امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
علائم و نشانه های کلانژیت اسکلروزان اولیه چیست؟

علائم و نشانه های کلانژیت اسکلروزان اولیه چیست؟

بیشتر بیماران مبتلا به اوایل کلانژیت اسکلروزان اولیه هیچ نشانه ای ندارند، و حضور کلانژیت اسکلروزان اولیه است فقط به این دلیل از خون غیر طبیعی بالا از آنزیم های کبدی (سطح فسفاتاز ویژه قلیایی) که اغلب همراه با یک معاینه بالینی معمول انجام شناخته شده است.

علائم اولیه کلانژیت اسکلروزان اولیه شامل خستگی و خارش بدن (خارش). با پیشرفت بیماری، بیماران ممکن است (زردی پوست و تیره شدن ادرار) developjaundice. زردی است به علت تجمع بیلی روبین در بدن است. بیلی روبین تجمع می یابد دلیل آن است که قادر به در صفرا به علت انسداد طولانی مدت مجاری صفراوی حذف شود. تجمع بیلی روبین تبدیل میشود پوست و سفیدی چشم (صلبیه) زرد. دلیل خارش است به طور کامل شناخته شده نیست. این ممکن است به علت تجمع نمکهای صفراوی در بدن، همچنین به عنوان یک نتیجه از انسداد مجاری صفراوی می شود.

به عنوان کلانژیت اسکلروزان اولیه پیشرفت می کند، بیماران معمولا دچار درد شکمی فوقانی سمت راست، تب، خستگی، خارش و زردی. این بیماران نیز در خطر ابتلا به عوارض کلانژیت اسکلروزان اولیه می باشد.

بیماران با فرم های خود ایمنی از کلانژیت اسکلروزان اولیه شروع اثر سریع و زود تر از علائم درد شکم، زردی و تب از اکثر بیماران با فرم تنبل تر از کلانژیت اسکلروزان اولیه.

عوارض کلانژیت اسکلروزان اولیه چیست؟

سیروز

به عنوان کلانژیت اسکلروزان اولیه پیشرفت می کند، این بیماری باعث سیروز کبدی (زخم غیر قابل برگشت از کبد) و نارسایی کبد. که منجر به در نظر گرفتن پیوند کبد. کلانژیت اسکلروزان اولیه است، در واقع، یکی از دلایل شایع تر برای پیوند کبد. بیماران مبتلا به سیروز پیشرفته ممکن است عفونت های مکرر، مایع در قوزک پا و شکم (توسعه آسیت )، خونریزی داخلی از پارگی واریس مری، و روانی سردرگمی با پیشرفت به کما (کبد آنسفالوپاتی ).

کلانژیت

تنگ شدن مجرای صفراوی مستعد صفرا به عفونت باکتریایی (کلانژیت). کلانژیت یک عفونت جدی و بالقوه کشنده همراه با تب است، تکان دادن لرز (لرز)، یرقان و درد بالای شکم. کلانژیت می توانید در عفونت های باکتریایی گسترش به جریان خون (یک بیماری به نام نتیجه عفونت ). عفونت می تواند باعث آسیب به کلیه ها و ریه ها و حتی منجر به شوک .

کلانژیوکارسینومای

کلانژیوکارسینومای (سرطان مجاری صفراوی) در میان بیماران با کلانژیت اسکلروزان اولیه شایع تر است. تخمین زده 9٪ -15٪ از بیماران با کلانژیت اسکلروزان اولیه خواهد کلانژیوکارسینومای توسعه، از نوع بسیار کشنده از سرطان است. بیماران در بالاترین خطر در حال توسعه کلانژیوکارسینومای می اسکلروزان اولیه کلانژیت بیماران مبتلا به سیروز که او نیز به مدت طولانی ایستاده کولیت اولسراتیو.

سرطان مثانه و صفرا

کلانژیت اسکلروزان اولیه باعث بروز سنگ صفرا و یک عامل خطر برای صفرا است به سرطان مثانه .

سرطان روده بزرگ

دیرینه کولیت اولسراتیو مزمن به تنهایی یک عامل خطر برای سرطان روده بزرگ . بیماران با هر دو کلانژیت اسکلروزان اولیه و کولیت اولسراتیو یک خطر بالاتر ابتلا به سرطان روده بزرگ از بیماران با کولیت اولسراتیو به تنهایی.

چگونه تشخیص کلانژیت اسکلروزان اولیه ساخته شده است؟

چگونه تشخیص کلانژیت اسکلروزان اولیه ساخته شده است؟ تشخیص کلانژیت اسکلروزان اولیه از علائم (مانند خستگی، خارش و زردی) و آزمایش های غیر طبیعی (مانند سطوح خونی غیر طبیعی بالا از آنزیم فسفاتاز قلیایی و سایر آنزیم های کبدی) مشکوک. است و توسط تظاهرات مجاری صفراوی غیر طبیعی ضخیم با استفاده از آزمون رادیولوژی خاص را تایید کرد. همچنین مهم است برای رد بیماری های دیگر است که می تواند کلانژیت اسکلروزان اولیه را تقلید کند. این بیماری شامل سیروز صفراوی اولیه (PBC)، سنگ کیسه صفرا در مجاری صفرا، سرطان مجرای صفراوی و تنگی. آزمایش خون سطح خونی آلکالین فسفاتاز ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
38
به علاوه
47
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683604
بازدید کننده: 21020465
بازدید های امروز: 2435
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط