امروز : دوشنبه 17 مرداد 1401
Today : Monday 8 August 2022
header
تظاهرات از بیماری های مرتبط با PBC چه هستند؟

تظاهرات از بیماری های مرتبط با PBC چه هستند؟

تظاهرات از بیماری های زیر در ارتباط با PBC بحث خواهد شد:

  • اختلال عملکرد تیروئید
  • سندرم سیکا
  • پدیده رینود
  • مرض پینه خوردگی پوست
  • آرتریت روماتوئید
  • سلیاک
  • عفونت های دستگاه ادراری
  • سنگ صفرا
  • سایر بیماری های مرتبط

اختلال عملکرد تیروئید

حدود 20٪ از بیماران مبتلا به PBC توسعه یک واکنش اتوایمون علیه غده تیروئید. این واکنش منجر به التهاب غده، به نام تیروئید. وقتی که غده تیروئید برای اولین بار ملتهب، فقط اقلیتی از این افراد تجربه حساسیت به لمس تیروئید و یا درد. این درد معمولا خفیف و در واقع بیش از غده در جلوی گردن پایین تر است. در واقع، بسیاری از مردم را نشانه از بیماریهای التهابی تیروئید تا چند ماه و یا سال پس از شروع واکنش های خود ایمنی را تجربه نمی کنند. در آن زمان، کاهش آهسته و تدریجی در عملکرد تیروئید ناشی از التهاب می تواند کمتر از حد هورمون تیروئید، به نام کم کاری تیروئید می شود.

لازم به ذکر است که علائم و نشانه های کم کاری تیروئید، که شامل خستگی، افزایش وزن، و کلسترول بالا، به تدریج توسعه و می تواند بسیار لطیف است. علاوه بر این، آنها به راحتی می توانید با کسانی که از PBC خود را اشتباه گرفته شود. بنابراین، پزشکان دوره باید تست عملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به PBC برای تشخیص کم کاری تیروئید و آغاز درمان با جایگزینی هورمون تیروئید است. اغلب، با این حال، تیروئید رخ می دهد و نشانه های کم کاری تیروئید هستند در بر داشت و قبل از تشخیص PBC ساخته شده است.

سندرم سیکا

همانطور که بسیاری به عنوان یکی از نیمی از بیماران مبتلا به PBC تجربه احساس خشکی چشم و یا خشکی دهان مراجعه کننده به سندرم به عنوان سیکا و یا معادل آن، به عنوان سندرم شوگرن. این سندرم با یک التهاب خود ایمنی از سلول های پوشش داخلی مجاری که اشک یا بزاق انجام ایجاد می شود. به ندرت بیماران عواقب ناشی از خشکی در مناطق دیگر بدن از جمله نای و حنجره (باعث خشونت صدا) و واژن را تجربه کنند. این التهاب خود ایمنی و خشک کردن ترشحات همچنین می تواند رخ دهد، اگر چه حتی به ندرت، در مجاری پانکراس. در نتیجه عملکرد پانکراس ضعیف (نارسایی پانکراس) می تواند سبب اختلال در جذب چربی و ویتامینهای محلول در چربی می شود.

پدیده رینود

پدیده رینود با ازعمل بلانچ شدید (نرده) از پوست انگشتان دست و پا زمانی که آنها به سرما در معرض شروع می شود. هنگامی که دست یا پا دوباره گرم شده، بلانچ که تا تغییر رنگ متمایل به رنگ ارغوانی تغییر و سپس به رنگ قرمز روشن، اغلب با درد ضرباندار در ارتباط است. این پدیده به علت سرد باعث انقباض (تنگ) از شریانهای تامین کننده خون انگشتان دست و پا. سپس، با دوباره گرم شدن دست و پا، جریان خون دوباره بازسازی کند و باعث قرمزی و درد. پدیده رینود اغلب با اسکلرودرمی مرتبط است. برای اطلاعات بیشتر درباره این پدیده، لطفا پدیده رینود به عنوان خوانده شده. مقاله

مرض پینه خوردگی پوست

تقریبا 5٪ تا 15٪ از بیماران مبتلا به PBC توسعه اسکلرودرمی خفیف، یک بیماری است که در آن پوست اطراف انگشتان دست و پا و دهان تنگ می شود. علاوه بر این، اسکلرودرمی شامل عضلات روده، مری و کوچک است. مری دهان متصل به معده و عضلات خود را به حرکت مواد غذایی بلعیده به معده کمک کند. علاوه بر این، یک گروه از عضلات (اسفنکتر تحتانی مری)، که در محل اتصال مری و معده قرار گرفته است، دارای دو عملکرد دیگر. یکی این است که باز به اجازه غذا به سمت معده می شود. دیگر این است که بسته به منظور جلوگیری از آب میوه های معده که حاوی اسید از جریان به مری.

بنابراین، اسکلرودرمی هم می تواند نشانه مری و روده شود. بنابراین، درگیری عضلات مری است که از طریق نتایج: از شماره مری در بلع مشکل حرکت مواد غذایی است. در اکثر موارد، بیماران مبتلا به این مشکل به عنوان یک احساس از چسبیدن مواد غذایی جامد در قفسه سینه پس از بلع را تجربه کنند. درگیری عضله اسفنکتر تحتانی مری مانع از بسته شدن انتهای پایینی مری و در نتیجه آن، اجازه می دهد تا ریفلاکس اسید معده، باعث علائم از سوزش سر دل . سوزش سر دل، است که با یک مشکل قلبی ایجاد می شود، معمولا به صورت احساس سوزش در مرکز قفسه سینه را تجربه کرد. درگیری عضلات روده کوچک در اسکلرودرمی می تواند به یک بیماری به نام رشد بیش از حد باکتری، که می تواند به سوء جذب چربی و اسهال منجر شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این وضعیت، لطفا مقاله اسکلرودرمی به عنوان خوانده شده.

در نهایت، اقلیتی از بیماران مبتلا به PBC یک نوع از اسکلرودرمی به عنوان سندرم CREST اشاره شده است. CREST اصطلاح اشاره دارد به سپرده alcium C در پوست، پدیده R aynaud در، اختلال عملکرد عضله از sophagus سفت شدن پوست انگشتان به نام Sclerodactyly، و رگ های خونی کوچک در زیر پوست به نام elangiectasias T گشاد شده.

آرتریت روماتوئید

نوع غیر طبیعی آنتی بادی، به نام فاکتور روماتوئید، در خون بسیاری از بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید در بر داشت. این آنتی بادی همچنین در تعداد کمی از بیماران مبتلا به PBC یافت می شود. اگر چه برخی از بیماران مبتلا به PBC با فاکتور روماتوئید نیز نشانه های درد مفاصل و سفتی دارند، بیشتر نمی کنند.

سلیاک

این بیماری خود ایمنی از روده در حدود 6٪ از بیماران مبتلا به PBC رخ می دهد. این بیماری باعث اختلال در جذب چربی در رژیم غذایی و سایر مواد مغذی و در نتیجه اسهال و سوء تغذیه و ویتامین. سلیاک توسط عدم تحمل به گلوتن، بخشی از گندم، جو، چاودار و در رژیم غذایی ایجاد می شود. همانطور که قبلا ذکر شد، علائم مشابه می تواند در PBC خود را به عنوان یک نتیجه از سوء جذب چربی رخ می دهد به دلیل کاهش جریان صفرا به روده. در هر صورت، بیماران مبتلا به PBC با علائم و نشانه های سوء جذب چربی باید برای سلیاک آزمایش کردند. تشخیص سلیاک است با پیدا کردن آنتی بادی های سرمی خاص ساخته شده است (به عنوان مثال، کسانی که به نام آنتیگلیادین و یا آنتی بادی antiendomysial)، مشخصه ویژگی های نمونه برداری از روده و پاسخ معمولا دراماتیک به محدود کردن رژیم غذایی گلوتن.

عفونت های دستگاه ادراری

عفونت راجعه باکتریال از ادرار در برخی از زنان با PBC رخ می دهد. این عفونت ها ممکن است بدون نشانه باشد و یا باعث احساس مکرر، نیاز فوری به ادرار کردن با احساس سوزش در هنگام دفع ادرار.

سنگ صفرا

بیماران مبتلا به PBC می تواند دو نوع سنگ کیسه صفرا در کیسه صفرا توسعه. یک نوع (نام سنگ های صفراوی کلسترولی) عمدتا شامل کلسترول، و تا حد زیادی شایع ترین نوع سنگ صفرا موجود در جمعیت عمومی است. نوع دیگری (به نام سنگ کیسه صفرا رنگدانه) حاوی رنگدانه های بیشتر صفراوی (از جمله بیلی روبین) و کلسیم است. این نوع از سنگ صفرا با افزایش فرکانس در تمام انواع سیروز، از جمله PBC رخ می دهد.

سنگ صفرا در حدود 30 درصد از بزرگسالان در جمعیت عمومی رخ می دهد و حداقل دو برابر معمول در زنان به عنوان در مردان است. این تعجب آور نیست، بنابراین، که سنگ کیسه صفرا در افراد با داشتن دیگر شرایط که تمایل به پریشان زنان بیشتر از مردان، مانند PBC به ویژه مکرر. شایعترین علامت سنگ کیسه صفرا درد شکم است. گاهی اوقات، آنها می توانند حالت تهوع، تب و / یا یرقان می شود. اما اکثر سنگ کیسه صفرا هیچ علامتی ندارد. تشخیص سنگ کیسه صفرا معمولا با سونوگرافی کیسه صفرا ساخته شده است.

سایر بیماری های مرتبط

به ندرت، یک بیماری التهابی روده (کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون)، مشکل کلیه (اسیدوز توبولار کلیوی)، عملکرد پانکراس ضعیف (نارسایی پانکراس)، همانطور که قبلا ذکر شد، و یا یک بیماری ریوی (فیبروز بینابینی ریه) را می توان با PBC همراه است.

عوامل خطر برای PBC چه هستند؟

عوامل خطر برای PBC چه هستند؟ شناسایی عوامل خطر در حال توسعه PBC باید یک اولویت مهم است، اما تحقیقات به طرز حیرت انگیزی کم شده است در این زمینه انجام می شود. در سال 2002 به پرسش های سازمان ملی بهداشت و تغذیه و سؤال از دولت ایالات متحده استفاده می شود. این بررسی پاسخ از 199 بیمار مبتلا به PBC با کسانی که از 171 خواهر و برادر و 141 دوستان از بیماران مقایسه شده است. همانطور که پیش بینی شده، بیماران مبتلا به PBC که عمدتا زنان (10 به 1 زن به مرد) بودند و متوسط ​​سن 53 سال بود. بیماران گزارش دادند که فرکانس بالا از دیگر بیماری های خود ایمنی، از جمله سندرم سیکا در 17.4٪ و پدیده ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
13
به علاوه
30
=
     
کلمات مرتبط
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی

کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 34216680
بازدید کننده: 32442556
بازدید های امروز: 9653
بازدید های دیروز: 15929