امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
آیا مننژیت مسری است؟

یا مننژیت مسری است؟

بله. به خصوص برخی از انواع مننژیت باکتریایی مسری می باشد. این باکتری ها از طریق تبادل تنفسی و گلو ترشحات (به عنوان مثال، سرفه، بوسیدن) پخش شده است. گاهی اوقات این باکتری ها که باعث مننژیت می تواند به افراد دیگری که تماس نزدیک و یا طولانی مدت با یک بیمار مبتلا به مننژیت داشته اند پخش شده است. مننژیت ناشی از نایسریا مننژیتیدیس (همچنین مننژیت مننگوکوکی نامیده می شود) از مهم ترین مثال است. مردم در همان خانه، خوابگاه، و یا مهد کودک، و یا هر کسی که با تماس مستقیم با ترشحات دهان بیمار (مانند دوست پسر یا دوست دختر) می تواند در افزایش خطر ابتلا به عفونت در نظر گرفته. این نیز صادق است برای متخصصان مراقبت های بهداشتی که در مستقیم، تماس طولانی مدت، به ویژه در طول مراحل از جمله لوله گذاری (قرار دادن یک لوله تنفس). افرادی که تماس نزدیک از یک فرد مبتلا به مننژیت ناشی از N. واجد شرایط مننژیتیدیس باید آنتی بیوتیک دریافت برای جلوگیری از آنها را از ابتلا به این بیماری.

آیا می توانم مننژیت قابل پیشگیری است؟

گام های اساسی برای جلوگیری از گسترش موجودات زنده، از جمله شستن دست ها و پوشش دهان خود را هنگام سرفه، نیز در کاهش خطر گسترش مننژیت کمک خواهد کرد. واکسن بر ضد Hib و (نوع هموفیلوس آنفولانزا B) و در مقابل برخی گونه های N. وجود دارد مننژیتیدیس و بسیاری از انواع استرپتوکوک پنومونیه.

واکسن Hib و بسیار بی خطر و بسیار موثر در نظر گرفته. با 6 ماه از سن، هر نوزاد باید حداقل سه دوز واکسن Hib و دریافت. دوز چهارم ("تقویت کننده") باید به کودکان بین 12 و 18 ماهگی داده می شود.

واکسن های موجود برای جلوگیری از N. وجود دارد مننژیتیدس عفونت.

مرکز ایالات متحده برای کنترل و بیماری پیشگیری (CDC) توصیه واکسن کونژوگه مننگوکوکی برای preteens و نوجوانان ، از جمله یک شات تقویت کننده. این امر به ویژه مهم برای کسانی که قصد شرکت در کالج به عنوان زندگی در محیط های بزرگ کالج یک عامل خطر برای ابتلا به مننژیت مننگوکوکی است.

اگر چه بیماری های همه گیر زیادی از مننژیت مننگوکوکی را در ایالات متحده رخ می دهد، برخی از کشورهای بزرگ، بیماری های همه گیر دوره ای را تجربه کنند. مسافران خارج از کشور باید چک کنید اگر واکسن مننگوکوک است برای مقصد خود توصیه می شود. مسافران باید واکسن حداقل یک هفته قبل از خروج در صورت امکان دریافت خواهید کرد.

واکسن برای پیشگیری از مننژیت ناشی از S. پنومونیه (همچنین به مننژیت پنوموکوکی نامیده می شود) همچنین می توانید انواع دیگر عفونت های S. جلوگیری از پنومونیه. این واکسن در کودکان زیر 2 سال از سن موثر نیست، اما برای همه افراد بالای 65 سال و افراد جوان با برخی مشکلات پزشکی مزمن توصیه می شود.

منابع و مراجع:

ایالات متحده. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها. "2012 واکسن برای کودکان از طریق 18 سال توصیه می شود از 7." 2012 فوریه 6. .

ایالات متحده. موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، موسسه ملی بهداشت. "مننژیت و آنسفالیت برگه." 2009 دسامبر 18. .


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
30
به علاوه
32
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268028
بازدید کننده: 20606110
بازدید های امروز: 16598
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط