امروز : سه شنبه 1 مرداد 1398
Today : Tuesday 23 July 2019
header
درمان برای بیماری هاری در انسان چیست؟

درمان برای بیماری هاری در انسان چیست؟

درمان برای بیماری هاری (یا دقیق تر، پیشگیری از بیماری هاری قبل از علائم می تواند توسعه) شامل دادن یک فرد تزریق هاری گلوبولین ایمنی و دیگری تزریق واکسن هاری در اسرع وقت پس از گاز گرفتن و یا قرار گرفتن در معرض بزاق یک حیوان آلوده. از سال 2010، CDC توصیه دوزهای اضافی (تزریق) واکسن هاری در روز سوم، هفتم و 14 بعد از قرار گرفتن در معرض. این برنامه برای افرادی است که هیچ درمان قبلی (واکسیناسیون) علیه بیماری هاری داشته است. برای افرادی که قبلا علیه بیماری هاری واکسینه شده، تنها دو دوز واکسن توصیه می شود. یکی در اسرع وقت پس از قرار گرفتن در معرض (بدون هاری گلوبولین ایمنی بدن توصیه می شود) و یک سه روز بعد. اکثر محققان و پزشکان نشان می دهد که درمان در اسرع وقت پس از قرار گرفتن در معرض آغاز خواهد شد. هیچ کسی نیست که این درمان را ظرف 48 ساعت از قرار گرفتن در معرض را آغاز کرده و آن را به دنبال مناسب تا به حال یک مورد منجر به مرگ از بیماری هاری در ایالات متحده جدول زیر است از CDC است که بروز رسانی های اخیر (2010) از یک برنامه درمان را فراهم می کند و جدید برنامه چهار دوز:

پیشگیری هاری پس از قرار گرفتن در معرض (PEP) برنامه - ایالات متحده، 2010 - توصیه های CDC
وضعیت واکسیناسیون مداخله رژیم *
نه قبلا واکسینه پاک کردن زخم همه PEP باید با فوری، پاکسازی کامل از تمام زخم را با آب و صابون آغاز خواهد شد. در صورت امکان، یک عامل virucidal (به عنوان مثال، راه حل پوویدون ید) باید مورد استفاده قرار گیرد برای آبیاری زخم.

هاری بشر گلوبولین ایمنی (HRIG) اداره IU / KG وزن 20 بدن. اگر آناتومی بدن انسان امکان پذیر است، دوز کامل باید در اطراف و نفوذ به زخم (ها)، و هر حجم باقی مانده باید در سایت آناتومی (عضلانی [IM]) دور از واکسن اداره می شود. همچنین، HRIG باید در سرنگ همان واکسن تزریق شود. از آنجا که RIG تا حدی ممکن است سرکوب تولید فعال آنتی بادی ویروس هاری، بیش از دوز توصیه شده باید اجرا شود.

واکسن واکسن بشر دیپلوئید سلول (HDCV) و یا واکسن سلول های جنین جوجه تمیز (PCECV) 1.0 میلی لیتر، IM (منطقه عضله دلتوئید ¥)، هر یک در روز 0 § سه، هفت و 14.
پیش از واکسینه ** پاک کردن زخم همه PEP باید با پاکسازی کامل فوری همه زخم با آب و صابون آغاز خواهد شد. در صورت امکان، یک عامل virucidal مانند محلول پوویدون ید باید مورد استفاده قرار گیرد برای آبیاری زخم.

HRIG HRIG باید تجویز شود.

واکسن HDCV یا PCECV 1.0 میلی لیتر، IM (منطقه عضله دلتوئید †)، هر یک در روز 0 § و سه.
* این رژیم قابل استفاده برای مردم در تمام گروه های سنی از جمله کودکان می باشد.
¥ منطقه عضله دلتوئید تنها سایت قابل قبول از واکسیناسیون برای بزرگسالان و کودکان بزرگتر است. برای کودکان کوچکتر، از جنبه بیرونی ران ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. واکسن هرگز نباید در ناحیه گلوتئال اداره می شود.
§ روز 0 دوز روز یکی از واکسن تجویز شده است.
¶ برای افراد با سرکوب سیستم ایمنی، PEP هاری باید با استفاده از هر پنج دوز واکسن در روزهای 0 اداره، سه، هفت، 14 و 28.
* هر شخص با سابقه واکسیناسیون preexposure با HDCV، PCECV، و یا واکسن هاری جذب شده (RVA)؛ PEP قبل با HDCV، PCECV یا RVA. و یا واکسیناسیون قبلی با هر نوع دیگری از واکسن هاری و سابقه مستند از پاسخ آنتی بادی به واکسیناسیون قبل.

 

دلیل هاری انسان گلوبولین ایمنی استفاده شده است (و گاهی اوقات حتی به منطقه گزش تزریق) است که آن را بلافاصله حملات ویروس ها و کند می کند و یا متوقف می شود پیشرفت های ویروسی از طریق اعصاب. واکسن استفاده شده است برای تحریک پاسخ ایمنی بدن به اندازه کافی به بدن توسعه به اندازه کافی از پاسخ ایمنی به نهایت کشتن تمام جمعیت ویروس در بدن است. زمان بندی و توانایی بیمار برای پاسخ با ساخت یک پاسخ ایمنی خوبی یک کلید برای بقا است. اگر هاری انسان گلوبولین ایمنی و واکسن در بیش از حدود 48 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آغاز شده، تکثیر ویروسی در اعصاب می تواند پاسخ ایمنی سبقت گرفتن و کسی است شانس ابتلا به هاری کشنده است. با این حال، حتی در اواخر تلاش در درمان می تواند موفق باشد و همیشه باید محاکمه شود.

هاری درمان نشده و یا نامناسب تحت درمان است، تقریبا همیشه کشنده است. درمان حمایتی است تنها به محدود کردن درد بیمار، درد و رنج، آسیب به مراقبان و خود، و قرار گرفتن در معرض بزاق انسان های دیگر. اقدامات احتیاطی مانع (به عنوان مثال، دستکش، لباس و ماسک) معمولا برای مراقبت کنندگان توصیه می شود.

عوارض جانبی ممکن است با هر واکسن رخ می دهد. واکنش های محلی خفیف تا واکسن هاری (به عنوان مثال، درد خفیف، قرمزی، تورم یا خارش در محل تزریق) ممکن است در 5٪ -40٪ از بیماران با توجه به CDC رخ می دهد،. به ندرت، علائم دیگری مانند سردرد، تهوع ، درد شکم ، درد عضلانی، سرگیجه ، واکنش های آلرژیک و بیماری گیلن باره ممکن است رخ دهد. هاری گلوبولین ایمنی ممکن است درد و تب با درجه پایین پس از تزریق آن در بعضی از بیماران شوند. برنامه درمان باید همیشه در همه افراد (کودکان، آغاز می شود باردار زنان، مردم دپرسیون ایمنی هستند) به ویژه هنگامی که آنها شناخته شده به ویروس مواجه خواهند شد. در غیر این صورت اگر آنها توسعه هاری، بیمار به احتمال زیاد خواهد مرد. مشاوران عفونی، بیماری می تواند کمک به توسعه برنامه های درمانی خاصی برای بیمارانی که دچار سایر عوارض بهداشتی. محققان ممکن است یک واکسن موثر تر است که ممکن است فقط یک دوز با عوارض جانبی کمتر نیاز به توسعه است، اما از این واکسن در حال حاضر در دسترس نیست.

آیا می هاری جلوگیری کرد؟

آیا می هاری جلوگیری کرد؟ بله. راه های مختلفی برای جلوگیری از بیماری هاری وجود دارد. بهترین راه برای جلوگیری از حیوانات از گرفتن هاری و تکمیل چرخه زندگی بیماری هاری است توسط برنامه های واکسیناسیون در مقیاس بزرگ. کشورهای بیشتر توسعه یافته برنامه به واکسیناسیون حیوانات خانگی و بسیاری از برنامه های اضافی را به کاهش یا از بین بردن بیماری هاری در بسیاری از حیوانات وحشی. چند بروز در هر سال در بسیاری از کشورهای توسعه یافته نشانه خوبی از میزان موفقیت این برنامه ها در پیشگیری از بیماری هاری بوده است. انگلستان در از بین بردن بیماری هاری از کشور موفق ... ادامه مطلب


       .: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
29
به علاوه
26
=
     
اسناد شرکت
باعضویت درخانواده کاستلیناازجشنواره هامطالعه شوید

نام کاربری:
کلمه عبور:
کانال داروسازی اینترنشنال

اطلاعات عمومی
کنکاش سایت
آمار
شروع شمارش: 1391-03-19
کل بازدید ها: 22268399
بازدید کننده: 20606481
بازدید های امروز: 16969
بازدید های دیروز: 22858

کلمات مرتبط