امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
تاریخ هاری چیست و چه علت بیماری هاری است؟

تاریخ هاری چیست و چه علت بیماری هاری است؟

هاری در اسناد تاریخی از سال 2300 قبل از میلاد گزارش شده است. متون کهن ثبت شده است که صاحبان سگ هار برابر شدن گاز گرفته هشدار قرار گرفت. کلمه هاری از بیماری هاری کلمه لاتین، که به معنای به دست آمده "جنون و خشم." برای قرن ها، آن را به روش معمول به کشتن هر حیوان یا انسانی است که نشان داد علائم این بیماری به دلیل سنت از مردم که به این بیماری می تواند به راحتی به دیگران و انزوا یا مرگ از مبتلا منتقل می شود آموخته بود می تواند از انتقال بیماری جلوگیری کند. در قرن 15، پزشک ایتالیایی Girolamo Fracastoro هاری مورد مطالعه قرار داد و نتیجه گرفت که آن را یک بیماری مسری با تماس مستقیم با بزاق حیوانات آلوده به انسان انتقال یافت. او بیماری هاری بیماری نامیده می شوند. در سال 1895، پس از مطالعه داده های ارائه شده توسط قرن Fracastoro قبل، لویی پاستور و امیل Roux را قادر به تولید یک واکسن علیه ویروس های بیماری زا در واقع بدون کشف و یا جدا کردن ویروس ها بود.

هاری به یک مشکل در بسیاری از کشورها شده است، حتی در قرن 21 به عنوان چین توسعه یافته یک "سگ" حکومت برای مردم در پکن به بهتر کنترل نرخ افزایش هاری سگ در سال 2006. هرچند ایالات متحده آمریکا تا به حال هیچ مردم آلوده توسط سگ در سال، میزان بروز افزایش در حیوانات وحشی (به عنوان مثال، خفاش ها و راکون) وجود دارد، به خصوص در ایالت های جنوبی از سال 1970s.

ویروسی که باعث بیماری هاری Lyssavirus (Lyssa الهه یونانی از جنون، خشم و دیوانگی است.) هاری، یک استوانه و یا ویروس گلوله ای شکل است که احاطه و دارای RNA منفی، احساس کرد که باعث می شود تا مواد ژنتیکی آن است.

عکس از نمای طولی از ساختار ویروسی است.
تصویر نظر مقطعی از ساختار ویروسی است.
شکل 2: نمودار CDC از ویروس گلوله شکل هاری. تصویر بالا نمایش طولی است و تصویر پایین مشاهده مقطعی از ساختار ویروسی است. SOURCE: CDC

این ویروس است ویروس وعصب نامیده می شوند به این دلیل که در بافت های عصبی، به خصوص در بافت های مغز انسان و حیوانات proliferates. آن را از نیش و یا زخم های ورودی در طول اعصاب درآمد حاصل از نهایت مغز را آلوده کند. استفاده درمان گلوبولین ایمنی بدن انسان و واکسن طراحی شده است به قطع و کشتن ویروس قبل از آن باعث می شود سفر به مغز است. ویروس وارد سلول های عصبی، طول می کشد بیش از سیستم سلول، و توسعه ویروس سایت های تکثیر (بدن نگری نامیده می شوند، که میکروسکوپی در داخل سلول دیده می شود) است که برای تولید ویروس های جدید به ادامه گسترش ویروس به سایت های دیگر بدن مانند مغز و، مهم ترین گسترش ویروس ها به حیوانات دیگر، غدد بزاقی. چرخه زندگی هاری، نسبتا ساده است. این ویروس است که توسط نیش و یا بزاق به یک حیوان وحشی منتقل می شود، ویروس تکرار در حیوان گاز گرفته است که، به نوبه خود، نیش یکی دیگر از حیوانات و چرخه کامل شده است. انسان به طور اتفاقی آلوده و به ندرت انتقال ویروس تا انسان تقریبا هیچ نقشی در چرخه زندگی هاری بازی.

چگونه هاری منتقل می شود؟

چگونه هاری منتقل می شود؟ تقریبا هر کسی که می شود هاری است ویروس از طریق گزش حیوانات آلوده به آنها منتقل می شود. انتقال هاری از انسان به انسان نادر است. بیشترین تعداد ثبت اتفاق افتاد زمانی که پیوند قرنیه است که قبل از پیوند شامل ویروس هاری ناشناخته بودند باعث بیماری هاری در هشت بیمار. ذرات معلق در هوا از آلوده بزاق دهان و یا خفاش چلغوز نیز ممکن است بیماری هاری را منتقل کنند. در کشورهای در حال توسعه، اکثریت مردم با سگ هار آلوده. سگ هار اغلب تهاجمی و گاهی سرازیر شدن آب دهان، اما در موارد دیگر، آنها عمل می کنند بسیار خارج خواهند شد. شکل 3: سگ هار ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
49
به علاوه
11
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268309
بازدید کننده: 20606391
بازدید های امروز: 16879
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط