امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
يائسگي
 • حقایق یائسگی
 • یائسگی چیست؟
 • در چه سنی یک زن به طور معمول به یائسگی برسد؟
 • چه شرایط می تواند زمان یائسگی تاثیر می گذارد؟
 • علائم یائسگی چیست؟
 • عوارض و اثرات یائسگی بر شرایط پزشکی مزمن چه هستند؟
 • آیا سطح هورمون ها و یا دیگر آزمایش خون مفید در تشخیص یائسگی؟
 • گزینه های درمان برای علائم یائسگی چیست؟
 • هورمون درمانی برای یائسگی
 • دیگر درمان های پزشکی برای یائسگی
 • درمان های جایگزین برای یائسگی
 • درمان های غیر هورمونی به مدت یائسگی
 • عوامل شیوه زندگی در کنترل علایم یائسگی

حقایق یائسگی

 • یائسگی به عنوان فقدان عادت ماهانه به مدت 12 ماه تعریف شده است. این زمان در زندگی یک زن زمانی که عملکرد تخمدان متوقف شده است.
 • این فرایند از یائسگی رخ نمی دهد یک شبه، بلکه یک فرایند تدریجی است. این به اصطلاح دوره گذار یائسگی یک تجربه متفاوت برای هر زن است.
 • متوسط ​​سن یائسگی 51 ساله است، اما از یائسگی ممکن است به عنوان اوایل 30S و یا تا اواخر 60S هیچ تست آزمایشگاهی قابل اعتماد برای پیش بینی زمانی که یک زن یائسگی را تجربه وجود دارد رخ می دهد.
 • سن که در آن یک زن شروع می شود با دوره های قاعدگی است که به سن یائسگی ندارد.
 • نشانه های یائسگی می تواند غیر طبیعی شامل خونریزی واژینال ، گرگرفتگی ، واژن علائم و ادرار، و تغییرات خلقی.
 • عوارض که زنان ممکن است پس از یائسگی توسعه شامل پوکی استخوان و بیماری های قلبی .
 • درمان یائسگی برای هر زنی سفارشی.
 • درمان ها در جهت کاهش علائم ناراحت کننده و یا ناراحت شود.

یائسگی چیست؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 7 نظرات    

یائسگی است به عنوان دولت از عدم وجود تعریف دوره های قاعدگی به مدت 12 ماه. گذار به یائسگی با متغیر طول چرخه قاعدگی شروع می شود و با آخرین دوره قاعدگی به پایان می رسد. یائسگی مدت گاهی اوقات استفاده می شود و به معنی "زمان در اطراف یائسگی." این است که اغلب برای اشاره به دوره گذار یائسگی استفاده می شود. این است که به طور رسمی یک اصطلاح پزشکی است، اما گاهی اوقات برای توضیح جنبه های خاصی از دوران گذار یائسگی در شرایط غیر روحانی. "یائسه" یک واژه به عنوان یک صفت پس از یائسگی برای اشاره به زمان استفاده می شود رخ داده است. به عنوان مثال، پزشکان ممکن است از یک بیماری است که در رخ می دهد صحبت می کنند "زنان یائسه." این اشاره به زنان که در حال حاضر یائسگی رسیده است.

یائسگی زمان در زندگی یک زن زمانی که عملکرد تخمدان متوقف شده است. تخمدان (غدد جنسی زن)، یکی از یک جفت غدد تولید مثل در زنان است. آنها در لگن قرار گرفته است، یکی در هر طرف از رحم. هر تخمدان است در مورد اندازه و شکل بادام. این تخمدان ها تخم مرغ (تخم) و هورمون های زنانه مثل استروژن است. در طول هر چرخه قاعدگی ماهانه، یک تخم مرغ است از یک تخمدان آزاد شده است. تخم مرغ سفر از تخمدان از طریق لوله فالوپ به رحم.

تخمدانها منبع اصلی هورمون های زنانه است که کنترل توسعه از ویژگی های زن بدن مثل سینه ها، شکل بدن و موهای بدن. هورمون نیز به چرخه قاعدگی و تنظیم بارداری . استروژن همچنین استخوان محافظت می کند. بنابراین، یک زن می تواند پوکی استخوان (نازک شدن استخوان) در مراحل بعدی زندگی توسعه زمانی که تخمدان خود را انجام استروژن کافی تولید نمی کند.

یائسگی برای هر زن متفاوت می باشد. دانشمندان هنوز در تلاش برای شناسایی تمام عوامل آغاز و نفوذ این دوره گذار.

در چه سنی یک زن به طور معمول به یائسگی برسد؟

متوسط ​​سن یائسگی 51 ساله است. اما هیچ راهی برای پیش بینی زمانی که یک زن فرد از یائسگی و یا شروع علائم مطرح کننده یائسگی وجود دارد. سن که در آن یک زن شروع می شود با دوره های قاعدگی همچنین به سن یائسگی ندارد. اکثر زنان از یائسگی برسد بین سنین 45 و 55، اما از یائسگی ممکن است به عنوان پیش از آن به عنوان 30S و 40S و یا ممکن است رخ نمی دهد تا زمانی که یک زن 60S او می رسد رخ دهد. به عنوان خشن "قانون کلی،" زنان تمایل به یائسه در سن شبیه به مادران خود.

یائسگی، اغلب با بی نظمی در قاعدگی همراه با علائم یائسگی زودرس همراه است، می تواند تا 10 سال قبل از قاعدگی گذشته آغاز شده است.

چه شرایط می تواند زمان یائسگی تاثیر می گذارد؟

شرایط پزشکی و جراحی خاصی می تواند زمان یائسگی تحت تاثیر قرار.

برداشتن تخمدان

عمل جراحی برای برداشتن تخمدانها (اوفورکتومی) در یک زن در دوره تخمک گذاری در یائسگی فوری، گاهی اوقات یائسگی ناشی از جراحی یا یائسگی ناشی نامیده می شوند. در این مورد، هیچ یائسگی وجود دارد، و پس از جراحی، یک زن خواهد شد به تجربه علائم و نشانه های یائسگی. در موارد یائسگی جراحی، زنان اغلب گزارش می دهند که شروع ناگهانی نتایج: از شماره علائم یائسگی علائم شدید باشد، اما این همیشه صدق نمی کند.

این تخمدان ها هستند که اغلب همراه با برداشتن رحم (حذف هیسترکتومی ). اگر هیسترکتومی بدون حذف هر دو تخمدان در یک زن که هنوز یائسه نشده انجام، تخمدان باقی مانده و یا تخمدان هنوز هم قادر به تولید هورمون طبیعی است. در حالی که یک زن نمی تواند عادت ماهانه بعد از رحم توسط رحم برداشته شود، تخمدان ها خود می تواند به تولید هورمون ها تا زمان نرمال وقتی که یائسگی به طور طبیعی رخ می دهد ادامه خواهد داد. در این زمان یک زن می تواند نشانه دیگری از یائسگی مانند تجربه گر گرفتگی و نوسانات خلقی. این علائم پس از آن را نمی شود با توقف همراه قاعدگی . احتمال دیگر این است که نارسایی زودرس تخمدان بعد از هیسترکتومی زودتر از زمان مورد انتظار از یائسگی رخ می دهد، به عنوان اوایل 1 تا 2 سال. اگر این اتفاق می افتد، یک زن ممکن است یا ممکن است نشانه های یائسگی را تجربه نمی کنند.

شیمی درمانی سرطان و اشعه درمانی

بسته به نوع و محل سرطان و درمان آن، این نوع از درمان سرطان ( شیمی درمانی و / یا پرتو درمانی ) می تواند در یائسگی در نتیجه اگر به یک زن در دوره تخمک گذاری داده می شود. در این مورد، نشانه های یائسگی ممکن است در طول درمان سرطان شروع و یا ممکن است در ماه های پس از درمان ایجاد شود.

نارسایی زودرس تخمدان

نارسایی زودرس تخمدان است که از بروز يائسگي قبل از سن 40 سالگی تعریف می شود. این بیماری در حدود 1٪ از زنان رخ می دهد. علت نارسایی زودرس تخمدان به طور کامل شناخته نشده است، اما ممکن است به بیماری های خود ایمنی مربوط و یا عوامل (ژنتیک) به ارث برده.

علائم یائسگی چیست؟

مهم است که به یاد داشته باشید که تجربه هر زن منحصر به فرد است. برخی از زنان ممکن است چند یا بدون علائم یائسگی تجربه، در حالی که دیگران تجربه علائم جسمی و روانی متعدد. وسعت و شدت علائم به طور قابل توجهی در زنان متفاوت است. همچنین مهم است به یاد داشته باشید که علایم ممکن است بیایند و بیش از یک دوره زمان طولانی برای برخی از زنان است. این، بیش از حد، به شدت فردی است. این علائم یائسگی و یائسگی در زیر مفصل بحث شده است.

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 43 نظرات    

خونریزی واژینال نامنظم

خونریزی واژینال نامنظم ممکن است در زمان یائسگی رخ می دهد. برخی از زنان حداقل مشکلات با خونریزی غیر طبیعی در طی یائسگی در حالی که دیگران غیر قابل پیش بینی، خونریزی بیش از حد. دوره های قاعدگی (قاعدگی) ممکن است بیشتر رخ می دهد (به این معنی چرخه کوتاه در مدت زمان)، یا آنها ممکن است دورتر و دورتر از هم جدا قبل از توقف کنید (به این معنی چرخه بلند در مدت زمان). هیچ "عادی" الگوی خونریزی در دوران یائسگی وجود دارد، و الگوهای از زنی به زن دیگر متفاوت است. این زنان در یائسگی شایع است به یک دوره پس از رفتن برای چندین ماه بدون یک. همچنین هیچ طول مجموعه ای از زمان آن را برای یک زن طول می کشد تا دوران گذار یائسگی وجود دارد. یک زن می تواند دوره های نامنظم برای سال قبل تحت یائسگی داشته باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که همه زنان که دچار قاعدگی نامنظم باید با دکتر خود ارزیابی برای تایید است که قاعدگی نامنظم به علت یائسگی و نه به عنوان نشانه ای از وضعیت پزشکی دیگر است.

اختلالات قاعدگی است که در یائسگی شروع می شوند را نیز با وجود کاهش در باروری ، از تخمک گذاری نامنظم تبدیل شده است. با این حال، زنانی که یائسگی هنوز هم ممکن است باردار تا زمانی که یائسگی واقعی رسیده اند (عدم وجود دوره به مدت یک سال) و باید هنوز هم استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری در صورتی که مایل به باردار شدن.

گرگرفتگی و عرق شبانه

گرگرفتگی در زنان تحت یائسگی شایع است. گرگرفتگی احساس گرما است که اسپرد در سراسر بدن است و اغلب در سر و سینه تلفظ است. فلش گرم است که گاهی اوقات با گرگرفتگی همراه است و گاهی با امر به معروف و دنبال شده است. گرگرفتگی معمولا از 30 ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. اگر چه علت دقیق گرگرفتگی به طور کامل درک نشده است، گرگرفتگی به احتمال زیاد به علت ترکیبی از نوسانات هورمونی و بیوشیمیایی در با کاهش سطح استروژن به ارمغان آورد.

در حال حاضر هیچ روش برای پیش بینی زمانی که گرگرفتگی آغاز خواهد شد و چه مدت آنها آخرین وجود دارد. گرگرفتگی در تا 40٪ به طور منظم عادت ماهانه زنان در چهل سالگی خود را رخ می دهد، به طوری که آنها ممکن است قبل از بی نظمی های قاعدگی از ویژگی های یائسگی حتی آغاز خواهد شد. حدود 80٪ از زنان خواهد شد پس از پنج سال به پایان رسید با گرگرفتگی. گاهی اوقات (در حدود 10٪ از زنان)، گرگرفتگی می تواند به مدت 10 سال. هیچ راهی برای پیش بینی زمانی که گرگرفتگی را متوقف خواهد کرد وجود دارد، هر چند که تمایل به کاهش در فرکانس در طول زمان. آنها همچنین ممکن است موم و کم و کاستی در شدت. زن به طور متوسط ​​است که گرگرفتگی آنها را برای حدود پنج سال داشته باشد.

گاهی اوقات گرگرفتگی با همراه تعریق شبانه (قسمت تعریق در شب). این ممکن است به بیداری و سختی منجر به خواب رفتن دوباره، در نتیجه unrefreshing خواب و خستگی در طول روز.

نشانه های واژنی

علایم واژینال به عنوان یک نتیجه از بافت مخاط مهبل به تبدیل شدن به نازک تر، خشک کن، و کاهش انعطاف پذیری رخ می دهد به عنوان سطح استروژن کاهش می یابد. علائم ممکن است شامل خشکی واژن ، خارش و یا سوزش و / یا درد همراه با آمیزش جنسی (مقاربت دردناک). تغییرات واژن نیز به افزایش خطر ابتلا به عفونت های واژن منجر شود.

علایم ادراری

دیواره مجرای ادرار (لوله های حمل و نقل پیشرو را از مثانه تخلیه ادرار را به خارج از بدن) نیز دستخوش تغییرات شبیه به بافت های مهبل (واژن)، و خشک تر، نازک تر، و کاهش انعطاف پذیری با کاهش سطح استروژن تبدیل می شود. این می تواند به افزایش خطر منجر به عفونت ادراری ، احساس نیاز به ادرار کردن بیشتر، و یا نشت ادرار ( بی اختیاری ادراری ). بی اختیاری می توانید از قوی، میل ناگهانی به ادرار کردن و یا ممکن است رخ دهد در طول زور زدن در هنگام سرفه، خنده، و یا بلند کردن اشیاء سنگین شود.

علایم روانی و شناختی

زنان در یائسگی اغلب انواع تفکر (شناختی) و / یا علائم عاطفی، از جمله گزارش خستگی ، مشکلات حافظه، تحریک پذیری و تغییرات سریع در خلق و خوی. این مشکل است که دقیقا تعیین دقیقا همان است که علائم رفتاری به دلیل به طور مستقیم به تغییرات هورمونی یائسگی می باشد. تحقیقات در این زمینه است به دلایل بسیاری دشوار بوده است.

علایم روانی و شناختی رواج دارد که آن را در یک زن داده شده به می دانم که گاهی اوقات مشکل است در صورتی که به واسطه یائسگی است. عرق شبانه است که ممکن است در طول یائسگی رخ می دهد نیز می توانید به احساس خستگی و خستگی، که می تواند بر خلق و خو و عملکرد شناختی کمک می کند. در نهایت، بسیاری از زنان ممکن است دچار تغییرات زندگی در زمان یائسگی و بعد از یائسگی، مانند حوادث استرس زا در زندگی، که ممکن است علایم عاطفی شود.

دیگر تغییرات فیزیکی

بسیاری از زنان به درجه ای از گزارش افزایش وزن همراه با یائسگی. توزیع چربی بدن ممکن است تغییر کند، با چربی بدن که بیشتر در دور کمر و نواحی شکمی از در باسن و ران ها سپرده شده است. تغییرات در بافت پوست، از جمله چین و چروک ، ممکن است با بدتر شدن بزرگسالان توسعه همراه آکنه در کسانی که مبتلا به این بیماری است. از آنجا که بدن همچنان به تولید سطوح کمی از هورمون مردانه تستوسترون، برخی از زنان ممکن است برخی از رشد مو در چانه، لب فوقانی، سینه و یا شکم را تجربه کنند.

عوارض و اثرات یائسگی بر شرایط پزشکی مزمن چه هستند؟

پوکی استخوان

پوکی استخوان بدتر شدن کمیت و کیفیت استخوان است که باعث افزایش خطر است شکست . تراکم استخوان (تراکم استخوان) به طور معمول شروع به کاهش در زنان در دهه چهارم زندگی. با این حال، که کاهش طبیعی تراکم استخوان در طول دوران گذار یائسگی شتاب. در نتیجه، هر دو هم سن و تغییرات هورمونی ناشی از قانون گذار یائسگی با هم باعث پوکی استخوان.

این فرایند منجر به پوکی استخوان می تواند در سکوت برای چند دهه به کار گیرند. زنان ممکن است به پوکی استخوان خود آگاه تا زمانی که مبتلا به یک شکستگی دردناک است. علایم پس از آن به محل و شدت شکستگی های مرتبط.

درمان پوکی استخوان

هدف از درمان پوکی استخوان پیشگیری از شکستگی استخوان با کاهش از دست رفتن استخوان و افزایش تراکم استخوان و قدرت است. اگر چه تشخیص زود هنگام و درمان به موقع از پوکی استخوان می تواند قابل ملاحظه کاهش خطر شکستگی آینده، هیچ یک از درمان های در دسترس برای پوکی استخوان درمان کامل برای بیماری می باشد. بنابراین، پیشگیری از پوکی استخوان به عنوان به عنوان درمان مهم است.

درمان پوکی استخوان و پیشگیری عبارتند از:

 • تغییر در شیوه زندگی از جمله قطع مصرف سیگار ، محدود کردن مصرف الکل، ورزش منظم و مصرف یک رژیم غذایی متعادل با کلسیم کافی و ویتامین D.
 • مکمل های کلسیم و ویتامین D ممکن است برای زنانی که مقادیر کافی از این مواد غذایی را مصرف نمی کند توصیه می شود.
 • داروهایی که جلوگیری از از دست دادن استخوان و افزایش استحکام استخوان شامل آلندرونات (Fosamax)، ریزدرونات (Actonel)، ایباندرونات (Boniva)، اسید زولدرونیک (Reclast) است، رالوکسیفن (Evista را)، و کلسی تونین (Calcimar). تری پاراتید (forteo) تریپاراتید یک دارو که تشکیل استخوان را افزایش می دهد.

بیماری های قلب و عروق

قبل از یائسگی، زنان کاهش خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی زمانی که با مردان مقایسه شده است. در زمان یائسگی، با این حال، خطر را در زنان افزایش می دهد بیماری های قلبی عروقی. بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در مردان و زنان در ایالات متحده است

نرخ بیماری های عروق کرونر قلب در زنان یائسه دو تا سه برابر بیشتر از زنان از همان سنی که یائسگی رسیده است. این افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ممکن است به کاهش سطح استروژن در ارتباط است، اما با توجه به عوامل دیگر (بخش درمان پایین را ببینید)، زنان یائسه توصیه را به هورمون درمانی به سادگی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی .

آیا سطح هورمون ها و یا دیگر آزمایش خون مفید در تشخیص یائسگی؟

از آنجا که سطح هورمون ها ممکن است تا حد زیادی در یک زن فرد در نوسان است، حتی از یک روز به بعد، سطح هورمون ها یک روش قابل اعتماد برای تشخیص یائسگی است. حتی اگر سطح پایین است یک روز آنها ممکن است بالا باشد، روز بعد در همان زن. هیچ آزمایش خون که تنها با اطمینان پیش بینی زمانی که زن در رفتن را از طریق دوران گذار یائسگی وجود دارد. بنابراین، در حال حاضر هیچ نقشی اثبات شده برای آزمایش خون در مورد یائسگی به جز برای آزمایش به علل پزشکی از دوره های قاعدگی نامنظم به غیر از یائسگی وجود دارد. تنها راه برای تشخیص یائسگی است که رعایت عدم عادت ماهانه به مدت 12 ماه در یک زن در محدوده سنی انتظار می رود.

گزینه های درمانی برای یائسگی چیست؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 9 نظرات  

یائسگی به خودی خود یک بخش طبیعی از زندگی است و نه یک بیماری که نیاز به درمان است. با این حال، درمان علائم امکان پذیر است اگر این قابل توجه و شدید تبدیل شده است.

هورمون درمانی برای یائسگی

استروژن و پروژسترون درمان

هورمون درمانی (HT)، همچنین به عنوان درمان جایگزینی هورمون (HRT) یا هورمون درمانی پس از یائسگی (PHT) اشاره شده است، شامل استروژن و یا ترکیبی از استروژن و پروژسترون (پروژستین). هورمون درمانی استفاده شده است به کنترل علائم یائسگی مربوط به کاهش سطح استروژن مثل گرگرفتگی و خشکی واژن ، و HT است که هنوز هم موثر ترین راه برای درمان این علائم. اما مطالعات طولانی مدت (طرح NIH با حمایت زنان بهداشت، و یا WHI) زنان درمان با هورمون در ترکیب با هر دو هورمون استروژن و پروژسترون دریافت زمانی کشف شد که این زنان افزایش خطر بروز حمله قلبی، سکته مغزی و سرطان پستان به حال متوقف شد زمانی که با زنانی که HT دریافت نمی مقایسه شده است. مطالعات بعدی از زنانی که درمان با استروژن به تنهایی نشان داد که استروژن با افزایش خطر سکته مغزی همراه است، اما برای حمله قلبی یا نه سرطان پستان . درمان با استروژن به تنهایی، با این حال، با افزایش خطر ابتلا به سرطان آندومتر (سرطان پوشش داخلی رحم) در زنان یائسه که نداشته اند رحم خود را جراحی برداشته همراه است.

هورمون درمانی در دهان (قرص) در دسترس است، به صورت ترانس درمال (به عنوان مثال، پچ و اسپری مانند Vivelle، Climara، Estraderm، Esclim، Alora). محصولات هورمونی ترانس درمال در حال حاضر در فرم فعال خود را بدون نیاز به "پاس برای اولین بار" سوخت و ساز بدن در کبد به فرم فعال تبدیل شده است. از آنجا که محصولات هورمون ترانس درمال از قبیل Evamist) اثرات بر روی کبد ندارد، این مسیر از دولت تبدیل شده است به صورت ترجیحی برای اکثر زنان است. تعدادی از آماده سازی برای فرم های دهان و دندان و ترانس درمال از HT است، متفاوت در هر دو نوع و مقدار هورمون در محصولات.

علاقه افزایش در سال های اخیر در استفاده از اصطلاح "bioidentical" هورمون درمانی برای زنان قبل از یائسگی وجود دارد. آماده سازی هورمون Bioidentical داروهایی که حاوی هورمون های که دارای فرمول شیمیایی همان هایی هستند که به طور طبیعی در بدن ساخته شده است. هورمون ها در یک آزمایشگاه توسط ترکیبات مشتق شده از طبیعی محصولات گیاهی تغییر ایجاد شده است. برخی از این به اصطلاح آماده سازی هورمون bioidentical است آمریکا FDA تایید شده و تولید شده توسط شرکت های دارویی، در حالی که دیگران در داروخانه های خاص به نام ترکیب داروخانه ها است که آماده سازی بر اساس مورد به مورد برای هر بیمار ساخته شده است. این آماده سازی فردی توسط FDA کنترل شده نیست، چرا که محصولات مرکب ها استاندارد شده نیست.

مانند محصولات HT ترانس درمال، محصولات هورمون درمانی bioidentical ها transdermally اداره می شود. آنها معمولا به عنوان کرم یا ژل استفاده شود. طرفداران آنها بر این باورند که استفاده از آنها ممکن است عوارض جانبی به طور بالقوه خطرناک از هورمون های مصنوعی مورد استفاده در هورمون درمانی مرسوم اجتناب کنند. با این حال، مطالعات برای ایجاد ایمنی طولانی مدت و اثر این محصولات شده اند هنوز اجرا نشده است.

تصمیم گیری در مورد هورمون درمانی، یک تصمیم بسیار منحصر به فرد است که در آن بیمار و دکتر باید به حساب خطرات ذاتی و منافع حاصل از درمان همراه با تاریخچه پزشکی خود را هر زن را است. در حال حاضر توصیه می شود که اگر هورمون درمانی استفاده می شود، باید آن را در کوچکترین دوز موثر برای کوتاه ترین زمان ممکن استفاده می شود. یافته های مطالعه WHI از استفاده از HT برای پیشگیری از بیماری های مزمن را پشتیبانی نمی کند.

قرص های خوراکی پیشگیری از بارداری

قرص های خوراکی پیشگیری از بارداری است نوع دیگری از هورمون درمانی اغلب برای زنان در یائسگی برای درمان خونریزی واژینال نامنظم تجویز می شوند.

قبل از درمان، یک دکتر باید سایر علل خونریزی واژینال نامنظم رد. زنان در گذار به یائسگی است تمایل به خونریزی زمانی که درمان با استروژن دستیابی به موفقیت قابل توجه است. بنابراین، قرص های ضد بارداری اغلب به زنان در دوران گذار یائسگی داده شده برای تنظیم دوره قاعدگی، تسکین گرگرفتگی، و همچنین به ارائه پیشگیری از بارداری. فهرست موارد منع استفاده از قرص های ضد بارداری در خانمها در دوران گذار یائسگی همان است که برای زنان قبل از یائسگی است.

محلی (واژن) هورمون و بدون هورمون درمان

همچنین محلی درمان های هورمونی برای علائم کمبود استروژن واژینال (یعنی به طور مستقیم به مهبل (واژن) اعمال می شود) وجود دارد. درمان محلی شامل حلقه واژینال استروژن ( Estring )، کرم استروژن واژینال یا قرص های استروژن واژینال. درمان های استروژن محلی و دهان گاهی اوقات برای این منظور ترکیب شده است.

عوامل مرطوب کننده واژن مانند کرم یا لوسیون (به عنوان مثال، KY ابریشم-E واژن مرطوب کننده و یا KY Liquibeads واژن مرطوب کننده) و همچنین استفاده از روان کننده ها در طول مقاربت گزینه های غیر هورمونی برای مدیریت درد و ناراحتی ناشی از خشکی واژن می باشد.

استفاده از بتادین موضعی در ناحیه واژن بیرونی، و غوطه ور شدن در وان و یا غوطه ور شدن در وان آب گرم ممکن است برای از بین بردن علائم سوزش و مفید درد واژن پس از رابطه جنسی.

دیگر درمان های دارویی برای یائسگی

داروهای ضد افسردگی: دسته ای از داروها به نام مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI ها) و داروهای مرتبط نشان داده شده است که در کنترل علائم گرگرفتگی در 60 درصد از زنان موثر است. به طور خاص، ونلافاکسین (افکسور)، یک داروی مربوط به SSRI ها و SSRI ها فلوکستین (پروزاک)، سرترالین (ZOLOFT)، پاروکستین (Paxil)، و سیتالوپرام (Celexa)، همه و همه نشان داده شده است به کاهش شدت گرگرفتگی در برخی از زنان. با این حال، داروهای ضد افسردگی ممکن است با عوارض جانبی، از جمله کاهش میل جنسی و یا اختلال عملکرد جنسی همراه است.

سایر داروها: داروهای دیگر تجویز نشان داده شده است برای ارائه برخی کمک برای گرگرفتگی، هر چند هدف خاص خود است درمان گرگرفتگی نیست. همه از این ممکن است عوارض جانبی داشته باشد، و استفاده از آنها باید با بحث و تحت نظارت یک دکتر. برخی از این داروها که نشان داده شده است برای کمک به تسکین گرگرفتگی شامل ضد مواد مخدر گاباپنتین (نورونتین) و کلونیدین (Catapres)، یک داروی مورد استفاده در درمان فشار خون بالا.

درمان های پزشکی جایگزین برای یائسگی

استروژن گیاهی (فیتواستروژن، ایزوفلاون)

ایزوفلاون از ترکیبات شیمیایی است که در می سویا و گیاهان دیگر که فیتواستروژن یا استروژن های گیاهی می باشد. آنها یک ساختار شیمیایی این است که شبیه به استروژن به طور طبیعی توسط بدن تولید شده است، اما اثر خود را به عنوان یک استروژن تخمین زده شده است که بسیار پایین تر از استروژن درست است. قدرت استروژن آنها تخمین زده شده است که تنها 1/1000 تا 1/100، 000 که از استرادیول ، استروژن طبیعی است.

دو نوع از ایزوفلاون، Genistein است و daidzein، در سویا، نخود و عدس را در بر داشت، و در نظر گرفته شود استروژن قوی ترین از فیتواستروژن.

برخی از مطالعات نشان داده است که این ترکیبات ممکن است به تسکین گرگرفتگی و دیگر علایم یائسگی کمک کند. به طور خاص، زنانی که سرطان سینه داشته اند و نمی خواهند به هورمون درمانی (HT) با استروژن گاهی اوقات استفاده از محصولات سویا برای تسکین علایم یائسگی. با این حال، برخی از فیتواستروژن در واقع می تواند خواص ضد استروژنی در برخی شرایط، و خطرات به طور کلی از این ترکیبات هنوز مشخص نشده است. به عنوان مثال، محققان نشان داده اند که استفاده طولانی مدت از فیتواستروژن در زنان پس از یائسگی منجر به رشد بیش از حد بافت پوشش رحم (هیپرپلازی آندومتر) که می تواند پیشرو به سرطان است.

نیز وجود دارد تصور در میان بسیاری از زنان که استروژن گیاهی "طبیعی" و در نتیجه امن تر از HT است، اما این هرگز نظر علمی ثابت شده است. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا به طور کامل مشخص کردن ایمنی و خطرات بالقوه فیتواستروژن.

ویتامین E

برخی زنان گزارش می دهند که مکمل های ویتامین E می تواند به تسکین گرگرفتگی خفیف است، اما مطالعات علمی وجود ندارد برای اثبات تاثیر ویتامین E در کاهش علائم یائسگی. مصرف دوز بیشتر از 400 واحد بین المللی (IU) ویتامین E ممکن است امن، از برخی از مطالعات نشان داده اند که دوزهای بالاتر ممکن است با خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همراه است.

سیاه Cohosh

cohosh سیاه داروی گیاهی است که در اروپا برای تسکین گرگرفتگی محبوب شده است. این گیاه بیشتر و بیشتر محبوب در ایالات متحده تبدیل شده است، و انجمن یائسگی آمریکای شمالی انجام می دهد حمایت از استفاده کوتاه مدت از cohosh سیاه و سفید برای درمان علائم یائسگی، برای یک دوره تا شش ماه، به دلیل بروز نسبتا کم آن از طرف اثرات زمانی کوتاه مدت استفاده می شود. با این حال، وجود دارد هنوز است تعداد کمی از مطالعات علمی انجام شده برای ایجاد خواص و ایمنی این محصول است. تحقیقات در حال انجام است تا مشخص بیشتر تأثیر و ایمنی cohosh سیاه و سفید.

یک مطالعه بزرگ شناخته شده به عنوان جایگزین گیاهی برای یائسگی دادگاه (توقف) اثر مواد مختلف گیاهی یا جایگزین در مقابل درمان با استروژن و یا دارونما برای تخفیف علائم یائسگی تست شده است. بعد از یک سال از درمان، هیچ کاهش قابل توجهی در تعداد یا شدت گرگرفتگی در زنان دریافت هر یک از محصولات گیاهی (از جمله یک گروه که cohosh سیاه و سفید گرفته شده) زمانی که به گروه دارونما در هر بار پیگیری (3 مقایسه وجود دارد ، 6 و 12 ماه).

دیگر درمان های جایگزین

بسیاری از مکمل ها و موادی که به عنوان درمان های "طبیعی" برای علائم یائسگی، از جمله آگهی شده است وجود دارد شیرین بیان ، دونگ quai ، chasteberry، و سیب زمینی وحشی . مطالعات علمی در مورد ایمنی و تاثیر این محصولات شده اند ثابت شده است.

درمان های غیر دارویی برای یائسگی

در زنان برای آنها استروژن خوراکی یا واژینال می نیامدند، از جمله بازماندگان سرطان پستان، یا زنان که مایل به استروژن خوراکی یا واژینال هستند، تنوع بیش از حد ضد لوبریکانت های واژینال وجود دارد. با این حال، آنها احتمالا به عنوان در از بین بردن نشانه های واژنی به عنوان جایگزین کمبود استروژن با استروژن خوراکی و یا محلی موثر نیست.

عوامل شیوه زندگی در کنترل نشانه ها و عوارض یائسگی

بسیاری از علائم یائسگی و عوارض پزشکی که ممکن است در زنان پس از یائسگی توسعه را می توان به کاهش و یا حتی اجتناب شود با در نظر گرفتن مراحل را برای رهبری یک شیوه زندگی سالم. ورزش منظم می تواند کمک به محافظت در برابر بیماری های قلبی و عروقی و نیز پوکی استخوان و ورزش نیز شناخته شده است روانی سلامت مزایای. تغذیه مناسب و ترک سیگار همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

منابع و مراجع:

نیوتن KM. SD رید. Lacroix از AZ و همکاران. درمان علایم وازوموتور یائسگی با cohosh سیاه و سفید، multibotanicals، سویا، هورمون درمانی و یا دارونما: یک کارآزمایی تصادفی شده. ان کارورز پزشکی. 2006 دسامبر 19، 145 (12) :869-79.

Rossouw JE. اندرسون GL. شاگردی RL و همکاران. خطرات و مزایای استروژن و پروژسترون در زنان یائسه سالم: نتایج اصلی از برنامه سلامت زنان در آزمایش تصادفی کنترل شده است. JAMA 2002 ژوئیه 17، 288 (3) :321-33.

Utian WH. آرچر DF. باخمان GA، و همکاران. استروژن و پروژسترون استفاده در زنان پس از یائسگی: جولای 2008 بیانیه موقعیت انجمن یائسگی آمریکای شمالی. یائسگی. 2008 ژوئیه، اوت 15 (4 پلاتین 1) :584-602.


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
27
به علاوه
46
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683616
بازدید کننده: 21020477
بازدید های امروز: 2447
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط