امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
بیماری جنون گاوی

یماری جنون گاوی
(انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی، یا BSE)

  • حقایق گاو دیوانه بیماری، تاریخ، چگونه آن را گسترش، و لینک به نوع بیماری کروتسفلد جاکوب (vCJD)
  • چگونه بسیاری از موارد از بیماری جنون گاوی در ایالات متحده شناسایی شده اند؟
  • چگونه بسیاری از موارد از بیماری جنون گاوی در کانادا مشخص شده است؟
  • گونه های مختلف بیماری جنون گاوی چه کسانی هستند؟
  • می تواند خوراک ممنوعیت جلوگیری از گسترش بیماری جنون گاوی؟
  • شیوع بیماری جنون گاوی در آمریکا و کانادا چیست؟

بیماری جنون گاوی در کالیفرنیا

خدمات آزمایشگاه ملی دامپزشکی در ایمز (Ames)، آیووا تایید کرد که یک نمونه مراقبت معمول به دست آمده از لاشه گاو هلشتاین در یک کارخانه رندر در دره مرکزی کالیفرنیا برای فشار آتیپیک انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی (BSE) مثبت بود. هیچ بخشی از این لاشه وارد زنجیره غذایی انسان یا حیوان.

BSE بیماری های حیوانات خارجی به ایالات متحده ناشی از ذرات پروتئینی عفونی به نام پریون است. دو گونه BSE وجود دارد. فشار معمولی، که به شیوع بیماری در بریتانیا و کانادا در ارتباط بود، شناخته شده است به پیشگیری از طریق حذف خوراک آلوده به BSE. مقررات اداره غذا و داروی گنجاندن از پروتئین پستانداران در خوراک گاو و سایر نشخوارکنندگان از سال 1997 ممنوع شده اند و همچنین بافت مواد با خطر بالا در تمام خوراک دام از سال 2009 ممنوع شده است. فشار معمولی BSE شده است هرگز در گاو متولد ایالات متحده شناخته شده است. فشار غیر معمولی BSE به نظر می رسد برای نشان دادن یک بیماری پراکنده است که متفاوت از آنچه است که معمولا دیده می شود.

حادثه فرماندهی مشترک USDA / CDFA و است که به منظور مدیریت تحقیقات پشت اثری از این مورد برای شناسایی و حذف گاو دیگر در معرض خطر است.

منبع: وزارت غذا و کشاورزی کالیفرنیا

بیماری جنون گاوی (BSE) آمار، تاریخ، گسترش، و لینک به vCJD

BSE ( انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی ) یک اختلال نورولوژیکی پیشرونده گاو که ناشی از عفونت توسط یک عامل انتقال غیر معمول به نام پرایون . ماهیت عامل انتقال است که به خوبی شناخته نشده است. در حال حاضر، پذیرفته شده ترین نظریه است که عامل شکل اصلاح شده از یک پروتئین طبیعی شناخته شده به عنوان پروتئین پرایون است. به دلایل که به یک پاتوژن (مضر) فرم که پس از آن سیستم عصبی مرکزی گاو را صدمه می زند و هنوز درک نشده است، تغییرات پروتئین پرایون طبیعی.

تحقیقات نشان می دهد که اولین عفونت های احتمالی BSE در گاو در طول دهه 1970 با دو مورد از BSE که در سال 1986 مشخص رخ داده است. BSE احتمالا به عنوان یک نتیجه تغذیه گاو پودر گوشت و استخوان است که شامل محصولات آلوده به BSE از یک مورد خود به خود اتفاق می افتد BSE یا محصولات گوسفند آلوده به scrapie، سرچشمه گرفته است. Scrapie یک بیماری پرایون از گوسفند است. شواهد قوی و توافق کلی که شیوع و سپس تقویت شده و گسترش در سراسر انگلستان ایالات صنعت گاو های تغذیه ارائه شده، آلوده به پرایون، پودر گوشت و استخوان گاو به گوساله های جوان وجود دارد.

همهگیر BSE در انگلستان در ماه ژانویه سال 1993 در حدود 1،000 مورد جدید در هر هفته به اوج خود رسید. در سال 1995، 1،443 در سال 2000 در سال 2005 و 11 مورد در سال 2010 به 14562 مورد، 225، طی 17 سال آینده، تعداد سالانه موارد BSE به شدت کاهش یافته است. در مجموع، از طریق پایان سال 2010، بیش از 184،500 مورد BSE در انگلستان به تنهایی بیش از 35،000 گله تایید شده بود.

وجود دارد قوی اپیدمیولوژیک و شواهد آزمایشگاهی برای یک ارتباط علت و معلولی بین یک بیماری جدید پرایون انسان نامیده می شود وجود دارد نوع بیماری کروتسفلد جاکوب (vCJD) که برای اولین بار از انگلستان در سال 1996 و شیوع بیماری BSE در گاو گزارش شده است. فاصله بین دوره به احتمال زیاد برای قرار گرفتن در معرض اولیه را از جمعیت به BSE به طور بالقوه آلوده به مواد غذایی (1984-1986) و شروع موارد CJD نوع اولیه (1994-1996) سازگار با دوره انکوباسیون شناخته شده برای اشکال انسانی است بیماری پریون است.

بررسی اجمالی از BSE در شمال امریکا

موارد گاو دیوانه در شمال امریکا

3 مورد BSE در ایالات متحده و 19 در کانادا: از طریق فوریه 2011، نظارت BSE 22 مورد در آمریکای شمالی شناسایی کرده است. از 3 موارد مشخص در ایالات متحده، یکی در کانادا متولد شد. از 19 مورد مشخص شده در کانادا، یکی از انگلستان وارد شده است (شکل بالا را ببینید). از ماه مارس سال 2006، هر یک از 15 گاو مبتلا به BSE در شمال امریکا در کانادا به دنیا آمد و از طریق سیستم نظارت BSE کانادا شناسایی شد.

ادامه مطالب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
13
به علاوه
5
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22684019
بازدید کننده: 21020880
بازدید های امروز: 2850
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط