امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
بیماری هاری چیست؟

بیماری هاری چیست؟

هاری یک بیماری ناشی از ویروس است که از طریق گزش حیوانات آلوده وارد بدن شده و باعث تورم مغز و، اگر به سرعت درمان نشود، منجر به است تشنج ، نارسایی تنفسی و مرگ تقریبا در هر فرد مبتلا. خیلی به ندرت، هاری شده است تنها از طریق قطرات بزاق یک حیوان آلوده منتقل می شود که تماس پوست (سایش و برش ، نه نیش) و یا در هاری تحقیقات حوادث آزمایشگاهی. ذرات معلق در هوا از قطرات بزاق یا چلغوز خفاش نیز ممکن است به ندرت باعث بیماری هاری.

هاری است در سراسر جهان (به جز استرالیا و نیوزیلند در حال حاضر). کشورهای در حال توسعه سگ به عنوان رایج ترین منبع از گزش که منجر به هاری. با این حال، بسیاری از حیوانات وحشی (به خصوص روباه، skunks، راکون، و خفاش ها) در هر دو توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه می تواند با ویروس هاری آلوده بنابراین گزش آنها (و بزاق) می توانند بیماری را به سایر حیوانات و انسان منتقل کنند. اکثر کشورهای توسعه یافته برنامه واکسیناسیون حیوانات است که به طور موثر کاهش یا حذف منبع هاری در حیوانات خانگی (به ویژه سگ و گربه)؛ حتی برخی از برنامه ها برای کاهش یا از بین بردن ویروس در حیوانات وحشی داشته باشد. به عنوان مثال، مواد واکسن ها در طبیعت تعیین شده برای شغالها به مصرف به کاهش یا از بین بردن بیماری هاری در جمعیت خود را در تگزاس است. تا همین اواخر، زمانی که خفاش ها، هاری آلوده در اسکاتلند بودند، همه از انگلستان آزاد هاری با توجه به برنامه واکسن آن بود. هاری یک نامیده زئونوز ، که به معنی یک بیماری است که معمولا از حیوانات به حیوانات دیگر منتقل می شود و اما همچنین می تواند به انسان منتقل شود. شرایط هاری و ویروس هاری (Lyssavirus هاری) در حال حاضر در بسیاری از مقالات پزشکی مبادله هر چند از لحاظ فنی هاری بیماری است و ویروس هاری گونه lyssavirus که عامل این بیماری است. با این حال، معنای دوگانه در پزشکی چنان فراگیر است و ذخیره کردن متون است که هاری خواهد شد در این مقاله استفاده می شود به معنی هر دو بیماری و علت ویروسی این بیماری است.

درباره 55000 مرگ در هر سال در سراسر جهان به علت بیماری هاری (آمار سازمان بهداشت جهانی)، و بسیاری از این مرگ و میر در کودکان رخ می دهد.

علائم و نشانه ها در انسان بیماری هاری چیست؟

علائم و نشانه ها در انسان بیماری هاری چیست؟ اظهار نظر در مورد این داستان شما پس از قرار گرفتن در معرض اولین بار (در بسیاری از افراد، گزش)، علائم خارش یا ناراحتی مانند سوزن سوزن یا سیخ زنی پوست در منطقه گزش رخ می دهد. علاوه بر این، فرد ممکن است تب و سردرد . محققان نشان می دهد این نشانه ها ممکن است از حدود دو روز تا چند هفته طول بکشد. این فاز حاد و فاز جوجه کشی حاد بیماری است. متاسفانه، دوره کمون دیگری وجود دارد قبل از مجموعه بعدی از علائم و نشانه های توسعه. موسسه ملی بهداشت (NIH) نشان می دهد که به طور متوسط ​​دوره کمون نهفته سه تا هفت هفته است، اگر چه ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
43
به علاوه
4
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683823
بازدید کننده: 21020684
بازدید های امروز: 2654
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط