header
يائسگي

در این مقاله:

 • بازنگری یائسگی
 • علل یائسگی
 • علائم یائسگی
 • هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی
 • تشخیص یائسگی
 • درمان یائسگی
 • داروها یائسگی، تغییرات شیوه زندگی و درمان های خانگی
 • درمان دیگر برای یائسگی
 • ممانعت

بازنگری یائسگی

یائسگی، زمانی که یک زن متوقف می شود داشتن دوره قاعدگی، بیماری یا بیماری نیست. این انتقال بین دو مرحله از زندگی یک زن است.

بسیاری از زنان انواع علائم به عنوان یک نتیجه از تغییرات هورمونی مرتبط با انتقال از طریق یائسگی را تجربه می کنند. در سراسر زمان یائسگی، زنان اغلب از دست دادن تراکم استخوان و سطح کلسترول خون آنها ممکن است بدتر شوند، افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی .

یائسگی زودرس: متوسط ​​سن زنان ایالات متحده در زمان یائسگی 51 سال است. شایع ترین محدوده سنی که در آن تجربه یائسگی زنان 48-55 سال می باشد. اگر یائسگی در یک زن جوان تر از 40 سال رخ می دهد، آن را پیش از موعد در نظر گرفته می شود. یائسگی در نظر گرفته شده است در اواخر اگر آن را در یک زن مسن تر از 55 سال رخ می دهد. برای بسیاری از زنان، یائسگی یک رخداد طبیعی است.

 • یائسگی بیشتر احتمال دارد در سن کمی پیش از آن در زنانی که سیگار می کشند رخ می دهد باردار است هرگز، و یا در ارتفاعات بالا زندگی می کنند.
 • اگر یائسگی زودرس رخ می دهد، مراقبت های بهداشتی حرفه ای برای دیگر مشکلات پزشکی را بررسی کنید. حدود 1 درصد از زنان یائسگی زودرس را تجربه می کنند.

یائسگی: تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی در واقع قبل از آخرین قاعدگی شروع، در طول یک دوره سه تا پنج سال به نام یائسگی است. در طی این انتقال، زنان ممکن است شروع به تجربه علائم یائسگی و ممکن است از دست دادن تراکم استخوان، حتی اگر آنها هنوز قاعدگی.

یائسگی جراحی: جراحی یائسگی و یائسگی ناشی از برداشتن تخمدان ها است. زنانی که یائسگی ناشی از جراحی داشته اند اغلب دارای یک شروع ناگهانی و شدید علائم یائسگی.

علل یائسگی

یائسگی رخ می دهد با توجه به یک سری پیچیده ای از تغییرات هورمونی است. مرتبط با یائسگی کاهش در تعداد عملکرد تخم مرغ در تخمدان است. در زمان تولد، بسیاری از زنان در حدود 1 تا 3 میلیون تخم مرغ، که به تدریج در طول زندگی یک زن را از دست داده است. زمان اولین قاعدگی یک دختر، او به طور متوسط ​​از حدود 400،000 تخم مرغ است. زمان یائسگی، یک زن ممکن است کمتر از 10،000 تخم مرغ داشته باشد. درصد کمی از این تخم مرغ ها از طریق تخمک گذاری طبیعی (چرخه ماهانه) از دست داده است. اکثر تخم مرغ جان خود را از دست می دهند از طریق یک فرآیند به نام آترزی (انحطاط و پس از آن جذب فولیکولهای تخمدانی نارس - مایع پر از کیست که حاوی تخم مرغ).

 • به طور معمول، FSH، هورمون محرک فولیکول (هورمون)، ماده مسئول رشد فولیکولهای تخمدانی (تخم مرغ) در نیمه اول چرخه قاعدگی زن است. رسیدن به یائسگی، تخم مرغ باقی مانده تبدیل به مقاوم تر به FSH، و تخمدانها به طور چشمگیری کاهش تولید استروژن.
 • استروژن در بسیاری از نقاط بدن، از جمله عروق خونی، قلب، استخوان، پستان، رحم، دستگاه ادراری، پوست، و مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. از دست دادن استروژن اعتقاد بر این است که علت بسیاری از نشانه های مرتبط با یائسگی. در زمان یائسگی، تخمدانها نیز تولید خود را از تستوسترون هورمونی که در میل جنسی، یا غریزه جنسی را کاهش دهد.

علائم یائسگی

 • گرگرفتگی : گرگرفتگی شایع ترین علامت یائسگی است. بر اساس برخی مطالعات، گرگرفتگی در عنوان بسیاری از 75٪ از زنان قبل از یائسگی رخ می دهد. علائم گرگرفتگی در زنان متفاوت است. به طور معمول، گرگرفتگی، احساس گرمی است که اسپرد در سراسر بدن، به مدت حدود 30 ثانیه تا چند دقیقه است. (قرمز) سرخ پوست، تپش قلب (احساس ضربان قلب قوی)، و عرق کردن اغلب گرگرفتگی همراه باشد. گرگرفتگی اغلب درجه حرارت و نبض پوست را افزایش می دهد، و آنها می تواند باعث بی خوابی و یا بی خوابی. معمولا 2 تا 3 سال است، اما بسیاری از زنان گرگرفتگی می توانید آنها را تا 5 سال را تجربه کنند. درصد حتی کوچکتر ممکن است آنها را برای بیش از 15 سال داشته باشد.
 • بی اختیاری ادرار و سوزش به هنگام ادرار
 • تغییرات واژن: از آنجا که استروژن بر بافت پوششی وازن، زنان قبل از یائسگی نیز ممکن است درد در هنگام مقاربت و ممکن است تغییر در ترشحات واژن را توجه داشته باشید .
 • تغییرات پستان: یائسگی ممکن است باعث تغییر در شکل سینه ها شود.
 • نازک شدن پوست
 • از دست دادن استخوان : از دست دادن استخوان سریع در طول سال های قبل از یائسگی شایع است. بسیاری از زنان زمانی که در سن 25 تا 30 سال تراکم استخوان به اوج خود برسد. پس از آن، به طور متوسط ​​از دست دادن استخوان 0.13٪ در هر سال است. در دوران قبل از یائسگی، از دست دادن استخوان تسریع در مورد از دست دادن 3٪ در هر سال است. بعد، آن را قطره تا در مورد از دست دادن 2 درصد در سال است. بدون درد است که معمولا با از دست رفتن استخوان همراه است. با این حال، از دست رفتن استخوان می تواند باعث پوکی استخوان ، بیماری است که خطر ابتلا به شکستگی استخوان را افزایش می دهد. این شکستگی ها می تواند به شدت دردناک است و می تواند با زندگی روزانه تداخل. آنها همچنین می توانند خطر مرگ را افزایش می دهد.
 • کلسترول: کلسترول پروفایل ها نیز به طور قابل توجهی در زمان یائسگی را تغییر دهید. کلسترول تام و LDL ("بد") سطوح کلسترول افزایش. افزایش کلسترول LDL با افزایش خطر بیماری های قلبی همراه است.
 • خطر ابتلا به بیماری قلبی بعد از یائسگی افزایش می یابد، هر چند معلوم نیست که دقیقا چه مقدار است به علت پیری و چقدر است با تغییرات هورمونی که در زمان یائسگی رخ می دهد ایجاد می شود. زنانی که دچار یائسگی زودرس و یا تخمدان خود را جراحی در سنین حذف در افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند.
 • افزایش وزن: مطالعه سه ساله از زنان سالم نزدیک شدن به یائسگی افزایش به طور متوسط ​​از پنج پوند در طی سه سال. تغییرات هورمونی و پیری هر دو عامل ممکن است در این افزایش وزن هستند.

هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی

 • همه زنان قبل از یائسگی و پس از یائسگی باید به پزشک مراقبت های بهداشتی خود را در سال برای یک معاینه کامل فیزیکی را ببینید. این آزمون باید یک معاینه پستان، معاینه لگنی، و شامل ماموگرافی .
 • زنان باید یاد بگیرند در مورد عوامل خطر بیماری های قلبی و سرطان روده بزرگ از مراقبت های بهداشتی خود را حرفه ای و در نظر گرفتن که برای این بیماری ها به نمایش.
 • زنان که هنوز قاعدگی و جنسی فعال هستند در معرض خطر باردار شدن (حتی اگر دوره های نامنظم هستند). قرص کنترل تولد حاوی دوزهای پایین استروژن می تواند برای زنان قبل از یائسگی برای جلوگیری از بارداری مفید و برای از بین بردن علائم یائسگی، مانند گرم چشمک می زند.
 • داروهای ضد، داروهای تجویزی ، و تغییر در شیوه زندگی، مانند رژیم غذایی و ورزش ، کنترل گرگرفتگی و سایر علائم یائسگی، از جمله کمک به کلسترول بالا و پوکی استخوان.

تشخیص یائسگی

آزمایش خون: برای تعیین اینکه آیا یک زن در قبل از یائسگی است، یک پزشک مراقبت های بهداشتی ممکن است بررسی هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) سطح از طریق یک آزمایش خون.

تست استخوان: استاندارد برای اندازه گیری از دست دادن استخوان، یا پوکی استخوان، همراه با یائسگی اسکن DEXA (جذب سنجی انرژی دوگانه اشعه X) است. آزمون محاسبه تراکم مواد معدنی استخوان و آن را به ارزش به طور متوسط ​​در زنان جوان سالم مقایسه. سازمان بهداشت جهانی پوکی استخوان به عنوان بیش از 2.5 انحراف استاندارد پایین تر از این مقدار به طور متوسط ​​تعریف می کند. بیماری شناخته شده به عنوان استئوپنی نشان می دهد از دست دادن استخوان کمتر شدید (بین 1 و 2.5 انحراف استاندارد پایین تر از مقدار متوسط).

 • اسکن DEXA است که معمولا قبل از یک پزشک داروهایی تجویز برای ابتلا به استئوپروز به بازسازی تراکم مواد معدنی استخوان انجام شده است. این تست یک فیلم خاص اشعه X گرفته شده از لگن و استخوان پایین تر در ستون فقرات است. اسکن در 2/1 1 تا 2 سال تکرار شده برای اندازه گیری پاسخ به درمان است.
 • غربالگری ساده استخوان نیز می تواند در انجام سونوگرافی ماشین هایی که اندازه گیری تراکم استخوان پاشنه پا. این صرفا یک دستگاه غربالگری است. اگر تراکم استخوان پایین تر تشخیص داده شده است، پیگیری با اسکن DEXA کامل ممکن است لازم باشد.

تست خطر ابتلا به قلب: زنان یائسه ممکن است در معرض خطر برای بیماری های قلبی می شود. پزشک می تواند سطوح کلسترول با یک آزمایش خون ساده اندازه گیری است. اگر سطح کلسترول بالا باشد، پزشک می تواند به زنان در مورد راه هایی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی را راهنمایی کند.

درمان یائسگی

یائسگی یک بیماری است که درمان قطعی و یا درمان نیست. پزشکان مراقبت های بهداشتی، با این حال، می تواند انواع مختلفی از درمان گرگرفتگی و سایر علائم یائسگی است که پر دردسر می شوند را ارائه دهد. بسیاری از داروهای تجویزی وجود دارد برای جلوگیری و کنترل کلسترول بالا و از دست دادن استخوان، که می توانید در یائسگی اتفاق می افتد. برخی از زنان به درمان نیاز نیست، و یا ممکن است آنها را به داروها در تمام طول سال های یائسگی خود را را انتخاب کنید.

داروها یائسگی، تغییرات در شیوه زندگی، و راه حل

چشمک می زند داغ: چند درمان بدون نسخه در دسترس هستند، و انتخاب سبک زندگی کمک می کند.

 • بسیاری از زنان احساس می کنید که به طور منظم ورزش های هوازی می تواند کمک به کاهش گرگرفتگی، مطالعات کمی کنترل شده، هیچ کدام به اثبات رسانده اند نیست.
 • غذاهایی که ممکن است باعث گرگرفتگی، مانند غذاهای تند، کافئین و الکل، باید اجتناب شود.

بیماری قلبی: یک رژیم غذایی کم کلسترول و کم چرب کمک می کند تا برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی است.

افزایش وزن: ورزش منظم در کنترل وزن مفید است.

پوکی استخوان: مصرف کلسیم کافی و ورزش تحمل وزن مهم هستند. آموزش قدرت (بلند کردن وزنه و یا با استفاده از گروههای ورزش در آموزش مقاومت) می تواند استخوانها را تقویت می کند.

استروژن و یا ترکیبی از استروژن و پروژسترون (پروژستین). مطالعات طولانی مدت از زنان دریافت HT ترکیبی با استروژن و پروژسترون نشان داد افزایش خطر حمله قلبی ، سکته مغزی و سرطان پستان در مقایسه با زنانی که HT دریافت نمی. مطالعات زنان در نظر گرفتن درمان با استروژن به تنهایی نشان داد که استروژن با افزایش خطر سکته مغزی همراه بود، اما نه برای حمله قلبی یا سرطان پستان. درمان با استروژن به تنهایی، با این حال، با افزایش خطر در حال توسعه وجود سرطان آندومتر (سرطان پوشش داخلی رحم).

اخیرا، مطالعات نشان داده اند که خطرات قلبی عروقی مرتبط با هورمون درمانی ممکن است بیشتر برای خانم های یائسه مسن تر به جای کسانی که در دوره قبل از یائسگی و یا در ابتدای دوران یائسگی مربوط است. تصمیم در مورد هورمون درمانی، بنابراین، باید توسط هر یک از زن و حرفه ای بهداشت و درمان خود را بر اساس تاریخ پزشکی خود، شدت از نشانه ها، و خطرات بالقوه و مزایای دولت هورمون فردی.

استروژن موجود در شکل های مختلف، از جمله شیاف واژن ، کرم ، و حلقه واژینال استروژن (به عنوان مثال، Estring تکه های پوست (Vivelle، Climara، Estraderm، Esclim، Alora)؛)، که عمدتا مفید برای علائم واژینال اسپری های ترانس درمال (برای مثال، Evamist ) و قرص های خوراکی.

زنان باید تحت یک معاینه پستان و ماموگرافی قبل از شروع استروژن است. هنگامی که بر روی استروژن، زنان باید به طور منظم با امتحانات پستان و ماموگرافی مانیتور شده است.

زنانی که قبلا دچار بیماری قلبی باید از استروژن استفاده نمی کنند.

درمان با استروژن از بارداری جلوگیری نمی کند.

زنانی که استروژن نیز تمایل دارند که ریسک بالاتری در حال توسعه:

 • سنگ های صفراوی
 • افزایش سطح تری گلیسرید
 • لخته شدن خون
 • خشکی واژن و درد در هنگام مقاربت

هورمون درمانی Bioidentical را

علاقه در سال های اخیر افزایش یافته است در استفاده از اصطلاح "bioidentical" هورمون درمانی برای زنان perimenpausal وجود دارد. آماده سازی و هورمون Bioidentical داروهایی که حاوی هورمون های که دارای فرمول شیمیایی مشابه به عنوان کسانی که به طور طبیعی در بدن ساخته شده است. هورمون ها در یک آزمایشگاه با تغییر ترکیبات مشتق شده از طبیعی محصولات گیاهی ایجاد شده است. برخی از آماده سازی های هورمون bioidentical در داروخانه های خاص به نام ترکیبی داروخانه ها، که باعث آماده سازی بر اساس مورد به مورد برای هر بیمار ساخته شده است. این آماده سازی فردی توسط FDA نیست، زیرا محصولات مرکب استاندارد نیست.

طرفداران از هورمون درمانی bioidentical است استدلال می کنند که محصولات مورد استفاده به عنوان کرم یا ژل، به بدن در فرم فعال خود را بدون نیاز به برای "گذر اولین" سوخت و ساز بدن در کبد و استفاده از آنها ممکن است عوارض جانبی به طور بالقوه خطرناک از هورمون های مصنوعی جلوگیری از جذب مورد استفاده در هورمون درمانی معمولی. با این حال، مطالعات برای ایجاد ایمنی طولانی مدت و اثربخشی از این محصولات شده اند انجام شده است.

داروها غیر از استروژن

کلاس از مواد مخدر شناخته شده به عنوان مهارکننده های بازجذب سروتونین (SSRIs) را، به طور معمول در درمان افسردگی و اضطراب استفاده می شود ، نشان داده شده است که در کاهش گرگرفتگی یائسگی مؤثر است. SSRI است که گسترده ترین تست شده به ونلافاکسین (افکسور) است، اگر چه سایر داروهای SSRI ممکن است موثر باشد و همچنین.

کلونیدین (Catapres) دارویی است که باعث کاهش فشار خون است. کلونیدین به طور موثر می تواند به تسکین گرگرفتگی در بعضی از زنان است. عوارض جانبی عبارتند از: خشکی دهان، یبوست ، خواب آلودگی، و مشکل خواب.

گاباپنتین (نورونتین)، مواد مخدر در درجه اول برای درمان با استفاده از تشنج ، نیز با موفقیت به درمان گرگرفتگی استفاده شده است.

داروهای پروژسترون نیز با موفقیت به درمان گرگرفتگی مورد استفاده قرار. استات و مجسترول (Megace) گاهی اوقات در کوتاه مدت تجویز می شوند برای کمک به تسکین گرگرفتگی. اثرات جدی می تواند رخ دهد اگر دارو به طور ناگهانی قطع شود، و مجسترول معمولا به عنوان داروی خط اول برای درمان گرگرفتگی توصیه نمی شود. اثرات جانبی ناخوشایندی در مجسترول است که ممکن است منجر به افزایش وزن شود. نوع دیگری از پروژسترون، مدروکسی پروژسترون استات (دپو پروورا) دارو به صورت تزریقی، همچنین می توانید گاهی اوقات مفید در درمان گرگرفتگی باشد، اما همچنین ممکن است منجر به افزایش وزن و همچنین از دست رفتن استخوان می شود.

از دست دادن استخوان

بعضی از داروها ممکن است برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان استفاده می شود.

 • بیس فسفونات ها، که شامل آلندرونات (Fosamax) و رزیدرونات (Actonel)، در مطالعات بالینی نشان داده شده است به منظور کاهش از دست دادن استخوان در زنان پس از یائسگی و کاهش خطر شکستگی در زنان مبتلا به پوکی استخوان است.
 • رالوکسیفن (Evista) که انتخابی گیرنده استروژن (SERM)، یکی دیگر از درمان برای پوکی استخوان است. این از دست رفتن استخوان را کاهش می دهد و به نظر می رسد به منظور کاهش خطر شکستگی پشت در زنان مبتلا به پوکی استخوان است.
 • کلسی تونین (Miacalcin یا Calcimar) اسپری بینی است که یافت شده است به منظور کاهش خطر شکستگی پشت در زنانی که به پوکی استخوان است.
 • پیشگیری از مواد مخدر که ممکن است موثر باشد PTH (هورمون پاراتیروئید) است، اما این است که خط اول درمان معمول نیست.

درمان دیگر برای یائسگی

 • cohosh های سیاه (Remifemin) یک مکمل گیاهی به طور معمول استفاده می شود اعتقاد بر این است که به کاهش گرگرفتگی است. با این حال، مطالعات کوچک آلمانی که cohosh سیاه و سفید آزمایش تنها زنان بیش از یک دوره زمانی کوتاه به دنبال. آژانس آلمانی است که گیاهان را تنظیم می کند توصیه نمی با استفاده از cohosh سیاه و سفید را برای مدت بیش از شش ماه است. عوارض جانبی می تواند شامل تهوع ، استفراغ ، سرگیجه ، مشکلات بینایی، ضربان قلب کند، و عرق کردن بیش از حد. cohosh سیاه است توسط سازمان غذا و داروی آمریکا کنترل شده نیست، بنابراین زنان باید مراقب باشید در مورد ایمنی و خلوص از این مکمل است.
 • استروژن گیاهی (فیتواستروژن) مانند پروتئین سویا درمان محبوب برای گرگرفتگی، اگر چه داده ها را بر روی اثر خود را محدود هستند. فیتواستروژن ها، استروژن های گیاهی طبیعی (ایزوفلاون)، که تصور می شود که اثرات مشابه استروژن درمانی می باشد. ایمنی سویا در زنانی که سابقه سرطان پستان ثابت نشده است، اگر چه مطالعات بالینی نشان می دهد سویا موثر برای درمان علائم از یک دارونما. سویا از دانه های سویا می آید و نیز میسو و تمپه نامیده می شود. بهترین منابع غذایی خام یا بو داده دانه های سویا، آرد سویا، شیر سویا و توفو. سس سویا و روغن سویا حاوی ایزوفلاون را ندارید.
 • Herbals: مطالعات بی نتیجه و متناقض نشان می دهد که از herbals دیگر، مانند دونگ quai شبدر قرمز (Promensil)، chasteberry (پنج)، کرم سیب زمینی شیرین، گیاهان دارویی چینی، و روغن گل پامچال شب ، باید از آن اجتناب کرد و یا گرفته شده با دقت تحت نظارت مراقبت های بهداشتی حرفه ای برای جلوگیری از اثرات جانبی ناخواسته و خطرناک است و فعل و انفعالات است.
 • طب مکمل و جایگزین: با توجه به مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، دیگر تکنیک های بدون نسخه ممکن است علائم و نشانه های یائسگی را کاهش دهد. این تکنیک شامل مراقبه، طب سوزنی ، هیپنوتیزم، بیو فیدبک، تمرینات تنفس عمیق، تنفس و گام (روش تنفس آهسته با استفاده از عضلات معده) می باشد.

ممانعت

یائسگی می تواند پیشگیری شوند، با این حال، مراحل را می توان برای کمک به کاهش عوامل خطر دیگر مشکلات مرتبط با یائسگی. توصیه می شود که زنان یائسه 1200 تا 1500 میلی گرم کلسیم المنتال (مکمل های رژیم غذایی به علاوه در صورت لزوم، و 800 واحد ویتامین D مصرف.

راه کم هزینه برای به دست آوردن کلسیم از طریق رژیم غذایی است. رژیم غذایی به راحتی می توانید 1،000-1،500 میلی گرم کلسیم روزانه ارائه می کنند. غذاهای زیر حاوی کلسیم:

 • یک فنجان شیر (منظم یا fat-free/skim) - 300 میلی گرم
 • یک فنجان آب پرتقال غنی شده از کلسیم - 300 میلی گرم
 • یک فنجان ماست (منظم و یا بدون چربی) - در حدود 400 میلی گرم به طور متوسط
 • یک اونس پنیر چدار - در حدود 200 میلی گرم
 • سه اونس ماهی قزل آلا (از جمله استخوان ها) - 205 میلی گرم

مکمل های غذایی کلسیم هستند گزینه خوب برای زنان که می توانند کلسیم کافی از طریق رژیم غذایی مصرف نمی. کربنات کلسیم (Caltrate 600، Caltrate 600 به علاوه D، Caltrate پلاس) است حداقل هزینه، هر چند برخی از زنان از شکایت نفخ . سیترات کلسیم ممکن است شود بهتر است توسط جذب زنانی که داروهای آنتی اسید مانند رانیتیدین (زانتک) یا سایمتیدین (تاگامت).

محصولات کلسیم ساخته شده از پودر استخوان، دولومیت ، یا پوسته صدف تصفیه شده ممکن است سرب داشته و باید اجتناب شود. محصولات با «USP" بر روی برچسب دیدار با استانداردهای کیفیت داوطلبانه تعیین شده توسط دارونامه ایالات متحده و احتمال بیشتری حاوی آلاینده های مضر نیست.

زنان باید با دقت خواندن برچسب از مکمل های کلسیم به بررسی تعداد دقیق میلی گرم کلسیم المنتال در هر مکمل. دستگاه گوارش به طور کلی بیش از 500 میلی گرم کلسیم عنصری را جذب نمی کند در یک زمان، بنابراین مصرف کلسیم باید در طول روز گسترش.

زنان باید دوزهای بیش از حد کلسیم به علت به خطر سنگ کلیه . زنان با شرایط پزشکی خاص، مانند سارکوئیدوز یا سنگ کلیه، باید متخصصان مراقبت های بهداشتی خود را قبل از مصرف مکمل های کلسیم مشورت کنید.

ویتامین D نقش مهمی در جذب کلسیم، اما megadoses باید اجتناب شود.

مترادف ها و کلمات کلیدی

یائسگی، تغییرات، یائسگی، بحرانی، postmenopause ، یائسگی ناشی از جراحی، گرگرفتگی، استروژن، هورمون های جایگزین درمانی، HRT، هورمون درمانی، HT، درمان جایگزینی با استروژن، ERT، درمان با استروژن، ET، ابتکار سلامت زنان، پوکی استخوان، از دست دادن استخوان، استئوپنی، FSH، هورمون محرک فولیکول، قاعدگی، قاعدگی، خشکی واژن، تخمدان، دوره، چرخه ماهانه، پیشگیری از پوکی استخوان، cohosh سیاه و سفید، تخمک گذاری


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
36
به علاوه
44
=
     
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
اسناد شرکت
اطلاعات عمومی

کانال داروسازی اینترنشنال

تب دانگ

تب دانگ حقایق تب دانگ تب دانگ چیست؟ چه مناطق جغرافیایی در معرض خطر بالا برای ابتلا تب دانگ هستند؟ چگونه تب دانگ ناحیهی؟ علائم تب دانگ و نشانه ها چه هستند؟ تب دانگ چگونه تشخیص داده می شود؟ درمان تب دانگ چیست؟ پیش آگهی برای تب دانگ معمولی چه است؟ تب هموراژیک دانگ چیست؟ چگونه می توانید تب استخوان شکن قابل پیشگیری است؟ از کجا می توانم از مردم به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تب دانگ؟ پیشگیری از تب دانگ نه واکسن و نه مواد مخدر برای جلوگیری از عفونت در دسترس هستند. گزش یک پشه آلوده می تواند به عفونت منجر شود. ... ادامه مطلب

عفونت هپاتیت C (HCV، هپاتیت C) حقایق

عفونت هپاتیت C (HCV، هپاتیت C) حقایق عفونت هپاتیت C چیست؟ طبیعت (زیست شناسی) از ویروس هپاتیت C چیست؟ چگونه آسیب کبدی در هپاتیت C رخ می دهد؟ چگونه هپاتیت C ویروس، است که این بیماری مسری است، و چگونه می تواند انتقال قابل پیشگیری است؟ علائم و نشانه های عفونت هپاتیت C چیست؟ چه شرایط خارج از کبد با عفونت هپاتیت C در ارتباط است؟ پیشرفت های معمول در عفونت مزمن هپاتیت C چیست؟ چه کسی در معرض خطر است و باید برای عفونت هپاتیت C مورد آزمایش قرار؟ تست های تشخیصی برای ویروس هپاتیت C و چگونه آنها استفاده می شود برای تشخیص عفونت هپاتیت C چیست؟ نقش بیوپسی کبد در ... ادامه مطلب

بستن لوله های رحمی (عقیم لوله)

در این مقاله : بازنگری بستن لوله های رحمی، روش بستن لوله های رحمی، بستن لوله غیر جراحی، خطرات بستن لوله های رحمی، نمایش نتایج: از شماره بستن لوله های رحمی، دیگر جایگزین بستن لوله، بازنگری بستن لوله های رحمی عمل جراحی بستن لوله های رحمی برای جلوگیری از لوله های فالوپ زن است. بستن لوله های رحمی یک فرم دائم از کنترل تولد . پس از این عمل، تخم مرغ نمی تواند از تخمدان از طریق لوله ها (یک زن دارای دو لوله فالوپ) حرکت می کند، و در نهایت به رحم. همچنین اسپرم ها می توانند تخمک در لوله فالوپ برسد پس از آن است که توسط تخمدان آزاد شده. بنابراین، بارداری ... ادامه مطلب

اسکلروزان اولیه کلانژیت حقایق

اسکلروزان اولیه کلانژیت حقایق کلانژیت اسکلروزان اولیه (PSC) چیست؟ کلانژیت اسکلروزان اولیه چقدر است؟ چه چیزی باعث کلانژیت اسکلروزان اولیه؟ علائم و نشانه های کلانژیت اسکلروزان اولیه چیست؟ عوارض کلانژیت اسکلروزان اولیه چیست؟ چگونه تشخیص کلانژیت اسکلروزان اولیه ساخته شده است؟ چگونه کلانژیت اسکلروزان اولیه درمان می شود؟ اسکلروزان اولیه کلانژیت حقایق کلانژیت اسکلروزان اولیه یک بیماری پیشرونده مزمن کبدی می باشد. علت کلانژیت اسکلروزان اولیه شناخته شده نیست هر چند علت ایمنی بدن در حداقل اقلیتی از بیماران مشکوک. کلانژیت اسکلروزان ... ادامه مطلب

کیست های تخمدان

کیست های تخمدان حقایق تخمدان چیست و کیست های تخمدان چه هستند؟ چه چیزی باعث کیست تخمدان؟ چه علائم کیست تخمدان ایجاد می شود؟ چگونه کیست تخمدان تشخیص داده می شوند؟ چگونه می توانید از پزشک تصمیم بگیرند که آیا کیست تخمدان خطرناک است؟ چگونه کیست تخمدان درمان می شوند؟ خطرات کیست تخمدان در دوران بارداری می باشد؟ کیست های تخمدان حقایق کیست های تخمدان بسته است، مانند سازه های کیسه در داخل تخمدان هستند که با یک ماده مایع یا نیمه جامد است. کیست های تخمدان به دلایل متعددی را تشکیل می دهند. درد در شکم یا لگن شایع ترین علامت کیست تخمدان است، اما ... ادامه مطلب

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان چیست؟ سرطان اپی تلیال تخمدان تومورهای بینابینی تخمدان سلول زایا سرطان های تخمدان سرطان استروما تخمدان آمار برای سرطان تخمدان عوامل خطر ابتلا به سرطان تخمدان چه هستند؟ علائم سرطان تخمدان و نشانه ها چه هستند؟ سرطان تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟ چگونه مرحله بندی سرطان تخمدان تعیین می شود؟ درمان سرطان تخمدان چیست؟ پیش آگهی سرطان تخمدان چیست؟ آیا می توانم به سرطان تخمدان قابل پیشگیری است؟ سرطان تخمدان چیست؟ اصطلاح "سرطان تخمدان" شامل انواع مختلفی از سرطان است که همه از سلول های تخمدان بوجود می آیند. اغلب، تومور از ... ادامه مطلب

راه های درمان برونشیت

در این مقاله: بازنگری برونشیت، علل برونشیت، آیا برونشیت مسری است؟، علایم برونشیت، هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی، تشخیص برونشیت، درمان برونشیت برونشیت خود مراقبت و درمان، درمان برونشیت پزشکی، برونشیت پیگیری، پیشگیری از برونشیت، پیش آگهی برونشیت، مترادف ها و کلمات کلیدی، علایم برونشیت علائم برونشیت حاد معمولا 3 تا 4 روز بعد از عفونت تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی یا آنفلوانزا (آنفولانزا) آغاز خواهد شد. علائم معمولا عبارتند از: سرفه، که علامت اصلی برونشیت حاد است. ممکن است در ابتدا خشک (موکوس تولید نمی کند) و پس از ... ادامه مطلب

حقایق هپاتیت B

در این مقاله حقایق هپاتیت B هپاتیت چیست؟ چگونه از گسترش ویروس هپاتیت B (انتقال) است؟ علائم و نشانه های عفونت حاد هپاتیت B چیست؟ علائم و نشانه های عفونت مزمن هپاتیت B چیست؟ چگونه هپاتیت B تشخیص داده می شود؟ نقش بیوپسی کبد در هپاتیت مزمن B است؟ البته طبیعی هپاتیت مزمن B چیست؟ چه داروهایی برای درمان هپاتیت B استفاده می شود؟ اثرات الکل در هپاتیت B چیست؟ اثرات داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی در بیماری هپاتیت B چیست؟ هپاتیت دلتا چیست؟ چه در مورد عفونت همزمان با ویروس هپاتیت B و ویروس هپاتیت C؟ در عفونت همزمان با ویروس هپاتیت B و ویروس نقص ایمنی انسانی چه ... ادامه مطلب

حقایق هاری

حقایق هاری بیماری هاری چیست؟ علائم و نشانه ها در انسان بیماری هاری چیست؟ تاریخ هاری چیست و چه علت بیماری هاری است؟ چگونه هاری منتقل می شود؟ چگونه به زودی پس از قرار گرفتن در معرض باید فرد به دنبال توجه پزشکی؟ چگونه یک عفونت هاری تشخیص داده می شود؟ درمان برای بیماری هاری در انسان چیست؟ باید از مردم دریافت واکسن preexposure قبل از سفر به خارج از ایالات متحده؟ آیا می هاری جلوگیری کرد؟ پیش آگهی برای افراد مبتلا به بیماری هاری چیست؟ حقایق هاری هاری یک بیماری ناشی از ویروس است که به سیستم عصبی تاثیر می گذارد و، مگر اینکه به سرعت درمان و مناسب، ... ادامه مطلب

راه های درمان آمنوره

در این مقاله: نمای کلی آمنوره، علل آمنوره، علایم آمنوره، هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی، تشخیص آمنوره، درمان آمنوره، درمان پزشکی آمنوره، جراحی آمنوره، آمنوره پیگیری، پیشگیری از آمنوره، پیش آگهی آمنوره، مترادف ها و کلمات کلیدی، نمای کلی آمنوره آمنوره فقدان قاعدگی خونریزی و ممکن است اولیه یا ثانویه. آمنوره اولیه فقدان خونریزی قاعدگی و ویژگی های ثانویه جنسی (برای مثال، پستان توسعه و موهای عانه) در دختر با سن 14 سال و یا عدم وجود خونریزی قاعدگی در یک دختر با سن 16 سال با توسعه طبیعی از ویژگی های ثانویه جنسی است. آمنوره ثانویه فقدان ... ادامه مطلب

راه های درمان خونریزی واژینال

در این مقاله: بازنگری خونریزی واژینال، علل خونریزی واژینال، علائم خونریزی واژینال، هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی، امتحانات و آزمون، درمان خونریزی واژینال، مراقبت از خود در خانه، مداوا، عمل جراحی، گام های بعدی، پیگیری، چشم انداز، بازنگری خونریزی واژینال خونریزی غیر مترقبه همیشه یک نگرانی برای یک زن در هر مرحله از زندگی. خونریزی غیر از یک دوره طبیعی قاعدگی و حتی یک دوره غیر عادی سنگین می تواند علت بزرگ برای زنگ. اصطلاح پزشکی برای خونریزی واژینال بیش از حد یا طولانی مدت رخ می دهد که در آن زمان به طور منظم از چرخه قاعدگی به ... ادامه مطلب

سرطان پستان

حقایق مربوط به سرطان پستان سرطان پستان چیست؟ انواع مختلف سرطان پستان چیست؟ چه عواملی باعث سرطان سینه؟ پستان عوامل خطر ابتلا به سرطان چه هستند؟ علائم سرطان پستان و نشانه ها چه هستند؟ سرطان سینه چگونه تشخیص داده می شود؟ چگونه مرحله بندی سرطان پستان مشخص می شود؟ درمان سرطان پستان چیست؟ پیش آگهی سرطان پستان چیست؟ آیا می توانم به سرطان پستان قابل پیشگیری است؟ چه تحقیقاتی است که در سرطان پستان انجام می شود؟ آیا باید در یک کارآزمایی بالینی شرکت کنند؟ من ممکن است به سرطان پستان است. چه سئوالاتی را باید از دکتر خود بخواهید I؟ آیا دکتر مطمئن ... ادامه مطلب

هیسترکتومی

هیسترکتومی چیست؟ هیسترکتومی چقدر است؟ چرا هیسترکتومی انجام می شود؟ چه آزمایش یا درمان ها قبل از هیسترکتومی انجام می شود؟ چگونه هیسترکتومی انجام می شود؟ انواع هیسترکتومی چیست هیسترکتومی کامل شکمی هیسترکتومی واژینال هیسترکتومی لاپاراسکوپی به کمک واژن هیسترکتومی Supracervical هیسترکتومی فوق لاپاروسکوپی دهانه رحم هیسترکتومی رادیکال اوفورکتومی و salpingo-اوفورکتومی (برداشتن تخمدان ها و یا لوله های فالوپ) عوارض هیسترکتومی چیست؟ جایگزین هایی برای هیسترکتومی چیست؟ باید زنانی که هیسترکتومی داشته اند همچنان به گسترش PAP؟ هیسترکتومی چیست؟ ... ادامه مطلب

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان چیست؟ سرطان اپی تلیال تخمدان تومورهای بینابینی تخمدان سلول زایا سرطان های تخمدان سرطان استروما تخمدان آمار برای سرطان تخمدان عوامل خطر ابتلا به سرطان تخمدان چه هستند؟ علائم سرطان تخمدان و نشانه ها چه هستند؟ سرطان تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟ چگونه مرحله بندی سرطان تخمدان تعیین می شود؟ درمان سرطان تخمدان چیست؟ پیش آگهی سرطان تخمدان چیست؟ آیا می توانم به سرطان تخمدان قابل پیشگیری است؟ سرطان تخمدان چیست؟ اصطلاح "سرطان تخمدان" شامل انواع مختلفی از سرطان است که همه از سلول های تخمدان بوجود می آیند. اغلب، تومور از ... ادامه مطلب

سرطان رحم یا سرطان آندومتر

حقایق مربوط به سرطان رحم رحم چیست؟ سرطان رحم (سرطان آندومتر) چیست؟ چه عواملی باعث سرطان رحم؟ چه کسی برای سرطان رحم در معرض خطر است؟ علائم سرطان رحم و نشانه ها چه هستند؟ چگونه تشخیص سرطان رحم تعیین می شود؟ چگونه صحنه را برای سرطان رحم تعیین می شود؟ گزینه های درمانی برای سرطان رحم چیست؟ چه در مورد عمل جراحی برای درمان سرطان آندومتر؟ چه در مورد اشعه درمانی برای درمان سرطان رحم؟ چه در مورد شیمی درمانی برای درمان سرطان آندومتر؟ چه در مورد هورمون درمانی برای درمان سرطان رحم؟ چگونه به فردی در مورد گرفتن نظر دوم بعد از تشخیص سرطان رحم برود؟ ... ادامه مطلب

هموکروماتوز ارثی چیست؟

هموکروماتوز ارثی چیست؟ چگونه هموکروماتوز مشخص نشدهاند، به ارث برده است؟ علائم و نشانه های هموکروماتوز مشخص نشدهاند، چه هستند؟ چگونه هموکروماتوز مشخص نشدهاند، تشخیص داده می شود؟ چگونه هموکروماتوز درمان می شود؟ توصیه های غذایی در هموکروماتوز چیست توصیه هایی برای غربالگری برای سرطان کبد در هموکروماتوز مشخص نشدهاند، چه هستند؟ هموکروماتوز ارثی چیست؟ هموکروماتوز ارثی به ارث برده (ژنتیک) اختلال است که در آن تجمع بیش از حد آهن در بدن (اضافه بار آهن) وجود دارد. این یک اختلال ژنتیکی شایع در میان سفیدپوستان در ایالات متحده است، تحت تاثیر قرار ... ادامه مطلب

راه های درمان ترشحات واژن

دراین مقاله : بازنگری ترشحات واژن علل ترشحات واژن علائم ترشحات واژن هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی امتحانات و آزمون درمان ترشحات واژن مراقبت از خود در خانه مداوا داروها گام های بعدی پیگیری ممانعت چشم انداز اندازه قلم 1 2 3 ... بعدی » (صفحه 1 از 15) واژه نامه ترشحات واژن مزایای سرزده جنسیت نمایش به صورت اسلاید تصاویر نگاهی به عفونت مخمر امتحان چه چیزی باعث درد لگن شما نمایش به صورت اسلاید پزشکی نویسنده: ملیسا کنراد Stöppler، MD، سردبیر پزشکی ویرایشگر پزشکی: ویلیام C. Shiel جونیور، MD، ... ادامه مطلب

عفونت قارچی واژن

در این مقاله : بررسی اجمالی عفونت مخمر واژن، عفونت قارچی واژن علل، علائم عفونت مخمر واژن، هنگامی که به دنبال مراقبت های پزشکی، امتحانات و آزمون، درمان عفونت مخمر واژن، مراقبت از خود در خانه، مداوا، درمان دیگر، گام های بعدی، پیشگیری از عفونت مخمر واژن، چشم انداز، برای اطلاعات بیشتر، لینک های وب، بررسی اجمالی عفونت مخمر واژن عفونت قارچی واژن، همچنین به عنوان کاندیدیاز واژن کاندیدیاز تناسلی، و یا کاندیدیاز وولوواژینال (VVC) شناخته می شود، یک عفونت شامل یک نوع قارچ یا مخمر. قارچ اغلب با عفونت قارچی واژن همراه است که به نام ... ادامه مطلب

توده های پستان و درد

توده های پستان و درمان درد توده پستان و درد مراقبت از خود در خانه محدود کردن مصرف خود را از کافئین موجود در قهوه و نوشابه های غیر الکلی، theophyllines در چای، و تئوبرومین است در شکلات. اگرچه نقش از این methylxanthines بحث برانگیز است، برخی از زنان گزارش بهبود درد زمانی که آنها را محدود این. روزانه ویتامین E می تواند تغییرات فیبروکیستیک را کاهش می دهد. اجتناب از دوزهای بالاتر از 600 میلی گرم در روز. پوشیدن سینه بند به خوبی نصب شده و یا سینه بند ورزشی برای پشتیبانی، به خصوص اگر شما سینه های بزرگ. شما ممکن است بخواهید به پوشیدن سینه بند راحت به رختخواب. ... ادامه مطلب

انواع کنترل تولد و گزینه ها

حقایق کنترل تولد آشنایی با انواع کنترل بارداری و گزینه خلاصه و نتیجه گیری حقایق کنترل تولد کنترل تولد شامل سد، مکانیکی، هورمونی، و روش های طبیعی، و همچنین به عنوان روش دائمی اورژانس و. تمام کنترل بارداری است که در هر دو جلوگیری از اسپرم مرد را از رسیدن و ورود تخم مرغ زن (لقاح) و یا جلوگیری از تخمک بارور شده از جایگزینی در رحم زن (رحم او) و شروع به رشد است. هیچ روش کنترل بارداری، به جز قطع، در نظر گرفته می شود 100٪ موثر است. کنترل تولد می کند در برابر عفونت های منتقله از راه جنسی (بیماریهای منتقله از راه جنسی یا بیماریهای مقاربتی)، به جز قطع ... ادامه مطلب

بیوگرافی ایدز

اسلایدر ایدز گاه شمار بیماری های مرتبط با ایدز بیش از 30 میلیون نفر از سال 1981 کشته شده اند. که نصف مرگ و میر بسیاری در جنگ جهانی دوم. و آن را بیش از حد نیست. حدود 1.1 میلیون آمریکایی در میان 33 میلیون نفر در سراسر جهان که در حال حاضر مبتلا به اچ آی وی، ویروس عامل بیماری ایدز زندگی می کنند می باشد. چگونه به اینجا رسیدیم؟ حدود سال 1900: از میمون به انسان بین سال 1884 و 1924، در جایی در نزدیکی کینشاسا امروزی در غرب آفریقای مرکزی، یک شکارچی کشته شدن یک شامپانزه است. برخی از خون حیوان وارد بدن شکارچی، احتمالا از طریق یک زخم باز است. خون حامل یک ویروس بی ضرر به ... ادامه مطلب

کنکاش سایت
کلمات مرتبط
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 37832251
بازدید کننده: 35170969
بازدید های امروز: 95
بازدید های دیروز: 2447
علت هموروئید در زنان و مردان

علت هموروئید در زنان و مردان

دلایل عمده که منجر به بواسیر می شود عبارتند از : نشستن بیش از حد در توالت فشار آوردن در حین دفع اسهال یا یبوست بارداری چاقی مصرف کم آب مصرف زیادهای غذاهای سرد مزاج مصرف زیاد آنتی بیوتیک کبد چرب کم خونی کم کاری تیروئید فشار خون مشکلات قلبی دیابت سرمای شدید گرمای شدید غلظت خون خواب زیاد کم تحرکی کورنا سندرم روده تحریک پذیر کولیت برداشتن وزنه زیاد(بار سنگین) نشستن طولانی مدت استرس رابطه مقعدی ... ادامه مطلب

معرفی شرکت داروسازی بین المللی بارش طبیعت یاران(کاستلینا)

موسسین شرکت داروسازی بین المللی بارش طبیعت یاران که سالها در رشته های دارویی،بهداشتی وزیبایی مشغول بکار بودند، اقدام به احداث آزمایشگاههای شرکت بین المللی بارش طبیعت یاران با برند کاستلینا نمودند و سالها مشغول به تحقیق و تفحص در مورد خاصیت گیاهان و اسانس گیری از آنها و آزمایش عملی از این اسانس ها و عصاره ها بودندو به نتایج ثمر بخشی رسیدندو پس از آزمایشهای مکرر و کسب اطمینان و یقین داشتن به معجونهای بدست آمده جهت تولید ازصورت آزمایشگاهی به نحوه صنعتی اقدام به ثبت شرکت بین المللی بارش طبیعت یاران( بتی) تحت شماره  :389782، شناسه ملی:10320400538کد اقتصادی :411375911465وشماره کارت بازرگانی :447832به تاریخ24/8/1389 نمودند. اولین محصولات در تاریخ 23/10/1389 آماده عرضه گردید. 

طراحی سایت : واحد فنی ایران مارکت سنتر (شرکت نگین ابتکار توس)