امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
هیسترکتومی
 • هیسترکتومی چیست؟
 • هیسترکتومی چقدر است؟
 • چرا هیسترکتومی انجام می شود؟
 • چه آزمایش یا درمان ها قبل از هیسترکتومی انجام می شود؟
 • چگونه هیسترکتومی انجام می شود؟
 • انواع هیسترکتومی چیست
 • هیسترکتومی کامل شکمی
 • هیسترکتومی واژینال
 • هیسترکتومی لاپاراسکوپی به کمک واژن
 • هیسترکتومی Supracervical
 • هیسترکتومی فوق لاپاروسکوپی دهانه رحم
 • هیسترکتومی رادیکال
 • اوفورکتومی و salpingo-اوفورکتومی (برداشتن تخمدان ها و یا لوله های فالوپ)
 • عوارض هیسترکتومی چیست؟
 • جایگزین هایی برای هیسترکتومی چیست؟
 • باید زنانی که هیسترکتومی داشته اند همچنان به گسترش PAP؟

هیسترکتومی چیست؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 75 نظرات  

هیسترکتومی عمل جراحی است که در آن رحم برداشته شده است. این عمل جراحی برای زنان رایج ترین روش غیر مامایی در ایالات متحده است.

هیسترکتومی چقدر است؟

حدود 300 نفر از هر 100،000 زنان هیسترکتومی انجام دهند.

چرا هیسترکتومی انجام می شود؟

رایج ترین دلیل هیسترکتومی انجام می شود برای فیبروئیدهای رحمی . دلایل شایع عبارتند از:

 • خونریزی رحمی غیر طبیعی ( خونریزی واژینال )،
 • دیسپلازی گردن رحم (شرایط پیش سرطانی دهانه رحم)،
 • اندومتریوز ، و پرولاپس رحم (از جمله آرامش لگن).

فقط 10٪ از هیسترکتومی برای انجام سرطان . این مقاله در درجه اول در استفاده از هیسترکتومی برای غیر سرطانی، به دلایل غیر اضطراری، که می تواند حتی بیشتر به چالش کشیدن تصمیم گیری برای زنان و پزشکان آنها شامل تمرکز می کنند.

فیبروئید رحم (همچنین به عنوان leiomyomata رحم شناخته می شود) به مراتب شایع ترین علت هیسترکتومی انجام می شود. فیبروئید رحم غده های خوش خیم رحم هستند، که علت آن ناشناخته است. اگر چه اکثریت قریب به اتفاق خوش خیم هستند، به این معنی که آنها نمی شود و یا تبدیل به سرطان، فیبروئیدهای رحمی می تواند باعث مشکلات پزشکی می شود. موارد مصرف برای هیسترکتومی در موارد فیبروئیدهای رحمی می اندازه بیش از حد (معمولا بیشتر از اندازه هشت ماه بارداری )، فشار و درد، و / یا خونریزی به اندازه کافی شدید به تولید کم خونی . آرامش لگن دیگر وضعیت هایی که می تواند به درمان با هیسترکتومی نیاز است. در این وضعیت، یک زن شل شدن عضلات حمایت و بافت در منطقه کف لگن را تجربه. آرامش ملایم می تواند پرولاپس درجه اول باعث، که در آن گردن رحم (دهانه رحم) است که در مورد نیمه راه را به مهبل (واژن). در پرولاپس های درجه دوم، گردن رحم و یا لبه رحم به دهانه واژن نقل مکان کرد، و در پرولاپس درجه سوم، دهانه رحم و رحم بیرون گذشته سوراخ واژن. پرولاپس رحم درجه دوم و سوم باید با هیسترکتومی درمان می شود. سست شدن، ضعف دیواره واژن مانند cystocele ، rectocele، و یا urethrocele، می تواند به علائم مانند منجر به بی اختیاری ادرار (از دست رفتن غیر عمدی ادرار)، سنگینی لگن و اختلال در عملکرد جنسی است. از دست دادن ادرار تمایل به توسط عطسه، سرفه، پریدن، و یا خنده تشدید شود. باروری است که احتمالا در افزایش خطر ابتلا به تمدد اعصاب لگن درگیر، هر چند دلایل دقیق آن نامشخص است. اجتناب از تولد واژن و داشتن سزارین لزوما خطر ابتلا به آرامش لگن را کاهش نمی دهد.

هیسترکتومی نیز به درمان انجام سرطان رحم و یا قبل از سرطان های بسیار شدید (به نام دیسپلازی، سرطان درجا، و یا CIN III و یا سرطان microinvasive دهانه رحم). هیسترکتومی برای سرطان آندومتر (رحم سرطان پوشش داخلی) دارای یک هدف آشکار است، که از حذف از سرطان از بدن است. این روش پایه و اساس درمان برای سرطان رحم است.

چه آزمایش یا درمان ها قبل از هیسترکتومی انجام می شود؟

یک زن باید یک معاینه لگنی، دارای پاپ اسمیر ، و تشخیص قبل از اقدام به برداشتن رحم. قبل از داشتن یک هیسترکتومی برای درد لگن، زنان معمولا تحت (کمتر گسترده) روش های جراحی محدود تر (مانند لاپاراسکوپی ) جهت رد سایر علل درد. قبل از داشتن یک هیسترکتومی برای خونریزی غیر طبیعی رحم، زنان نیاز به نوعی نمونه برداری از مخاط رحم (بیوپسی از آندومتر) برای رد سرطان و یا قبل از سرطان رحم. این روش نمونه برداری از آندومتر نامیده می شود. همچنین، فراصوت لگن و / یا اسکن لگن آزمون (CT) می تواند انجام شود را به یک تشخیص قطعی. در بیمار با درد لگن و یا خونریزی، یک آزمایش از درمان با دارو اغلب قبل از هیسترکتومی نظر گرفته شده است.

بنابراین، پیش از یائسگی (هنوز دوره های قاعدگی منظم) زن که فیبروئیدهای رحمی باعث خونریزی اما هیچ درد معمولا اولین درمان با هورمون ها ارائه شده است. درمان های غیر هورمونی نیز مانند ترانکسامیک اسید و روش های معتدل تر جراحی، مانند ablations (حذف از پوشش داخلی رحم) در دسترس هستند. اگر او هنوز خونریزی قابل توجهی است که باعث اختلال عمده در زندگی روزمره خود را، و یا خونریزی همچنان به علت کم خونی (کم تعداد سلول های قرمز خون به علت از دست دادن خون)، و او به هیچ ناهنجاری در نمونه آندومتر، او ممکن است برای هیسترکتومی در نظر گرفته .

یک زن یائسه (که دوره های قاعدگی به طور دائم متوقف) است که هیچ ناهنجاری در نمونه ها از رحم (نمونه آندومتر) و هنوز هم خونریزی مداوم غیر طبیعی پس از تلاش هورمون درمانی ، ممکن است برای هیسترکتومی در نظر گرفته. چند تنظیم دوز یا نوع مختلف از هورمون ممکن است مورد نیاز برای تصمیم گیری در درمان های پزشکی مطلوب برای یک زن فردی است.

چگونه هیسترکتومی انجام می شود؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 3 نظرات    

در گذشته، هیسترکتومی شایعترین توسط یک برش (قطع) از طریق شکم (هیسترکتومی شکمی) انجام شد. در حال حاضر اکثر اعمال جراحی می تواند لاپاروسکوپی کمک و یا هیسترکتومی واژینال برای بهبودی سریع تر و آسان تر است (از طریق مهبل (واژن) و نه از طریق شکم انجام) استفاده کنند. بستری در بیمارستان به طور کلی گرایش به دیگر بود با هیسترکتومی شکمی در مقایسه با هیسترکتومی واژینال، و هزینه های بیمارستان به تمایل بیشتر است. روش به نظر می رسد را به طول قابل مقایسه با زمان (حدود دو ساعت)، مگر اینکه رحم است از اندازه بسیار بزرگ، که در این صورت هیسترکتومی واژینال ممکن است بیشتر طول بکشد.

انواع هیسترکتومی چیست؟

در حال حاضر انواع مختلفی از تکنیک جراحی برای انجام هیسترکتومی وجود دارد. عمل جراحی ایده آل برای هر زن بستگی به وضعیت پزشکی خاص خود را. در زیر، انواع مختلف هیسترکتومی با دستورالعمل های کلی در مورد آن روش است که برای آن نوع از وضعیت های پزشکی در نظر گرفته شده بحث شده است. با این حال، تصمیم نهایی باید از یک بحث فردی بین زن و پزشکی که بهترین درک وضعیت فردی او ساخته شده است.

به یاد داشته باشید، به عنوان یک قاعده کلی، قبل از هر نوع از هیسترکتومی، زنان باید تست های زیر را به منظور انتخاب روش بهینه را داشته باشید:

 1. کامل معاینه لگنی از جمله دستی بررسی تخمدانها و رحم.
 2. تا به روز پاپ اسمیر.
 3. لگن سونوگرافی ممکن است مناسب باشد، با توجه به آنچه پزشک می یابد در بالا.
 4. تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یا نه به حذف تخمدان ها در زمان هیسترکتومی.
 5. شمارش کامل خون و تلاش برای اصلاح کم خونی در صورت امکان.

هیسترکتومی کامل شکمی

این شایع ترین نوع از هیسترکتومی می باشد. در هیسترکتومی کامل شکمی، دکتر رحم را حذف، از جمله گردن رحم. جای زخم ممکن است افقی یا عمودی، بسته به این دلیل انجام می شود، و به اندازه منطقه تحت درمان. سرطان تخمدان (ها) و رحم، اندومتریوز و فیبروئید رحم بزرگ با هیسترکتومی کامل شکمی درمان می شود. هیسترکتومی کامل شکمی نیز ممکن است در برخی موارد غیر معمول از درد بسیار شدید لگن، تنها پس از چندین تلاش در درمان های غیر جراحی انجام شود پس از ارزیابی بسیار دقیق برای شناسایی علت درد، و. واضح است که یک زن می تواند کودکان بعد از این روش را تحمل نمی کند، پس از آن در زنان در سنین باروری انجام نمی مگر اینکه یک بیماری جدی مانند سرطان وجود دارد. هیسترکتومی کامل شکمی اجازه می دهد تا تمام شکم و لگن به بررسی است که یک مزیت در زنان مبتلا به سرطان و یا بررسی رشد با علت نامشخص است.

هیسترکتومی واژینال

در این روش، رحم از طریق واژن خارج شده است. هیسترکتومی واژینال مناسب تنها برای شرایط مانند پرولاپس رحم، هیپرپلازی آندومتر، یا دیسپلازی گردن رحم است. این شرایط است که در آن رحم است بیش از حد بزرگ نیست، و در آن تمام شکم می کند بررسی با استفاده از یک روش گسترده تر جراحی نیاز ندارد می باشد. زن باید به پاهای او را در یک دستگاه پنجه مطرح شده در طول روند. زنانی که بچهدار نشدهاند ممکن است یک کانال به اندازه کافی بزرگ واژن برای این نوع از روش ندارد. اگر زنی بیش از حد بزرگ رحم، نمی توانید پاهای خود را در دستگاه رکابی برای دوره های طولانی مدت مطرح شده، و یا به دلایل دیگر که چرا کل قسمت فوقانی شکم باید بیشتر مورد بررسی قرار گرفت، دکتر معمولا هیسترکتومی شکمی توصیه (بالا را ببینید). به طور کلی، هیسترکتومی واژینال لاپاروسکوپی گران تر است عوارض از هیسترکتومی شکمی بالاتر و.

هیسترکتومی لاپاراسکوپی به کمک واژن (LAVH)

لاپاروسکوپی کمک هیسترکتومی واژینال (LAVH) مشابه روش هیسترکتومی واژینال در بالا شرح داده است، اما می افزاید: استفاده از لاپاراسکوپ انجام شود. لاپاروسکوپ یک لوله مشاهده بسیار نازک با شیشه مانند ذره بین دستگاه در پایان آن است. زنان برخی را به بهترین نحو با داشتن لاپاراسکوپی مورد استفاده در هیسترکتومی واژینال خدمت کرده است به این دلیل که اجازه می دهد تا قسمت فوقانی شکم به دقت در طول عمل جراحی بازرسی. نمونه هایی از استفاده از لاپاروسکوپ برای سرطان آندومتر اولیه (به منظور بررسی عدم گسترش سرطان) باشد، و یا اگر اوفورکتومی (برداشتن تخمدان ها) برنامه ریزی شده است. در مقایسه با هیسترکتومی واژینال ساده یا هیسترکتومی ابدومینال، این روش گران تر است، بیشتر در معرض ابتلا به عوارض، دیگر نیاز به انجام است و با طولانی شدن بستری همراه است. همان طور که با هیسترکتومی ساده واژن بدون لاپاراسکوپ، رحم نباید بیش از حد بزرگ است. پزشک همچنین وضعیت پزشکی بررسی تا مطمئن شوید که هیچ خطر ویژه منع استفاده از این روش، مانند قبل از عمل است که می تواند خطر ابتلا به زخم غیر طبیعی (چسبندگی) افزایش یافته است. اگر زنی چنین تاریخی از قبل از عمل، و یا اگر او تا به توده بزرگ لگنی، رحم به طور منظم شکم است که احتمالا بهترین.

هیسترکتومی Supracervical

هیسترکتومی supracervical استفاده می شود برای حذف رحم در حالی که مقدار کمی از دهانه رحم و آن را به عنوان یک "بیخ و بن." دهانه رحم در منطقه ای که به شکل پایین خیلی از رحم، و نشسته است در پایان (بالا) از کانال واژن (تصویر بالا را ببینید). این روش احتمالا کاملا نمی رد کردن احتمال ابتلا به سرطان در این باقی مانده "بیخ و بن." زنانی که پاپ اسمیر غیر طبیعی و یا داشته اند سرطان گردن رحم به وضوح کاندید مناسبی برای این عمل نیست. دیگر زنان ممکن است قادر به این روش اگر هیچ دلیلی وجود ندارد که دهانه رحم برداشته شده است. در برخی از موارد گردن رحم است که در واقع بهتر است در محل از جمله برخی موارد اندومتریوز شدید به سمت چپ. این یک روش ساده تر است و نیاز به زمان کمتری به انجام. ممکن است برخی از حمایت های اضافه شده از مهبل (واژن) را، کاهش خطر ابتلا برای توسعه برآمدگی از مطالب واژن از طریق سوراخ واژن (پرولاپس واژن).

هیسترکتومی فوق لاپاروسکوپی دهانه رحم

فوق روش هیسترکتومی گردن رحم لاپاراسکوپی مانند روش LAVH انجام، اگر چه معمولا کوتر است مورد استفاده برای برش دهانه رحم کردن در بیخ و بن گردن رحم و بافت است همه را از طریق یک ابزار لاپاروسکوپی حذف خواهند شد. بازیابی بسیار سریع است. حفظ دهانه رحم احتمال کمتری دارد که در نتیجه قاعدگی ( عادت ماهانه ) به عنوان endocervix معمولا کوتر.

هیسترکتومی رادیکال

روش هیسترکتومی رادیکال اقدام به عمل جراحی گسترده تر از هیسترکتومی کامل شکمی به دلیل آن را نیز شامل بافت های از بین بردن اطراف رحم و حذف از مهبل (واژن) بالا. هیسترکتومی رادیکال است که اغلب برای سرطان در مراحل اولیه دهانه رحم انجام شده است. می باشد عوارض بیشتری را با هیسترکتومی رادیکال در مقایسه با هیسترکتومی شکمی وجود دارد. این خدمات عبارتند از آسیب به روده ها و سیستم ادراری.

اوفورکتومی و salpingo-اوفورکتومی (برداشتن تخمدان ها و یا لوله های فالوپ)

اوفورکتومی عمل جراحی برای برداشتن تخمدان (بازدید کنندگان) است، در حالی که salpingo-اوفورکتومی حذف تخمدان و لوله فالوپ مجاور آن است. این دو روش برای انجام سرطان تخمدان ، برداشتن تومورها مشکوک تخمدان، یا سرطان لوله فالوپ (که بسیار نادر است). آنها همچنین ممکن است به دلیل عوارض ناشی از عفونت در ترکیب با هیسترکتومی برای سرطان انجام شود، یا. گاهی اوقات، زنان با انواع به ارث برده از سرطان تخمدان یا پستان خواهد اوفورکتومی به عنوان عمل پیشگیرانه (پروفیلاکتیک) به منظور کاهش خطر ابتلا به سرطان در آینده از تخمدان یا پستان داشته باشد.

عوارض هیسترکتومی چیست؟

عوارض هیسترکتومی شامل عفونت، درد و خونریزی در محل جراحی. هیسترکتومی شکمی دارای میزان بالاتری از ابتلا به عفونت پس از عمل و درد نسبت به هیسترکتومی واژینال.

جایگزین هایی برای هیسترکتومی چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، هیسترکتومی برای شرایط غیر از سرطان است به طور کلی تا زمانی که پس از تست های دیگر و یا داروهای ناموفق هستند در نظر گرفته نشده است. همچنین روش های جدیدتر، مانند آمبولیزاسیون سرخرگ رحمی (UAE) و یا عمل جراحی برای برداشتن بخشی از رحم (میومکتومی)، که در حال استفاده برای درمان خونریزی بیش از حد رحم می باشد. وجود دارد اندومتر روش و داروهای جدیدتر را نیز جایگزین می باشد.

باید زنانی که هیسترکتومی داشته اند ادامه به پاپ اسمیر؟

هر زنی با سابقه اسمیر غیر طبیعی پاپ اسمیر توصیه می شود که پاپ اسمیر برای باقی مانده از زندگی او. وقتی که گردن رحم در حال حاضر حذف شده است، این نمونه ها دقت بیشتری "کاف واژن" لام، به جای پاپ اسمیر نامیده می شود. این به دلیل کم، اما واقعی فرصتی را که به سرطان گردن رحم می توانید در محل عمل که در آن دهانه رحم برداشته شد عود درست است.

علاوه بر زنان با سابقه اسمیر غیر طبیعی پاپ، زنان دیگر که نیاز به ادامه پاپ اسمیر زنان با هیسترکتومی supracervical، که در آن گردن رحم در محل باقی مانده بود می باشد. در این مورد، در مقایسه با زنان است که در هیسترکتومی به دلیل سرطان گردن رحم به حال، زنی که تا به حال هیسترکتومی supracervical قادر خواهد بود که به پیروی از دستورالعمل های غربالگری مانند دیگر زنان که عمل جراحی نداشته باشد. به عنوان مثال، پزشک می تواند به جلوگیری از انجام پاپ اسمیر در سن 65 سالگی اگر زن شده است به خوبی به نمایش و همواره پاپ اسمیر طبیعی است.

زنانی که نیازی به ادامه داشتن پاپ اسمیر کسانی که هیسترکتومی واژینال و یا هیسترکتومی شکمی به دلایل خوش خیم (غیرسرطانی)، مانند فیبروئیدهای رحمی داشته اند. به شرطی که آنها پاپ اسمیر نرمال قبل از عمل داشته اند، آنها باید همچنان به پاپ اسمیر بعد از عمل جراحی آنها می باشد.

قبلی کمک نویسنده پزشکی و سردبیر: پزشکی نویسنده: کارولین جانت Crandall، MD
ویرایشگر پزشکی: ویلیام C. Shiel جونیور، MD، FACP، FACR

پزشکی توسط Mikio Nihira، MD بررسی. انجمن آمریکایی زنان و زایمان

مرجع:

"بررسی اجمالی از هیسترکتومی"
uptodate.com

 


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
39
به علاوه
10
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683718
بازدید کننده: 21020579
بازدید های امروز: 2549
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط