امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
عوامل خطر برای PBC چه هستند؟

عوامل خطر برای PBC چه هستند؟

شناسایی عوامل خطر در حال توسعه PBC باید یک اولویت مهم است، اما تحقیقات به طرز حیرت انگیزی کم شده است در این زمینه انجام می شود. در سال 2002 به پرسش های سازمان ملی بهداشت و تغذیه و سؤال از دولت ایالات متحده استفاده می شود. این بررسی پاسخ از 199 بیمار مبتلا به PBC با کسانی که از 171 خواهر و برادر و 141 دوستان از بیماران مقایسه شده است. همانطور که پیش بینی شده، بیماران مبتلا به PBC که عمدتا زنان (10 به 1 زن به مرد) بودند و متوسط ​​سن 53 سال بود.

بیماران گزارش دادند که فرکانس بالا از دیگر بیماری های خود ایمنی، از جمله سندرم سیکا در 17.4٪ و پدیده رینود در 12.5٪ بود. جالب توجه است، 6٪ گزارش شده است که حداقل یکی از اعضای خانواده PBC بود. تجزیه و تحلیل آماری نشان داد که خطر ابتلا به PBC برای بیماران در مقایسه با دوستان به عنوان گروه شاهد بود:

  • 492٪ برای داشتن سایر بیماری های خود ایمنی بیشتر
  • 204٪ برای داشتن سیگار بیشتر
  • 186٪ برای داشتن لوزه به حال بیشتر
  • 212٪ بیشتر در میان زنان برای داشتن عفونت دستگاه ادراری یا عفونت های واژن.

افزایش خطرات مشابه برای بیماران مبتلا به PBC یافت زمانی که آنها به خواهر و برادر بدون PBC مقایسه شد.

چگونه PBC تشخیص داده می شود؟

تشخیص PBC است که با نتایج از انواع مختلفی از تست تاسیس شده است. اینها شامل آزمایشات خون، آزمایش آنتیبادی سرم، سونوگرافی کبد، و نمونهبرداری از کبد.

نقش آزمایش خون است؟

ناهنجاری های کلیدی آزمایش خون در PBC و تمام بیماری کبدی همراه با کلستاز سطح آنزیم آلکالین فسفاتاز بالا در خون است. این یافته از یک ارتفاع همزمان گاما glutamyl transpeptidase (GGT) سطح خون ثابت می کند که افزایش آلکالن فسفاتاز است از کبد، به جای از استخوان (منبع دیگری از آنزیم فسفاتاز قلیایی). سایر آنزیم های کبدی، از جمله آسپارتات آمینوترانسفراز (AST) و آلانین آمینوترانسفراز (ALT)، ممکن است طبیعی یا فقط کمی در زمان تشخیص افزایش می یابد. همانطور که طول مدت بیماری را افزایش می دهد، هر دو از این آنزیم های کبدی (آمینوترانسفرازها) معمولا بالا به خفیف تا درجه متوسط ​​تبدیل، در حالی که فسفاتاز قلیایی می تواند بسیار بالا است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش خون کبدی، لطفا مقاله آزمایش خون کبد به عنوان خوانده شده.

آزمایش خون دیگری نیز ممکن است در تشخیص PBC مفید باشد. به عنوان مثال، M ایمونوگلوبولین سرم (IgM مثبت) به طور مکرر افزایش می یابد. همچنین، فقط در مورد تمام بیماران مبتلا به کلستاز توسعه سطح کلسترول افزایش یافته است (همان طور که قبلا اشاره شد)، و برخی نیز تری گلیسیرید را توسعه دهد. علاوه بر این، آزمایش سطح این چربی ها (لیپیدها) می تواند بیماران که ممکن است رسوبات کلسترول در پوست یا اعصاب را تشکیل می دهند را تشخیص دهد. (بخش xanthomas بالا رجوع کنید.)

نقش تست برای آنتی بادی های ضد است؟

نقش تست برای آنتی بادی های ضد است؟ AMA در سرم در 95 تا 98٪ از بیماران مبتلا به PBC قابل تشخیص می باشد، همانطور که قبلا اشاره شد. آزمون مقرون به صرفه ترین برای AMA نمونه های رقیق از سرم بیمار اعمال می شود بر روی مقاطع بافتی از معده موش یا کلیه در آزمایشگاه. (به یاد داشته باشید که میتوکندری در سلول وجود دارد، نه فقط به سلول های مجاری کبد و صفرا می شود.) آنتی بادی های سرم که پیوست (اتصال) به غشاء میتوکندری در سلول های بافت پس از آن می توانید با میکروسکوپ مشاهده شود. نمونه رقیق ترین سرم نشان دادن این واکنش الزام آور گزارش شده است، با استفاده از تیتر مدت. تیتر نشان ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
10
به علاوه
3
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683836
بازدید کننده: 21020697
بازدید های امروز: 2667
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط