امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
نقش مدلهای ریاضی در پیش بینی نتیجه (پیش آگهی) در PBC است؟

نقش مدلهای ریاضی در پیش بینی نتیجه (پیش آگهی) در PBC است؟

محققان در کلینیک مایو تجزیه و تحلیل آماری از بسیاری از متغیرهای (انواع مختلف داده ها) در میان یک گروه بزرگی از بیماران مبتلا به PBC انجام و پس برای چندین سال. آنها مورد استفاده برای استخراج یک معادله ریاضی برای محاسبه به اصطلاح مایو امتیاز ریسک (MRS). به نظر می رسد که محاسبه شده است بر روی نتایج سه آزمایش خون بیمار (بیلی روبین تام، آلبومین، و زمان پروترومبین)، سن بیمار، و وجود احتباس مایعات به اندازه کافی به تورم پاها (ورم) و یا بر اساس شکم (استسقاء). مایو نمره خطر اطلاعات دقیق در مورد نتیجه (پیش آگهی) از بیماران منحصر به فرد در طول زمان را فراهم می کند. این دارای اعتبار بوده است و در حال حاضر استفاده می شود که برای تعیین بیماران مبتلا به PBC نیاز به پیوند کبد لیست انتظار قرار داده می شود.

پزشکان و نه به راحتی می توانید محاسبه امتیاز ریسک مایو برای بیماران خود را با رفتن به سایت های اینترنتی از کلینیک مایو. هیچ هزینه وجود دارد. نتایج به زنده ماندن تخمین زده شده برای بیمار در طول چند سال آینده است. بیماران با طول عمر برآورد شده 95٪ یا کمتر در طی یک سال با ضوابط و معیارهای لیست حداقل توسط شبکه متحده از اعضای بدن به اشتراک گذاری (UNOS) برای بیماران کاندید پیوند کبد را تنظیم کنید.

در مورد بارداری در PBC؟

همانطور که بحث شد، برخی از زنان خارش در سه ماهه آخر بارداری که در سطوح هورمون استروژن بالا می باشد را تجربه کنند. اقلیتی از این زنان ممکن است مستعد ابتلا به توسعه PBC داشته باشد و یا ممکن است در واقع اوایل PBC که هنوز تشخیص داده نشده است.

در ادبیات پزشکی، حاملگی در زنان با تشخیص تاسیس از PBC بارها گزارش نشده است. در حالی که گزارش های اولیه نشان می دهد که نتیجه کمتر از حد مطلوب برای هر دو جنین و مادر بود، گزارش بعد از آن نشان داد که زنان با PBC می تواند نوزادان سالم ارائه کرده است. با این حال، این زنان ممکن است خارش یا زردی در سه ماهه گذشته توسعه. در غیر این صورت، دوره بالینی PBC می کند تمایل به بدتر شوند یا بهبود در اکثر حاملگی. ، تنها یک اگر چه برخی از کودکان ممکن است چند هفته که نارس متولد سقط جنین گزارش شده است. علاوه بر این، خطر ابتلا به اختلالات جنینی به نظر نمی رسد افزایش در حاملگی زنان PBC.

از آنجا که سیروز پیشرفته تداخل با پردازش (سوخت و ساز) از هورمونهای جنسی، احتمال از یک زن مبتلا به بیماری پیشرفته کبدی باردار شدن کوچک است. با این حال، مهم است که بدانید که بیماران مبتلا به PBC که ممکن است باردار شوند باید تزریق ویتامین A را دریافت کنند چرا که نقائص هنگام تولد شود (بخش درمان سوء جذب چربی را ببینید). شانس که درمان اسید ursodeoxycholic باعث آسیب جنینی به عنوان کنترل از راه دور، اما ممکن است طبقه بندی شده از مطالعات کافی در زنان باردار انجام نشده است. ایمنی درمانی اسید ursodeoxycholic توسط مادران PBC برای شیردهی در نوزادان آنها نامعلوم و مورد بحث در نظر گرفته شده است.

پزشکی توسط استفانی هاتورن، MD بررسی. هیئت آمریکایی داخلی با فوق تخصص گوارش

منابع و مراجع:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2864616/
http://www.uptodate.com/contents/clinical-manifestations-diagnosis-and-natural-history-of-primary-biliary-cirrhosis
http://www.ojrd.com/content/3/1/1
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2266722/
http://www.uptodate.com/contents/metabolic-bone-disease-in-primary-biliary-cirrhosis؟source=see_link
http://www.uptodate.com/contents/overview-of-the-treatment-of-primary-biliary-cirrhosis
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/hep.510260508/pdf
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2758170/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3488395/


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
9
به علاوه
27
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683954
بازدید کننده: 21020815
بازدید های امروز: 2785
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط