی، مواد مخدر تزریقی نشان می دهد هپاتیت ویروسی. شروع کنندگان از مواد مخدر جدید نشان می دهد زردی ناشی از مواد مخدر. دوره های درد شکم همراه با زردی نشان می دهد انسداد مجاری صفراوی معمولا توسط سنگ کیسه صفرا.

معاینه جسمی

مهم ترین بخش از معاینه فیزیکی در یک بیمار که تعویض خون است معاینه شکم است. توده (تومور) در شکم نشان می دهد سرطان نفوذ کبد (سرطان متاستاتیک) به عنوان علت زردی. بزرگ، کبد شرکت نشان می دهد سیروز. A، کبد ندولر سنگ سخت نشان می دهد سرطان در کبد می شود.

آزمایش خون

اندازه گیری بیلی روبین می تواند در تعیین علل و درمان کمک کننده باشد. افزایش بارز بیلی روبین unconjugated نسبت به افزایش بیلی روبین کونژوگه در خون نشان می دهد همولیز (تخریب گلبولهای قرمز خون). افزایش بارز آزمون های کبدی (آسپارتات ترانسفراز آمینه و یا AST و ترانسفراز آمینه آلانین و یا ALT) نشان می دهد التهاب کبد (مانند هپاتیت ویروسی). ارتفاع از دیگر تست های کبدی، به عنوان مثال، آلکالن فسفاتاز، نشان می دهد بیماری یا انسداد مجاری صفراوی می شود.

سونوگرافی

سونوگرافی یک آزمایش ساده، امن، و به آسانی در دسترس است که از امواج صوتی برای بررسی ارگان های درون شکم می باشد سونوگرافی معاینه شکم ممکن است سنگ کیسه صفرا، تومورها در کبد یا لوزالمعده را آشکار، و مجرای صفراوی گشاد شده به علت انسداد (توسط سنگ کیسه صفرا و یا تومور ).

توموگرافی کامپیوتری (CT)

توموگرافی کامپیوتری (CT یا CAT اسکن) که با استفاده از اشعه X به بررسی بافت نرم اطراف شکم می باشد. آنها به ویژه در شناسایی تومور در کبد و لوزالمعده و مجاری صفراوی گشاد خوب است، هر چند آنها به خوبی سونوگرافی برای تشخیص سنگ کیسه صفرا است.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) اسکن که استفاده مغناطیسی از بدن به بررسی بافت نرم اطراف شکم می باشد. مانند CT اسکن، آنها خوب برای شناسایی تومور و بررسی مجرای صفراوی می باشد. اسکن MRI می تواند اصلاح شود به تجسم مجاری صفراوی بهتر از CT اسکن (یک روش به عنوان cholangiography MR نامیده می شود)، و، بنابراین، بهتر از CT برای تشخیص علت و محل انسداد مجرای صفراوی می باشد.

کلانژیوپانکراتوگرافی رتروگراد آندوسکوپیک (ERCP) و سونوگرافی اندوسکوپیک

کلانژیوپانکراتوگرافی رتروگراد آندوسکوپیک (ERCP) فراهم می کند بهترین وسیله برای بررسی مجرای صفراوی می شود. برای ERCP، از آندوسکوپی است که توسط بیمار بلعیده و پس از او تا به تسکین یافته است. آندوسکوپ، لوله فیبراپتیک قابل انعطاف حدود چهار متر طول با نور و دوربین در نوک آن می باشد. نوک اندوسکوپ است منتقل مری، از طریق معده، و به دوازدهه که در آن مجرای اصلی صفرا وارد روده. یک لوله نازک از طریق آندوسکوپی و به مجرای صفراوی شد، و مجرای با راه حل در مقابل اشعه X-پر شده است. اشعه X-گرفته شده است که به وضوح نشان می دهد که کنتراست پر مجرای صفراوی. ERCP به خصوص در نشان دادن علت و محل انسداد در مجاری صفراوی خوب است.

مزیت عمده ای از ERCP است که روش های تشخیصی و درمانی را می توان در همان زمان به عنوان اشعه X انجام می شود. برای مثال، اگر سنگ های صفراوی در مجاری صفراوی در بر داشت، آنها می توانند حذف شوند. استنت را می توان در مجاری صفراوی قرار داده شده برای از بین بردن انسداد ناشی از زخم و یا تومورها. بیوپسی از تومور را می توان به دست آمده.

سونوگرافی می تواند با ERCP با استفاده از آندوسکوپ تخصصی قادر به انجام سونوگرافی ترکیب شده است. سونوگرافی آندوسکوپیک یک روش بسیار عالی برای تشخیص سنگ کیسه صفرا کوچک در کیسه صفرا و مجاری صفراوی است که ممکن است با دیگر تست های تشخیصی مانند سونوگرافی، CT و MRI از دست رفته است. این هم بهترین وسیله برای بررسی پانکراس تومور است و می تواند بیوپسی از طریق آندوسکوپی تومور در پانکراس را تسهیل میکند.

بیوپسی از کبد

بیوپسی از کبد را فراهم می کند یک قطعه کوچک از بافت کبد برای بررسی در زیر میکروسکوپ. بیوپسی اغلب با یک سوزن بلند پس از تزریق موضعی در پوست شکم بیش از اندازه ی کبد با یک داروی بیهوشی انجام می شود. سوزن از طریق پوست و ورود به کبد عبور می کند، قطع یک قطعه کوچک از بافت کبد. هنگامی که سوزن خارج می شود، و این قطعه کبد همراه با آن است. بیوپسی از کبد به ویژه برای تشخیص التهاب کبد و صفرا مجاری، سیروز، سرطان، و کبد چرب خوب است.

درمان زردی چیست؟

درمان زردی چیست؟ اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 13 نظرات اشتراک گذاشتن داستان خود به غیر از درمان برای علل خاص از زردی که قبلا ذکر شد، درمان زردی معمولا نیاز به تشخیص علت خاصی از زردی، و درمان است که در علت خاص، به عنوان مثال، حذف یک سنگ صفرا مسدود کردن مجرای صفرا . آیا می توانم زردی قابل پیشگیری است؟ بیشترین علل زردی نه قابل پیشگیری است، هر چند می توان استدلال کرد که مصرف الکل در حد متوسط ​​خواهد بیماری های کبدی مربوط به مصرف الکل جلوگیری از، و اجتناب از مواد مخدر تزریقی غیر قانونی و یا بی قاعده، رابطه جنسی محافظت نشده به بیماری های ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
19
به علاوه
36
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683935
بازدید کننده: 21020796
بازدید های امروز: 2766
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط