امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
Today : Tuesday 20 August 2019
header
چگونه به زودی پس از قرار گرفتن در معرض باید فرد به دنبال توجه پزشکی؟

چگونه به زودی پس از قرار گرفتن در معرض باید فرد به دنبال توجه پزشکی؟

فوریت کلید به زمان به دست آوردن مراقبت های پزشکی است. اگر نیش است جدی (به عنوان مثال، خونریزی کم و یا هیچ و یا اختلال بافت) نیست، فرد باید زخم شسته شده با آب و صابون (و یا محلول ضدعفونی کننده) در اسرع وقت داشته باشد. علاوه بر این، مقامات حیوانات کنترل نیاز به تماس گرفته شود و با توجه به عنوان اطلاعات زیادی در مورد حیوانات به عنوان امکان پذیر است (به عنوان مثال، نوع دام، توضیحات و رفتار آن، محل آن، شرایطی که به گزش منجر شد، و هر گونه اطلاعات دیگر درخواست). این مهم را به انجام بلافاصله آن را به عنوان ممکن است مقامات یک شانس برای گرفتن حیوان را است. این اجازه خواهد داد که مقامات به مشاهده و آزمایش های حیوانی برای هاری. افراد آموزش ندیده نباید تلاش برای نزدیک شدن به حیوانات و به منظور تلاش برای گرفتن هر حیوانی مشکوک به هاری.

به طور کلی، بسیاری از پزشکان و محققان نشان می دهد که شخص گاز گرفته و یا در معرض هاری دیده می شود و تحت درمان (بخش درمان پایین را ببینید) در حدود 12 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض، اما سریع تر بهتر است. با این حال، برخی از مدت زمان است که در آن درمان ممکن است با تاخیر (اما تاخیر در درمان توصیه نمی شود) وجود دارد. به عنوان مثال، مردم به اندازه کافی تحت درمان (بخش درمان پایین را ببینید) در 48 ساعت در ایالات متحده یک مورد کشنده هاری تا به امروز توسعه داده اند هرگز. آیا در مورد زمان بندی برای نگران نباشید بخیه . بخیه ها معمولا برای گزیدگی توصیه نمی شود به عنوان بخیه ممکن است ارائه یک محیط برای برخی از باکتری های موجود در بزاق به تکثیر کمک کند. با این حال، این ممکن است تغییر در صورت اختلال در بافت گسترده وجود دارد؛ این بیماران نیاز به فورا دیده می شود.

چگونه یک عفونت هاری تشخیص داده می شود؟

معمولا، پس از سابقه گزش ها و یا قرار گرفتن در معرض بزاق، به سوالات زیر ممکن است خواسته شود:

  • شد نیش از گونه های جانوری است که مستعد ابتلا به هاری (موش، موش، همستر، و جوندگان به ندرت با هاری آلوده)؟ گزش حیوانات وحشی، به ویژه از skunks یا راکون، همیشه مشکوک به هاری.
  • اگر یک حیوان داخلی درگیر بود، اقدام عجیب (نگاه کنید به بالا)؟
  • بود که حیوان واکسینه علیه بیماری هاری (حیوانات اهلی ترین)؟
  • اگر قرار گرفتن در معرض از بزاق بود، آن را در نزدیکی ابتدا باز غشاء مخاطی مثل دهان، بینی و یا چشم فرد بود، زخم، یا؟
  • آیا هاری شناخته شده حاضر در منطقه که در آن شخص قرار گرفت است؟

پاسخ به این سوالات کمک خواهد کرد که پزشک تصمیم می گیرید، معمولا با مشورت با مقامات بهداشت عمومی، و اگر شخص شده است presumptively در معرض یا مبتلا به ویروس هاری. علاوه بر این، حیوانات، اگر گرفتار را می توان نشانه هایی از بیماری هاری مشاهده و یا کشته و مغز (و بافت های دیگر) را می توان با ایمونوفلورسانس برای ویروس هاری بررسی قرار گرفت. اگر این تست مثبت باشد، بیمار است presumptively فرض به هاری قرار گرفته است. تصمیم گیری درمان بر اساس این یافته ها را آغاز کرده (بخش درمان پایین را ببینید) زیرا درمان سریع (تا حدود 48 ساعت بعد از قرار گرفتن در معرض) و 100 درصد در ایالات متحده مؤثر با توجه به منابع مختلف پژوهش بوده است.

بیشتر افراد هاری قطعی های ایمونوفلورسانس که وجود یا عدم وجود ویروس هاری در بافت و یا بزاق را تایید تشخیص داده میشود. این آزمایش معمولا در افرادی که علائم شدید بیماری هاری انجام می شود. آنها در افرادی که تحت درمان مناسب ظرف 48 ساعت از قرار گرفتن در معرض انجام نداده است. آزمون ایمونوفلورسانس می توان در بزاق، خون، مایع نخاعی، و بیوپسی پوست از فولیکول های مو در پشت گردن گردن انجام می شود. علاوه بر این، بزاق دهان را می توان با جداسازی ویروس و یا رونویسی معکوس به دنبال واکنش زنجیره ای پلیمراز (RT-آزمایش PCR ). سرم و مایع نخاعی همچنین می توانید برای آنتی بادی به ویروس هاری آزمایش می شود. بیوپسی پوست نمونه همچنین می توانید برای آنتی ژن هاری در اعصاب پوستی در قاعده فولیکول های مو مورد بررسی قرار گیرد. اغلب آزمایشگاههای نشان می دهد که حداقل دو آزمون مثبت از مناطق مختلف بدن را برای تشخیص قطعی نیاز است. اکثریت قریب به اتفاق بیماران با تشخیص قطعی از این بیماری می میرند. با این حال، این آزمون مفید هستند زیرا آنها می توانند کمک به افتراق بیماری هاری از بیماری های دیگر است که باعث بروز علائم عصبی (به عنوان مثال، کزاز ، ویروسی آنسفالیت علل، آبله ، آبله مرغان ، فلج اطفال ، و یا بیماری های دیگر).

درمان برای بیماری هاری در انسان چیست؟

درمان برای بیماری هاری در انسان چیست؟ درمان برای بیماری هاری (یا دقیق تر، پیشگیری از بیماری هاری قبل از علائم می تواند توسعه) شامل دادن یک فرد تزریق هاری گلوبولین ایمنی و دیگری تزریق واکسن هاری در اسرع وقت پس از گاز گرفتن و یا قرار گرفتن در معرض بزاق یک حیوان آلوده. از سال 2010، CDC توصیه دوزهای اضافی (تزریق) واکسن هاری در روز سوم، هفتم و 14 بعد از قرار گرفتن در معرض. این برنامه برای افرادی است که هیچ درمان قبلی (واکسیناسیون) علیه بیماری هاری داشته است. برای افرادی که قبلا علیه بیماری هاری واکسینه شده، تنها دو دوز واکسن توصیه می شود. یکی در اسرع وقت پس از ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
43
به علاوه
3
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22684008
بازدید کننده: 21020869
بازدید های امروز: 2839
بازدید های دیروز: 19629

کلمات مرتبط