امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
سرطان تخمدان
 • سرطان تخمدان چیست؟
 • سرطان اپی تلیال تخمدان
 • تومورهای بینابینی تخمدان
 • سلول زایا سرطان های تخمدان
 • سرطان استروما تخمدان
 • آمار برای سرطان تخمدان
 • عوامل خطر ابتلا به سرطان تخمدان چه هستند؟
 • علائم سرطان تخمدان و نشانه ها چه هستند؟
 • سرطان تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟
 • چگونه مرحله بندی سرطان تخمدان تعیین می شود؟
 • درمان سرطان تخمدان چیست؟
 • پیش آگهی سرطان تخمدان چیست؟
 • آیا می توانم به سرطان تخمدان قابل پیشگیری است؟

سرطان تخمدان چیست؟

اصطلاح "سرطان تخمدان" شامل انواع مختلفی از سرطان است که همه از سلول های تخمدان بوجود می آیند. اغلب، تومور از اپیتلیوم، و یا سلول های پوشش، تخمدان بوجود می آیند. این خدمات عبارتند از اپی تلیال تخمدان (از سلول ها بر روی سطح تخمدان)، لوله های فالوپ، و صفاقی اولیه (پوشش داخل شکم که کت بسیاری از ساختارهای شکم) سرطان است. این همه در نظر گرفته شود یک فرایند بیماری است. نیز وجود دارد یک نهاد به نام تومورهای بینابینی تخمدان که از ظاهر میکروسکوپی از سرطان، اما تمایل به گسترش نه خیلی زیاد.

با این حال، همچنین انواع کمتر معمول از سرطان تخمدان است که در تخمدان خود را از آمده است، از جمله تومورهای ژرم سل و تومورهای طناب-استروما جنس وجود دارد. همه از این بیماری ها بحث خواهد شد، و همچنین به عنوان درمان آنها.

سرطان اپی تلیال تخمدان

سرطان اپی تلیال تخمدان (EOC) در حدود 70٪ از سرطان های تخمدان. به طور کلی از به عنوان یکی از سه نوع سرطان است که عبارتند از تخمدان، لوله فالوپ، و سرطان صفاقی اولیه که تمام رفتار فکر کردم، و به همان شیوه درمان، بسته به نوع سلول است که باعث سرطان می شود. چهار نوع سلول شایع ترین سرطان های اپی تلیال تخمدان سروز، Mucinous وجود، سلول روشن، و endometrioid می باشد. این سرطان به دلیل تغییرات DNA در سلول ها که منجر به توسعه سرطان بوجود می آیند. نوع سلول سروز رایج ترین گونه می باشد. در حال حاضر فکر می کردم که بسیاری از این سرطان ها در واقع از بافت پوششی در لوله فالوپ به آمده، و تعداد کمتری از آنها از پوشش بر روی سطح تخمدان، و یا صفاق. با این حال، آن است که اغلب سخت برای شناسایی منابع از این سرطان ها زمانی که آنها در مراحل پیشرفته در حال حاضر، که بسیار رایج است.

تومورهای بینابینی تخمدان

تومورهای بینابینی تخمدان برای درصد کمی (حدود 10٪) از سرطانهای اپیتلیالی تخمدان را تشکیل می دهند. آنها اغلب انواع سلول های سروز یا Mucinous وجود دارند. آنها اغلب مطالب ارائه شده از توده بزرگ است، اما متاستاز غیر عادی داشته باشد. اغلب، مرحله بندی جراحی کامل درمانی است، حتی در مراحل پیشرفته تر.

سلول زایا سرطان های تخمدان

تومور سلولهای ژرمینال از سلول های تولید مثل تخمدان بوجود می آیند. این برای کمتر از 2٪ از تمام تومورهای تخمدان را تشکیل می دهند. آنها عبارتند از dysgerminomas، تومورهای کیسه زرده، کارسینوم جنینی، polyembryomas، choriocarcinomas غیر حاملگی، تراتوم نارس، و تومورهای ژرم سل مخلوط می شوند. آنها نسبتا غیر معمول و نیز به طور کلی در زنان جوان در سن نسبت به EOC حضور دارند.

سرطان استروما تخمدان

نوع دیگری از تخمدان تومور تومور طناب-استروما جنسی است. این از حمایت از بافت ها در تخمدان خود را بوجود می آیند. همانطور که با تومورهای سلول زایا، این غیر معمول هستند، حسابداری برای فقط 5٪ تا 8٪ از تومورهای تخمدان. این سرطان ها از انواع مختلفی از سلولها در درون تخمدان آمده است. آنها بسیار کمتر از تومورهای اپی تلیال می باشد. این موارد شامل تومورهای گرانولوزا استروما و تومورهای سلول سرتولی-لیدیگ.

آمار برای سرطان تخمدان

به گفته موسسه ملی سرطان (NCI)، در سال 2013 وجود خواهد داشت برآورد 22240 مورد جدید سرطان تخمدان و 14030 مرگ و میر ناشی از این بیماری است. اکثریت قریب به اتفاق موارد EOC هستند و در مرحله 3 یا بعد از آن در بر داشت، به این معنی که سرطان تا فراتر از لگن و یا به غدد لنفاوی گسترش یافته است. این است که عمدتا به عدم وجود علائم قطعی در مراحل اولیه توسعه از روند بیماری به علت. یک زن فرد دارای خطر از 1.37٪، در نتیجه آن را به یک بیماری غیر معمول است. سن متوسط ​​تشخیص 63 است. با این حال، حدود 25٪ از موارد بین سنین 35 و 54 تشخیص داده شده. زنان قفقازی که بالاترین میزان را داشته و در 13.3 مورد در هر 100000.

مانند بسیاری از سرطان های دیگر، هنگامی که سرطان تخمدان در مراحل اولیه یافت شده (برای مثال، محدود به لوله تخمدان یا فالوپ) زنده ماندن در 5 سال بسیار خوبی است. حدود 92٪ از زنان در مرحله 1 هنوز هم در 5 سال زنده است. با این حال، بقای 5 ساله برای تمام زنان مبتلا به سرطان تخمدان مبتلا شده تنها 45٪ است. دلیل این است که آن است که اغلب در مرحله پیشرفته است که در آن این بیماری در حال حاضر در درون شکم گسترش یافت.

بقا نیز وابسته به نوع مراقبت از بیمار دریافت می کند. متاسفانه، در حدود نیمی از زنان مبتلا به این بیماری هرگز به یک متخصص زنان مراجعه کننده. این پزشکان با آموزش ویژه در زنان (تخمدان، رحم، دهانه رحم، ولو و واژن) سرطان می باشد. اگر زنی یک دکتر با این آموزش های تخصصی در مراقبت از او را شامل نمی شود، پس از آن مطالعات نشان می دهد و پر واضح است که بقای خود را به طور قابل توجهی بدتر، اغلب با چندین سال. به همین دلیل، هر زن مبتلا به این بیماری به طور ایده آل یک ارجاع به متخصص زنان قبل از او شروع می شود هر گونه درمان یا هر گونه عمل جراحی به دست آورید.

عوامل خطر ابتلا به سرطان تخمدان چه هستند؟

قاعدگی (تخمک گذاری) و سابقه خانوادگی: عوامل خطر به دو دسته عمده مربوط. در ادامه یک زن ovulates (چرخه) بیش از طول عمر او، خطر سرطان تخمدان بالاتر است. بنابراین شروع دوره او (قاعدگی) در سنین جوانی، پایان دادن به دوره او ( یائسگی ) ​​در سن اواخر، و به دست آوردن باردار (نولیپار بودن) نه همه عوامل خطر می باشد. زمانی تصور می شد که ناباروری بیمارانی که تحت عمل آماده سازی برای IVF (تحریک تخمدان برای لقاح آزمایشگاهی) در معرض خطر بودند، اما این از نشان داده شده است که این مورد نیست در یک بررسی جامع زیادی از این موضوع است.

حدود 10٪ از سرطان های تخمدان به صورت ژنتیکی مرتبط است. به این دلیل، از دستورالعمل های جاری نشان می دهد که تمام زنان مبتلا به سرطان تخمدان، باید تست برای BRCA1 و BRCA2 ژن تغییر (جهش) تحت. سندرم لینچ (معمولا روده بزرگ و سرطان رحم )، سندرم لی-Fraumeni، و سندرم Cowden را نیز با سرطان تخمدان همراه است اما کمتر رایج است. تمام بیماران مبتلا به سرطان تخمدان و ایده آل با دکتر خود را به بحث در مورد این موضوع. این جهش های ژن می تواند مردان و همچنین زنان تاثیر می گذارد. اگر بیمار برای یکی از این مثبت است، پس از آن خواهر و برادر و کودکان او را می توان مورد آزمون قرار گرفت. تست شامل یک آزمایش ساده خون است که می تواند در بسیاری از ادارات و آزمایشگاه کشیده شده است. نتایج این آزمون تا حد زیادی می تواند بر چگونگی اعضای خانواده برای سرطان های مختلف تحت نظارت و اعضای خانواده از هر دو جنس را تشویق به آزمایش می شود.

انواع کمتر معمول سرطان تخمدان (در مرز، سلول زایا، و تومورهای استرومایی) چند عوامل خطر قابل تعریف. تومورهای ژرم سل اغلب در گروه های سنی جوان تر دیده می شود، و بسیار متفاوت درمان می شوند هر دو عمل جراحی و chemotherapeutically

علائم سرطان تخمدان و نشانه ها چه هستند؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 24 نظرات    

تست غربالگری استفاده می شود برای تست یک جمعیت سالم در تلاش برای تشخیص بیماری در مراحل اولیه. متاسفانه، هیچ تست غربالگری برای سرطان تخمدان وجود دارد، با وجود تحقیقات گسترده در حال انجام است. تصویربرداری ( سونوگرافی ، اشعه X و CT اسکن)، و آزمایش خون باید به عنوان یک صفحه نمایش استفاده نمی شود، به عنوان آنها نادرست است و بسیاری از زنان به عمل جراحی که به آن نیاز نیست منجر شود. تشخیص معمولا بر اساس علائم و معاینه فیزیکی مشکوک، و این با تصویر برداری به دنبال. علائم و نشانه ها، در صورت وجود، بسیار مبهم. این می تواند شامل خستگی ، گرفتن کامل به سرعت (اوایل سیری)، تورم شکم، لباس به طور ناگهانی اتصالات نیست، تورم پاها ، تغییر در اجابت مزاج، تغییر در عادات مثانه، درد شکم و تنگی نفس . همانطور که در بالا ذکر شد، این نشانه ها می تواند بسیار ظریف و مبهم، و همچنین بسیار رایج است. این فقط باعث می شود تشخیص این بیماری که بسیار مشکل تر. برخی از مطالعات نشان می دهد که بیمار به طور متوسط ​​با سرطان تخمدان را می بیند تا سه پزشکان مختلف قبل از به دست آوردن یک تشخیص قطعی. اغلب، آن را تداوم بیمار که منجر به تشخیص بیماری می باشد. تومورهای بینابینی می تواند با علائم مشابه را ارائه دهد. علاوه بر این، آنها اغلب با توده بسیار بزرگ در تخمدان دیده می شود. اغلب این توده به اندازه کافی بزرگ را به علت نفخ، اتساع شکم، می یبوست و تغییر در عادات مثانه.

در نوع غیر معمول تر تخمدان (استروما و ژرم سل تومورها)، علائم مشابه می باشد. گاهی اوقات، تومور سلول گرانولوزا می تواند با درد شدید و خون در شکم از یک تومور پاره شده حاضر. این اغلب می تواند با خارج رحمی پاره شده اشتباه گرفته شود بارداری ، به عنوان آنها تمایل به در زنان در سن باروری یافت می شود.

سرطان تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 1 نظر    

اغلب علائم مبهم در نهایت به یک تشخیص بالینی، و یا بر اساس سوء ظن ایجاد شده توسط امتحانات، آزمون های آزمایشگاهی و تصویر برداری شود. با این حال، تشخیص دقیق نیاز به برخی از تومور برداشته شود، یا با بیوپسی (کمتر)، یا ترجیحا، عمل جراحی به منظور بررسی تشخیص. اغلب شک بالینی بالا می تواند به ارجاع به یک متخصص زنان را آغاز کند.

انواع مختلفی از مطالعات تصویر برداری را می توان برای تشخیص این بیماری است. سونوگرافی و CT (CAT) اسکن شایع ترین ها هستند. این اغلب می تواند تصاویر را نشان می دهد که توده در شکم و لگن، مایع در شکم (را آسیت )، انسداد روده یا کلیه، و یا بیماری در قفسه سینه و یا کبدی. در بسیاری از موارد این است که همه که لازم است به ماشه ارجاع به متخصص، به عنوان شک به سرطان تخمدان می تواند بسیار بالا است. PET اسکن می تواند مورد استفاده قرار گیرد، اما اغلب لازم نیست اگر یک CT اسکن قادر به انجام است.

کار خون می تواند بسیار مفید باشد. CA-125 یک آزمایش خون است که اغلب، اما نه همیشه، بالا مبتلا به سرطان تخمدان است. اگر یک زن یائسه دارای جرم و بالا CA-125، او معرض خطر ابتلا به سرطان. با این حال، در زنان جوان تر، CA-125 فوق العاده نادرست است. این است که توسط تعداد زیادی از فرآیندهای بیماری، از جمله بالا اما نه محدود به، دیورتیکولیت ، بارداری، سندرم روده تحریک پذیر ، آپاندیسیت ، بیماری کبد ، بیماری های معده، و بیشتر. هیچ کس نباید این آزمون انجام می شود مگر اینکه آنها در واقع یک توده و یا دکتر خود را تا به برخی از این دلایل به آن را دریافت. این نباید کشیده شود فقط برای دیدن سطح از آن است که یک آزمون غربالگری قابل اعتماد برای سرطان تخمدان نیست.

که می شود گفت، برخی از تحقیقات جدید است که در حال توسعه است که به نظر می رسد در زیر CA-125 در طول عمر یک بیمار وجود دارد. در برخی از کارهای خیلی زود، یک پیشنهاد که با تماشای این روند نزدیک ما ممکن است قادر به تشخیص سرطان در مراحل اولیه وجود دارد. این هنوز ثابت نشده است. همانطور که در بالا ذکر شد، این می تواند یک فرآیند تصمیم گیری دشوار است. اغلب از آن می تواند زنان منجر به سایر تست های غیر ضروری است که حتی می توانید آنها را به عمل جراحی غیر ضروری منجر شود. تا بیشتر کار انجام شده است، که در حال حاضر توصیه می شود که CA-125 تنها در زمینه کشف یک توده لگنی کشیده شده است.

HE4 دیگر، آزمایش خون جدیدتر است که شروع به استفاده می شود در حالی که زنان تحت بررسی برای یک جرم است که پیدا شده است. این است که معمولا استفاده می شود به منظور تلاش برای کمک به تصمیم بگیرند که آیا ارجاع به متخصص زنان ضروری است. وقتی که غیر طبیعی، در رابطه با CA-125، می تواند در فرایند تصمیم گیری به عنوان به خطر ابتلا به توده های سرطانی بودن کمک کند.

OVA-1 یک آزمایش است که توسط یک شرکت خصوصی انجام شده است. این تست از یک سری از آزمایشات خون، و سپس شاخه نتایج را به یک معادله که پس از آن نتیجه مورد احتمال که یک توده سرطانی می دهد دکتر. سطح بالایی از آزمون در برخی از مطالعات نشان داده شده است برای افزایش سوء ظن از سرطان است. این مطالعه است که اغلب توسط بیمه پوشش داده نمی شوند، و هنوز به عنوان یک استاندارد مراقبت سازگار نیست.

چگونه مرحله بندی سرطان تخمدان تعیین می شود؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 2 نظرات  

چوب بست روند طبقه بندی تومور با توجه به چه حد است که آن را در بدن در زمان تشخیص گسترش یافته است.

مرحله بندی سرطان تخمدان:

 • مرحله 1: محدود به یک یا هر دو تخمدان
 • مرحله 2: در لگن محدود به بیماری
 • مرحله 3: بیماری در خارج از لگن، اما محدود به شکم، و یا درگیری غدد لنفاوی، اما از جمله در داخل کبد
 • مرحله 4: بیماری کبد و یا در خارج از شکم گسترش

مرحله بندی کامل در سرطان تخمدان شامل هیسترکتومی ، برداشتن تخمدان ها، لوله ها، لگن و آئورت بیوپسی غدد لنفاوی و یا قطع، امنتوم و روده (ساختار چرب بزرگ فراهم می کند که پشتیبانی از ارگان های شکمی) و صفاقی (پوشش بافت شکم) نمونه .

مرحله بندی سرطان تخمدان جراحی تعیین می کند، مگر اینکه آن را به مرحله 4 بود (متاستاز خارج از شکم، و یا متاستاز به کبد - و نه در سطح کبد) است. اگر این مرحله 4، مرحله بسیار پیشرفته 3 است، پس از آن بسیاری اوقات این حالت با بیوپسی اثبات شده است، و شیمی درمانی است neoadjuvantly آغاز (قبل از عمل). اگر این بیماری با آشکار مرحله 4 بیماری وجود نداشته باشد، و سپس شروع عملیات تهاجمی جراحی و debulking (توضیح در ادامه) اغلب در نظر گرفته. این تصمیم بر سلامت بیمار، و همچنین قضاوت جراح به احتمال دستیابی به debulking بهینه (درمان پایین را ببینید) بنا شده است.

اگر از نظر پزشکی امکان پذیر است، سرطان آشکار مرحله اولیه باید به طور کامل برگزار می کند. این به خاطر این واقعیت است که از مرحله بالینی 1 تومورها، بیشتر از 30٪ خواهد متاستاز در مرحله بندی رسمی داشته باشد. این دانش می تواند به توصیه های درمانی است که در غیر این صورت ممکن است ساخته شده منجر شود.

درمان سرطان تخمدان چیست؟

اظهار نظر در مورد این دفعات بازدید: 7 نظرات

درمان سرطان اپی تلیال تخمدان اغلب از جراحی و شیمی درمانی تشکیل شده است. نظم بهتر است با یک متخصص زنان تعیین می شود. جراحی شامل تلاش برای حذف تمام بیماری قابل مشاهده در شکم، معمولا debulking جراحی نامیده می شود. اگر تصور تعداد انگشت شماری از شن و ماسه مرطوب پرتاب بر روی زمین، شما شمع کوچک و شمع بزرگتر را ببینید. این است که اغلب چگونه شکم به نظر می رسد، زمانی که در عمل جراحی است. این کار از جراح است به حذف، (همچنین به عنوان debulking شناخته می شود) به همان اندازه از این توده ها که ممکن است. (- پد چربی بزرگ است که آویزان کردن روده بزرگ omentectomy)، بیوپسی غدد لنفاوی و هر ارگان های دیگر دخیل در این بیماری این عمل معمولا در حذف هر دو لوله و تخمدانها، رحم (هیسترکتومی)، حذف از امنتوم و روده نتایج: از شماره. این می تواند بخشی از روده کوچک، روده بزرگ، کبد، طحال، کیسه صفرا، بخشی از معده، بخشی از دیافراگم، و حذف قسمتی از صفاق (پوشش نازک در شکم این معنی است که پوشش می دهد بسیاری از اعضای بدن و داخل دیواره شکم). به درستی انجام شد، این می تواند یک عمل جراحی بسیار گسترده. بیمارانی که طولانی ترین زندگی می کنند که همه گره های قابل مشاهده در زمان جراحی برداشته شوند. برای اینکه "debulking بهینه،" حداقل، هیچ گره های فردی بزرگتر از 1 سانتی متر باید پشت سر گذاشت. اگر این را نمی توان انجام می شود، سپس بیمار باید بسته شود، شیمی درمانی آغاز شده و بیمار دوباره به اتاق عمل برای عمل جراحی دوم پس از چند دور از شیمی درمانی (شیمی درمانی و نئوادجوانتی جراحی debulking فاصله) به ارمغان آورد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر بسیاری از سرطان های زنان و زایمان بر این باورند که "debulking مطلوب" باید معنی است که هیچ بیماری قابل مشاهده در سمت چپ در زمان عمل جراحی وجود دارد. این یک تغییر در طول سال گذشته بوده است. به لحاظ تاریخی، هدف این بود به جای گره های فردی بیشتر از 2 سانتی متر در پشت. این به طور پیوسته به نقطه ای که در آن از واژه "debulking مطلوب" در حال حاضر توسط بسیاری از پذیرفته به این معنی است که هیچ بیماری از چپ به حذف وجود دارد پیشرفت کرده است. همانطور که ما به این نقطه پیشرفت، جراحی تبدیل شده است بیشتر درگیر، به طور معمول بیشتر است. این امر به نگرانی در مورد undertreatment از افراد مسن به علت ترس که آنها می توانند خطرات جراحی زنده نمی شد.

وجود دارد به تازگی تحقیقات جدید نشان می دهد است که اگر بیماری قابل مشاهده می توانید در زمان عمل جراحی نمی تواند برداشته شود، که به شیمی درمانی برای سه دوره قبل از عمل جراحی ممکن است فقط به عنوان مفید به عنوان تا عمل جراحی جلو. هنگامی که این کار انجام شود، مقدار عمل جراحی مورد نیاز برای بهینه debulk یک بیمار به طور قابل توجهی کمتر است. این مفهومی است که در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است، اما همیشه احساس شد به عام است. با تحقیقات اخیر و همچنین تحقیقات در حال انجام، اطلاعات بیشتر در حال آمدن است که از استفاده از این استراتژی در شرایط خاص.

هر بیمار سالم به اندازه کافی تحمل شیمی درمانی اغلب تا حد زیادی از استفاده از آن بهره مند شوند. داروهای مورد استفاده در سرطان تخمدان دارند عوارض جانبی کمتر، و در نتیجه راحت تر به تحمل نسبت به بسیاری از داروهای شیمی درمانی دیگر. در حال حاضر، دو راه را به شیمی درمانی در سرطان تخمدان وجود دارد. به طور سنتی، آن را به داخل ورید داده شده به صورت داخل وریدی (IV). هنگامی که در ابتدا تشخیص داده شده، مصرف دارو شایع ترین کربوپلاتین و پاکلیتاکسل می باشد. اغلب، کربوپلاتین هر 21 روز داده می شود و پاکلیتاکسل هر داده شده است 21 روز یا هر روز 7. یکی دیگر از راه دادن به شیمی درمانی است که آن را به طور مستقیم به شکم (داخل صفاقی و یا IP). در بسیاری از مطالعات، تجویز IP نشان داده شده است برای افزایش بقا. این است که اغلب پس از debulking جراحی مطلوب استفاده می شود. در حال حاضر داروهای مورد استفاده سیس پلاتین و paclitaxel می باشد. در یک چرخه 21 روز، پاکلیتاکسل داده می شود IV در روز 1 و به دنبال IP سیس پلاتین در روز 2 و IP پاکلیتاکسل در روز 8 این رژیم استاندارد فعلی در IP شیمی درمانی سرطان تخمدان است. مطالعات که به دنبال جایگزین کربوپلاتین برای سیس پلاتین، به دلیل عوارض جانبی کمتر وجود دارد. ما پاسخی برای این نشده است.

bevacizumab به مواد مخدر نیز به صورت تجربی در درمان اولیه سرطان تخمدان استفاده شده است. هنگامی که در دوره های اولیه از شیمی درمانی استفاده می شود و سپس مورد استفاده به مدت 12 ماه پس از آغاز شش سیکل شیمی درمانی است، تحقیقات نشان می دهد که سرطان، اگر درمان نشود، دوباره در تاریخ بعد از می توان با رژیم های شیمی درمانی سنتی انتظار می رود وجود دارد ( افزایش زنده ماندن بدون پیشرفت). این هنوز نشان داده نشده است به افزایش بقا گذاشت. bevacizumab به مواد مخدر بسیار خوب برای استفاده در سرطان تخمدان است. با این حال، زمان استفاده از آن هنوز در حال تعیین می شود.

برخی از مراکز شروع به آزمایش با شیمی درمانی داخل صفاقی گرم (HIPEC). با این حال، در این زمان، HIPEC بسیار تجربی است. خطرات و عوارض ناشی از عمل جراحی با HIPEC قابل توجهی وجود دارد، و آن را هنوز نشان داده نشده است زنده ماندن را طولانی بیش از شیمی درمانی استاندارد. تا یک محاکمه انجام شده است اثبات مفید بودن آن، HIPEC باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد.

شیمی درمانی تعمیر و نگهداری یک مفهوم است که به شیمی درمانی بلند مدت، اغلب برای یک سال، از مواد مخدر تنها است. ایده این است که اگر بیمار به درمان نیست، پس این ممکن است عود از برای مقدار زمان طولانی اتفاق می افتد جلوگیری می کند. داروهایی که با این روش مورد بررسی قرار گرفته اند عبارتند از پاکلیتاکسل و bevacizumab. ما هنوز زنده ماندن افزایش یافته است که نشان می دهد با استفاده از این روش درمان. این کار باعث ایجاد بحث و جدل، چرا که اگر بیمار نمی خواهد دیگر زندگی می کنند، پس چرا آنها را تحت 12 ماه از شیمی درمانی؟ همانطور که از در حال حاضر، هیچ پاسخ قطعی در مورد اینکه آیا یا نه این باید انجام شود وجود دارد. هر بیمار می تواند این کار را با او درمان پزشک برای به دست آوردن اطلاعات مورد بحث است.

هنگامی که سرطان اپی تلیال تخمدان عود، زمان عود دیکته چگونه درمان می شود. گاهی اوقات، یک بیمار ممکن است کاندید مناسبی برای عمل جراحی دوباره. اگر نه، پس از شیمی درمانی استفاده می شود. نوع از مواد مخدر استفاده می شود چه مدت زمانی که از آخرین باری که یک بیمار به یک دارو حاوی پلاتین گرفته شده است تعیین می شود. اگر آن را تا کمتر از 6 ماه بوده است، پس از آن بیمار مقاوم در برابر پلاتین نامیده می شوند. اگر آن را تا بیش از 6 ماه از آخرین روز از شیمی درمانی مبتنی بر پلاتین بوده است، پس از آن اغلب یک داروی پلاتین حاوی دوباره مورد استفاده قرار خواهد داد.

اگر بیمار هنوز پلاتین حساس، پس از آن که اغلب او را یک داروی پلاتین با داروی دیگری دریافت خواهید کرد. این می تواند پاکلیتاکسل دوباره، و یا دیگر مواد مخدر از نوع taxane، مانند docetaxel . همچنین، دسته دیگری از داروهای مانند gemcitabine یا دوکسوروبیسین لیپوزومی pegylated، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. اغلب ترکیبی است بر اساس یک بیمار شیمی درمانی قبلی خود را، و همچنین عوارض جانبی که بهترین کت و شلوار بیمار تحمل انتخاب شده است. اگر بیمار مقاوم در برابر پلاتین است، پس از آن اغلب یک داروی منفرد استفاده شده است. این می تواند داروهایی که قبلا استفاده شده باشد. عوامل مورد استفاده عبارتند از pegylated دوکسوروبیسین لیپوزومی، docetaxel، پاکلیتاکسل، توپوتکان، gemcitabine، etoposide، و bevacizumab. منظور، برنامه و دوز کاملا متغیر، بسته به عوامل بسیاری از.

زنان انکولوژی گروه یک سازمان ملی است که حمایت مالی است آزمایش های بالینی در سرطان های زنان و زایمان. بیماران می توانند پزشک خود بپرسید که آیا آنها واجد شرایط برای یک محاکمه که ممکن است به آنها کمک کند، به عنوان این است که چگونه داروهای جدید کشف می شوند. اگر یک دکتر و یا بیمارستان چه در دادگاه های یاجوج شرکت نمی کنند، یک دکتر اغلب می تواند یک مرکز منطقه ای نشان می دهد که تماس بگیرید.

تومورهای تخمدان استروما و جوانه های همراه هستند که اغلب با ترکیبی از بلئومایسین، etoposide، و سیس پلاتین درمان می شود. است بسیار کمتر پژوهش در این عنوان که آنها قابل درمان تر و کمتر شایع، از تومورهای اپی تلیال وجود دارد. علت نادر بودن خود، آن را بسیار دشوار خواهد بود برای پیدا کردن درمان های جدید موثر است.

پیش آگهی سرطان تخمدان چیست؟

اظهار نظر در مورد این

سرطان اپی تلیال تخمدان کشنده ترین سرطان های زنان است. حدود 80٪ از بیماران در نهایت از این بیماری خواهند مرد. با این حال، بقا در کوتاه مدت کاملا خوب است، به این معنی چندین سال. علاوه بر این با شیمی درمانی IP، بقای سرطان تخمدان شده است به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بر اساس مطالعات اخیر، اگر یک بیمار debulking مطلوب، همراه با شیمی درمانی IP تحت، سپس آنها شانس بیشتری از 50٪ تا هنوز هم در 6 سال زنده داشته باشد. این کاملا خوب است در مقایسه با سایر سرطان های پیشرفته مرحله. حتی در تنظیمات مکرر، سرطان اپی تلیال تخمدان است که اغلب برای شیمی درمانی بسیار حساس است. این بیماری اغلب می تواند در به کامل بهبودی (هیچ بیماری قابل تشخیص) چند بار. با این حال، یک بار آن را تکرار میشود، آن است که قابل درمان نیست و ادامه خواهد داد تا دوباره.

تومورهای سلول زایا و استروما دارای پیش آگهی بسیار بهتر است. آنها اغلب درمان زیرا آنها اغلب در مراحل اولیه تشخیص داده شود.

آیا می توانم به سرطان تخمدان قابل پیشگیری است؟

هیچ راه شناخته شده و واقعا به پیشگیری از سرطان تخمدان وجود دارد. یکی فکر می کنم که حذف لوله های فالوپ و تخمدان ها را به این بیماری جلوگیری اما این همیشه صدق نمی کند (سرطان صفاقی اولیه می تواند در لگن بوجود می آیند حتی پس از تخمدان ها حذف شده اند). با این حال، راه های خود ریسک خود را کاهش دهد. اگر یک زن قرصهای جلوگیری از بارداری طول می کشد بیش از 10 سال، پس از آن خطر سرطان تخمدان به طور قابل توجهی کاهش یابد. بستن لوله های رحمی مدت زیادی است شناخته شده برای کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان. به تازگی، حذف کامل لوله نشان داده شده است بیشتر کاهش خطر. این روش، به نام سالپنژکتومی، می تواند توسط هر زن با توجه به بستن لوله های رحمی در نظر گرفته. برداشتن تخمدان ها می کند کاهش خطر ابتلا به سرطان، اما در هزینه های افزایش مرگ ناشی از بیماری های قلبی و علل دیگر. در حال حاضر این روش اغلب برای شرایط خاص (خطر ژنتیکی، سابقه خانوادگی) در بیماران زیر 60 تا 65 سال سن ذخیره شده است و در جمعیت عمومی استفاده نمی شود. تا همین اواخر، اگر زن نزدیک به یائسگی و تحت عمل جراحی قرار گرفت، سپس در تخمدان و لوله را برداشته شود. مطالعات اخیر نشان می دهد که بسیاری از این سرطان ها در واقع از لوله فالوپ می آیند، و مطالعات نشان می دهد که حذف تخمدان حتی پس از یائسگی باعث بروز مشکلات دیگر موجب شده است تا تغییر قابل توجهی در این فلسفه. بدیهی است که لوله باید در زمان هیسترکتومی برای هر زن برداشته می شود. نیاز به برداشتن تخمدان ها بسیار نامطمئن تر.

اختلالات ژنتیکی می باشد یک استثنا در این پیشنهاد است. اگر بیمار برای BRCA یا نقص ژنتیکی سندرم لینچ (جهش) مثبت است، پس از آن بیمار باید به شدت حذف لوله و تخمدان ها به منظور کاهش احتمال از او گرفتن سرطان در نظر بگیرند. زنان مبتلا به این جهش ها در معرض خطر بسیار بالایی از سرطان تخمدان هستند، و در این شرایط خطر ابتلا به بیماری های قلبی است به عنوان به عنوان در حال مرگ از یکی از این سرطان ها قابل توجه نیست. این را می توان در پایان تحمل کودک برنامه ریزی شده، یا در سن 35 سالگی. هر بیمار توصیه می شود که این موضوع را با دکتر خود یا یک مشاور ژنتیک.

منابع و مراجع:

"سرطان تخمدان." انجمن سرطان آمریکا. 2013 مارس 21.

سبز، اندرو، و همکاران. "سرطان تخمدان." Medscape. 2013 سپتامبر 9.


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
29
به علاوه
29
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683942
بازدید کننده: 21020803
بازدید های امروز: 2773
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط