امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
تظاهرات از عوارض سیروز در PBC چه هستند؟

تظاهرات از عوارض سیروز در PBC چه هستند؟

تظاهرات از عوارض زیر سیروز بحث خواهد شد:

  • ادم و آسیت
  • خونریزی از واریس
  • آنسفالوپاتی کبدی
  • هایپرزپلنیزم hypersplenism
  • سندرم Hepatorenal
  • سندرم هپاتوپولمونر
  • سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی)

ادم و آسیت

به عنوان سیروز کبدی ایجاد می کنند، سیگنال ها به کلیه ها ارسال به حفظ آب و نمک. این مایع بیش از حد برای اولین بار در بافت زیر پوست از مچ پا و پا (به دلیل فشار جاذبه) تجمع می یابد. این تجمع مایع است که به نام ادم یا ادم سوراخ شدگی. ادم گوده گذار به مشاهده است که با فشار دادن نوک انگشتان در برابر مچ پا تورم یا پا باعث دندانه که برای برخی از زمان پس از آزادی از فشار همچنان ادامه دارد. در واقع، هر نوع فشار کافی، از جمله از بخش الاستیک جوراب، می تواند تولید ادم گوده گذار. تورم اغلب بدتر در پایان روز است و ممکن است در طول شب کاهش دهد. همانطور که نمک و آب بیشتری حفظ شده و عملکرد کبد کاهش می یابد، مایع نیز ممکن است در شکم تجمع می یابد. این تجمع مایع (به نام آسیت) باعث تورم شکم.

خونریزی از واریس

در سیروز، بافت اسکار (فیبروز) و ندول بازسازی بلوک سلولهای کبدی (مانع) جریان خون در ورید باب را در تقریبا تمام بیماران. ورید پورت خون روده و طحال و دیگر ارگان های شکمی به کبد در راه بازگشت به قلب و ریه ها حمل می کند. ساخت تا از فشار ناشی از انسداد در ورید باب به فشار خون باب گفته می شود. هنگامی که فشار در ورید باب به اندازه کافی بالا می شود، این باعث می شود خون از طریق رگ های جایگزین جریان (راه مقاومت کمتر بود.) اغلب، این عروق عبارتند از رگ در پوشش قسمت پایین مری و بخش بالایی معده.

هنگامی که این رگ های متورم شدن (گشاد می شوند) به دلیل افزایش جریان خون و فشار، آنها را به عنوان مری و یا واریس های معده بسته به جایی که آنها در آن قرار دارد مراجعه کرده،. بنابراین، فشار خون بالا پورتال و واریس در PBC بعد از سیروز ایجاد شده است. فقط اقلیتی از بیماران مبتلا به PBC توسعه فشار خون بالا پورتال و واریس قبل از سیروز رخ می دهد. فشار پورتال بالاتر، بزرگتر واریس (وریدهای متسع) می باشد.

بر این اساس، بیماران مبتلا به واریس های بزرگ در معرض ابتلا به واریس را به پشت سر و خونریزی در روده می باشد. توصیه می شود، بنابراین، بیماران مبتلا به PBC یک بالا آندوسکوپی انجام می شود در زمان تشخیص و در حدود هر سه سال پس از آن برای شناسایی و پس از آن، در صورت لزوم، درمان واریس. آندوسکوپی فوقانی یک نگاه مستقیم با یک وسیله لوله ای شکل (از آندوسکوپی فوقانی) به مری و معده است.

آنسفالوپاتی کبدی

پروتئین در رژیم غذایی ما است که توسط باکتری به طور طبیعی در روده وجود به مواد است که می تواند عملکرد مغز را تغییر می دهد تبدیل شده است. هنگامی که این مواد (آمونیاک، به عنوان مثال) در بدن تجمع می یابد، آنها سمی است. معمولا، این ترکیبات بالقوه سمی در ورید باب به کبد نرمال جایی که آنها سم زدایی هستند انجام شده است.

هنگامیکه سیروز و فشار خون بالا پورتال وجود دارد، بخشی از جریان خون در ورید باب، همانگونه که قبلا توضیح داده شد، دور می زند کبد توسط جریان از طریق عروق خونی جایگزین. برخی از ترکیبات سمی را در این مسیر بای پس و، در نتیجه سم زدایی فرار از کبد. بقیه ترکیبات سمی با بقیه جریان خون پورتال به کبد سفر می کند. با این حال، یک کبد آسیب دیده ممکن است عملکرد خیلی ضعیف است که آن را می توانید از ترکیبات سمی موجود در خون پورتال رفع کردن نیست. در این وضعیت، ترکیبات سمی می تواند حق را از طریق سم زدایی کبد و فرار بروید.

بنابراین، در این دو راه، در نسبت های مختلف - رفتن در اطراف (دور زدن) کبد و رفتن را از طریق کبد - ترکیبات سمی در خون تجمع می یابد. هنگامی که ترکیبات سمی انباشته شده در جریان خون را مختل عملکرد مغز، بیماری انسفالوپاتی کبدی نامیده می شود. خواب در طول روز و نه در شب (معکوس از الگوی خواب طبیعی) یکی از اولین نشانه های آنسفالوپاتی کبدی. سایر علائم شامل تحریک پذیری، ناتوانی در تمرکز یا انجام محاسبات، از دست دادن حافظه، گیجی، یا سطح افسرده آگاهی. در نهایت، انسفالوپاتی کبدی شدید باعث کما .

هایپرزپلنیزم hypersplenism

طحال به طور معمول به عنوان یک فیلتر بین بردن سلول های قدیمی تر های قرمز خون، سلول های سفید خون و پلاکتها (ذرات کوچک است که برای متوقف کردن خونریزی از سطح برش) از خون عمل می کند. به عنوان فشار پورتال افزایش می یابد، آن را به طور فزاینده بلوک جریان خون از طحال به کبد. در نتیجه فشار رو به عقب خون در عروق که از طحال باعث می شود که ارگان ها در سایز بزرگ (اسپلنومگالی). گاهی اوقات، طحال کشیده شده آنقدر بزرگ است که باعث درد شکم .

همانطور که طحال بزرگ، آن را به فیلتر کردن بیشتر و بیشتر از عناصر خون. هایپرزپلنیزم hypersplenism اصطلاح مورد استفاده برای توصیف اسپلنومگالی همراه با تعداد گلبول های قرمز خون (کم خونی) است، تعداد کم سلول های سفید خون (لکوپنی)، و / یا پلاکت کم (ترومبوسیتوپنی). کم خونی می تواند ضعف ایجاد می کند، لکوپنی منجر به حساسیت به عفونت ها، و ترومبوسیتوپنی می توانید از لخته شدن خون را مختل کنند.

سندرم Hepatorenal

بیماران مبتلا به بیماری کبدی پیشرفته و فشار خون پورتال می تواند گاهی اوقات سندرم hepatorenal توسعه. این سندرم یک مشکل جدی در عملکرد کلیه ها بدون آسیب فیزیکی واقعی به کلیه خود را دارند. سندرم hepatorenal توسط نارسایی پیشرونده کلیه ها برای پاک کردن مواد از خون و تولید حجم کافی ادرار حتی اگر برخی از عملکرد کلیه های دیگر، از جمله احتباس نمک، نگهداری می شوند تعریف شده است. اگر عملکرد کبد را بهبود می بخشد و یا یک کبد سالم است را به یک بیمار مبتلا به سندرم hepatorenal پیوند، کلیه ها شروع به کار به طور معمول. این بازسازی از عملکرد کلیه را نشان می دهد که نارسایی کبد با ناتوانی کبد به یکی از دو تولید و یا رفع کردن موادی که عملکرد کلیه را تحت تاثیر قرار همراه است.

سندرم هپاتوپولمونر

به ندرت، برخی از بیماران مبتلا به سیروز پیشرفته می توانید سندرم هپاتوپولمونر توسعه. این بیماران می تواند مشکل تنفسی به دلیل هورمون های خاصی در پیشرفته سیروز علت عملکرد غیر طبیعی ریه ها منتشر شد. مشکل اصلی ریه در سندرم هپاتوپولمونر این است که جریان خون از طریق رگ های کوچک در ریه ها در تماس مناسب با آلوئولها (جیب هوا) از ریه ها نمی آمدند. بنابراین، خون نمی تواند انتخاب کنید تا اکسیژن به اندازه کافی از هوا است که نفس و تنفس تجارب بیمار مشکل.

سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی)

بیماران مبتلا به PBC که توسعه سیروز افزایش خطر ابتلا به سرطان اولیه از سلول های کبدی (سلولهای کبدی) به نام سرطان کبد (کارسینوم سلول کبدی). اولیه اشاره به این واقعیت است که تومور سرچشمه در کبد. تومور ثانویه سرچشمه در نقاط دیگر بدن و می تواند (متاستاز) به کبد پخش شده است.

سیروز به هر علتی خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می دهد. بنابراین، توسعه سرطان اولیه کبد در یک فرد با PBC است غیر منتظره نیست. با این حال، خطر ابتلا به سرطان کبد در PBC به نظر می رسد کمتر از خطر در سیروز ناشی از برخی بیماری های کبدی دیگر، از قبیل هپاتیت مزمن ویروسی. گزارش سال 2003 نشان داد که سرطان کبد ممکن است در مردان نسبت به زنان با PBC شایع تر است. در واقع، این یکی مجموعه ای از 273 بیمار مبتلا به PBC پیشرفته کارسینوم سلول کبدی در 20٪ از مردان در مقایسه با تنها 4.1٪ از زنان یافت می شود. راه سرطان هپاتوسلولار توسعه در PBC، با این حال، معلوم نیست.

علائم و نشانه های سرطان اولیه کبد شایع ترین درد شکم و تورم، کبد بزرگ، کاهش وزن و تب است. علاوه بر این، این تومورهای کبدی می تواند تولید و انتشار تعدادی از مواد، از جمله آنهایی که باعث افزایش سلول های قرمز خون (اریتروسیتوز)، قند خون پایین (هیپوگلیسمی) و بالای کلسیم خون (هیپرکلسمی).

تست مفید ترین آزمایش های تشخیصی برای سرطان کبد است یک آزمایش خون به نام آلفا فتوپروتئین و بررسی های تصویربرداری از کبد (یا CT اسکن و یا MRI با تزریق وریدی رنگ / کنتراست). بهترین تست غربالگری برای تشخیص زود هنگام سرطان کبد در بیماران مبتلا به سیروز سطح آلفا فتوپروتئین سریال و سونوگرافی از کبد هر 6 تا 12 ماه می باشد. این مهم است که توجه داشته باشید که حدود 40 درصد از سرطان هپاتوسلولار را سطح بالای آلفا فتوپروتئین تولید نمی کند.

تظاهرات از بیماری های مرتبط با PBC چه هستند؟

تظاهرات از بیماری های مرتبط با PBC چه هستند؟ تظاهرات از بیماری های زیر در ارتباط با PBC بحث خواهد شد: اختلال عملکرد تیروئید سندرم سیکا پدیده رینود مرض پینه خوردگی پوست آرتریت روماتوئید سلیاک عفونت های دستگاه ادراری سنگ صفرا سایر بیماری های مرتبط اختلال عملکرد تیروئید حدود 20٪ از بیماران مبتلا به PBC توسعه یک واکنش اتوایمون علیه غده تیروئید. این واکنش منجر به التهاب غده، به نام تیروئید. وقتی که غده تیروئید برای اولین بار ملتهب، فقط اقلیتی از این افراد تجربه حساسیت به لمس تیروئید و یا درد. این درد معمولا خفیف و در واقع بیش از ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
30
به علاوه
8
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22684026
بازدید کننده: 21020887
بازدید های امروز: 2857
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط