امروز : يکشنبه 15 تیر 1399
Today : Sunday 5 July 2020
header
بستن لوله های رحمی (عقیم لوله)
  • در این مقاله :
  • بازنگری بستن لوله های رحمی،
  • روش بستن لوله های رحمی،
  • بستن لوله غیر جراحی،
  • خطرات بستن لوله های رحمی،
  • نمایش نتایج: از شماره بستن لوله های رحمی،
  • دیگر جایگزین بستن لوله،

بازنگری بستن لوله های رحمی

عمل جراحی بستن لوله های رحمی برای جلوگیری از لوله های فالوپ زن است. بستن لوله های رحمی یک فرم دائم از کنترل تولد . پس از این عمل، تخم مرغ نمی تواند از تخمدان از طریق لوله ها (یک زن دارای دو لوله فالوپ) حرکت می کند، و در نهایت به رحم. همچنین اسپرم ها می توانند تخمک در لوله فالوپ برسد پس از آن است که توسط تخمدان آزاد شده. بنابراین، بارداری مانع است.

این روش بستن لوله های رحمی نامیده می شود و یا داشتن یک "لوله گره خورده است." به طور رسمی، آن را به عنوان دو طرفه بستن لوله های رحمی (BTL) شناخته شده است.

در حال حاضر، در حدود 700،000 از این روش در هر سال در ایالات متحده انجام شده است. نیمی از آنها بلافاصله پس از تولد زن می دهد. بقیه روش انتخابی به عنوان یک عملیات یک روزه در درمانگاه انجام می باشد. یازده میلیون زن در ایالات متحده در سن 15 تا 44 سال در عقیم سازی به عنوان یک وسیله کنترل بارداری برای جلوگیری از بارداری می کنند. بیش از 190 میلیون زوج در سراسر جهان با استفاده از عقیم سازی جراحی به عنوان یک روش امن و قابل اطمینان از کنترل تولد دائم.

قبل از 1960s، عقیم سازی زنان در ایالات متحده به طور کلی فقط برای مشکلات پزشکی و یا وقتی یک زن "بیش از حد قدیمی" به داشتن فرزند و یا در معرض خطر در نظر گرفته شده است انجام شد. آب و هوا فرهنگی در حال تغییر در 1960s در روش عقیم سازی زنان با حداقل تهاجم امن.

روش بستن لوله های رحمی

در حالی که شما تحت بیهوشی هستند، یک یا دو برش کوچک (کاهش) در شکم (که معمولا در نزدیکی ناف) ساخته شده است، و یک دستگاه شبیه به یک تلسکوپ کوچک در یک لوله انعطاف پذیر (به نام لاپاروسکوپ) درج شده است.

با استفاده از ابزار که از طریق لاپاراسکوپ وارد لوله (لوله های فالوپ) منعقد شده (سوخته)، مهر و موم شده بسته همراه با کوتر، و یا یک کلیپ کوچک در لوله قرار می گیرد. برش پوست است و سپس با یک بسته چند بخیه . شما معمولا احساس خوبی به اندازه کافی برای رفتن به خانه از مرکز جراحی سرپایی در چند ساعت.

مراقبت های بهداشتی خود را حرفه ای ممکن است تجویز داروهای ضد درد برای کمک به شما در مدیریت درد در صورت وجود،.

بسیاری از زنان بازگشت به فعالیت های عادی، از جمله کار، در عرض چند روز، هر چند شما ممکن است توصیه به ورزش برای چند روز. شما ممکن است آمیزش جنسی را از سر زمانی که شما احساس می کنید آماده.

بستن لوله های رحمی نیز می تواند بلافاصله پس از زایمان از طریق یک برش کوچک در نزدیکی ناف و یا در طول زایمان سزارین انجام شود.

در حال حاضر، لاپاراسکوپی (لاپاراسکوپی دو قطبی، حلقه Falope، کلیپ Filshie) محبوب ترین روش عقیم سازی زنان در زنان غیر باردار است. Periumbilical minilaparotomy (Pomeroy به عهده داشت، پارک) رایج ترین روش درست پس از زایمان است.

بستن لوله غیر جراحی

Essure سیستم

یک دستگاه است که به عنوان یک شکل از بستن لوله های رحمی عمل می کند با مسدود کردن لوله های فالوپ وجود دارد. غذا و داروی آمریکا یک ایمپلنت فلزی کوچک (به نام سیستم Essure) است که به لوله های فالوپ زنان که میخواهند به طور دائم سترون قرار داده تایید شده است. بر خلاف روش های دیگر در حال حاضر در دسترس عقیم سازی لوله برای زنان، قرار دادن دستگاه برش و یا بیهوشی عمومی نیاز ندارند.

در طول روش Essure، مراقبت از سلامت خود را درج حرفه ای دستگاه های انسدادی به هر یک از دو لوله فالوپ در زمان هیستروسکوپی . این است که با یک کاتتر ویژه ای است که از طریق واژن به رحم و سپس به لوله فالوپ قرار داده انجام می شود. این دستگاه کار می کند با القای بافت اسکاری بیش از ایمپلنت، مسدود کردن لوله فالوپ و جلوگیری از لقاح از تخم مرغ توسط اسپرم است.

Adiana سیستم

دستگاه های مشابه شناخته شده به عنوان سیستم Adiana نیز موجود است که در آن یک ایمپلنت سیلیکون به لوله های فالوپ معرفی و القای تولید بافت اسکار.

خطرات بستن لوله های رحمی

همانند هر عمل جراحی، همیشه خطر وجود دارد زمانی که شما بیهوشی عمومی داده می شود. شما ممکن است یک واکنش بد به دارو استفاده می شود. جراحی به خودی خود ممکن است مشکلاتی با ارائه خونریزی یا عفونت. با این حال، بستن لوله های رحمی در نظر گرفته شده است به عنوان یک روش بسیار امن با میزان عوارض به طور کلی کمتر از 1٪ است.

هنوز شانس شما ممکن است پس از عمل لوله بستن حامله شدن وجود دارد. در حدود 1 در 200 نفر از زنان باردار که لوله های خود را گره خورده می شوند. این ممکن است به بسته شدن ناقص لوله ایجاد می شود. اگر بارداری پس از عمل رخ می دهد، شما را در معرض خطر حاملگی خارج رحمی که در آن حاملگی به جای رشد در لوله های فالوپ. آنصورت امکان حاملگی اکتوپیک ممکن است خطرناک باشد و نیاز به مراقبت های پزشکی اورژانس.

از آنجا که روش توسط ابزار کوچک داخل شکم خود را انجام می شده است، شما ممکن است آسیب به سایر ارگان ها در بدن شما را داشته باشد.

نمایش نتایج: از شماره بستن لوله های رحمی

بسیاری از زنان از روش لاپاروسکوپی با هیچ مشکلی بهبود می یابند. هیچ تست مورد نیاز برای تایید است که شما در حال حاضر های استریل (که شده است، قادر به باردار شدن) پس از یک روش لاپاروسکوپی وجود دارد.

در طول 3 ماه اول پس از Essure یا روش Adiana، شما باید نوع دیگری از کنترل تولد استفاده کنید. در نقطه 3 ماه، شما باید یک روش X-ray را نهایی که در آن رنگ در رحم شما قرار داده شده و اشعه ایکس تایید می کنند که دستگاه در محل گرفته انجام دهند.

Otherh بستن لوله های رحم جایگزین

اگر شما احساس می کنید شما می خواهید یک راه حل دائمی برای کنترل تولد، با حرفه ای مراقبت های بهداشتی خود را در مورد گزینه های خود را. بسیاری از زنان جوان که این روش را انتخاب کنید بعد تصمیم خود پشیمان. زن جوان، بیشتر احتمال دارد او پشیمان خواهد شد انتخاب این شکل دائم کنترل تولد است.

پزشک شما به تعداد فعلی خود را از کودکان، برنامه های خود را برای آینده و خانواده خود را، بحث و می خواهید با همسر خود صحبت کنید. این تصمیم یک تصمیم مهم است. زنان مبتلا به برخی از شرایط پزشکی ممکن است برای این روش مناسب است.

عمل جراحی بستن لوله های رحمی است. بسیاری از زوج ها، در به دنبال گزینه های کنترل تولد خود، به ویژه هنگامی که آنها آماده هستند برای جلوگیری از داشتن فرزند، وزن فواید و خطرات از اینکه زن عقیم سازی لوله های رحمی یا مرد تحت عمل جراحی و برداشتن مجرای ناقل منی برای عقیم کردن .

بستن لوله های رحمی است نه موقت. آیا از آن به عنوان یک روش به راحتی معکوس فکر نمی کنم. وقتی برگشت تلاش می شود، عمل جراحی بزرگ می شود و تنها موفق در حدود 50٪ تا 80٪ از زمان است (یعنی زن قادر است پس از برگشت به باردار شدن).

مترادف ها و کلمات کلیدی

لوله های رحمی عقیم سازی، بستن لوله های رحمی، عقیم سازی لوله های رحمی، بستن لوله های رحمی دو طرفه، BTL، زنان عقیم، عقیم سازی انتخابی، عقیم سازی لوله دو طرفه، جلوگیری از بارداری، جراحی عقیم سازی، کنترل تولد، دو قطبی لاپاراسکوپی، Falope حلقه، کلیپ Filshie، minilaparotomy periumbilical، لوله تساوی، لوله گره خورده است ، سیستم Essure، روش Essure، حاملگی خارج رحمی، وازکتومی، لوله های فالوپ، لاپاراسکوپی، لاپاروسکوپی دو قطبی


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
45
به علاوه
42
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 26602088
بازدید کننده: 24921438
بازدید های امروز: 974
بازدید های دیروز: 2743

کلمات مرتبط
لیست نمایندگی های شرکت تیپاکس برای ارسال مرسولات مدت زمان تحویل 48الی72ساعت

شهرهایی که تیپاکس رو پشتیبانی می کنند تیپاکس به مقصد تمامی مرکز استانها ارسال مستقیم دارد. سفارش‌هایی که در محدوده شهر در شهرهای دارای دفتر نمایندگی تیپاکس قرار دارند کالا ها در منزل تحویل داده می‌شوند و تیپاکس برای رساندن آنها، هزینه اضافی دریافت نمی‌کند. مشتریانی که آدرسشان در خارج از شهر مقصد قرار دارد، می‌توانند سفارش خود را از دفتر شعبه شهر مقصد تحویل بگیرند. در حال حاضر، شهرهای زیر دارای دفتر تیپاکس هستند : آبادان - آبدانان - آبیک - آباده - آزادشهر - آستارا – آستانه (اراک) - آستانه اشرفیه - آشخانه ( بجنورد) - آقاجاری - آق قلا - آمل - ابهر - ابرکوه - اراک - اردکان - اردبیل - ازنا - ارسنجان - اسالم - اسدآباد - الیگودرز - اندیمشک - املش - اهرم - اهواز - ارومیه - امیدیه - ادیمی (زابل) - اسلام‌آباد غرب - اسفراین - اشنویه - اصفهان و حومه - اقلید - ایرانشهر - ایذه - ایلام - ایوان‌غرب - بابلسر - بابل - باغملک - بانه - برازجان - بروجرد - بروجن - بجنورد - بم - بناب - بندر امام‌خمینی (سربندر) - بندر انزلی - بندرترکمن - بندرعباس - بوانات (سوریان) - بوشهر - بوکان - بهشهر - بیرجند - بیجار - بهبهان - پاسارگاد - پاوه - پره‌سر - پلدختر - پیرانشهر - تاکستان - تالش - تربت حیدریه - تبریز - تنکابن - تویسرکان - حمیدیه - جغتای - جلفا - جم - جوانرود - جوین - جویبار - جهرم - جیرفت - چابهار‌‌‌ - چالدران - چالوس - خاش - خرم آباد - خرم بید(دهبید) - خرمدره – خدابنده (قیدار) - خرمشهر - خمین - خمینی شهر – خنداب (اراک) - خوانسار - خورموج - خوی - داراب - دامغان - دزفول - دشت مرغاب - دورود - دلیجان - دهدشت - دره شهر - دیواندره - رامسر - رامشیر - رامهرمز - رشت - رفسنجان - روانسر - رودسر - رومشکان - زابل و زهک - زاهدان - زنجان - ساری - ساوه - سبزوار - سراب - سراوان - سرپل ذهاب - سردشت - سروستان - سعادت شهر - سقز - سلطانیه - سلماس - سمنان - سنقرکلیایی - سنندج - سوسنگرد - سیرجان - سیوند - شادگان - شازند - شاهرود - شاهین شهر - شوش - شوشتر - شهرضا - شهرکرد - شیراز - شیروان - صائین قلعه - صحنه - صفاشهر/سروستان - صومعه سرا - عسلویه - (منطقه ویژه انرژی پارس) - علی‌آباد کتول - فامنین - فسا - فرمهین (اراک) - فریدونکنار - فلاورجان - فولادشهر و ذوب آهن - فومن – قادرآباد (سعادت شهر) - قائم شهر - قائن - قشم - قروه - قزوین - قصرشیرین - قم - قوچان - کازرون - کاشان - کاشمر - کامیاران - کرج - کردکوی - کرمان - کرمانشاه - کلاچای – کمیجان (اراک) - کنگاور - کنگان - کهنوج - کوهدشت - کیش - گالیکش - گچساران - گرگان - گلپایگان - گناباد - گنبدکاووس - گیلان غرب - لار - لالجین - لاهیجان - لردگان - لنگرود - لوشان - لیسار - ماکو - ماهشهر - مبارکه - محلات - محمودآباد - مراغه - مرند - مرودشت - مریوان - مسجد سلیمان - مشهد - ملایر - ملکان - منجیل - مهاباد – مهاجران (اراک) - مهران - میاندوآب - میانکوه - میانه - میبد - مینودشت - میلاجرد (اراک) - نجف آباد - نراق - نظرآباد - نقاب - نقده - نکا - نوشهر - نور - نورآباد لرستان - نهاوند - نهبندان - نیشابور - هادی شهر - هامون - هرسین - هشت‌پر - هشتگرد - هفتکل - همدان - هندیجان - هویزه - هیرمند - هیدج - یاسوج - یزد - خلخال