امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
پوکی استخوان چیست؟

عکس های پوکی استخوان

فایل های رسانه ای 1: تصویر در سمت چپ نشان می دهد در پوکی استخوان کاهش تراکم استخوان است. تصویر در سمت راست نشان می دهد تراکم استخوان نرمال است.

برای مشاهده تصویر اصلی کلیک کنید


نوع رسانه: تصویر سازی

فایل رسانه ای 2: فلش نشان می دهد شکستگی مهره.

برای مشاهده تصویر اصلی کلیک کنید


نوع رسانه: تصویر سازی

فایل رسانه ای 3: A. عادی ستون فقرات، B. نسبتا قابل انتساب به استئوپروز ستون فقرات، C. ستون فقرات به شدت از استئوپروز.

برای مشاهده تصویر اصلی کلیک کنید


نوع رسانه: تصویر سازی

رسانه ها فایل 4: درمان جایگزینی هورمون باعث می شود که کلسیم در سلول های استخوان حفظ شده است. قدرت کلسیم استخوان را افزایش می دهد.

پوکی استخوان چیست؟

پوکی استخوان یک بیماری است که با توده استخوانی کم و از دست دادن بافت استخوانی است که ممکن است منجر به استخوان های ضعیف و شکننده است. اگر شما به پوکی استخوان، افزایش خطر شکستگی استخوان (استخوان شکسته).

نه تنها پوکی استخوان سالمندان تاثیر می گذارد؟

پوکی استخوان شده است که اغلب تصور می شود یک بیماری است که زنان مسن ضعیف توسعه. با این حال، آسیب از پوکی استخوان شروع می شود بسیار زودتر در زندگی است. از آنجا که تراکم استخوانی است که در حدود 25 سال رسیده است، آن مهم است برای ساختن استخوانهای قوی که توسط سن، به طوری که استخوان ها را قوی بعد از آن در زندگی باقی می ماند. مصرف کلسیم کافی و ورزش برای ساختن استخوانهای قوی ضروری است.

چرا آیا پوکی استخوان یک مسئله مهم بهداشت عمومی است؟

در ایالات متحده، بیش از 10 میلیون نفر به پوکی استخوان و تقریبا 34 میلیون بیشتر تراکم استخوان پایین تر. حدود 80 درصد از کسانی که مبتلا به پوکی استخوان زن هستند. از افراد مسن تر از 50 سال سن، یکی در دو زن و یکی در هشت مرد پیش بینی می شود که شکستگی ناشی از پوکی استخوان در طول عمر خود. گروه های نژادی سفید و آسیایی در معرض خطر بیشتری هستند. با پیری از آمریکا، تعدادی از افراد مبتلا به شکستگی های مربوط به پوکی استخوان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. درد، درد و رنج، و هزینه های اقتصادی بسیار زیادی خواهد بود.

علائم پوکی استخوان، چه هستند؟

استخوان طبیعی از پروتئین کلاژن و کلسیم، که به استخوان استحکام خود را تشکیل شده است. استخوان که به پوکی استخوان مبتلا می تواند با شکستن صدمه نسبتا جزئی است که به طور معمول استخوان شکستگی ایجاد نمی کند (شکستگی).

بیماری پوکی استخوان می تواند بدون هیچ نشانه ای برای چندین دهه وجود داشته باشد. بنابراین، بیماران ممکن است از پوکی استخوان خود آگاه تا زمانی که یک شکستگی دردناک رنج می برند. نشانه ها در محل شکستگی بستگی دارد. خواهیم نگاهی به نقاط مشترک بسیاری از شکستگیهای قابل انتساب به استئوپروز در چند اسلاید بعدی را.

علائم پوکی استخوان: شکستگی ستون فقرات

شکستگی های ستون فقرات (مهره) می تواند درد شدید "باند" که در اطراف تابش از پشت به طرف بدن شود. در طول این سالها، شکستگی ستون فقرات مکرر می تواند باعث درد کمر مزمن و همچنین از دست دادن ارتفاع یا انحنا ستون فقرات، می دهد که فرد ظاهر قوز پشت از قسمت فوقانی پشت، با اشاره به عنوان "وارثه قوز."

علائم پوکی استخوان: شکستگی استرس

شکستگی رخ می دهد که در طول دوره از فعالیت های نرمال نامیده می شود شکستگی حداقل تروما یا شکستگی استرس. به عنوان مثال، برخی از بیماران مبتلا به پوکی استخوان دچار شکستگی های استرس از پا در حالی که راه رفتن یا پله کردن محدود کردن.

علائم پوکی استخوان: شکستگی لگن

شکستگی لگن به طور معمول به عنوان یک نتیجه از سقوط رخ می دهد. مبتلا به پوکی استخوان، شکستگی لگن می تواند به عنوان یک نتیجه از حوادث پیش پا افتاده رخ می دهد. شکستگی لگن نیز ممکن است مشکل بعد از ترمیم جراحی به دلیل کیفیت بد استخوان به درمان باشد.

عواقب ناشی از پوکی استخوان، چه هستند؟

شکستگی استخوان پوکی استخوان به عهده دارند برای درد قابل توجهی، کاهش کیفیت زندگی، کاری از دست داده، و ناتوانی است. تا 30٪ از بیماران مبتلا به شکستگی لگن در دراز مدت خواهد شد مراقبت پرستاری در خانه نیاز داشته باشد. حدود 20٪ زنان مبتلا به شکستگی لگن را در سال پس از آن به عنوان یک نتیجه غیر مستقیم از شکستگی جان خود را از دست می دهند. علاوه بر این، هنگامی که یک شخص یک شکستگی ستون فقرات به علت پوکی استخوان را تجربه کرده است، او در معرض خطر بسیار بالای مبتلا به شکستگی دیگر در آینده ای نزدیک (چند سال بعد) است.

چه عواملی تعیین کننده استحکام استخوان؟

توده استخوان (تراکم استخوان) مقدار وجود استخوان در ساختار اسکلتی است. به طور کلی، تراکم استخوانی بالاتر، قوی تر از استخوان است. تراکم استخوان تا حد زیادی توسط عوامل ژنتیکی را تحت تاثیر خود قرار داده است و می تواند توسط عوامل محیطی و داروهای تحت تاثیر قرار. برای مثال، مردان تراکم استخوان بالاتر از زنان است. آمریکایی های آفریقایی تبار تراکم استخوان بالاتر از قفقاز یا آمریکایی های آسیایی تبار. به طور معمول، تراکم استخوان در دوران کودکی تجمع می یابد و حدود 25 سال سن به اوج می رسد. تراکم استخوان است و سپس برای حدود 10 سال داشت. هم در مردان و هم در زنان پس از سن 35 سالگی، به طور معمول به عنوان بخشی از روند پیری از دست دادن 0.3٪ -0.5٪ از تراکم استخوانی خود را در هر سال است.

یائسگی، استروژن و پوکی استخوان

استروژن در حفظ تراکم استخوان در زنان مهم است. هنگامی که میزان استروژن پس از یائسگی رها کردن، از دست دادن استخوان شتاب. در طول پنج تا 10 سال اول پس از یائسگی، زنان می توانند به 2٪ -4٪ از دست دادن تراکم استخوان در هر سال رنج می برند! این می تواند در نتیجه از دست دادن تا 25٪ -30٪ از تراکم استخوانی خود را در این دوره زمانی. تسریع از دست رفتن استخوان پس از یائسگی، یکی از علل عمده پوکی استخوان در زنان است.

عوامل خطر برای پوکی استخوان در حال توسعه چه هستند؟

 • جنس زن
 • قفقاز و یا نژاد آسیایی
 • فریم های نازک و کوچک بدن
 • سابقه خانوادگی از پوکی استخوان (برای مثال، داشتن یک مادر با شکستگی استئوپروتیک لگن دو برابر خطر ابتلا به شکستگی لگن)
 • سابقه شخصی شکستگی به عنوان یک بزرگسال
 • سیگار کشیدن
 • مصرف بیش از حد الکل
 • عدم ورزش
 • رژیم غذایی کم کلسیم
 • تغذیه ضعیف و فقیر سلامت عمومی

عوامل خطر برای پوکی استخوان در حال توسعه چه هستند؟ (ادامه)

 • سوء جذب (مواد مغذی در روده به درستی جذب نمی شود)
 • سطوح پایین استروژن
 • شیمی درمانی
 • از دست دادن دوره قاعدگی (آمنوره)
 • التهاب مزمن
 • عدم تحرک، از جمله پس از سکته مغزی و یا هر بیماری است که با راه رفتن تداخل
 • پرکاری تیروئید (هورمون تیروئید بیش از حد)
 • هیپرپاراتیروئیدیسم (هورمون پاراتیروئید تولید بیش از حد باعث می شود بیش از حد کلسیم از استخوان برداشته شود)
 • کمبود ویتامین D (ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می کند)
 • برخی از داروها می تواند باعث پوکی استخوان مانند استفاده طولانی مدت از هپارین (خون نازکتر)، ضد داروهای فنی توئین (دیلانتین) و فنوباربیتال، و استفاده طولانی مدت از کورتیکواستروئیدهای خوراکی (مانند پردنیزون)

پوکی استخوان چگونه تشخیص داده می شود؟

معمول اشعه X می تواند پوکی استخوان در استخوان، که به نظر می رسد بسیار نازک تر و سبک تر از استخوانها نشان می دهد. متاسفانه، در زمان اشعه X می تواند پوکی استخوان را شناسایی، حداقل 30٪ از استخوان در حال حاضر از دست داده شده است. علاوه بر این، اشعه X-شاخص های دقیق از تراکم استخوان نیست. ظاهر استخوان در اشعه X است که اغلب با تغییرات در میزان قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس فیلم تحت تاثیر قرار می گیرد.

بنیاد ملی پوکی استخوان، انجمن پزشکی آمریکا، و دیگر سازمان های عمده پزشکی توصیه انرژی دوگانه اشعه X-اسکن جذب (DEXA یا DXA) برای تشخیص پوکی استخوان است. آزمون اندازه گیری تراکم استخوان در لگن و ستون فقرات، تنها پنج تا 15 دقیقه طول می کشد به انجام، با استفاده از تابش بسیار کمی (کمتر از یک دهم تا یک صدم مقدار مورد استفاده در استاندارد برای قفسه سینه اشعه X-) و کاملا دقیق است.

چه کسی باید آزمایش تراکم استخوان داشته باشد؟

پوکی استخوان بنیاد دستورالعمل های ملی، که گروه های مختلفی از افرادی که باید تست DXA در نظر وجود دارد:

 • تمام زنان یائسه زیر 65 سال که دارای عوامل خطر برای پوکی استخوان؛
 • تمام زنان در سن 65 سال و بالاتر؛
 • زنان یائسه مبتلا به شکستگی، هر چند این اجباری نیست زیرا درمان ممکن است و بدون در نظر گرفتن تراکم استخوان آغاز شود؛
 • زنان با یکی از بسیاری از شرایط پزشکی مرتبط با پوکی استخوان و
 • زنانی که تصمیم به استفاده از دارو ممکن است توسط آزمایش تراکم استخوان کمک

چگونه نمایش نتایج: از شماره تراکم استخوان اندازه گیری است؟

پس از اتمام اسکن DXA، تراکم استخوان بیمار است و سپس به طور متوسط ​​اوج تراکم استخوان بزرگسالان جوان از همان جنس و نژاد مقایسه شده است. این نمره است که به نام "نمره T،" و آن را بیانگر تراکم استخوان در نظر تعدادی از انحراف استاندارد (SD) در زیر توده استخوانی فرد بالغ جوان اوج.

 • پوکی استخوان به عنوان یک تراکم استخوان نمره T -2.5 SD یا زیر تعریف شده است.
 • استئوپنی (طبیعی و پوکی استخوان) به عنوان نمره T تراکم استخوان بین -1 و -2.5 SD تعریف شده است. تمام زنان در سن 65 سال و بالاتر؛

آیا پوکی استخوان چگونه درمان می شود و مانع؟

هدف از درمان پوکی استخوان پیشگیری از شکستگی استخوان با توقف از دست رفتن استخوان و افزایش تراکم و قدرت استخوان است. اگرچه تشخیص زود هنگام و درمان به موقع از پوکی استخوان قابل ملاحظه ای می تواند خطر شکستگی در آینده را کاهش می دهد، هیچ کدام از درمان های موجود برای ابتلا به استئوپروز به درمان کامل است. به عبارت دیگر، آن را دشوار است به طور کامل بازسازی استخوان است که پوکی استخوان تضعیف شده است. بنابراین، پیشگیری از پوکی استخوان به عنوان درمان مهم است. ما نگاهی به برخی از گزینه ها در پیشگیری و درمان اسلاید زیر می گیرم.

پیشگیری و درمان: ورزش

ورزش دارای طیف گسترده ای از اثرات بهداشتی مفید است. با این حال، ورزش می کند در مورد افزایش قابل توجهی در تراکم استخوان به ارمغان بیاورد. به نفع ورزش برای پوکی استخوان عمدتا با کاهش خطر سقوط، احتمالا به دلیل تعادل بهبود یافته است و / یا قدرت عضلانی افزایش می یابد. تحقیقات هنوز دقیقا مشخص نیست که چه نوع و یا مدت زمان ورزش بهتر است برای پوکی استخوان. با این حال، اکثر پزشکان توصیه ورزش تحمل وزن مانند راه رفتن، ترجیحا روزانه.

یک کلمه از احتیاط در مورد ورزش

این مهم است که برای جلوگیری از تمرینات است که می تواند آسیب استخوان در حال حاضر تضعیف. در بیماران بالای 40 سال و کسانی که با بیماری قلبی، چاقی، دیابت و فشار خون بالا، ورزش باید تجویز و نظارت پزشک خود. در نهایت، سطح افراطی از ورزش (مانند ماراتن در حال اجرا) ممکن است سالم برای استخوان. مسابقه دو ماراتون در حال اجرا در زنان جوان که منجر به از دست دادن وزن و از دست دادن دوره های قاعدگی در واقع می تواند باعث پوکی استخوان شود.

پیشگیری و درمان: ترک سیگار و محدود کردن الکل

سیگار کشیدن یک بسته سیگار در روز در سراسر زندگی بزرگسالی می تواند خود را به از دست دادن 5٪ -10٪ از توده استخوان منجر شود. کشیدن سیگار باعث کاهش سطح استروژن و می تواند منجر به از دست دادن استخوان در زنان قبل از یائسگی است. کشیدن سیگار همچنین می توانید به یائسگی قبل از آن منجر شود.

داده ها در اثر مصرف به طور منظم از الکل و کافئین در پوکی استخوان است که با ورزش و سیگار به عنوان روشن نیست. در واقع، تحقیقات در مورد الکل و کافئین به عنوان عوامل خطر برای پوکی استخوان را نشان می دهد نتایج: از شماره طور گسترده ای متفاوت و بحث برانگیز است. بدیهی است، این اثرات به عنوان قدرتمند به عنوان عوامل دیگر نیست. با این حال، اعتدال از هر دو الکل و کافئین عاقلانه است.

پیشگیری و درمان: مکمل های کلسیم

ساخت استخوانهای قوی و سالم، نیاز به مصرف کافی در رژیم غذایی کلسیم و ورزش ابتدا در دوران کودکی و نوجوانی برای هر دو جنس نر و ماده. مهمتر از همه، هنگامی که از پوکی استخوان وجود داشته باشد، مصرف کلسیم در رژیم غذایی یا مصرف مکمل های کلسیم به تنهایی در درمان پوکی استخوان کافی نیست و باید به عنوان یک جایگزین برای دیده نمی شود و یا جایگزین برای قوی تر تجویز داروهای ضد پوکی استخوان. در چند سال اول پس از یائسگی، از دست رفتن سریع استخوان می تواند رخ دهد حتی اگر مکمل های کلسیم گرفته است.

متاسفانه، نظرسنجی ها نشان داده اند که زن به طور متوسط ​​در ایالات متحده مصرف کمتر از 500 میلی گرم کلسیم در روز در رژیم غذایی خود، کمتر از مقادیر توصیه شده است. کلسیم اضافی را می توان با نوشیدن شیر و خوردن ماست یا پنیر یا با مصرف قرص های مکمل کلسیم نیز از غذاهای غنی از کلسیم مانند آب پرتقال به دست آمده است.

پیشگیری و درمان: غذاهای غنی شده از کلسیم

به استثنای محصولات لبنی، رژیم غذایی آمریکایی به طور متوسط ​​حاوی حدود 250 میلی گرم کلسیم است. همانطور که در اسلاید قبل ذکر شد، در اینجا برخی از نمونه هایی از غذاهای غنی شده از کلسیم و کلسیم مربوطه می باشند.

پیشگیری و درمان: ویتامین D

مصرف کلسیم کافی و فروشگاه های بدن کافی از ویتامین D پایه مهم برای حفظ تراکم و استحکام استخوان هستند. متاسفانه، کمبود ویتامین D در ایالات متحده بسیار رایج است. ویتامین D در جهات مختلف مهم است:

 • ویتامین D به جذب کلسیم از روده کمک می کند؛
 • کمبود ویتامین D باعث می شود کلسیم تهی استخوان (نرمی استخوان)، که بیشتر به تضعیف استخوان و خطر شکستگی را افزایش می دهد، و
 • ویتامین D به همراه کلسیم کافی (1،200 میلی گرم کلسیم عنصری)، در برخی مطالعات نشان داده شده است برای افزایش تراکم استخوان و کاهش شکستگی در زنان پس از یائسگی قدیمی اما نه پیش از یائسگی و یا یائسگی.

غذا و تغذیه هیئت مدیره موسسه پزشکی زیر توصیه می شود به عنوان یک مصرف ویتامین D کافی:

 • 200 IU در روز برای مردان و زنان 19 تا 50 ساله؛
 • 400 IU در روز برای مردان و زنان 51 تا 70 ساله؛
 • IU در روز برای مردان و زنان 71 سال و بالاتر.

منابع خوب ویتامین D عبارتند از: نور طبیعی خورشید، شیر غنی شده، پنیر، کره / مارگارین، غلات، و ماهی است.


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
20
به علاوه
13
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22684007
بازدید کننده: 21020868
بازدید های امروز: 2838
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط