امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
انواع کنترل تولد و گزینه ها
 • حقایق کنترل تولد
 • آشنایی با انواع کنترل بارداری و گزینه
 • خلاصه و نتیجه گیری
 • حقایق کنترل تولد
 • کنترل تولد شامل سد، مکانیکی، هورمونی، و روش های طبیعی، و همچنین به عنوان روش دائمی اورژانس و.
 • تمام کنترل بارداری است که در هر دو جلوگیری از اسپرم مرد را از رسیدن و ورود تخم مرغ زن (لقاح) و یا جلوگیری از تخمک بارور شده از جایگزینی در رحم زن (رحم او) و شروع به رشد است.
 • هیچ روش کنترل بارداری، به جز قطع، در نظر گرفته می شود 100٪ موثر است.
 • کنترل تولد می کند در برابر عفونت های منتقله از راه جنسی (بیماریهای منتقله از راه جنسی یا بیماریهای مقاربتی)، به جز قطع محافظت نمی کند.

 • آشنایی با انواع کنترل بارداری و گزینه

  اگر زنی از لحاظ جنسی فعال و بارور (از لحاظ جسمی قادر به باردار شدن) است او نیاز دارد به خودش بپرسید، "آیا من می خواهم به حال باردار شدن؟" اگر جواب او "نه،" او باید از یک روش کنترل بارداری (پیشگیری از بارداری) استفاده کنید.

  اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 1 نظر

  اگر یک زن نمی خواهند باردار در این نقطه در زندگی خود، نشانی از او برنامه ریزی در آینده باردار شوند؟ به زودی؟ سپس بعد از آن؟ هرگز؟ پاسخ او به این سوال می تواند روش چه کنترل از تولد تعیین او و استفاده های جنسی مردان شریک زندگی خود را در حال حاضر و در آینده است.

  کنترل تولد را می توان توصیف تعدادی از راه. شرایط عبارتند از: پیشگیری از بارداری، بارداری پیشگیری، کنترل باروری و تنظیم خانواده. با این حال، بدون توجه به آنچه عمل نامیده می شود، مردم از نظر جنسی فعال می تواند از روش های مختلف برای کاهش احتمال تبدیل شدن آنها باردار را انتخاب کنید. با این وجود، هیچ روش کنترل بارداری در دسترس است ارائه می دهد حفاظت کامل در برابر عفونت های منتقله از راه جنسی در زنان و عفونت در مردان (بیماری های مقاربتی، یا بیماریهای مقاربتی) منتقله از راه جنسی، به جز قطع.

  در حدود یک در دو بارداری در امریکا برنامه ریزی نشده است. این است که، بیش از سه میلیون از 6.4 میلیون بارداری در سال های برنامه ریزی نشده است. علاوه بر این، حدود دو سوم از حاملگی های ناخواسته - دو میلیون - ناخواسته می باشد ..

  نیمی از این بارداری ناخواسته رخ می دهد چرا که یک زن و شوهر هیچ کنترل تولد، و باقی مانده استفاده نمی کند رخ می دهد چرا که زن و شوهر با استفاده از کنترل زاد و ولد، اما نه به درستی.

  به عبارت ساده، تمام روش های کنترل تولد ها در دو جلوگیری از اسپرم مرد را از رسیدن و ورود تخم مرغ زن (لقاح) و یا جلوگیری از تخمک بارور شده از جایگزینی در رحم زن (رحم او) و شروع به رشد است.

  روش های کنترل تولد می تواند برگشت پذیر یا دائمی است. کنترل برگشت پذیر تولد بدان معنی است که روش را می توان در هر زمان و بدون اثرات طولانی مدت بر باروری (توانایی باردار شدن) متوقف اساسا. کنترل دائمی تولد معمولا بدان معنی است که روش را نمی توان باز گرداند و یا معکوس، به احتمال زیاد دلیل آن را درگیر عمل جراحی. روش های دائمی شامل وازکتومی برای مرد و یا بستن لوله های رحمی برای زنی.

  روش های کنترل تولد همچنین می توانید با توجه به اینکه آیا آنها از یک روش مانع می باشد (به عنوان مثال، استفاده از کاندوم) طبقه بندی می شود که بلوک های اسپرم، یک روش مکانیکی (به عنوان مثال، دستگاه درون رحمی [IUD])، و یا از روش های هورمونی (برای مثال، "قرص").

  روش "طبیعی" بر روی دستگاه و یا هورمون ها اما در رعایت برخی از جنبه های فیزیولوژی بدن زن به منظور جلوگیری از لقاح وابسته نیست.

  مسئولیت مستقیم برای بسیاری از روشهای کنترل بارداری در حال حاضر در دسترس است به عهده زن است. مراقبت های بهداشتی ورودی و مشاوره حرفه ای گاهی اوقات ممکن است در انتخاب کنترل مناسب از تولد ضروری است. روش های جدید کنترل بارداری در حال توسعه و آزمایش تمام وقت. چه برای یک زن و شوهر در یک نقطه مناسب است ممکن است با زمان و شرایط را تغییر دهید.

  متاسفانه، هیچ روش کنترل بارداری، به جز قطع، در نظر گرفته می شود 100٪ موثر است. آموزش جوانان است که آن را خوب است برای گفتن "نه" را به رابطه جنسی تا زمانی که آنها آماده هستند می تواند کمک کند که آن را به مهار تعداد حاملگی نوجوان می آید

 • خلاصه و نتیجه گیری

  بسیاری از کنترل بارداری و پیشگیری از بارداری در دسترس هستند امروز. متاسفانه، اکثر انتخاب های حفاظت کم و یا هیچ در برابر عفونت های منتقله از راه جنسی (بیماریهای مقاربتی، بیماریهای مقاربتی)، به خصوص در برابر HIV، ویروس نقص ایمنی انسانی است که باعث سندرم نقص ایمنی اکتسابی (AIDS).

  اظهار نظر در مورد این

  برای برخی افراد، ملاحظات اقتصادی تعیین می کند که انتخاب روش پیشگیری از بارداری. خودداری 100٪ موثر است و هزینه چیزی، اما ممکن است همیشه محبوب انتخاب و یا رضایت بخش نمی باشد. روش "طبیعی" هزینه اساسا چیزی (اگر یکی کیت تست یا مانیتور الکترونیکی استفاده نمی کند)، اما نیاز به نظم و انضباط قابل توجهی موثر باشد. روش های جلوگیری، از قبیل اسپرم کش ها و کاندوم، مقرون به صرفه برای بسیاری از افراد می باشد و می تواند موثر باشد، اگر به طور مداوم و به درستی مورد استفاده قرار گیرد. روشهای هورمونی، مانند "قرص" بسیار موثر هستند اما می توان گران است.

  روش های پیشگیری از بارداری خاص نیز در سن فرد، سلامت، و وضعیت شخصی بستگی دارد. به عنوان مثال، روشهای رفتاری (آگاهی باروری یا خروج)، آی یو دی، و بستن لوله های رحمی، روش های پیشگیری از بارداری توصیه می شود برای نوجوانان نیست. عقیم سازی جراحی (وازکتومی یا بستن لوله های رحمی) است برای یک مرد یا زن که مایل به داشتن فرزند در آینده چرا که برگشت پذیری جراحی تضمین شده نیست مناسب نیست. شرایط پزشکی خاصی می تواند در موارد منع مصرف برای یک زن با استفاده از روش مبتنی بر هورمون کنترل بارداری.

  Mikio Nihira، MD. انجمن آمریکایی زنان و زایمان

  مرجع: eMedicine.com. جلوگیری از بارداری.

 • حقایق کنترل تولد
 • آشنایی با انواع کنترل بارداری و گزینه
 • خلاصه و نتیجه گیری

       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
16
به علاوه
45
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683751
بازدید کننده: 21020612
بازدید های امروز: 2582
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط