امروز : دوشنبه 17 مرداد 1401
Today : Monday 8 August 2022
header
ادامه مطالب سرطان رحم یا سرطان آندومتر

چه در مورد عمل جراحی برای درمان سرطان آندومتر؟

جراحی شایعترین درمان برای زنان مبتلا به سرطان رحم است. شما و پزشک در مورد انواع جراحی (هیسترکتومی) بحث و که ممکن است برای شما درست باشد.

جراح معمولا حذف رحم، دهانه رحم و بافت های اطراف. بافت های مجاور ممکن است شامل:

 • تخمدان
 • لوله های فالوپ
 • غدد لنفاوی مجاور
 • بخشی از مهبل (واژن)

ساعت هم طول می کشد بعد از عمل جراحی به درمان برای هر زن متفاوت می باشد. پس از هیسترکتومی، بسیاری از زنان به خانه در چند روز، اما برخی از زنان در همان روز در بیمارستان را ترک کنند. شما احتمالا به فعالیت های عادی خود را در عرض 4 تا 8 هفته بعد از عمل جراحی بازگشت.

شما ممکن است درد یا ناراحتی برای چند روز اول را داشته باشد. پزشکی می تواند کمک به کنترل درد خود را. قبل از عمل جراحی، شما باید برنامه ای برای تسکین درد با دکتر یا پرستار خود صحبت کنید. پس از جراحی، دکتر شما می تواند این طرح اگر شما نیاز به کنترل درد بیشتری را تنظیم کنید.

این مشترک به احساس خستگی یا ضعیف در حالی که برای. شما ممکن است تهوع و استفراغ . برخی از زنان پس از عمل جراحی یبوست و یا از دست دادن کنترل مثانه خود را. این اثرات معمولا موقت است.

اگر شما را از طریق یائسگی رفته نشده است، شما جلوگیری از داشتن دوره قاعدگی پس از عمل، و شما قادر نخواهد بود برای باردار شدن. همچنین، شما ممکن است گرگرفتگی ، خشکی واژن ، و عرق شبانه . این علائم با از دست دادن ناگهانی هورمون های زنانه ایجاد می شود. گفتگو با دکتر یا پرستار خود در مورد نشانه های خود را به طوری که شما می توانید یک برنامه درمانی با هم توسعه. می باشد داروها و تغییر در شیوه زندگی است که می تواند کمک کند وجود دارد، و بسیاری از علائم از بین برود یا کاهش با گذشت زمان.

جراحی برای برداشتن غدد لنفاوی ممکن است باعث ادم (تورم) در یک یا هر دو پا. تیم مراقبت بهداشتی شما می تواند به شما بگوید که چگونه برای جلوگیری یا تخفیف لنف ادم.

برای برخی از زنان، هیسترکتومی می تواند صمیمیت جنسی تاثیر می گذارد. شما ممکن است احساس از دست دادن است که صمیمیت مشکل دارند. به اشتراک گذاری این احساسات با همسر خود ممکن است مفید باشد. گاهی اوقات زن و شوهر با یک مشاور صحبت کنید برای کمک به آنها نگرانی های خود را بیان کنند.

شما ممکن است بخواهید به این پرسش ها قبل از عمل جراحی به دکتر خود بپرسید:

 • چه نوع عمل جراحی را برای من توصیه می کنید؟ چرا؟
 • آیا گره های لنفاوی و بافت های دیگر برداشته شود؟ چرا؟
 • چگونه می توانم پس از عمل جراحی احساس می کنید؟ اگر من درد، چگونه می توانید آن را کنترل کرد؟
 • چه مدت طول خواهد من در بیمارستان است؟
 • هنگامی که من قادر به بازگشت به فعالیت های عادی خواهد بود؟
 • اثرات طولانی مدت از عمل جراحی چیست؟
 • چگونه از عمل جراحی زندگی جنسی من را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟

چه در مورد اشعه درمانی برای درمان سرطان رحم؟

پرتو درمانی یکی از گزینه های برای زنان با تمام مراحل سرطان رحم است. این ممکن است قبل و یا بعد از عمل جراحی استفاده می شود. برای زنان که می تواند عمل جراحی را برای دیگر دلایل پزشکی را نداشته باشند، پرتو درمانی ممکن است به جای آن استفاده می شود برای از بین بردن سلول های سرطانی در رحم. زنان مبتلا به سرطان که در بافت خارج از رحم حمله ممکن است پرتو درمانی و شیمی درمانی است.

پرتو درمانی استفاده از اشعه با انرژی بالا برای کشتن سلولهای سرطانی. این تنها در ناحیه تحت درمان تاثیر می گذارد سلول.

پزشکان از دو نوع پرتودرمانی برای درمان سرطان رحم. برخی از زنان هر دو نوع را دریافت خواهید کرد:

 • پرتو درمانی خارجی: یک دستگاه بزرگ هدایت پرتو در لگن خود و یا سایر مناطق مبتلا به سرطان. درمان است که معمولا در بیمارستان یا کلینیک داده شده است. شما نمیتوانید تابش خارجی 5 روز در هفته برای چند هفته دریافت خواهید کرد. هر جلسه تنها چند دقیقه طول می کشد.
 • پرتو درمانی داخلی (براکی تراپی نیز نامیده می شود): A استوانه باریک در داخل مهبل (واژن) خود را قرار داده و یک ماده رادیواکتیو در داخل سیلندر پر شده. معمولا، یک جلسه درمان تنها چند دقیقه طول می کشد و شما می توانید پس از آن خانه بروم. این روش معمول براکی تراپی ممکن است دو یا چند بار در طول چند هفته تکرار می شود. هنگامی که مواد رادیواکتیو خارج می شود، هیچ رادیواکتیویته در بدن باقی مانده است. روش دیگر برای براکی تراپی استفاده می شود، و می توان با پزشکان خود را توضیح داد.

عوارض جانبی بستگی دارد به طور عمده در کدام نوع از پرتو درمانی استفاده می شود، چه مقدار تابش داده می شود، و که بخشی از بدن شما درمان می شود. تابش خارجی به شکم و لگن ممکن است باعث تهوع ، استفراغ ، اسهال ، یا مشکلات ادراری. شما ممکن است مو در ناحیه تناسلی خود را از دست بدهند. همچنین، پوست خود را در منطقه درمان ممکن است قرمز، خشک و حساس.

شما به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به خستگی پرتو درمانی خارجی، به خصوص در هفته بعد از درمان. استراحت مهم است، اما پزشکان معمولا به بیماران توصیه می کنیم که به عنوان فعال آنها باقی می ماند.

برای زنانی که جراحی انجام نداده باشید به حذف تخمدان ها، اشعه های خارجی با هدف در ناحیه لگن می تواند تخمدان ها آسیب برساند. دوره های قاعدگی معمولا متوقف، و زنان ممکن است گرگرفتگی و دیگر علایم یائسگی را داشته باشد. دوره های قاعدگی هستند احتمال بیشتری برای زنان جوان تر بازگشت.

پس از هر دو نوع از پرتو درمانی، شما ممکن است خشکی، دارای خارش و یا سوزش در مهبل (واژن) خود را. دکتر شما ممکن است به شما توصیه به صبر کردن به رابطه جنسی را تا چند هفته بعد از پرتو درمانی به پایان میرسه.

همچنین، اشعه درمانی ممکن است باریک تر واژن می شود. مهبل (واژن) تنگ می تواند رابطه جنسی و یا امتحانات پیگیری دشوار است. راه هایی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد. اگر آن رخ می دهد، با این حال، تیم مراقبت سلامت خود را می تواند به شما در مورد راه هایی برای گسترش مهبل (واژن) می گویند.

اگر چه عوارض جانبی پرتو درمانی باعث اضطراب می شود، آنها معمولا می تواند درمان شود و یا کنترل می شود. گفتگو با دکتر یا پرستار خود در مورد راه هایی برای تخفیف درد و ناراحتی.

شما ممکن است بخواهید به دکتر خود به این پرسش ها در مورد پرتو درمانی بپرسید:

 • چرا نیاز به این درمان کنم؟
 • کدام نوع از پرتو درمانی شما را برای من نشان می دهد؟
 • هنگامی که درمان آغاز خواهد شد؟ هنگامی که آنها به پایان؟
 • آیا باید در بیمارستان بمانم؟
 • چگونه می توانم در طول درمان احساس می کنید؟
 • چگونه پرتو درمانی زندگی جنسی من تاثیر می گذارد؟
 • چگونه ما می دانیم که اگر پرتو درمانی در حال کار؟
 • هیچ عوارض جانبی طولانی مدت من؟

چه در مورد شیمی درمانی برای درمان سرطان آندومتر؟

شیمی درمانی استفاده از داروها برای کشتن سلولهای سرطانی. این ممکن است بعد از عمل جراحی مورد استفاده در درمان سرطان رحم است که افزایش خطر بازگشت پس از درمان. به عنوان مثال، سرطان رحم است که یک درجه بالا و یا مرحله II است، III، IV و یا ممکن است احتمال بیشتری برای بازگشت. همچنین، شیمی درمانی ممکن است به زنانی که سرطان رحم را نمی توان به طور کامل توسط عمل جراحی برداشته شده است. برای سرطان پیشرفته و یا متاستاتیک، ممکن است به تنهایی یا همراه با پرتو درمانی استفاده می شود.

شیمی درمانی برای سرطان رحم است که معمولا توسط وریدی (داخل وریدی) داده شده است. آن را معمولا در چرخه داده شده است. هر دوره یک دوره درمان و پس از یک دوره استراحت.

شما ممکن است درمان خود را در بخش بیماران سرپایی بیمارستان را داشته باشد، در مطب دکتر، یا در خانه. برخی از زنان ممکن است نیاز به بستری بودن در بیمارستان در طول درمان.

عوارض جانبی بستگی دارد به طور عمده در آن مواد مخدر داده می شود و چه مقدار. شیمی درمانی کشتن سلولهای سرطانی به سرعت در حال رشد است، اما این داروها نیز می تواند سلولهای سالم که به سرعت تقسیم آسیب برساند:

 • سلولهای خون: وقتی که مواد مخدر در سطح سلولهای سالم خون را پایین بیاورد، شما به احتمال زیاد بیشتر به عفونت، کبودی یا خونریزی آسان، و احساس بسیار ضعیف و خسته می شوند. تیم مراقبت سلامت خود را برای سطوح پایین از سلول های خون را چک کنید. اگر سطح شما پایین است، تیم مراقبت بهداشتی شما ممکن است شیمی درمانی برای مدتی متوقف و یا کاهش دوز دارو. همچنین داروهایی که می تواند کمک به بدن شما را سلول های خونی جدید وجود دارد.
 • سلولهای ریشه مو: شیمی درمانی ممکن است باعث از دست دادن مو . اگر شما موهای خود را از دست بدهند، آن را به رشد دوباره پس از درمان است، اما رنگ و بافت ممکن است temproarily تغییر کرده است.
 • سلولهای پوشانندة دستگاه گوارش: شیمی درمانی می تواند بی اشتهایی، تهوع و استفراغ، اسهال، یا دهان و زخم های لب شود. تیم مراقبت بهداشتی شما می تواند به شما دارو می دهد و نشان می دهد راه های دیگر برای کمک به این مشکلات. آنها معمولا به زمانی که درمان به پایان می رسد.

دیگر اثرات جانبی احتمالی شامل پوست راش ، سوزن سوزن شدن و بی حسی در دست ها و پاها، مشکلات در، از دست دادن تعادل، شنوایی درد مفاصل ، و یا پاها متورم و پا. تیم مراقبت بهداشتی شما می تواند راه را برای کنترل بسیاری از این مشکلات نشان می دهد. بیشتر به دور زمانی که درمان به پایان می رسد.

چه در مورد هورمون درمانی برای درمان سرطان رحم؟

برخی از تومورهای رحمی نیاز هورمون رشد است. این تومورها گیرنده های هورمون برای هورمون استروژن، پروژسترون، و یا هر دو. اگر تست های آزمایشگاهی نشان می دهد که تومور در رحم خود دارای این گیرنده ها، پس از آن هورمون درمانی ممکن است گزینه.

هورمون درمانی ممکن است برای زنان مبتلا به سرطان پیشرفته رحم استفاده می شود. همچنین، برخی از زنان مبتلا به سرطان رحم مرحله I که می خواهند باردار و کودکان هورمون درمانی به جای عمل جراحی را انتخاب کنید.

این دارو شایع ترین مورد استفاده برای هورمون درمانی قرص پروژسترون است. عوارض جانبی احتمالی شامل افزایش وزن ، تورم و حساسیت به لمس پستان.

شما ممکن است بخواهید به دکتر خود به این پرسش ها در مورد شیمی درمانی و یا هورمون درمانی بپرسید:

 • چرا نیاز به این درمان کنم؟
 • کدام دارو یا مواد مخدر به من می دهید؟
 • چگونه می توانم مواد مخدر کار می کند؟
 • هنگامی که درمان شروع خواهد شد؟ هنگامی که آن را به پایان خواهد رسید؟
 • چگونه می توانم در طول درمان احساس می کنید؟ عوارض چه هستند؟ آیا هیچ گونه عوارض جانبی پایدار وجود دارد؟ چه می توانم در مورد آنها کاری انجام دهید؟

چگونه به فردی در مورد گرفتن نظر دوم بعد از تشخیص سرطان رحم برود؟

قبل از شروع درمان، شما ممکن است نظر دوم در مورد تشخیص، مرحله سرطان، و برنامه درمانی می خواهید. برخی از افراد نگران هستند که دکتر به جرم در صورتی که برای بار دوم نظر بپرسید. معمولا این قضیه صادق است. بیشتر پزشکان خوش آمدید نظر دوم. و بسیاری از شرکت های بیمه برای نظر دوم پرداخت اگر شما و یا دکتر خود درخواست. برخی از شرکت ها نیاز به یک نظر دوم.

اگر شما نظر دوم، دکتر دوم ممکن است با تشخیص اولین دکتر خود و طرح درمان به توافق برسند. یا دکتر دوم ممکن است روش دیگری نشان می دهد. در هر صورت، شما اطلاعات بیشتر و شاید احساس بیشتری از کنترل. شما می توانید احساس اعتماد به نفس بیشتری در مورد تصمیمات شما را، دانستن است که شما را در تمام گزینه های خود را نگاه کرد.

ممکن است برخی از زمان و تلاش برای جمع آوری سوابق پزشکی شما و دکتر دیگری مراجعه کنید را. در اغلب موارد، این مشکل را به چند هفته برای دریافت نظر دوم نیست. تاخیر در شروع درمان معمولا درمان کمتر موثر است. برای اینکه مطمئن شوید، شما باید این تاخیر با دکتر خود صحبت کنید.

راه های بسیاری برای پیدا کردن دکتر برای بار دوم نظر وجود دارد. شما می توانید از دکتر خود، جامعه پزشکی محلی یا ایالتی، یک بیمارستان در این نزدیکی هست، یا یک مدرسه پزشکی به نام از متخصصان بپرسید.

چه نوع پیگیری درمان در طول و بعد از درمان سرطان رحم مورد نیاز است؟

این مهم را برای شما به مراقبت های بسیار خوبی از خود قبل، حین و بعد از درمان سرطان است. مراقبت از خود شامل خوب غذا خوردن به طوری که شما می توانید از مقدار مناسب کالری برای حفظ وزن خوب است. شما همچنین باید پروتئین به اندازه کافی برای نگه داشتن قدرت خود را. خوردن ممکن است به شما کمک کند احساس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشید.

گاهی اوقات، به خصوص در طول یا پس از درمان، شما ممکن است مانند غذا خوردن احساس نمی کنند. شما ممکن است ناراحت کننده و یا خسته می شوند. شما ممکن است دریابید که مواد غذایی را طعم به خوبی آنها را استفاده نمی شود. علاوه بر این، عوارض جانبی درمان (از قبیل بی اشتهایی، تهوع، استفراغ، و یا دهان تاول ) می تواند آن را سخت به خوب غذا بخورید.

دکتر شما، یک متخصص تغذیه، و یا دیگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند راه برای کمک به شما را ملاقات خود را نشان می دهد تغذیه نیاز دارد.

پیگیری مراقبت

شما معاینات منظم (مانند هر 3 تا 6 ماه) بعد از درمان برای سرطان رحم نیاز دارند. معاینات کمک به اطمینان حاصل شود که هر گونه تغییر در سلامت شما ذکر شده و تحت درمان در صورت نیاز.

شما باید با دکتر خود تماس بگیرید اگر شما هر یک از مشکلات زیر بین معاینات:

 • خونریزی از مهبل (واژن) خود را، مثانه، یا رکتوم
 • شکم پف کرده و یا پاها متورم
 • درد در ناحیه شکم و لگن
 • تنگی نفس یا سرفه
 • از دست دادن اشتها یا وزن بدون هیچ دلیل شناخته شده

سرطان رحم ممکن است پس از درمان است. دکتر شما را برای بازگشت سرطان را بررسی کنید. معاینات ممکن است یک معاینه لگنی، تست های آزمایشگاهی (مانند CA-125)، اشعه ایکس قفسه سینه، سی تی اسکن و یا MRI باشد.

چه پشتیبانی های موجود برای بیماران مبتلا به سرطان رحم است؟

یادگیری که شما سرطان رحم می تواند زندگی شما و زندگی کسانی که نزدیک به شما را تغییر دهید. این تغییرات می تواند سخت به اداره کند. این طبیعی را برای شما، خانواده شما و دوستان خود را به نیاز به کمک مقابله با احساساتی که تشخیص سرطان می تواند به ارمغان بیاورد.

نگرانی در مورد درمان و عوارض جانبی مدیریت، اقامت در بیمارستان، و صورتحساب های پزشکی رایج است. همچنین شما می توانید در مورد مراقبت از خانواده، حفظ شغل خود را، و یا ادامه فعالیت های روزانه نگران باشید.

در اینجا که در آن شما می توانید برای حمایت به:

 • پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای تیم مراقبت سلامت خود را می توانید به سوالات در مورد درمان، کار و یا فعالیت های دیگر پاسخ دهد.
 • مددکاران اجتماعی، مشاوران، و یا از روحانیون می تواند مفید باشد اگر شما می خواهید در مورد احساسات و نگرانی های خود صحبت کنید. اغلب، مددکاران اجتماعی می تواند منابع را برای کمک های مالی، حمل و نقل، مراقبت در منزل، یا حمایت عاطفی نشان می دهد.
 • گروه های حمایتی همچنین می تواند کمک کند. در این گروه، بیماران یا اعضای خانواده خود را با دیگر بیماران یا خانواده خود را ملاقات کند برای به اشتراک گذاشتن آنچه را که در مورد مقابله با سرطان و عوارض درمان یاد گرفته است. گروه ممکن است حمایت در فرد ارائه می دهیم، از طریق تلفن و یا بر روی اینترنت می باشد. شما ممکن است بخواهید با یکی از اعضای تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد پیدا کردن یک گروه پشتیبانی صحبت کنید.
 • با سرویس اطلاعاتی سرطان NCI می تواند به شما کمک کند کردهاید برنامه ها و خدمات برای افراد مبتلا به سرطان است. تلفن 1-800-4-CANCER (1-800-422-6237) تماس بگیرید. و یا چت با استفاده از LiveHelp، سرویس پیام های فوری NCI، در http://www.cancer.gov/livehelp.
 • دکتر خود یا یک مشاور جنسی ممکن است مفید باشد اگر شما و شریک زندگی خود را در مورد اثرات سرطان رحم را در زندگی جنسی خود نگران هستند. در مورد درمان ممکن است عوارض جانبی و اینکه آیا این اثرات احتمالا به آخرین دکتر خود بپرسید. هر چه چشم اندازی دیگر، شما و همسرتان ممکن است پیدا کردن آن کمک می کند تا به بحث در مورد نگرانی های خود را.

چه تحقیقاتی است که در سرطان رحم انجام می شود؟

پزشکان در سراسر جهان در حال انجام بسیاری از انواع آزمایش های بالینی (مطالعات تحقیقاتی که در آن افراد داوطلب در آن شرکت کنند). آزمایش های بالینی طراحی شده برای پیدا کردن اینکه آیا درمان های جدید بی خطر و موثر است.

حتی اگر مردم در یک محاکمه را از یک درمان بهره مند شوند نه به طور مستقیم، آنها هنوز هم ممکن است سهم مهمی را با کمک به پزشکان در مورد سرطان رحم و چگونه آن را کنترل بیشتر. اگر چه مطالعات بالینی ممکن است برخی از خطرات مطرح می کنند، پزشکان انجام تمام آنها می توانند به محافظت از بیماران خود.

پزشکان در حال مطالعه راه های جدید برای استفاده از عمل جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی و هورمون درمانی برای درمان سرطان رحم.

NCI آن را حمایت بسیاری از مطالعات با زنانی که سرطان رحم:

 • جراحی: پزشکان در حال بررسی است که آیا لنف ادم توسعه بعد از یک زن یکی از سه نوع عمل جراحی برای برداشتن رحم و غدد لنفاوی مجاور است:
  • جراح برش بزرگ برای برداشتن رحم و گره های لنفاوی را.
  • جراح برش کوچکی برای یک لاپاروسکوپ. لاپاروسکوپ یک لوله نورانی نازک با یک لنز برای مشاهده است. جراح با استفاده از یک ابزار در لاپاروسکوپ به حذف رحم و غدد لنفاوی (جراحی لاپاراسکوپی).
  • جراح رحم از طریق واژن و باعث برش کوچک به طوری که لاپاراسکوپ انجام شود ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای برداشتن غدد لنفاوی است.
 • پرتو درمانی و شیمی درمانی:
  • برای زنان که عمل جراحی داشته اند، پزشکان در حال مقایسه اثر تابش پرتو درمانی خارجی با براکی تراپی همراه با شیمی درمانی.
  • پزشکان در حال مقایسه شیمی درمانی به تنهایی با ترکیبی از شیمی درمانی، رادیوتراپی پرتو درمانی خارجی، و براکی تراپی.

 

پزشکی توسط جی B. Zatzkin، MD بررسی. هیئت آمریکایی داخلی با فوق تخصص غدد شناسی پزشکی

SOURCE:

موسسه ملی سرطان ، موسسه ملی بهداشت ایالات متحده. آخرین به روز رسانی: 2010/10/25

        .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
40
به علاوه
16
=
     
کلمات مرتبط
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی

کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 34216016
بازدید کننده: 32441898
بازدید های امروز: 8989
بازدید های دیروز: 15929