امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه هاری منتقل می شود؟

چگونه هاری منتقل می شود؟

تقریبا هر کسی که می شود هاری است ویروس از طریق گزش حیوانات آلوده به آنها منتقل می شود. انتقال هاری از انسان به انسان نادر است. بیشترین تعداد ثبت اتفاق افتاد زمانی که پیوند قرنیه است که قبل از پیوند شامل ویروس هاری ناشناخته بودند باعث بیماری هاری در هشت بیمار. ذرات معلق در هوا از آلوده بزاق دهان و یا خفاش چلغوز نیز ممکن است بیماری هاری را منتقل کنند. در کشورهای در حال توسعه، اکثریت مردم با سگ هار آلوده. سگ هار اغلب تهاجمی و گاهی سرازیر شدن آب دهان، اما در موارد دیگر، آنها عمل می کنند بسیار خارج خواهند شد.

تصویری از یک سگ هار سرازیر شدن آب دهان بزاق بر روی دندانها و لب پایین.
شکل 3: سگ هار سرازیر شدن آب دهان بزاق بر روی دندانها و لب پایین. SOURCE: CDC

در کشورهای توسعه نیافته و توسعه یافته، تعدادی از حیوانات است که می تواند از بیماری هاری به انسان انتقال وجود دارد. خفاش، روباه، شغالها، skunks، راکون، گربه، گرگ، صاریغ ها، و سایر حیوانات به برخی از حیوانات وحشی یا وحشی شایع است که ممکن است مبتلا شوند. در مکزیک، گاو آلوده از گزش خفاش تبدیل شده اند و می توانند ویروس را به انسان از طریق نیش یا بزاق انتقال اگر پوست انسان است سندبلاست شده و یا کاهش دهد. در حال حاضر، در ایالات متحده، خفاش ها و راکون باعث می شود که بسیاری از گزش که ممکن است به هاری شود. توجه داشته باشید که سرازیر شدن آب دهان بزاق دهان است که همیشه در حیوانات وحشی و یا داخلی با هاری نیست. هر حیوانی (داخلی و وحشی) است که به طرز عجیبی عمل می کند (به عنوان مثال، غیر معمول پرخاشگری، و یا مطیع، راه رفتن غیر معمول است، تشنج فعالیت مانند) باید از داشتن هاری مشکوک. حیوانات که در شب فعال هستند (به عنوان مثال، راکون، skunks و خفاش ها) ممکن است در طول روز فعال می شوند. این فعالیت در طول روز ممکن است نشانه ای از یک حیوان، هاری آلوده می شوند.

تماس با حیوانات در معرض خطر بالا برای انتقال هاری خفاش، راکون، روباه، skunks و گربه وحشی می باشد. حیوانات با خطر کمتر سگ، گربه، گرگ صحرایی امریکای شمالی، گوزن ها، خرس، اسب، گاو، خوک، و دیگر گونه های جانوری وحشی غیر جوندگان می باشد. این بیماری تقریبا هرگز از سنجاب، موش، موش، و یا خرگوش قرارداد.

چگونه به زودی پس از قرار گرفتن در معرض باید فرد به دنبال توجه پزشکی؟

چگونه به زودی پس از قرار گرفتن در معرض باید فرد به دنبال توجه پزشکی؟ فوریت کلید به زمان به دست آوردن مراقبت های پزشکی است. اگر نیش است جدی (به عنوان مثال، خونریزی کم و یا هیچ و یا اختلال بافت) نیست، فرد باید زخم شسته شده با آب و صابون (و یا محلول ضدعفونی کننده) در اسرع وقت داشته باشد. علاوه بر این، مقامات حیوانات کنترل نیاز به تماس گرفته شود و با توجه به عنوان اطلاعات زیادی در مورد حیوانات به عنوان امکان پذیر است (به عنوان مثال، نوع دام، توضیحات و رفتار آن، محل آن، شرایطی که به گزش منجر شد، و هر گونه اطلاعات دیگر درخواست). این مهم را به انجام بلافاصله ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
1
به علاوه
34
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22683598
بازدید کننده: 21020459
بازدید های امروز: 2429
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط