امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه در مورد نظارت بر آزمایش خون کبد؟

چگونه در مورد نظارت بر آزمایش خون کبد؟

آزمون های دوره ای AST (SGOT) و ALT (SGPT) در طول زمان برای تعیین اینکه آیا سطح در حال افزایش است، با ثبات باقی مانده، و یا کاهش آنچه که معمولا بیشتر مفید است. به عنوان مثال، افراد تحت درمان با بیماری هپاتیت C مزمن باید با آزمون های آنزیمی تحت نظارت است. هرگونه پاسخ به درمان باعث کاهش آنزیم های کبدی به سطح طبیعی یا نزدیک سطح طبیعی. کسانی که دچار عود هپاتیت C پس از اتمام درمان معمولا سطح غیر طبیعی آنزیم های کبدی را توسعه دهد.

در مورد سایر آنزیم های کبدی؟

گذشته از AST و ALT سایر آنزیم ها شامل آلکالین فسفاتاز، 5'-nucleotidase ("5 نخست" nucleotidase)، لاکتات دهیدروژناز (LDH)، و transpeptidase گاما glutamyl (GGT) هستند که اغلب مورد استفاده برای شناسایی بیماری کبد وجود دارد.

LDH است خاص به کبد نیست و می تواند در بسیاری از بیماری با التهاب در بافت های دیگر افزایش می یابد.

آلکالن فسفاتاز آنزیم های کبدی دیگری است که اغلب اندازه گیری شده است. این آنزیم است که معمولا در دیواره های مجاری صفراوی (ساختارهای لوله مانند در کبد است که سلول های کبدی متصل به هم) یافت می شود. ارتفاع از آلکالن فسفاتاز ممکن است از آسیب به سلول های صفراوی را نشان دهد. علل شایع آسیب صفراوی یا انسداد صفراوی (کلستاز) سنگ کیسه صفرا و برخی از داروها هستند، هر چند، برخی از شرایط که قبلا ذکر شده همچنین می تواند سطح این آنزیم را بالا می برد. فسفات قلیایی نیز در استخوان یافت می شود و می تواند در بیماری های استخوان افزایش می یابد. GGT و 5 'nucleotidase سطح را می توان در شرایط صفراوی (بیماری کیسه صفرا و مجاری صفراوی) همراه با آلکالن فسفاتاز افزایش می یابد.

منابع و مراجع:

MedscapeReference.com. کبد چرب.

Medscape.com. حاد کبد بررسی شکست.

MedscapeReference.com. آمیبی کبد آبسه بررسی.


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
18
به علاوه
6
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683857
بازدید کننده: 21020718
بازدید های امروز: 2688
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط