امروز : پنجشنبه 3 بهمن 1398
Today : Thursday 23 January 2020
header
چه شرایط می تواند سطوح آمینوترانسفرازها بسیار بالا شود؟

چه شرایط می تواند سطوح آمینوترانسفرازها بسیار بالا شود؟

سطح AST و ALT سرم در برخی شرایط کبدی در هر نقطه می تواند از ده برابر سقف از حالت عادی تا هزاران واحد / لیتر بالاترین میزان AST و ALT همراه با اختلالات که باعث مرگ سریع سلول های کبدی (نکروز گسترده کبد) . : اگر چه این درجه از ارتفاع آنزیم های کبدی است معمول نیست، می توان آن را در شرایطی مانند رخ می دهد

 • هپاتیت حاد ویروسی A و B
 • آسیب کبدی عمیق سموم ناشی از خسارت ببین دوز بیش از حد استامینوفن (نام تجاری، نام تیلنول) یا مسمومیت با قارچ
 • سقوط طولانی مدت از سیستم گردش خون ( شوک ) زمانی که کبد از خون تازه محروم فراهم اکسیژن و مواد مغذی

همچنین، سطح AST بسیار بالا و ALT می تواند نتیجه بیماری های شدید عضلانی.

برخی از علل افزایش آزمایش خون کبدی چه هستند؟

نادرترین دلایل ایجاد غیر طبیعی آنزیم ها در ایالات متحده آمریکا شامل هماکروماتوزیس (اضافه بار آهن)، بیماری ویلسون، کمبود Alpha-1-antitrypsin هستند، بیماری سلیاک، بیماری کرون ، کولیت اولسراتیو و التهاب هپاتیت اتوایمون. اگر چه به عنوان مشترک نه به عنوان هپاتیت C، هپاتیت B می تواند بیماری کبدی مزمن با آنزیم های غیر طبیعی مداوم در کبد شود.

 • هماکروماتوزیس یک اختلال ژنتیکی (به ارث برده) که در آن جذب بیش از حد آهن در رژیم غذایی منجر به تجمع آهن در کبد، التهاب، زخم و اسکار کبد می باشد. اگر به طور بارز و یا درمان نشده، هماکروماتوزیس می تواند به سیروز و نارسایی کبد پیشرفت.
 • بیماری ویلسون یک بیماری ارثی با تجمع بیش از حد مس در بافت های مختلف از قبیل کبد و مغز است. مس اضافی در کبد می تواند منجر به التهاب مزمن کبد منجر شود، در حالی که مس در مغز منجر به مشکلات روانی و حرکتی می شود.
 • کمبود Alpha-1-antitrypsin هستند یک بیماری ارثی است که در آن کمبود glycoprotein (مجموعه پروتئین کربوهیدرات) آلفا 1 آنتی تریپسین منجر به بیماری ریوی مزمن (emphysema) و بیماری کبدی مزمن نامیده می شود.
 • کبد اتوایمون در نتیجه آسیب کبدی آنتی بادی های خود بدن و سیستم دفاعی آورده حمله به کبد.
 • بیماری سلیاک (بیماری سلیاک) یک بیماری روده کوچک که در آن یک شخص است آلرژی به گلوتن و توسعه گاز ، نفخ ، اسهال و در موارد پیشرفته باعث سوء تغذیه. بیماران با dksease سلیاک همچنین می تواند خفیف توسعه سطوح غیر طبیعی ALT و AST.
 • بیماری کرون و کولیت اولسراتیو در نتیجه التهاب مزمن روده ها (در مجموع به عنوان مراجعه کننده هستند، بیماری های التهابی روده ). در این افراد التهاب کبد (هپاتیت) یا مجرای صفراوی (کلانژیت اسکلروزان اولیه) نیز می تواند رخ دهد، و باعث آزمایش های غیر طبیعی.
 • عفونت های ویروسی غیر از ویروس هپاتیت مشترک (A، B، C) گاهی اوقات می تواند باعث افزایش آنزیم های کبدی به آنها می تواند در عفونت بدن تعمیم و التهاب کبد منجر شود.
 • عفونت غیر ویروسی کبد بسیار نادر است، اما آنها می توانند آسیب کبدی شود. کبدی میکروبی و آمیبی (کبد) آبسه به طور معمول به عنوان عفونت کانونی و التهاب کبد به هپاتیت ویروسی که در آن التهاب کبد عمومی رخ می دهد مخالف حاضر. ارتفاع آنزیم کبد است که معمولا در تنظیمات این عفونت دیده می شود.
 • به ندرت، آنزیم های غیر طبیعی می تواند نشانه ای از سرطان کبد. سرطان ناشی از سلول های کبدی است کارسینوم سلول کبدی یا کبدی نامیده می شود. سرطان گسترش به کبد از سایر ارگان ها (همانند کولون، پانکراس، معده، و دیگران) بر سرطان متاستاتیک نامیده می شود (به کبد).
 • همانژیوم کبد (توده های غیر طبیعی عروق خونی و غیر معمول در کبد) تومورهای شایع ترین در کبد می باشد. همانژیوم کبدی خوش خیم هستند و به طور کلی انجام ارتفاع از تست های کبدی ایجاد نمی کند.
 • یکی دیگر از بیماری نادر که سبب بالا رفتن از تست های کبدی است که به نام سندرم باد-Chiari. در این وضعیت، انسداد جریان خون در کبد توسط یک لخته خون می تواند کبد با محدود کردن جریان خون منجر به آسیب سلول های کبدی آسیب می رساند. به عنوان یک نتیجه از این توهین، آنزیم های کبدی ممکن است افزایش یابد نشان دهنده التهاب کبد می شود.
 • اختلالات ذخیره گلیکوژن شرایط ژنتیکی دیده می شود در کودکان، (در هنگام تولد در انواع شدید و یا بعد از آن در دوران کودکی در نوع کمتر شدید تشخیص داده). آنها لطمه توانایی کبد برای ذخیره و سوخت و ساز گلیکوژن، قند های پیچیده لازم برای تولید از مواد مغذی و انرژی در بدن است. اختلالات ذخیره گلیکوژن به درجات مختلفی از اختلالات آنزیم های کبدی.

افراد سالم چگونه برای خفیف به افزایش متوسط ​​در سطوح آمینوترانسفرازها ارزیابی می شود؟

افراد سالم چگونه برای خفیف به افزایش متوسط ​​در سطوح آمینوترانسفرازها ارزیابی می شود؟ ارزیابی افراد سالم با آنزیم های غیر طبیعی، باید بصورت فردی صورت پذیرد. دکتر ممکن است نتایج آزمون های قدیمی را به بیمار برای مقایسه بپرسید. اگر های قدیمی وجود نداشته باشد، دکتر ممکن است آزمون خون را در هفته یا ماه تکرار برای دیدن اینکه آیا این سطح غیر طبیعی مداوم. در عین حال، همراه با معاینه فیزیکی، با انجام تاریخ دقیق پزشکی از دکتر برای علل بالقوه عفونی و غیر عفونی و عوامل خطر ابتلا به بیماری های کبدی مانند جستجو: داروها استفاده از الکل موارد جنسی ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
32
به علاوه
42
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 24816129
بازدید کننده: 23144124
بازدید های امروز: 16354
بازدید های دیروز: 24469

کلمات مرتبط