امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
(بالا) تست های کبدی بالا (AST و ALT) به چه معناست؟

(بالا) تست های کبدی بالا (AST و ALT) به چه معناست؟

AST (SGOT) و ALT (SGPT) نشانگرهای حساس منطقی از آسیب کبدی یا آسیب ناشی از انواع مختلف بیماری ها و یا شرایط است. با این حال، باید تاکید کرد که سطح بالاتر از حد معمول این آنزیم های کبدی نباید به طور خودکار با آسیب کبدی برابر دانسته شود. آنها ممکن است نشانه مشکلات کبدی باشند یا نباشند. به عنوان مثال، افزایش این آنزیم ها می تواند با آسیب عضلانی رخ می دهد. تفسیر افزایش AST و ALT نتایج بستگی به کل ارزیابی بالینی یک فرد، و پس از آن به بهترین های انجام شده توسط پزشکان در ارزیابی بیماری کبدی و بیماری های عضلانی را تجربه کردند.

علاوه بر این، سطح دقیق این آزمایش آنزیم های کبدی به خوبی با میزان مشکلات کبدی و تشخیص بیماری، بستگی ندارد. بنابراین سطح دقیق از AST (SGOT) و ALT (SGPT) را نمی توان برای تعیین درجه بیماری کبدی یا پیشگویی آن در پیش آگهی آینده برای عملکرد کبد استفاده می شود. به عنوان مثال، افراد مبتلا به هپاتیت A ویروسی حاد ممکن است سطح AST بسیار بالا و ALT توسعه (گاهی اوقات در هزار از محدوده واحد / لیتر)، اما اکثر مردم با حاد ویروسی هپاتیت A کاملا بهبود می یابند بدون اینکه بیماری در باقی مانده است. در مقابل، افراد مبتلا به مزمن هپاتیت C به طور معمول تنها ارتفاع کمی در سطح AST و ALT خود را در حالی که داشتن آسیب کبدی قابل توجه و حتی زخم های پیشرفته ی کبد ( سیروز ) از التهاب مداوم جزئی از کبد.

آیا AST و ALT نتایج آزمون نشان می دهد عملکرد کبد؟

این مهم است که روشن است که ALT و AST از عملکرد کبد را منعکس نمی کند، حتی اگر در جامعه پزشکی و در نشریات پزشکی آنها معمولا و به اشتباه، به عنوان تستهای عملکرد کبدی، یا AST یا تست ALT مراجعه کرده و تنها مورد استفاده برای شناسایی التهاب ناشی از آسیب یا صدمه به کبد از هر منبع. حتی در شرایط زمانی AST و ALT بسیار بالا، کبد هنوز هم ممکن است درست کار کند.

آزمون چه خون انجام می شود برای تشخیص عملکرد کبد؟

آزمون چه خون انجام می شود برای تشخیص عملکرد کبد؟ آزمایش خون که واقعا منعکس کننده عملکرد کبد به شرح زیر می باشد. مقادیر طبیعی ذکر شده برای مردان بالغ است - زنان و کودکان درجات مشابه اما کمی متفاوت از ارزش آزمون نرمال تست های انعقادی (زمان پروترومبین یا PT، و نسبت نرمال بین المللی و یا INR): این تست توانایی خون را برای لخته شدن طبیعی و پیشگیری از خونریزی و اندازه گیری کبودی . این تابع از پروتئین های خاصی به نام فاکتورهای انعقادی که به طور طبیعی در کبد تولید می شود. مقادیر نرمال در حدود 9.5-13.8 ثانیه صورت گرفت. سطح آلبومین (نتایج نمایانگر): آلبومین یک ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
26
به علاوه
15
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268224
بازدید کننده: 20606306
بازدید های امروز: 16794
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط