امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
درمان آنسفالیت و مننژیت چیست؟

درمان آنسفالیت و مننژیت چیست؟

داروهای آنتی بیوتیک و / یا ضد ویروسی نیاز به فوریت نظر گرفته شود که تشخیص انسفالیت یا مننژیت پیشنهاد شده است. در برخی شرایط، داروهای ضد تشنج برای جلوگیری و یا درمان تشنج (یک عارضه جانبی ممکن است از التهاب مغز) استفاده می شود. گاهی اوقات کورتیکواستروئیدها تجویز برای کاهش تورم مغز و التهاب می شود. آرام بخش ممکن است برای تحریک پذیری و بی قراری مورد نیاز است. داروهای اضافی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای کاهش تب و یا درمان سردرد. نیاز به بستری در بیمارستان معمولا به نوع مننژیت بیمار و شدت علائم بستگی دارد.

تشخیص بیماری چیست و عوارض برای بیماران مبتلا به انسفالیت یا مننژیت چیست؟

پیش آگهی برای انسفالیت یا مننژیت متفاوت است. برخی از موارد خفیف، کوتاه، و نسبتا خوش خیم هستند و بیمار بهبود کامل. دیگر موارد شدید، و اختلال دائمی یا مرگ ممکن است. این است که معمولا با توجه به نوع عفونت وجود داشته و چگونه به سرعت درمان می تواند شروع شود تعیین می شود. مننژیت می تواند به صدمه دائمی به سیستم عصبی شود و می تواند باعث هیدروسفالی . فاز حاد آنسفالیت ممکن است برای یک تا دو هفته، با وضوح تدریجی یا ناگهانی تب و علائم عصبی. علائم عصبی ممکن است چندین ماه نیاز به قبل از بهبودی کامل رخ می دهد. برخی از بیماران به طور کامل نمی بهبود می یابند.

با تشخیص زودرس و درمان سریع، بسیاری از بیماران از مننژیت بهبود می یابند. مننژیت ویروسی می تواند خود محدود شونده تا 10 روز یا کمتر، با این حال، در برخی موارد، این بیماری به سرعت در حال که مرگ در طول 48 ساعت اول رخ می دهد پیشرفت می کند، با وجود درمان زود هنگام.

آیا مننژیت مسری است؟

یا مننژیت مسری است؟ بله. به خصوص برخی از انواع مننژیت باکتریایی مسری می باشد. این باکتری ها از طریق تبادل تنفسی و گلو ترشحات (به عنوان مثال، سرفه، بوسیدن) پخش شده است. گاهی اوقات این باکتری ها که باعث مننژیت می تواند به افراد دیگری که تماس نزدیک و یا طولانی مدت با یک بیمار مبتلا به مننژیت داشته اند پخش شده است. مننژیت ناشی از نایسریا مننژیتیدیس (همچنین مننژیت مننگوکوکی نامیده می شود) از مهم ترین مثال است. مردم در همان خانه، خوابگاه، و یا مهد کودک، و یا هر کسی که با تماس مستقیم با ترشحات دهان بیمار (مانند دوست پسر یا دوست دختر) می تواند در افزایش خطر ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
9
به علاوه
37
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268248
بازدید کننده: 20606330
بازدید های امروز: 16818
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط