امروز : شنبه 10 خرداد 1399
Today : Saturday 30 May 2020
header
چه تظاهرات ناشی از PBC خود را به طور خاص؟

چه تظاهرات ناشی از PBC خود را به طور خاص؟

تظاهرات زیر (نشانه ها و یافته) با توجه به PBC بحث خواهد شد:

 • خستگی
 • خارش
 • بیماریهای متابولیک استخوان
 • Xanthomas
 • زردی
 • هیپرپیگمانتاسیون
 • بدخیمی

خستگی

شایعترین علامت PBC خستگی، که رخ می دهد، تا 70٪ از بیماران است. وجود و شدت خستگی، با این حال، آیا (مرتبط) با شدت بیماری کبدی مربوط نیست. لازم به ذکر است که خستگی قابل توجهی می توانند به صورت علت و یا ناشی از خواب مشکل و یا افسردگی .

خستگی مرتبط با التهاب کبد است که اغلب با انرژی طبیعی در نیمه اولیه به دو سوم از روز پس از از دست دادن عمیق از انرژی است که نیاز به استراحت و یا کاهش قابل توجه در فعالیت مشخص می شود. بنابراین، هنگامی که بیماران گزارش می کنند که در صبح خسته، این احتمال وجود دارد که محرومیت از خواب و افسردگی می باشد که علت خستگی و نه از PBC. اغلب افراد مبتلا به گزارش PBC که چرت زدن آنها را دوباره جوان نیست. در مقابل، بسیاری از بیماران PBC بدون توضیح روز گاه به گاه بدون از دست دادن انرژی را تجربه کنند.

به طور خلاصه، ویژگی های اصلی از خستگی به دلیل التهاب کبد در PBC هستند:

 • خستگی اغلب در صبح روز وجود ندارد
 • کاهش سریع در انرژی بعد در روز
 • عدم دوباره جوان با یک دوره استراحت
 • روز گاه به گاه و بدون خستگی

خارش

فقط در مورد عنوان مشترک به عنوان خستگی در PBC، خارش (خارش) پوست اکثر بیماران در طول بیماری تاثیر می گذارد در برخی از زمان. خارش تمایل به رخ می دهند در اوایل دوره بیماری، در زمانی که بیمار هنوز عملکرد کبد خوب است. به عنوان یک ماده در واقع، خارش و حتی می تواند علامت اولیه PBC باشد.

جالب است توجه داشته باشید که برخی از زنان با خارش تجربه PBC در سه ماهه آخر (سه ماه) از قبل از بارداری ، قبل از آنها در مورد PBC خود می دانستند. در شرایطی که به آن کلستاز از بارداری، برخی از زنان غیر این صورت طبیعی در طول سه ماهه گذشته توسعه کلستاز و خارش است که حل و فصل تحویل زیر است. (به یاد داشته باشید که ابزار کلستاز کاهش جریان صفرا می شود.) البته، اکثر زنان مبتلا به کلستاز از بارداری نمی رویم به توسعه PBC. با این حال، معلوم می شود برخی از زنان مبتلا به PBC را تاریخ از داشتن چنین خارش در حاملگی قبل بود.

مشخص خارش در PBC در کف دست و کف پا آغاز می شود. پس از آن، ممکن است کل بدن تاثیر می گذارد. شدت نوسان در یک ریتم شبانه روزی، به این معنی که خارش می تواند در شب بدتر می شود و بهبود در طول روز. خارش شبانه می تواند خواب را مختل و منجر به محرومیت از خواب، خستگی و افسردگی. به ندرت، خارش چنان شدید و مقاوم به درمان است که فرد ممکن است به خودکشی است. خارش و خاراندن علل طولانی مدت خراش علامت (جای خارش)، ضخامت، و تیره شدن پوست.

علت (علت و پاتوژنز) از خارش همچنان نامشخص است. اسیدهای صفراوی، همانطور که قبلا ذکر شد، به طور معمول در صفرا را از کبد حمل و نقل، از طریق مجرای صفراوی، به روده. بسیاری از اسیدهای صفراوی هستند و سپس در روده جذب و بازگشت به کبد برای پردازش مجدد و بازیافت. در کلستاز، بنابراین، اسیدهای صفراوی را به بالا و از کبد، تجمع در خون، و، برای چند سال، فرض شد که علت خارش. در مطالعات اخیر، با این حال، فقط در مورد رد این تصور که خارش در PBC و دیگر بیماری های کبدی کلستاز توسط اسیدهای صفراوی ایجاد می شود.

به تازگی، خارش در نظر گرفته شد (فرض) به علت تجمع اندروفین، ماده طبیعی است که متصل (پیوند) به گیرنده های طبیعی (گیرنده) برای مورفین در اعصاب می شود. ببینید، اعصاب در پوست حمل احساس خارش است. در واقع، پیدا کردن که خارش در برخی از افراد تحت درمان با داروها که مانع از اتصال مرفین یا اندورفین به اعصاب این نظر پشتیبانی بهبود یافته است. با این حال، بسیاری از بیماران به این داروها مسدود کردن پاسخ نمی دهند، نشان می دهد که علل و یا مکانیسم های دیگر در تولید خارش درگیر.

بیماریهای متابولیک استخوان

بیماران مبتلا به PBC ممکن است درد در استخوان های پاهای خود را، لگن، پشت (ستون فقرات)، و یا باسن را تجربه کنند. این درد استخوان می تواند از یکی از دو بیماری استخوان، آمده پوکی استخوان (که گاهی به استخوان نازک نامیده می شود) و یا نرمی استخوان (استخوان های نرم). بیماران مبتلا به PBC احتمال بیشتری از داشتن استخوان های ضعیف کلسیفیه در مقایسه با افراد عادی از لحاظ سن و جنس مشابه دارد. اغلب افراد مبتلا به پوکی استخوان یا نرمی استخوان، با این حال، آیا درد استخوان ندارد. با این حال، یک اقلیت انجام تجربه درد استخوان است که می تواند شدید، اغلب به علت شکستگی استخوان.

استخوان های ضعیف کلسیفیه (استئوپنی) مشخص هر دو پوکی استخوان و نرمی استخوان. علت نرمی استخوان در پوکی استخوان، با این حال، نه شناخته شده، اگر چه توسعه از پوکی استخوان تمایل به افزایش سرعت در زنان پس از شروع یائسگی . در پوکی استخوان، است مزمن وجود دارد، شتاب از دست دادن کلسیم و پروتئین از استخوان. در مقابل، در نرمی استخوان، استئوپنی ناشی از شکست استخوان به اهکی یا سنگی. علت نرمی استخوان کمبود ویتامین D است.

در حالی که پردازش بدن (متابولیسم) از کلسیم و ویتامین D در PBC طبیعی است، سوخت و ساز استخوان غیر طبیعی است. سوخت و ساز استخوان طبیعی شامل تعادل جاری در میان تولید استخوان جدید، کلسیفیکاسیون استخوان و از دست دادن استخوان. ویتامین D نقش مهمی در تنظیم رسوب کلسیم در استخوان ایفا می کند. چه پس از آن، باعث می شود که کمبود ویتامین D در PBC؟ اول از همه، بیماران مبتلا به PBC و کلستاز پیشرفته، معمولا با زردی قابل توجهی به رسمیت شناخته شده، می تواند کاهش توانایی جذب ویتامین D در رژیم غذایی از روده داشته باشد. (لطفا بخش مربوط به سوء جذب چربی و زردی را ببینید.) علاوه بر این، عملکرد ضعیف پانکراس، بیماری سلیاک، و اسکلرودرمی با رشد بیش از حد باکتری ممکن است در برخی بیماران مبتلا به PBC. هر یک از این شرایط بیشتر می تواند لطمه توانایی جذب ویتامین D در رژیم غذایی از روده ها.

در نتیجه کمبود ویتامین D علت رسوب کاهش می یابد از کلسیم در استخوان ها در نرمی استخوان است. همه از این گفت، در مقایسه با پوکی استخوان، نرمی استخوان نادر است، به ویژه در میان بیمارانی که در طول سال در معرض نور آفتاب. دلیلش این است که نور خورشید باعث تحریک تولید ویتامین D در پوست، که می تواند برای جذب ضعیف ویتامین D از رژیم غذایی را جبران کند.

Xanthomas

کلسترول ممکن است در پوست اطراف چشم و یا در چین های پوست کف دست ها، کف پاها، آرنج، زانو، باسن و سپرده. در مجموع، این مومی شکل، مطرح سپرده ها xanthomas نامیده می شود. این رسوبات در اطراف چشم ها همچنین به عنوان xanthalasma اشاره شده است. Xanthomas در PBC بیشتر از هر بیماری های کبدی مرتبط با کلستاز می باشد. بیشترین xanthomas است علائمی ایجاد نکند، اما کسانی که در کف دست گاهی اوقات می تواند دردناک باشد. به ندرت، xanthomas سپرده در اعصاب و منجر به نوروپاتی (بیماری اعصاب). این نوروپاتی توسط احساس غیر طبیعی در قسمت های بدن، اغلب اندام، عرضه شده توسط اعصاب را تحت تاثیر قرار مشخص می شود.

اگر چه سطوح بالای کلسترول در خون در PBC و دیگر بیماری های کبدی با کلستاز معمول هستند، xanthomas در کمتر از 5٪ از بیماران مبتلا به PBC تشخیص داده توسعه. Xanthomas تمایل به رخ نمی دهد تا زمانی که کلسترول خون افزایش می یابد سطح بسیار بالا، به عنوان مثال، بالاتر از 600 میلی گرم / دسی لیتر. Xanthomas تمایل به طور خود به خود در بیماران مبتلا به بیماری پیشرفته کبدی ناپدید می شوند با توجه به تولید دچار اختلال کلسترول توسط کبد آسیب دیده. به ویژه، سطح بالای کلسترول سرم در PBC به نظر نمی رسد برای افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی به این دلیل که ترکیب کلسترول متفاوت از کلسترول معمول (آتیپیک) است و به راحتی در رگ های خونی سپرده.

سوء جذب چربی و ویتامینهای محلول در چربی

هرچه مقدار اسیدهای صفراوی وارد کردن کاهش روده با افزایش کلستاز، بیماران می توانند توانایی جذب تمام وجود چربی در رژیم غذایی خود را از دست بدهند. این کاهش در جذب چربی، به نام سوء جذب، اتفاق می افتد زیرا اسیدهای صفراوی برای جذب رودهای نرمال چربی مورد نیاز است. بنابراین، هنگامی که کلستاز پیشرفته مانع از مقادیر کافی از اسیدهای صفراوی از رسیدن به روده کوچک، به جذب چربی در رژیم غذایی و ویتامین های A، D، E و K کاهش می یابد. در نتیجه، دفع چربی هضم نشده به روده بزرگ باعث اسهال، در حالی که سوء جذب ادامه چربی می تواند منجر به از دست دادن وزن و کمبود ویتامین. اندازه گیری آزمایشگاهی میزان چربی در مدفوع می تواند نشان می دهد که آیا چربی رژیم غذایی است که جذب می شود به طور معمول یا نه.

ویتامین A، D، E، و K، به صورت جمعی، ویتامین های محلول در چربی، از روده در راه همان است که چربی در رژیم غذایی جذب می شود جذب می شود. بنابراین، کمبود این ویتامین می تواند در کلستاز پیشرفته رخ می دهد. همچنین، به یاد داشته باشید که برخی از شرایط دیگر مرتبط با PBC، مانند نارسایی پانکراس، بیماری سلیاک، و اسکلرودرمی با رشد بیش از حد باکتری، همچنین می تواند به سوء جذب چربی و ویتامین های محلول در چربی می شود. قبل از توسعه زردی، با این حال، کمبود ویتامین های A و E واقع در فقط اقلیتی از بیماران مبتلا به PBC رخ می دهد. علل کمبود ویتامین A در تاریکی کاهش دید. کمبود ویتامین E می تواند احساس پوست غیر طبیعی و یا ضعف عضلانی به علت اثرات آن بر اعصاب است که از طناب نخاعی گسترش می شود.

همانطور که ذکر شد کمبود ویتامین D در نتیجه نرمی استخوان (استخوان با مقادیر ناکافی کلسیم رسوب در آنها است.) کمبود ویتامین K را کاهش می دهد تولید کبد پروتئین های لخته شدن خون و در نتیجه، باعث می شود، تمایل به خونریزی به راحتی. همچنین، کمبود ناشی از فاکتورهای انعقادی باعث می شود یک آزمایش خون به نام زمان پروترومبین (آزمون لخته شدن خون) برای تبدیل شدن به غیر طبیعی. پروترومبین (PT) یک عامل لخته شدن خون است که در کبد تولید شده و مورد نیاز برای لخته شدن طبیعی خون است. این مهم است که تشخیص دهند که آسیب کبدی خود نیز می تواند تولید فاکتورهای انعقاد خون را مختل کرده و باعث خونریزی آسان و هم غیر طبیعی پروترومبین (PT).

زردی

یکی از نشانه های اصلی پیشرفته PBC زردی، است که ظاهر زرد از سفیدی چشم و پوست است. زردی معمولا در ابتدا به عنوان زرد شدن سفیدی چشم قابل توجه. زردی نشان دهنده افزایش سطح بیلی روبین در خون است. بیلی روبین یک محصول زائد زرد است که به طور معمول بیشتر در کبد، در صفرا به روده تحویل تولید، و در مدفوع (دفع مدفوع) تصویب شده است.

همانطور که کلستاز بدتر به عنوان یک نتیجه از تخریب مجاری صفراوی کوچک است که صفرا را از کبد، سطح بیلی روبین در خون و در نتیجه زردی افزایش یابد. زردی ظریف و قوی و تنها در نور مستقیم خورشید و در نور مصنوعی قابل تشخیص است. با این حال، زردی می کند قابل مشاهده است تا زمانی که سطح بیلی روبین در خون (به طور معمول تحت حدود یک میلی گرم درصد) می شود تا به حدود سه میلی گرم درصد تبدیل شده است. شروع به طور همزمان از هر دو یرقان و خارش کمتر از شروع خارش به تنهایی است، اما بیشتر از یا زردی قبل از خارش و یا زردی بدون خارش است.

هیپرپیگمانتاسیون

کلستاز تولید رنگدانه تیره، ملانین، که در پوست یافت می شود را افزایش می دهد. تیره شدن پوست است که به نام هیپرپیگمانتاسیون. آنچه قابل توجه است در مورد رنگ است این است که در مناطق در معرض نور آفتاب و عدم در معرض بدن رخ می دهد. علاوه بر این، خارش طولانی مدت به دلیل خارش شدید در PBC ممکن است رنگ تشدید شده و منجر به مناطق تیره و ظاهر رنگ در پوست یا لکه لکه شدن پوست.

بدخیمی

گزارش های اولیه نشان داد که زنان با PBC ممکن است افزایش خطر در حال توسعه پستان سرطان است. پس از آن، با این حال، مطالعات بزرگتر، این امکان را تایید نمی کند. لطفا در بخش مشاهده کنید سرطان کبد (سرطان هپاتوسلولار).

تظاهرات از عوارض سیروز در PBC چه هستند؟

تظاهرات از عوارض سیروز در PBC چه هستند؟ تظاهرات از عوارض زیر سیروز بحث خواهد شد: ادم و آسیت خونریزی از واریس آنسفالوپاتی کبدی هایپرزپلنیزم hypersplenism سندرم Hepatorenal سندرم هپاتوپولمونر سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی) ادم و آسیت به عنوان سیروز کبدی ایجاد می کنند، سیگنال ها به کلیه ها ارسال به حفظ آب و نمک. این مایع بیش از حد برای اولین بار در بافت زیر پوست از مچ پا و پا (به دلیل فشار جاذبه) تجمع می یابد. این تجمع مایع است که به نام ادم یا ادم سوراخ شدگی. ادم گوده گذار به مشاهده است که با فشار دادن نوک انگشتان در برابر مچ پا تورم یا پا باعث ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
29
به علاوه
24
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 26281786
بازدید کننده: 24602966
بازدید های امروز: 5392
بازدید های دیروز: 13050

کلمات مرتبط
لیست نمایندگی های شرکت تیپاکس برای ارسال مرسولات مدت زمان تحویل 48الی72ساعت

شهرهایی که تیپاکس رو پشتیبانی می کنند تیپاکس به مقصد تمامی مرکز استانها ارسال مستقیم دارد. سفارش‌هایی که در محدوده شهر در شهرهای دارای دفتر نمایندگی تیپاکس قرار دارند کالا ها در منزل تحویل داده می‌شوند و تیپاکس برای رساندن آنها، هزینه اضافی دریافت نمی‌کند. مشتریانی که آدرسشان در خارج از شهر مقصد قرار دارد، می‌توانند سفارش خود را از دفتر شعبه شهر مقصد تحویل بگیرند. در حال حاضر، شهرهای زیر دارای دفتر تیپاکس هستند : آبادان - آبدانان - آبیک - آباده - آزادشهر - آستارا – آستانه (اراک) - آستانه اشرفیه - آشخانه ( بجنورد) - آقاجاری - آق قلا - آمل - ابهر - ابرکوه - اراک - اردکان - اردبیل - ازنا - ارسنجان - اسالم - اسدآباد - الیگودرز - اندیمشک - املش - اهرم - اهواز - ارومیه - امیدیه - ادیمی (زابل) - اسلام‌آباد غرب - اسفراین - اشنویه - اصفهان و حومه - اقلید - ایرانشهر - ایذه - ایلام - ایوان‌غرب - بابلسر - بابل - باغملک - بانه - برازجان - بروجرد - بروجن - بجنورد - بم - بناب - بندر امام‌خمینی (سربندر) - بندر انزلی - بندرترکمن - بندرعباس - بوانات (سوریان) - بوشهر - بوکان - بهشهر - بیرجند - بیجار - بهبهان - پاسارگاد - پاوه - پره‌سر - پلدختر - پیرانشهر - تاکستان - تالش - تربت حیدریه - تبریز - تنکابن - تویسرکان - حمیدیه - جغتای - جلفا - جم - جوانرود - جوین - جویبار - جهرم - جیرفت - چابهار‌‌‌ - چالدران - چالوس - خاش - خرم آباد - خرم بید(دهبید) - خرمدره – خدابنده (قیدار) - خرمشهر - خمین - خمینی شهر – خنداب (اراک) - خوانسار - خورموج - خوی - داراب - دامغان - دزفول - دشت مرغاب - دورود - دلیجان - دهدشت - دره شهر - دیواندره - رامسر - رامشیر - رامهرمز - رشت - رفسنجان - روانسر - رودسر - رومشکان - زابل و زهک - زاهدان - زنجان - ساری - ساوه - سبزوار - سراب - سراوان - سرپل ذهاب - سردشت - سروستان - سعادت شهر - سقز - سلطانیه - سلماس - سمنان - سنقرکلیایی - سنندج - سوسنگرد - سیرجان - سیوند - شادگان - شازند - شاهرود - شاهین شهر - شوش - شوشتر - شهرضا - شهرکرد - شیراز - شیروان - صائین قلعه - صحنه - صفاشهر/سروستان - صومعه سرا - عسلویه - (منطقه ویژه انرژی پارس) - علی‌آباد کتول - فامنین - فسا - فرمهین (اراک) - فریدونکنار - فلاورجان - فولادشهر و ذوب آهن - فومن – قادرآباد (سعادت شهر) - قائم شهر - قائن - قشم - قروه - قزوین - قصرشیرین - قم - قوچان - کازرون - کاشان - کاشمر - کامیاران - کرج - کردکوی - کرمان - کرمانشاه - کلاچای – کمیجان (اراک) - کنگاور - کنگان - کهنوج - کوهدشت - کیش - گالیکش - گچساران - گرگان - گلپایگان - گناباد - گنبدکاووس - گیلان غرب - لار - لالجین - لاهیجان - لردگان - لنگرود - لوشان - لیسار - ماکو - ماهشهر - مبارکه - محلات - محمودآباد - مراغه - مرند - مرودشت - مریوان - مسجد سلیمان - مشهد - ملایر - ملکان - منجیل - مهاباد – مهاجران (اراک) - مهران - میاندوآب - میانکوه - میانه - میبد - مینودشت - میلاجرد (اراک) - نجف آباد - نراق - نظرآباد - نقاب - نقده - نکا - نوشهر - نور - نورآباد لرستان - نهاوند - نهبندان - نیشابور - هادی شهر - هامون - هرسین - هشت‌پر - هشتگرد - هفتکل - همدان - هندیجان - هویزه - هیرمند - هیدج - یاسوج - یزد - خلخال